Zakarpatská Ukrajina s Adventurou 2013

100 nepřečtených
  • nelinka

    Ahoj,

    nechystate se nekdo na tenhle zajezd?

    http://www.adventura.cz/…na-na-kole-2

    Termin je 26. 7. 2013 – 4. 8. 2013.

    Ja schanim partaka nebo partacku. Loni jsem byla s Adve v Rumunsku. Muj cil je: ani jednou se nepovozit autobusem, jezdit nejdelsi trasy a poradne si to uzit. Kdo nezmokne, neumaze se, neodre si kolena, ten tam nebyl. :) Me se loni povedlo vsechno a vsechno radne.

    Nechci jet „sama“, protoze je mi prijemne mit nekoho, kdo se trochu zajima, jak na tom jsem, jestli neumiram hlady, pripadne me podpori v ukrutnem kopci, pomuze s opravou kola nebo alespon vecer sdili zazitky. Totez nabizim zpatky. Pokud bychom meli hodne rozdilnou predstavu, jak ten den projezdit na kole, tak je to taky v pohode. Nemusim se te drzet jako kliste. Jen budu rada, kdyz uz budu nekoho v autobuse znat, pripadne kdyby se nekdo obetoval a spal se mnou na pokoji. :) Protoze treba do toho Rumunska jely temer jen pary, takze nechci delat nekomu krena.

    Radsi budu za slecnu, s tou bychom si mohly i mozna lepe vyhovovat cyklisticky, ale je mi jasne, ze je vice cyklistu nez cyklistek, takze: kluci, klidne se taky hlaste.

    Neco o me: je mi 24, mam treka, ale na Ukrajinu si budu pujcovat horske kolo, jezdim hodne a rada. Mam rada vyzvy. :) Bezne se vyskytuji v Praze, ale momentalne na pul roku v zahranici (do konce cervna). Vic info po mailu.

    0 0
    • homer.tom  

      Soude dle Tveho prispevku,to mas v hlave dobre srovnane,rekl bych,ze ani odvaha Ti nechybi,tak se vykasli na imaginarni ochrannou ruku cestovky, kup/pujc si nosic + brasny,najdi partaka/partacku (stejne ho/ji shanis) a vyraz na Ukrajinu na vlastni pest.

      Pokud chces poznavat lidi,kulturu a prostredi,tak budes spis jezdit po cestach mezi vesnicema a tam ti trekove kolo v pohode staci.

      Byl jsme tam nekolikrat a povazuju Zakarpatkou Ukrajinu za bezpecnou zem pro individualni cestovani,takze zadny strachy a v klidu prekroc hranici sveho stinu :-)

      BTW a takovy vylet plny zazitku bude stat zlomek toho(penez),co si cestovka uctuje

      0 0
      • nelinka  

        Diky za komplimenty v uvodu.

        Samozrejme bych rada vyrazila na Ukrajinu, nebo kamkoli na Balkan, bez cestovky. Bohuzel sehnat partaka na takovou cestu je jeste narocnejsi, nez sehnat nekoho, kdo by jel s cestovkou. S cestovkou se odvazi treba i nejaka slecna. Kdezto dve slecny samy bez cestovky… To uz neni tak dobry napad. Kdybych nebyla holka, tak jedu i bez partaka i bez cestovky. Ale holka jsem.

        Nosic mam vybrany, brasny mam vybrane. Vsechno bude. Uz jen proto, ze ted jsem v cyklisticke zemi, kterou v jarnich mesicich proste musim projezdit.

        Stale to tedy stoji na tom sehnat partaka.

        Ale moc diky za nazor.

        0 0
    • zenga  

      Za cestovku dají dva 23 tisíc.Do třech tisíc se dva dostanou třeba k hranicím s Ukrajinou autem,zbytek pojedou už jen na kole.Spacák a cyklostan na kolo,zbytek do batohu.Stokrát lepší než z cestovkou,jedeš si kdy,kde a jak chceš a je 20 tisíc ušetřených.Spaní v přírodě či občas se najdou lidi kteří tě nechají přespat někdě v chalupě na vesnici(dáš jim pár euro za pohostinost).To je rozhodně lepší dobrodružství a tisíce ušetřených…

      0 0
      • nelinka  

        Souhlas se vsim, co pises. Takhle si predstavuji idealni dovolenou. Ale znovu: nemuzu jet (bez cestovky) sama a nemam nikoho, kdo by na takovou akci jel. Tak jedu s cestovkou. A i pro tento druh vyletu bych stala o partaka… :) Uz jenom proto, ze mam chut se nekdy trhnout od skupiny a jezdit si vic. :) Na to se partak hodi. Nekdo cyklisticky nadseny. :)

        0 0
        • jeffino  

          trošku se musím tady adventury zastat, nějaký cyklozájezdy průvodcujou kámoši a vzhledem k jejich výkonnosti se nemusíš bát, že by jsi si nezajezdila:)

          dej si inzerát na nějaký ty cestovatelský fora a určo se někdo chytne, ukrajina je fajn a bezpečná.

          0 0
          • nelinka  

            nebojim se, ze bych si nezajezdila. obzvlast u tohoto zajezdu. jen chci partaka… :)

            mas nejaky typ na cestovatelsky forum? par jsem jich objevila. ale nezdaly se mi prilis navstevovany a nemela jsem s inzeratem velky uspech. i kdyz to muze byt i jinymi vlivy. kazdopadne jsem loni nejake forum potkala, kde se i cestovky typu kudrna, adve a jine resili, ale letos uz ho nemuzu najit.

            takze: nejaka rada, prosim? :)

            0 0
          • nelinka  

            neni to o tom, ze bych se bala, ze tam bude cyklisticka nuda a nenarocne etapy. ale o tom, ze loni v Rumunsku se pod jednim dlouhym kopcem proste cely zajezd rozhodl, ze prsi a ze uz nikam nepojedou. a budou tam sedet, dokud pro ne neprijede autobus. a ja chtela jet i v tom desti a ten kopec si vyjet. chci partaka, ktery to bude videt stejne, necha bandu pod kopcem a pojede se mnou slapat kopec. :)

            0 0
            • jeffino  

              potom kašli na cestovku:)

              0 0
            • zenga  

              A o tom to je.Nemusíš se ohlížet na víc lidí.Máš max volnost.Není možné že by se tady někdo nenašel.I když tady to je sám šampón a jeden gram sem a dva gramy tam…:o)Ne všichni samo…

              0 0
              • Frostty  

                Nj, děsná romantika a kde máš sprchy, hajzlík, čistou postel a WIFI???

                0 0
                • zenga  

                  To říkám gram sem gram tam a Wifi k tomu…:0)))

                  0 0
                • nelinka  

                  myt se da v rece, postele si pak clovek vazi te, co ma doma, na nepritomnost wifi se opravdu neumira a hajzlik nebudu komentovat. :))

                  0 0
            • homer.tom  

              Dalsi mozne forum – http://www.nakole.cz

              Pokud nikoho nesezenes,mel jsem sice v planu jet v lete do Rumunska, ale klidne prehodnotim plany :-D

              0 0
              • nelinka  

                pokud bych mela jet bez cestovky, tak beru jakoukoli balkanskou zemi. :)

                0 0
          • jIrI___  

            No, známý co osm let dělal v Ukrajině na ambasádě to s tou bezpečností nevidí zas tak růžově :)

            0 0
            • kolda  

              tak je neco delat na ambasade v Kyjeve a neco jinyho se toulat po horach.

              P.S Balkan mam projetej skoro celej, bez problemu

              0 0
              • Smazaný účet  

                no, když já byl na Balkáně v r.1991/92 tak to bez problémů nebylo :-)

                0 0
              • karliner  

                Z mých zkušeností vyplývá, že největší potíže byly vždy na hranicích (ať už cestou tam anebo zpátky), případně když bylo něco nutno řešit s úřady nebo autoritami. Ve světle těchto trablů jsou skutečnosti, že se tě spousta lidí snaží ošidit spíš takovým folklórem, imho to zkoušejí jen aby se neřeklo. Obyčejní lidi byli z 95% v pohodě. Ale třeba je to už jinak, já tam jezdil v 80. a 90.letech – Rumunsko, Bulharsko a Ukrajina a dovolil bych si zařadit i Rusko – to abych nebyl třeba označen za „virtuálního“ cestovatele :-)))

                0 0
                • kolda  

                  :) s hranicema souhlas, po nás chtěl úplatek celník 1× na vyhlášeném přechodu RO – BG ve Vidinu. ale je taky rozdíl jet autem a na kole – já tam byl vždy na kole a když jsme dojeli po vlastní ose z ČR až na tyto kritické hranice, tak jsme nejen barvou kůže splynuli s domorodci :) každýmu bylo jasný, že šance o něco nás oloupit se blíží nule.

                  jako studenti na přelomu milénia jsme neměli mobily, kreditky.. zlatá doba.

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Stejně obdivuju studentíky, kteří se s „holou prdelí“ pustí na takové cesty. Já bych na to neměl mentálně.

                    0 0
                    • kolda  

                      stačí jen tu holou prdel zvednout a vyrazit. nic víc za tím není.

                      mentální trénink na takovu akci je potřeba, když si navykneš na hotely, penziony, restaurace, auto, mobil,wifi atd :)

                      0 0
      • Smazaný účet  

        jj, jezdit sólo je ideál ;-)

        http://www.novinky.cz/…uristky.html

        0 0
    • kolda  

      kdyz sezenes partaka, jedte sami. kdyz ne, kup si last minute u cestovky :)

      0 0
      • nelinka  

        provedu, pane! :)

        ale stejne chci toho partaka, co si ten last minute koupi se mnou… boze, asi to vzdam a budu delat nekomu krena. :)

        0 0
        • jIrI___  

          Když se budeš snažit, za pár okamžiků na zájezdu si můžeš s někým roli křena prohodit. On to sice ponese nelibě, ale víš jak to je: silnější pes… :)

          0 0
          • nelinka  

            Respektive ONA to ponese nelibe, pokud mam nejakemu paru delat krena a pak si toho kluka ukrast pro sebe. :D

            Nebo tu slecnu? :D

            0 0
            • Smazaný účet  

              hmmm…jeste si muzes ukrast oba, takove to nejmensi zlo:D

              0 0
            • jIrI___  

              Koho si vybereš je už čistě tvoje věc, dle vkusu a nálady (já osobně bych vzal toho míň žárlivého z páru, ať je víc srandy :D ).

              0 0
              • nelinka  

                ja nechci srandu, ja chci jezdit na kole! :D

                0 0
                • Smazaný účet  

                  tak chces jezdit na kole nebo delat krena?:)))

                  0 0
                  • nelinka  

                    chci, aby se mi ozval nejaky cyklista, ktery tam se mnou pojede. takze ja si 1) zajezdim na kole a 2) nebudu muset delat krena, protoze budu mit vlastniho cyklistu jen pro sebe. :D

                    0 0
                • jIrI___  

                  Ale srandu chtějí ti, kteří se budou nudit v dešti někde schovaní pod střechou. Nesmíš myslet jen na sebe! :)

                  0 0
          • Smazaný účet  

            …nebo v tomhle rpipade fena…

            0 0
        • Smazaný účet  

          sakra, to je přístup, LIKE! :-)

          0 0
        • Jituschka  

          Tady jsi na BF. Tady ti nikdo neporadí s tím, co potřebuješ, ale se vším ostatním, co tě nezajímá, ano ;)

          0 0
    • primator  

      zdar, ja som hladal partaka na cestu Slovenskom v lete (vo fore pod „tour de slovakia“) … zatial bez odozvy, resp. nic nepotvrdene … v tom case budem podla vsetkeho na SK, vychodnar som, takze ak to bude v ten cas aktualne a nebudem mat plan, rad sa pridam … btw, preferujem bez cestovky, vec dohody …

      0 0
    • Biker Burgr  

      Dybiste tu nekecali nesmysly, já bych vojel hned… Jenže ten čas nemůžu, mám práci :-(

      0 0
    • scota  

      Něco pro inspiraci ;-) poloniny Zakarpatské Ukrajiny 2010:

      http://cestopisy.xf.cz/

      0 0
      • nelinka  

        moc diky! to si proctu… :)

        0 0
        • scota  

          Hlavně si na pití kupuj balenou vodu, stojí cca 10 korun. Kromě naší výpravy měli velké problémy i další trekaři z ČR.

          0 0
    • weekend warrior  

      ty vado, te mazec, ze se tu za dva dny nenajde nikdo, kdo by do toho sel, uz jen tak na blint…

      ja bych do toho sel hned, bejt svobodnej a neocekavat v cervnu druhy dite…

      nebylo tu nejaky vlakno hledam pritelkyni, cyklistku? mam pocit ze jo, ale asi slo jen o to, ze onenomen hleda „cyklistku“ = zenu, ktera mu dovoli utracet prachy za cetky na kolo a jezdit pak na vytunenym kole na pivo s kamosema…

      jinak tomu fakt nerozumim

      0 0
      • jIrI___  

        Holka tu hledá nějakého parťáka na cyklodovolenou, ne přítele. To jsou podle mě dvě dost odlišné věci.

        0 0
        • weekend warrior  

          tak určitě:), ale

          1/ nevim jestli je sl./pí. Nelinka zadana/provdana. Jestli ano, ma zajimaveho pritele/manzela, opravdoveho pragmatika…

          2/ myslim, ze uz neni co dodat, snad jen: kdybych jel a oba jsme to ve zdravi přežili, měl bych po skonceni akce nekoho z techto trech variant:

          1. někoho kdo me nesnasi,
          2. někoho kdo me miluje
          3. dobrou kamosku

          tak to vidim ja, proto me to prekvapuje…

          0 0
          • nelinka  

            Presne tak, nehledam partnera, ale cyklistickeho partaka/partacku.

            Podle toho, jak se znam, tak bys mel dobrou kamaradku. :)

            0 0
            • weekend warrior  

              no, po moji letosni dovoleny by jsme se asi „neskamaradili“:) Sice to asi budou cyklo vylety, ale jen kolem nejakeho pensionu a v takove vzdalenosti jak to dcerku bude ve vozejku za kolem bavit + je jeste treba pripravit nejaky doprovodny program… a kdyz bude hnusne, tak se asi zblaznime…

              0 0
            • Smazaný účet  

              dobrá kamarádka – to je ten ženskej pohled

              mužskej je „potenciální milenka/přítelkyně“ :-)

              0 0
          • jIrI___  

            Nevěřím tomu, že po deseti dnech se člověk může s někým sblížit tak, aby ho mohl považovat za dobrého kamaráda. Takže zbývá jen ta varianta 1) a to se vyplatí! :D

            0 0
            • mastihuba  

              divil by ses jak společný útrapy dokážou stmelit nebo rozdělit skupinu :)

              0 0
              • karliner  

                To je pravda. Ale ti, co byli opravdu kamarádi a rozhádají se, tak se z 95% zase časem dají dohromady, ti co se neznali a stmelilo je to, tak ve většině případů to po návratu zase vyšumí. Moje zkušenosti. Čili bych souhlasil spíš s jirim..

                0 0
                • karliner  

                  Ještě tedy jsem měl dodat, že řeč je o chlapech. S ženskými je to naprosto nepredikovatelné..

                  0 0
                • mastihuba  

                  tak jasně. Do Praglu nebo do Ostravy kuli tomu na pivo jezdit nezačnu. Ale s některejma lidma bych na akci podruhý klidně vyrazil.

                  0 0
                • weekend warrior  

                  mi meli docela dobrou partiju z dob puberty, ktera davala celkem nenarocne akce v pohode, ale kdyz se pozdeji priostrilo, doslo i na nepohodli az extrem, celkove se to rozpadlo a dnes se uz vubec nevidame…vlastne vubec o sobe nevime…

                  asi jsme nebyli dobry kamosi:(

                  0 0
                  • karliner  

                    Ještě je možnost, že se vídají oni, jen o tom neříkají tobě ;-)

                    0 0
          • kolda  

            „dobrá kámoška“ – to je ta nejlepší alternativa. pouze samé výhody :)

            0 0
        • kolda  

          ta hranice je velmi tenká :))

          0 0
      • roman 3D  

        jó, kdyby tak jela Stiflerova máma tak by se našlo zájemců:-)

        0 0
      • mastihuba  

        My co sme tam byli a uplavici máme za sebou to sledujeme z povzdálí. Za panáka bych takovou dovolenou slečně rozmluvil:)

        0 0
        • jeffino  

          my co jsme si po své první půlroční asijské odysee přivezli úplavici nezjištěné asijské modifikace(výsledky testů na higyjenické stanici)jí s klidným srdcem doporučujeme, aby se střemhlav vrhla do ukrajinské cyklodovolené:)

          0 0
    • scota  

      Nezapomenutelný zážitek je jak místní borci jezdí na borůvky do hor starými vojenskými náklaďáky Zil. Se spotřebou cca 75l benzinu na 100km na silnici po rovině to musí být super byznis ;-)

      0 0
    • jipík  

      copak já se tam chystám ale jezdím většinou sám a bez cestovek :-)

      0 0
      • scota  

        Případně si ověř jaké jsou pravidla na přechodu Vyšné Nemecké, protože cesta pro pěší nebyla v roce 2010 možná. A hlavně se neptejte proč ;-) Ikdyž s dostatečně velkou taškou salámů je možné asi vše.

        0 0
        • weekend warrior  

          ted uz je to vo salamu, v roce 96 to bylo o kartonech Macek? Od te doby taky kourim, parchanti…

          0 0
    • mikryn  

      Sakra, zase brouka do hlavy :)

      0 0
    • xcbike  

      Ahoj,no já teda ti nabízím několikadenní výletování s baťůžkem na zádech.Letos plánuju jet Lužické hory a to od Liberce přes Ještěd,pak cikcak přes turistické značené cesty(většinou červená) po památkách a zajímavostech a to buď do České Kamenice,nebo až do Děčína,podle dohody.Pak bych chtěl ještě jet Český les a to z Domažlic až do Chebu a to převážně také po červené tur cestě.Jinak nevím jestli vyjde Berounka z Prahy do Plzně se dá jet podél břehu taky po tur.značených cestách.Vše je podle domluvy kdo kdy může atd.Cestujeme vlakem.Jezdíme většinou se středním batohem,kde máme stany a spacáky,samo,že se dá domluvit i spaní v nějakém penzionu,cesta se plánuje vždycky předem,tak to není problém,ikdyž upřednostňuji ten stan a já v něm budu určitě :)Jede kdo může třeba i jenom ve 2.Pokud bys měla zájem,nebo i někdo jiný se přidat,není problém,je to vždy o domluvě,kdyžtak víc mail.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.