• roman 3D

    má někdo nějaký tip za slušnej peníz na zadní náboj 12×142, prozatím tam mám ve výběru Sram X9 http://www.spoke.cz/sram-x-9-5782/

    0 0
    • kubad  

      DT350 nebo Hope

      0 0
      • roman 3D  

        máš tam nějakej link na ten Hope?, co novatec, je u nás něco dostupnýho od nich

        0 0
      • Bocka  

        Ahoj, přiživím se na tématu. Plánuju nové zadní kolo a hledám nábu (142×12mm, 6děr) co bude kvalitní a nebudu se v ní muset hrabat. Po pročtení fóra jsem došel ke dvěma adeptům, co bude lepší volba? 1.DT Swiss 350 – DBIS nebo 2.Hope EVO Pro II ? Díky za odpověď

        0 0
        • kubad  

          Hope je dražší ma víc POI je barevná, ale DT350 asi vydrží o něco víc doporučil bych ji, ale celkem je to ale asi fuk dobra volba každá z nich

          0 0
          • MlokCZ  

            Předělané DT350 na 36 PoE (což považuju za srovnatelné s Hope) ale budou pořád o chlup levnější, ne? Myslím za oba náboje dohromady.

            U DT je aspoň ta volba, jestli více PoE stojí za ten hrozný řev, u Hope to řve rovnou :-)

            Tohle je asi jediná věc, která mi bude malinko chybět z Fulcrumů, tedy 36 PoE + k tomu ticho (vhodně namazaný Fulcrum ořech je hodně tichý).

            Ale pořád tu volbu mít budu, kdyby mi těch 16 PoE moc vadilo.

            Půjdu ale postupně. DT má oproti vhodně namazaným Fulcrumům hlasitější ořech i při 16 PoE (v originále, tedy s 16 PoE jsem DT slyšel už hodněkrát v reálu, s 36 si nevybavuju, že bych někde slyšel).

            Kromě barev (pro mě nezajímavé) nevidím žádný důvod brát Hope.

            PS: Co vlastně znamená zkratka POI (už jsem i sám použil jak to tu vid9m a vlastně ani nevím proč)?

            PoE = points of engagement

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nevím jestli jde koupit náboj DT přímo s 36 POI rohatkou, ale ta „přestavba“ není až tak levná. Pak už se dostaneš nad cenu HOPE.

              0 0
            • kubad  

              Asi chyba v Metrixu :) samo POE

              0 0
            • tomfree  

              Já byh se na to osobně vykašlal,zvláš­tě,jestli jezdíš v zimě,moje zkušenost s 36poe je taková,že odešly hned první vyjížďku v mraze.

              0 0
              • kubad  

                Namazano čím?

                Asi origo mazivo ne co?

                0 0
                • tomfree  

                  Origo červené mazivo,nic jsem s tím nedělal,fungovalo to asi týden tehdy bez sebemenších problémů,první cesta na kopec a dole kde bylo nad nulou v pohodě a jen to šlo pod nulu,tak jsem měl volnoběh i dopředu,to mě fakt vytočilo,protože jsem měl kupu dt nábojů a nikdy žádný problém,samoz­řejmě,že jiné mazivo to vyřešilo,ale to by mělo být vyzkoušené výrobcem.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    a čím je teda lepší to máznout?

                    0 0
                    • tomfree  

                      Já to namazal repsol mazivem na řetězy motorek a zatím dobrý,chce to něco řídkýho co netuhne,ale zároveň nestéká.

                      0 0
              • MlokCZ  

                V mrazu teď už nejezdím ze zdravotních důvodů (problém na dýchací cesty) a stejně mi to tedy už v zimě ani nebaví. Přes zimu mám více jiných indoor sportů co mi baví.

                Takže v tomhle problém nebude.

                Ale ten zvuk. Z mojeho pohledu není zrovna DT nejtižší ani s 18 PoE. To ale vím, že ještě určitě snesu (jinak bych do DT nábojů ani nešel).

                Uvidím jak moc mi to bude vadit. Jsem už dost let zvyklý na 36 PoE, tak je možné, že mi to bude chybět a pak ten zvuk budu muset případně zkousnout.

                Ale zase nejezdím těch technických věcí moc, kde je více PoE potřeba, tak to třeba ani tak chybět nebude.

                0 0
    • Vilém  

      Dat 2600,– za SRAMa? To uz fakt ten Hope.

      0 0
      • roman 3D  

        no jo, je to nářez ta cena sramu

        0 0
        • Vilém  

          Za cenu klasiky by to bylo OK, ale jinak mi to prijde moc, o cene 12/135 ani nemluve.

          0 0
          • roman 3D  

            ani ten hope není zrovna levnej 12×142 http://www.netbike.cz/select_det.php…

            0 0
            • scret  

              tak, zas je to houp:)

              0 0
            • kubad  

              levný není je to to nejlepší co za tu cenu seženeš

              0 0
            • Vilém  

              No neni, predpokladam, ze tak za 4 by sel sehnat.

              Ale zase vse do posledniho sroubku sezenes jako ND a da se pripadne prestavet, vymenou koncovek, na jakykoli jiny typ uchyceni.

              0 0
              • roman 3D  

                jelikož to mám na ekonomickej HT RB CRR 27,5 s těmahle ráfkama

                http://www.bikesport.cz/…d.-2013_3819

                tak tam snad ten sram 9 zkusím

                0 0
                • Zlatka  

                  Safra co ta váha? :(

                  0 0
                  • roman 3D  

                    lehkej zrovna teda není, já taky ne 95kg, máš nějakej jinej tip na lehčí co trochu vydrží a do +/- 1tis. Kč

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Tak to jedině zatím ten BOR 388, ale ten neodpovídá Tvému limitu. Stejně bych ale vzala DT Swiss M 480, než šetřit..

                      0 0
                      • roman 3D  

                        zas tak moc nešetřim, ale ten francouz stejně těžkej jak DT a navíc kámoš ho už má otestovanýho na svým Endurku a kupudivu zatím drží

                        0 0
                        • Zlatka  

                          Já myslela, že chceš nějak hodně pošetřit.. :)

                          To by jsi v rámci úspor pak ještě mohl uvažovat o Rodi Exc. 19–22. Snad cyklošvec doveze a ono se toho objeví více.

                          0 0
                    • kubad  

                      WTB I23 650B podobná váha ale 23mm vnitřní šířka a sakra jiná odolnost + UST cena už není daleko limitu

                      0 0
            • roman 3D  

              byl mi ještě nabídnut tento náboj, neví někdo boha co je to zač http://www.cyklobazar.cz/…lized-142mm/

              0 0
              • kubad  

                OEM Specialized dava se k levnějším Epicům, žádná sláva, ale funguje to a za těch pár stovek to bude OK

                0 0
                • roman 3D  

                  ještě jsem našel tenhle Kore 142×12 http://www.peksport.cz/…32der-cerny/

                  0 0
                  • roman 3D  

                    novatec za slušnou cenu http://expressbike.cz/…-12×142.html

                    0 0
                    • pavlik6022  

                      tiho jsem ted bral v koloshopu za 1200

                      0 0
                      • roman 3D  

                        teď 1350 Kč, asi ho vezmu bo oproti X9 kterej je o cca 30 gr. lehčí ale jednou tak drahej, ten Kore je zase o 30 gr těžší než Novatec

                        0 0
                        • pavlik6022  

                          stejnou metodikou jsem skončil taky u něho :)

                          0 0
                          • roman 3D  

                            jo, ráfky budou WTB I23 650B, dráty DT Swiss 2–1,8–2mm a tyhle náboje, to mohlo fungovat

                            0 0
                            • kubad  

                              jj to bude OK

                              0 0
                              • roman 3D  

                                dík, kola je pro mě oblast dosud neprobádaná, sranda ještě bude s vidlicí na 650B, ještě počkám na ceny Epiconu X1 tapered a jinak to bude asi nějakej xfusion, nemáš nějaký info o RST jestli bude mít něco rozumnýho v nabídce?

                                0 0
                                • kubad  

                                  no myslím že Epicon bude pod cenou X-fusionu, otázka je jestli nepoužít 26" vidlici s trochu vyším zdvihem, zaleží na pneu co chceš používat

                                  0 0
                                  • roman 3D  

                                    pro začátek to budou Schwalbe Racing Ralph EVO PaceStar 27,5 ve 2,25 takže tam to moc na vidli 26" nevidím

                                    0 0
                    • BOTAnick  

                      Taky slušná váha :-)

                      0 0
                      • roman 3D  

                        ale levnej a hlavně červenej, voni ani ráfky WTB I23 nejsou nejlehčí ale dal jsem dráty DT Swiss 2–1,8–2 a rozhodně to budou bytelný kola co něco možná vydržej,vážit je ale pro jistotu nebudu:-)

                        0 0
                • RUMcajs  

                  Je to jeden z nejlevnejsich naboboju.

                  Sice ma zapouzdrena loziska, ale do orechu se nedostanes, nevycistis ho.

                  Vyrabi to Joytech.

                  0 0
              • Mr.Data  

                (pro)Boha, jestli narazis na moji nabidku nize, tak to neni tenhle inzerat. Jinak jsem ten naboj dostal k S-Worksu, tak se nedava jen k nizsim Epicum. Vyrobce by mel byt DT Swiss a ohledne vahy 320 g, mi to taky neprijde spatny, boha.

                0 0
                • kubad  

                  ja ho zapletal kamošovy ten ho dostal k Alu Compu, nevažil sem ho, ale přišel mě teda v ruce těžší, ale jak píšu za tu cenu fajn

                  0 0
                  • Mr.Data  

                    Jasny, to nebylo na tebe, prijde mi jen zvlastni styl komunikace zakladatele.

                    0 0
    • Hnoj  

      Nechceš superstar tesla bez nápisu SUPERSRAT? Měl bych tady 1ks v černý.

      0 0
    • Mr.Data  

      Dostal jsem zadni naboj s osou 12×142 k ramu. Je to nejaky OEM pro Spesl. Na vaze ma pres 300g. Kdyby byl zajem…dej vedet.

      0 0
    • Jenda  

      no kdybyste nekdo shanel 142×12 tam mam mirne jetej (600 km?) Sun Ringle s novym orechem. 2 roky se mi vali v supliku.

      0 0
      • pavlik6022  

        po 600 km vysypanej ořech nesvědčí o moc velké kvalitě …

        0 0
        • Vilém  

          Nevim jak je resena tato, ale nekdo tu popisoval problem se Sun nabou, kde ani neslo vymenit lozisko bez vysroubovani rohatky pro orech, z tela naby. Holt nekdo pri konstrukci moc nepremyslel.

          0 0
        • Jenda  

          tak zadna super kvalita to neni, na druhou stranu pokud to nekdo potrebuje na mene narocne jezdeni tak muze byt v pohode. Ja to mel na Fritzkovi a tam to preci jenom dostavalo trochu zabrat.

          0 0
    • Miramar  

      Kdyby měl někdo zájem tak bych měl na prodej celé zapletené kola s nábojema Shimano XT,zadní na osu 12×142 a přední na rychloupínák,ráfky Alexrims,bílé špi­ce.

      0 0
    • destr  

      Nemá někdo nějaký dobrý tip na zadní náboj na pevnou osu 32 děr s váhou pod 300g a cenou do 4000Kč?

      0 0
    • Dorsiflex  

      Ahoj, chtěl bych se zeptat – má smysl investovat dost peněz do dražšího zadního náboje 12×142 (3k a více) nebo stačí nějaký laciný (cca do 2k)? Nejsem honič gramů, ale náboj musí něco vydržet (přibližně AM jízdu).

      Už jsem se chystal, že to bude drahé, ale koukám, že situace na trhu se změnila. Před 1,5 rokem nešlo skoro sehnat náboj pod 4500kč a dnes jich je celá řada.

      Díky za radu

      0 0
      • Hnoj  

        Novatec ti dneska udělá dobrou službu.

        0 0
        • tonik666  

          Souhlas. Pokud budeš mít štěstí na kus a nebude ti vadit občas měnit ořech (700Kč), tak je to v pohodě.

          DT350 je super a jediná nevýhoda je jen 18POE, a min 1400Kč za rohatky s 36POE.

          A nebo jetej king :)))

          0 0
          • Hnoj  

            Ty nový 4praporkový držej docela statečně…

            0 0
          • Mr.Duck  

            Kde se nechaj sehnat ty 36t poe za 1400? To je za par? Tady stoji 2× tolik, coz je vic nez me stal naboj..

            0 0
            • Vilém  

              ebay

              0 0
              • Mr.Duck  

                C $113.63

                0 0
                • kubad  

                  Třeba

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  tady

                  0 0
                  • Vilém  

                    Dobra cena.

                    Vychazi to podobne jako dva polsti prodejci na ebay.com. Ti jsou levnejsi, ale zase je tam posta, ve vysledku je to ± totez.

                    0 0
                  • Mr.Duck  

                    Hmm zajimavy. Jestli je to opravdu za par, tak do toho asi du, ale je to podezrely. Bezne se to prej prodava po jednom, jako v shopech. Teda prodavaj po dvou, ale baleni je po jednom. Rozumis :)

                    0 0
                    • Vilém  

                      Kdyz kouknes na tyto, tak tam jasne pisou 2ks + vazelina.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      bude to fungovat i na DT 350?? Ve specifikaci to není, ale předpokládám, že je to stejný.

                      0 0
                      • Vilém  

                        Je to pro vsechny DT naby s timto systemem.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          objednám a uvidime kolik přijde kousku ;), skoda ze to nedávají standardně…

                          0 0
                          • Vilém  

                            kde budes objednavat?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              vzal jsem to přes amazon, na ebay nemám registraci. Ale dalo se to o něco málo dráž koupit v ČR

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tak ve čtvrtek přišel balíček, 2 kousky v balení :) (i prodejce po mailu potvrdil, že se tohle prodává v páru..)

                              0 0
                              • Vilém  

                                Tak pak poreferuj.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  tak rozdíl tam je, ale při běžný jízdě jsem to nepoznal. Největší rozdíl je hezky hlučnej náboj :D

                                  0 0
                                  • Vilém  

                                    No ta hlucnost me taky zajima:) Na druhem kole mam Hope a pak po presednuti me ta tichost DT stve. Male poe me stve v technickych vecech.

                                    Jen mam trochu strach z zivotnosti tech rohatek, par lidi referovalo, ze nic moc.

                                    0 0
                                    • kubad  

                                      mám ty 36 POI rohatky v zadní DT240 na MTB, klasické 18 POI na silnici a rozdíl v hlučnosti je obrovský, je to možná i hlasitější než Hope ( ty 36 POI)

                                      0 0
                                      • Mr.Duck  

                                        Sakra :( Ja si kupoval DT kvuli tichosti, s tim ze tam dam 36poe a zustane to tichy..tak nic :-/ Asi bude pultunovej Stealth naboj teda.

                                        0 0
                                        • kubad  

                                          ty klasické 18 POI jsou vcelku tiché když to mázneš, bohužel ty 36 POI to je rachot i namazané :D

                                          0 0
                                          • MlokCZ  

                                            To si budu muset zvyknout zase na 18 POI (na Fulcrumech teď 36). Za velký rachot by mi asi výměna nestála (a předpokládám, že 350tka to má stejně jako 240tka).

                                            0 0
        • Dorsiflex  

          Díky všem za rady. Ještě se zeptám (jen pro informaci) – netušíte, proč jsou náby Shimano tak laciné? XT za 1,3k nebo ZEE 1,1k – ne že by mi to na něco bylo, protože mám 6 děr, ale ta cena mi nejde do hlavy.

          0 0
          • Hnoj  

            Protože jsou na hovno ! :-D

            A teď se do mě můžou milovníci kónusů pustit…

            0 0
            • Georrge  

              Jsou sice mnohem složitější na opravu a seřízení, ale lépe přenáší axiální síly, tedy ty, které se ve znatelném množství vyskytují asi ve dvou promilích z celého času co jsi na kole! Tak jak bys je nemohl mít rád.

              0 0
          • Mr.Duck  

            Rek bych ze si muzou dovolit je prodavat za malo, protoze je jako OEM davaj na trilion kol. A taky ze za vic by si je asi moc lidi nekoupilo, sam bych si je na kolo nedal. Mam XT na XC a neni s tim zadnej med..resp. nestoji mi to za to resit, kdyz hope nasadim a sezonu dve na nej ani nemusim myslet, pak za 5 minut vymenim loziska :)

            0 0
          • obda  

            S cenou ti to vysvětlil už předřečník. Pokud někomu nevadí kónusy (třeba mně :) ), tak jsou to úplně v pohodě náby s výborným poměrem cena/výkon. Chce to jen jednou za čas vyčistit a seřídit (pokud umíš, tak určitě do 15 minut), pak jsou téměř nesmrtelné.

            0 0
          • žvejk  

            Nepředěláš na jinou osu než je z výroby, často jen centerloock, neseženeš konusy, moc váží… nedáš sram XD ořech atd…

            0 0
            • Marskatin  

              Všechno je pravda, ale např. lidem, kteří nemají cyklus obměny kol 18 měsíců, to nemusí vůbec vadit.

              0 0
              • jonti  

                Právě lidem, co to mají na delší dobu, by mohla nemožnost změn vadit víc.

                0 0
                • Marskatin  

                  Záleží dost na stylu ježdění. Pokud rám přežije kola, tak na tom nezáleží, pokud kola přežijí rám, tak záleží.

                  0 0
      • ThOOmi  

        Jak pise Hnoj. Novatec pripadne DT350.

        0 0
    • AdamosR1  

      Zajímá mě jeden dotaz. Když si nechám časem zaplést kola wtb kom i23, Dráty sapim cx ray, niple dt swiss, a náboje hope pro evo 2, ale mám zadní osu na rámu kola 10×135. Kdybych si časem koupil jiné kolo a nebo rám se zadní osou 12×142, jde ten náboj ( 10×135) předělat na rozměr náby 12×142 ? Nebo ne? Výplety bych sundal z kola a nechla si je k dalšímu kolu.

      0 0
      • kubad  

        Jo koncovky za cca 400kc stačí vymenit

        A ještě technická proč tam chceš ***** DT niple na Sapim CX dráty to je totální kokotina!!!

        JakeF ti může popsat svoji zkušenost

        0 0
        • AdamosR1  

          No nechci, myslel jsem si to. Ale borec co by mě kola pletl, by mě poradil, toho se nebojím. Právě bych s tím měl pak nerad starosti. Jen bych rád ty niple s tím patentem proti povolování a lepidlem nebo co tam serou. Aby měl výplet ještě větší životnost, když už. A rád bych červenej elox těch niplů, ale povinost to není. Ale to niple sapim mají určitě taky. Ok to jsem rád, myslel jsem si, že když jde přední náboj pomocí koncovek přeměnit na 20mmm tak musí jít i zadní nába.

          Dost přemýšlím nad tímto inzerátem: http://www.dolekop.com/…m-i23-/-hope

          Ale od vypletení nových kol zde od mistrů na foru bych měl určitě u nějakou záruku. Na bazaru, ikdyž je to nový nepoužitý asi ne.

          0 0
          • kubad  

            tyhle kola jsem mu skládal já :D

            takže pokud se ti líbí mužu doporučit, pokud by byl problém můžeš se klidně obrátit na mě

            0 0
            • Mr.Duck  

              To by me zajimalo, co cloveka motivuje si nakoupit vyplety a tak na 7.5", a pak to zajebat a poridit si neco uplne jinyho :)

              0 0
              • kubad  

                jednoduše, :D

                chtěl je dát do 26" rámu, podle měření co si udělal to mělo být OK, ale asi měřil blbě :D

                moc malá mezera.

                pak tuším dostal super nabídku na 29" Spešla,

                staré kolo pak prodal jak bylo a tyto kola prodává na bazaru.

                0 0
              • jeniiiik  

                Protoze chtel puvodne ty kola narvat do 26 endura, tam nevlezly. Tak prodal enduro a ze koupi reigna a tam je da. Toho jsme mu rozmluvili, tak je chtel nechat pro svoji babu. No a ated maji oba stumpjumpera evo 29" a ty kola k nicemu…konec příběhu;-)

                0 0
                • X-biker  

                  Honzík to napsal zcela přesně, jsem hrozný špekulant a to mě na tom baví :-)

                  Stumpjumper 29" carbon je TOP a ty 650b HOPE/WTB kola jsem v pátek prodal. Zbyly jen pláště a duše, kdyby někdo chtěl za 1000,–

                  Až budu vymýšlet nové kola tak si vypletu to samé nebo i25, hlavně u toho samého borce, spolupráce výborná :-)

                  0 0
    • michal96  

      DT 350 prodávám za 3000kč info na habr.michal@seznam.cz

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.