Zadní adaptér 160 dopředu na 180 - shimano

15 nepřečtených
  • Ondra 575

    Zdravím, je možné namontovat zadní adaptér shimano na 160 kotouč dopředu na kotouč 180??? Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Prý to může škrtat. Díky

    0 0
    • Hnoj  

      Zadní 160mm = přední 180mm. Škrtání je nesmysl.

      0 0
      • Ondra 575  

        Takže přední 160=zadní 140 a přední 203=zadní 180??? Jednou jsem to viděl napsaný přimo na adaptéru (F180 R160), myslím že u Magury. U Shimana by tedy problém být neměl?

        0 0
        • kubad  

          Ano u IS je zadni +20mm proti prednimu. Vse ostatni sedi

          0 0
          • Jarry  

            Prosím Hnoje, Kubada nebo někoho dalšího o prověrku na mém případě:-)

            Vidli i rám mám IS, brzdy mám LX PM

            Vpředu mám 203, vzadu 160.

            Když zaměním adaptéry, pak vpředu i vzadu mohu dát 180 kotouč?

            Jde mi o to,když koupím nové kotouče a nechám, prohodím, adaptéry, tak abych pak dodatečně nemusel objednávat další adaptéry?

            Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale dvakrát měř(ptej se) a jednou řež(nakupuj).

            0 0
            • kubad  

              jo mělo by to sedět

              zadní 160mm když dáš do předu bude na 180mm.

              přední 203mm když dáš do zadu bude na 183mm a to možná bude potřeba nějak řešit, ale nevím co máš přesně za adaptér

              0 0
              • Jarry  

                No jsou to origoš Shimano. Doma kouknu na označení.

                0 0
            • Hnoj  

              Ano, to jde.

              0 0
            • Jarry  

              Díky oba, já to nějak pořeším, snad bude nový rám. Dokud nepřijde z USA, tak o tom nebudu mluvit, abych to nezařek, a pak bych stejně musel dořešit nejen adaptéry, ale i spoustu dalších věcí.

              0 0
            • Mr.Duck  

              Jo, sám sem za posledních pár měsíců vystřídal vepředu 160, 185 a 203, vzadu 160 a 185, a ty adaptéry dycky sedí )

              Zrovna teď, při 203f/185r mám oba adaptéry zadní 180, u předního jednu asi 0,5mm podložku, u zadního asi 2mm podložku a je to naprosto v pohodě, akorát je potřeba u vidlice s pevnou osou dát podložky eště mezi adaptér a vidlici, ale nevypadá to že by to dělalo problémy.

              EDIT – a zas nekoukám že je to stoletý -_-

              0 0
    • blesk888  

      Prosím o radu. Chci koupit dopředu kotouč 180mm Shimano XT 6 děr. K tomu musím dokoupit adaptér 180mm. Liší se adaptéry pro Shimano a Avid? Půjde použít při jednom adaptéru kotouč 180mm XT a Avid Roundagon 185mm (při záměně celého předního kola) nebo těch 5mm už vyžaduje jiný adaptér? Brzdy mám BB7. Díky

      0 0
      • Mr.Duck  

        Nejspíš to bude chtít podložku, mě tam chybí asi 1,5mm se 185mm kotoučem, respektive asi míň, ale k optimálnímu záběru to chce ty 2mm pdložit, myslim že pak když tam dáš 180mm ktoouč, neměl by to bejt problém, ale chce to zkusit a podivat se.

        0 0
    • BigKarel2  

      jo, jo, je to tak zadní je vepředu vždy o 20mm větší…

      0 0
    • Blahycz  

      Obnovim. Mám avidy elixiry a chci vyměnit komplet brzdy i kotouče konkrétně z avid 185/185 na shimano 180/160mm. Podle mě koupit dopředu shimano adapter na 180 a vzadu by to mělo fachat bez adapteru nebo s adapterem pro 160 kotoouč. Jedná se o post mount, Nebo můžu upravit stávající? Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.