• cevepe

    Můj dosavadní náboj Shinamo M475 na MTB dosloužil a hledám možnou náhradu, případně na doporučení zůstanu u stejného náboje. Do vody ani blata nejezdím. Jezdím většinou v suchu.

    Hledám spíše cenově do 600 Kč.

    0 0
    • va-bo  

      Co třeba zkusit FORCE ?

      0 0
    • va-bo  

      Jedná se o přední/zadní , kotouč nebo bez ?

      0 0
      • Vilém  

        V nadpisu ma zadni a 475 je kotoucovy:)

        0 0
      • cevepe  

        Náboj 36 děr, kotouč 6 děr. Zadní.

        0 0
        • va-bo  

          A jo , nekouknul jsem na nadpis. Na všechny ořechy mimo XD půjdou kazety Shimano. Force asi XD ani nedodává. Ale nejlevnější budou nízký řady od Shimana. Starší modely ještě pro 6 děrové kotouče.

          0 0
    • Bruca  

      co M525? v podstatě to stejné, co 475, ale prý líp zatěsněné :-)

      https://www.patro.cz/…mano-fh-m525

      449,– peněz

      0 0
      • Prazak0  

        Já jsem s náboji Deore maximálně spokojený. Když jsem náboj rozebíral po ujetí více než 6 tisíc km, tak to bylo zcela zbytečné, vazelina naprosto čistá. Chodilo to hladce i předtím. Příště se servisem náboje počkám déle, spíš jen zkusím, jestli náboj jde točit zcela lehce, není tam vůle, ani nic slabě nedře, nic se nepovolilo. Někdo jinde psal, jak mu vydržel náboj Ultegra 100 tisíc km. U nového náboje to chce seřídit vůli, jak to prodávají, tak to je moc utažené.

        Vlastně mám jeden výplet i se starým aliviem, nevím jestli 14 let, chodí taky naprosto hladce.

        0 0
    • Patar  

      V Luhačovicích máš jednoho z nejlepších zaplétwčů v republice. Michala Tomalu , firma BIQUEST. Telefon 608822770. Hra­zanxká 131. Dělá výplety pro celou Č.R.

      0 0
      • cevepe  

        Na kolik takový výplet u pana Michala vůbec výjde?

        0 0
      • freerider159  

        Co znamená nejlepší zaplétač :-D Jakože dotáhne niple jinak než v jiném servise?

        0 0
        • Patar  

          20 000 KM není třeba na kola sáhnout , nepraskAskaJÍ MU DRÁTy , NETRHAJÍ SE NIPLE , ne VYTRHÁVAJÍ SE Z RÁFKŮ , RÁFKY NEPRASKAJÍ. kOLA „NEPLAVOU“.. a TO VŠE NA ROZDÍL OD RENOMOVANÝCH ZAPLÉTAčů. bike fora.

          0 0
          • Bruca  

            A dokonce, DOKONCE! umí používat i CAPS LOCK :-D

            0 0
          • Prazak0  

            Před asi 14 lety jsem si koupil strojně vypletené hotové zadní kolo z Koloshopu. Ač ta přesnost výpletu neměla být taková, jako u ručního centrování, tak jednak to bylo vycentrované lépe, než když jsem si v cykloservisech objednal výplet z jednotlivých dílů. A po řadě na výpletu nevidím jakékoli rozcentrování. Ráfek obyčejný Dragon, ani nenýtovaný, náboj Alivio Paralax. Ano, myslím, že je důležité, aby by výplet dost utažený a současně nepřetažený, znám vytrhávání z bytelného ráfku, zcela přesně vycentrovaný. Který pak drží leta. Dokonce mi přijde, že kvalitní výplet může znamenat víc než kvalitnější ráfek.

            0 0
          • freerider159  

            Už tomu rozumím :D Díky :-D Aspoň je tady prdel..

            0 0
            • Vilém  

              Kdybys umel tak desetinu veci co Patar, tak by to bylo na miste, ty tvoje kecy.

              0 0
              • freerider159  

                jojo, kdyby se někdy náhodou stalo, že bych něco nevěděl, vím kam se ozvat. .-D

                0 0
              • Roxteedy  

                Tvoje reakce mne privedla pres jeho profil na jeho web.

                Moc sympatickej tatik :) bude asi srdcar… takovy lidi mam rad.

                0 0
      • Prazak0  

        Jsou nějací takoví zaplétači i v Praze? Výbornou zkušenost mám s Koloshopem, s jejich strojně zapleteným kolem, kde přitom nedeklarovali nějakou extra přesnost. Pokud zapletou z nových dílů v Teplicích, tak asi vše OK. Ale mě to zajímá, kde prostě stávající výplet si je možné nechat docentrovat, aby to byla perfektní práce.

        0 0
    • Cemik  

      Rozebiram kolo, mam deore naboj, musim kuknout jestli 6der nebo CL, v zari po servise od te doby jeto jenom domu z prace jednou. Do te doby najeto tak 1500km cyklostezky… Kdyys mel zajem za 300kc ti ho muzu poslat. To same predni

      0 0
      • cevepe  

        Myslíš Deore M525? Potřebuji stříbrnou na 36 děr a 6 děr kotouč.

        0 0
    • cevepe  

      Co třeba od Force vzít tuhle? http://www.force.cz/…rny/d-84052/

      Nebo se vykašlat na průmysláky a jít do Shimano Deore FH-M525? V blatě ani v dešti nejezdím. Spíše sucho (cesta / les).

      0 0
      • va-bo  

        Konusy budou chodit lehčej, aspoň ze začátku. Pokud se do nich dostane voda, jde to rozdělat, vyčistit a promazat v pohodě. Asi bych volil něco s broušenými konusy (DEORE a vyšší). Já sám mám všude Novatec, ale použití je trochu brutálnější..

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.