• kordinaz

    Neporadil by někdo,jestli má mít XTR pedál u osy nějaké těsnění nebo o-kroužek?Nic jsem tam nenašel,nicméně to vypadá že tam asi kdysi cosi bývalo.Teď byla uvnitř blátomastná kaše.Mají cca 8.000km,bez údržby.Vše jsem vyčistil,promazal a jsou zase OK,ale ještě bych vyměnil kuličky.Konusy jsou ok,ale kuličky na sobě mají viditelné poškození.Je 2,3–2,4mm nějaký standartní rozměr,co se nechá koupit?

    0 0
    • Heatly  

      https://sportszone.cz/…-3-32-100ks/

      kupoval jsem je pár měsíců zpět. Já je tedy použil pro Shimano M520.

      1 0
      • MatS  

        To je zajímavý, jak maj některý kuličky už orezlý na té fotce v eshopu :-D

        2 0
    • Smazaný účet  

      Kdysi jsem mel radu 520.

      Ze strany napisu jsem udelal zavity M6 a ty pak zaslepil sroubeckem.

      A vzdy po nejake dobe jsem ten sroubek vytocil, natocil do nej maznici a novou vazelinou vyplachnul a vyhnal starou vazelinu smerem od kulickovyho loziska pres to futro ven smerem ke klice.

      A otrel hadrem.

      2 0
    • Lister  

      Asi bych se na to asi vykašlal, pedály se budou točit dál.

      S tím těsněním je to opruz, často vylézá ven a nebo časem úplně odejde. Ale zase servis těchto pedálů je na 5 minut – rozebereš, vystříkáš vnitřek, naplníš vazelínou, dáš zpět osu a při utahování nová vazelína kompletně vytlačí tu starou ven a jen to utřeš – hotovo. A protože tam nemáš to těsnění tak tě ani nebude štvát, že při tom vyleze ven :-)

      A jedeš zase pár tisíc km.

      1 0
      • J1RKA  

        mi jenom ted udivuje, jak tu kazdej tvrdil, ze SPD jsou nesmrtelny, mam nakole LOOK S-track, urcite vic jak 30Tkm bez udrzby, jediny co odeslo byly kufry

        0 0
        • Dejv0  

          No ložiska uvnitř jsou určitě blahem bez sebe.

          0 0
          • J1RKA  

            hele vakl to ma od zacatku snad porad stejnej, a to jsem jeste nekde urazil tu cervenou krytku, loziska tam snad uz ani bejt nemuzou :DDD

            0 0
        • Lister  

          Tyhle výkřiky o tom kolik co komu vydrží jsou úplně k ničemu.

          Každý jezdíme jinak, v jiných podmínkách, ale hlavně taky máme každý jinou představu o tom, jak má co fungovat.

          Servis Shimano pedálů je záležitost na pár minut, rozebírat konusy je většinou úplně zbytečné, stačí ten postup uvedený výše – základní pedály s tou velkou matkou mají v tomhle výhodu, protože to je u nich ještě jednodušší. Takže stačí to jednou za pár set hodin takhle udělat a můžeš ty pedály mít klidně 20 let (mám takové 2 páry) a pořád se budou točit a bez vaklu.

          2 0
          • J1RKA  

            v klidku :D, ja nemuzu mit SPD, bo mam v hajzlu levy koleno z lyzovani, takze potrebuju vic volny nohy. nicmene, vzdycky jsem pedaly znicil driv o nejkej sutr, takze jsem se k udrzbe ani nedostal

            0 0
        • Smazaný účet  

          XTR není dělaný na výdrž.

          0 0
          • roud  

            Ale houbeles vozil jsem 520 teď už mám několikáté XTR a vydrží podle mě úplně stejně oproti jinejm značkám dokonce mnohonásobně více ;)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Myslím celou sadu. Pedály možná něco vydrží, ale dost namrzají.

              0 0
              • duk  

                Můžeš mi říct co na nich namrzá? Vozím teď starší XTR na zimáku, tušímže PD-M980 a konstrukce je u všeho stejná jako m520, uvnitř je to všechno stejný, stačí jednou za čas dát novou vazelínu, seřídit vůli a vydrží dlouho.. To rychlejc než odejdou ložiska většinou vymačkáš dosedací plochy, že v tom pak vrglaj boty, ale to se bavíme o desítkách kkm.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  U 520 se mi nestávalo, že by celý vnitřek byl zaledovaný.

                  0 0
                  • duk  

                    :-D díky za pobavení při pátku

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Zamrzaly mi kufry, ale né pedál u 520, Nejhorší je, že to z toho jednoduše nevymlátíš, prostě nezacvakneš.

                      0 0
                      • duk  

                        Do toho musíš prostě dupat, dokud to nerozmlátíš. Nemyslím si že by k tomu byly XTR náchylnější než obyč. Spíš naopak myslím, že to díky tenčí ose na těle XTR snáz vyklepeš ven.

                        0 0
        • Hrabex1  

          to Shimano 520 vydrzi taky. A za zlomek ceny.

          0 0
          • Kalic  

            Ještě kdyby neměly ten plastovej bazmek co potřebuje speciální klíč. Ale každý má něco, no, na těch xtr zas lidem vylízá těsnění, já s tím zatím po 5k problém nemám.

            0 0
            • Lister  

              Zase se s tím klíčem naprosto perfektně a jednoduše pracuje. hodíš do svěráku a pak jednoduše točíš tělem.

              1 0
              • virtualcop  

                Tak svěrák v třeba v paneláku, je běžnou součástí každé kuchyně… :)

                Nicméně s klíčem se to obvykle dá povolit i bez dalšího náčiní.

                Myslím, že pokud nechce někdo ultimativně gramařit (což si ani s XTR verzí úplně nepomůže), tak jsou celkově úplně nejideálnější verze 540, či XT – povolit se daj stranovým klíčem, v nouzi i kleštěma, jsou zaplatitelný, výdrž je celkem ultimátní, pokud se po xy tisících vyměněj i kuličky, tak blízké nesmrtelnosti.

                Když odejde i osa (uložení), tak už je určitě čas na nové pedály, ale to se stane až po těch velmi mnoha tisících, spíš desetitisících kilometrech.

                0 0
              • duk  

                Ale zas musíš ten pedál odmontovávat, to se stranovým klíčem není potřeba.

                0 0
    • StuntJ  

      Dobré totok, měřit kuličky šuplerou, jinak na Ebay jsou sem tam rebuild kity, ale asi to nemá moc smysl

      0 0
    • kordinaz  

      Tak kuličky mají 2,381mm a jsou u nás běžně prodejné.Dal jsem nové a pedály se zase krásně lehce točí,naprosto bez vůlí.Trochu mi ale nedá spát to těsnění,nemáte někdo zkušenost například se zakázkovou výrobou takovéhoto miniaturního břitu?Něco by to chtělo..........

      0 0
    • grafik  

      Taky bych měl dotaz, je možné sehnat tu kuželovou matičku? Na jedné se mi trochu vybrousila dráha. Kdyžtak díky.

      0 0
    • scoty  

      dotaz: dá se pedál opravit, když trouba:)ulomí převlečnou matici na ose? dík

      0 0
      • kubad  

        Sehnat nové na Ali

        0 0
        • scoty  

          a ten zalomený závit se dá nějak vytočit a tím pedál rozebrat?

          0 0
        • scoty  

          Jsem u toho tenkrát chrápal a neuvědomil jsem si který pedál mám v ruce, když jsem to rozebíral na seřízení…

          1 0
    • volumed  

      Ahojte,

      vedel by niekto poradit kde by sa dalo kupit gumne tesnenie na pedal xtr 9100?

      Myslim to ktore tak rado vychadza von z pedalu.

      Ak niekto vie budem vdacny.

      Dakujem

      0 0
      • kordinaz  

        Také by mě zajímalo,protože ten těsnící břit jen tak něčím nahradit nejde.Neporadí někdo?Kuliček mám do zásoby hafec,po repasu pedály dlouhodobě fungují super,ale pořád do nich čas od času zevnitř přidávám vazelínu,aby tam nelezla voda

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.