XC zapletená kola - max. 11-12.000

61 nepřečtených
  • Dzordano_Bruno1

    Ahoj,

    uvažuji o koupi nových kol. Momentálně mám DT SWISS X1800 váhově jsou kola kolem 1800g. Rád bych nový pár, který mi pomůže dostat celkovou váhu kola zase o něco nýže. Je myslitelná hranice 1500–1600g?

    Jezdím XC, žádné prasárny, jen schody a někdy skočka max. výška 1m. Předtavuji si náboje Hope a zbytek bych právě potřeboval poradit. Hledám ideál poměr cena/výkon/váha..

    Děkuji za radu

    0 0
    • Darius  

      Nikomu se nechce, tak budu prvni…

      Videl bych to na rafky ZTR nebo FRM, draty treba DT Super Comp (2–1,7–1,8) nebo WCS (2–1,6–2), niple klidne Al

      0 0
      • McBlacky  

        na metr skoky? tak tenký dráty? to spíš ne

        0 0
        • mxv  

          ty WCS uplne v klidu, (vy)zkouseno..

          0 0
          • nox159  

            WCS + starsi 717 a je to rozhozene co chvilu

            0 0
          • McBlacky  

            taky je jezdím, už 2 roky (717/novatec) a je to teda místama o strach, metrový dropy nedávám. Ve srovnání se staršíma Cmax SL -což jsou tak ty dnešní ST- to je dost slabota. Za ty prachy dobrý, ale na pravidelnou ostřejší akci to fakt dělaný není.

            0 0
            • scret  

              Spis bych SLka srovnaval s SLR a XL s ST… Kdyz se podivas na XL a ST, tak krom trochu frezovanyho rafku na ST jsou ty kola skoro stejny..

              0 0
    • StuntJ  

      HNOJ …

      0 0
    • Neunzikger  

      Kdybys upřesnil, jestli chceš být oduševnělý cyklista, nebo vozit bezduše, či galusky a dále uvedl svojí tělesnou hmotnost, možná se se svými podněty zapojí více lidí.

      0 0
      • Dzordano_Bruno1  

        Dobre,

        Vatim cca 80kg a kola planuju na 120 fulla, kdy odusevnely a svedomity cyklista nejsem. Sice neprasim, ale rad bych kola o ktera se nemusim uplne az tak bat. Nejsem si jistej, jestli do klayicky vidle narvu neco jineho nez normal RU. Jinak bezdusakum se nevyhybam pro vahovou usporu, popr. jsem pro i klasicke duse.

        0 0
        • Kubiczech  

          Do klasické vidle narveš 10mm pevnou osu. S Hope nábama to nebude problém kdykoli změnit a váhově si nepohoršíš (teda vyjma té osy).

          0 0
        • Bafoon  

          hope pro2 evo, rws upínáky, ztr flow, dráty sapim race :-)

          0 0
          • mastihuba  

            flow bych změnil na arch a bude to dokonaly. na 120mm je zbytečný tam rvat ty flow.

            0 0
          • nox159  

            do 1600g se nevleze z flowem ani omylem a s archem na hrane…

            a flow je podle me zbytecny

            0 0
            • Dzordano_Bruno1  

              Jde mi o vahu, ale i o celkovou tuhost. RWS upinaky mam ted a jsem s nima spokojen.

              Bude vyse uvedeny set do 1600g? Pojud tam dam lehky duse a Scwalbaky, tak bych si mohl pomoc celkove o 300g.. Mozna.. Mam x1800 + Nobbyny a jejich duse.

              0 0
              • nox159  

                jako ktery set myslis? ten bafonuv jiste ne a s tema archama pokud pocitas vahu i s upinaky tak taky ne aspon podle me…

                a davas duše na ZTR rafky je blbost ;-)

                0 0
        • McBlacky  

          trochu navyš rozpočet a kup si ted ve výprodeji STčka.

          0 0
          • destr  

            Přesně tak!

            0 0
          • Hnoj  

            Kupovat aktuální ST za 11800 je kravina když i 1200Kč víc je model 2012, který za ty prachy navíc 100% stojí…

            0 0
            • Lister  

              Souhlasím, kompatibilita os se vždy hodí.

              Napište mi prosím, že není rozumné vyměnit STčka za CB Cobalt 3 – fakt to potřebuju slyšet, ať můžu klidně spát :-D

              0 0
              • McBlacky  

                kup si Cobalty a STčka mi prodej :)

                0 0
              • Hnoj  

                Cobalt je dalším příkladem Crankbrosovitosti. Velmi neotřelý desing a zajímavé technické řešení, oboje je bohužel pohřebeno lajdáckým zpracování a mizernou kvalitou a celkovou nedotažeností…

                0 0
                • Lister  

                  Však já vím, ale jsou krásný, tak potřebuju slyšet, že jsou nahovno :-)

                  0 0
                • McBlacky  

                  od nás to jezdí Lukáš a i kluci z Bikeranch a nikdo je zatím nerozštípal na prach. Tak to asi něco vydrží, ale je jasný, že optimální řešení to není. nevím jaký označení, prostě ty nejlehčí

                  0 0
              • scret  

                ty rouhaci!:)

                0 0
                • Lister  

                  A to jsem je ještě ani nenasadil :-)

                  To je tak, když se nakupují díly na kolo předtím než dorazí…

                  0 0
            • destr  

              Ty 2012 maj všechny stejnej náboj? Co sem pochopil tak jo, to znamená ze i na slr pude dat dopředu 10mm osa a vzadu 12×142mm?

              0 0
              • scret  

                pokud se nepletu, tak na SLR lze kombinovat bud 15mm nebo klasicky RU vepredu a vzadu nejspis jen RU…

                ale priznam se ze mam v tom porad hokej…:)

                0 0
                • MlokCZ  

                  Vzadu všechny 2012 modely cokoliv včetně SLR

                  http://www.mavic.com/…Crossmax-SLR

                  VERSIONS – REAR

                  6 bolts QR & 12×135 & 12×142

                  Přední pak nejde akorát na 20mm osu (tedy je QR a 15mm)

                  A rovnou by měla u kol být vždy redukce na všechno, tedy:

                  • 1 x Achs-Adapter 12×142mm für Hinterrad
                  • 1 x Reduzierstück 12>9,5mm für Hinterrad
                  0 0
                  • destr  

                    No od dovozce v cr si to musis dokoupit za cca 6kil. Takze abych na normalni vidli mohl dat neco pevnejsiho nez qr, tak bych si to musel nechat udelat nekde sam.

                    0 0
                    • Dzordano_Bruno1  

                      KOukám na to.. Pokud vezmu od dovozece ST, tak nejen že mě vyjdou dráž, ale naúčtují ma další 2000 za předělaný kol na to, co požaduji..

                      0 0
                      • Lister  

                        Budu se muset na to svoje balení podívat, ale u předního mám rovnou 15mm ready, naopak tam nemám kit na rychloupínák, zadní náboj mám nastavený na QR a v pytlíku byly podle mě díly na předělání na 142×12 – ale nemůžu to řict 100%, protože jsem jen kola překontroloval a pak zabalil.

                        0 0
    • scret  

      CMax ST… Dostatecne pevny, zaroven lehky a zaroven UST..

      0 0
      • DAWE25  

        souhlas, taky jsem pro ST

        0 0
        • Dzordano_Bruno1  

          Crossmaxy jsem mel v hledacku, ale ocekaval jsem, ze poskladam lepsi volbu.. Takze ST jsou tedy optimalni volbou?

          0 0
          • Hnoj  

            Ano i ne…

            0 0
            • Dzordano_Bruno1  

              Zeptám se. Jaká kola jsi schopný u Tebe za stanovenou cenu uplést?

              0 0
              • Hnoj  

                Uměl bych třeba Hope Pro II – ZTR Arch – Sapim CX Ray – ALU niple za cca 12 600Kč.

                0 0
                • Dzordano_Bruno1  

                  Predpokladana vaha?:)

                  0 0
                  • Evilcleaner  

                    můj odhad 1600g, uvidíme jak daleko jsem od pravdy:-)

                    0 0
                    • Dzordano_Bruno1  

                      Je mi jasné, že bychom mohli udělat i lehčí set, ale bojím se váhového omezení a pak nějaké skočky na placáka, kde bych je rozštípal:(

                      Místo arc tam dát alpine ráfky, tím byh je taky odtučnil, ale mám cca 76–80 kg a to mi přijde na hrane..

                      0 0
                      • Evilcleaner  

                        no ten set co navrhl hnoj mi přijde jako docela odolný, ušetřit peníze a i nějakou váhu by šlo na nábách, novatec 711/712, a2z xcf/xcr, no tubes 3,30, token tk491

                        samozřejmě hope má lepší výdrž i zvuk:-)

                        0 0
          • scret  

            jak pise Hnoj, ano i ne, zalezi co vsechno od tech kol pozadujes:)

            Pokud jsi chtel dopredu dat „tlustej“ RWS, tak bez pomoci nejakyho „bastlu“ to asi nepujde… Podle stranek Mavicu QR nebo 15mm anebo QR a 20mm osa…

            Ja beru jako velke plus plnohodnotny UST, navic s novym profilem.. Velice slusna tuhost, nizka vaha (na tu odolnost), prumysly a ted novej orech (ikdyz ani se starym nemam zadny psych.problem:) )

            nevyhoda – kdyz zrusis cokoliv – rafek, draty atd. Neopravej ti to v nejaky hornidolni a potrebujes kompatibilni origo nahr.dily… Coz nekde mimo civilizaci je problem…

            0 0
            • Dzordano_Bruno1  

              RWS jsem tam chtěl dát, mám je teď a naprostá spokojenost. Ale pokud čtu dobře, dá se tam vyndat(rukou) nějaká část a pak by to mělo jít. Nějak se do toho zamotávám..

              0 0
      • jIrI___  

        Vejdou se do těch 1500–1600 g?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.