XC/AM vidlice se snizovanim zdvihu cca 90-130mm

139 nepřečtených
  • nox159

    Zdravim,

    shanim lehkou vidlici (do cca 1800g) ktera by měla snizovani zdvihu z cca 120–130mm na 100–90mm U-turn mi nevadi… pokud by existovala i nejaka jina varianta snizovani např. jak u talase… tak bych se tomu nebranil…

    idealni by bylo kdybych se vlezl do nejakych 5–8k radeji min než vic, takže pokud by jste meli nejaky tipy a rady budu rad :)

    ano bude to na prasopsa anthemaX :)

    0 0
    • kubad  

      Epicon TT Pico

      Existuje verze se snizovanim s riditek a zdvihy jdou nastavit jak potrebujes.

      0 0
    • z0diaC  

      mám Epicona TAD TT 100–140 a můžu jen doporučit … jen nevím jak to bude s tou cenou … jen pozor – nemá LOCK !!! ale Milan na stránkách píše,že ho umí částečně dodělat …

      0 0
      • kubad  

        Za priplatek jde i lock u novych modelu. Uz na ni netrpelive cekam.

        0 0
        • z0diaC  

          člověče,moc mi ani nechybí :-) … jinak předtím jsem měl neupraveného Axona a je to nebe a dudy … spokojenost největší.Jo jinak jak jsi psal … zdvih nejde měnit plynule ale skokově 100/140 … aspoň u té mojí.

          0 0
          • kubad  

            Nejde jen o lock :-) ale i ty dalsi funkce co tam milan vykouzli. Sem fakt zvedavi na srovnani s Talasem.

            0 0
    • mandel  

      tora s u turnem nechodi spatne ale ma o 400g navic no

      0 0
      • PatrikL  

        aj recon je ok a tá hmotnosť je o trošku lepšia :D

        Ale v jeho prípade by som volil radšej iný rám/bike na blbnutie…

        0 0
        • mandel  

          Jo to zalezi jak na tom æhce blbnout :D

          Ted me jeste napadl pike u turn ale vazi jeste o 200 g vic nez ta tora.

          0 0
    • marapara  

      Mrkl bych se po starším vzduchovém Revelationu 426 100–130 u-turn.

      0 0
    • McBlacky  

      Recon U turn s motion control 85–130, poplock

      je to teda pružina, ale já už mám druhou a je to dobrá vidle, bezúdržbová.

      0 0
      • Jenda  

        jenom pro predstavu, jakou mas pruzinu a kolik vazis?

        0 0
        • McBlacky  

          měl jsem 3tí tvrdost ze 4 a ta byla pro mých 72kg (bez ničeho, tj +3–6kg v setupu na kolo) akorát. Doraz jsem dal asi 2× za tu dobu co jsem ji vozil. Provozoval jsem ji na 120–130. Při provozu na 85–100 bych i snesl druhou tvrdost. Při sundání U turnu to lehce tvrdne.

          teď mám nejtvrdší a budu ji měnit za 3tí tvrdost.

          0 0
      • nox159  

        dik za tip ale jestli se divam dobre tak vaha je uz pres 2100g coz se mi zda uz celkem dost… :(

        0 0
    • nox159  

      jinak bych to ozivil protoze to zaclo byt dost aktualni – nejspis mi uz odešla R7 ( musim na to mrknout ale skoro bych rek ze muze byt nekde napraskla protoze uz je abnormalne mekka pri bocnim pohybu… musim to rozebrat…)

      stejne ji uz na fula ale nechci tak vybiram dal

      chtel bych neco pevnejsiho takze vaham mezi rebou ( nevim jakou verzi) a epikonem – co vim tak reba je progresivni a epikon linearni? chci jiste progresivni vidlu… ( jinak obe by sly dat na 120mmm takze bych to mohl vyzkouset jak se to bude chovat… )

      uvazoval jsem taky o sidovi ale ten bude mekky ne?

      o tom u turnu porad uvazuju ale zatim se mi nic moc nelibi…

      chtel bych vozit 183mm kotouc…

      jeste nejaky tip na vidlici jinou nez epikon a reba? ( vahove bych chtel byt kolem tech 1700 u vidlice ktera nebude s uturnem a 1900 pro uturn.

      0 0
      • kubad  

        Tohle fakt nema cenu. Na poradnou vidlu nemas rozpocet. A ani poradna vidla nechodi lip nez upraveny Epicon. Ten ti splnuje vsechny pozadavky a je za rozumnou cenu a navic ti ho muze naladit jak budes chtit.

        Ale klidne vybirej dal. Z hovna bic neupletes

        0 0
        • nox159  

          jsi tak krute uprimny a vzdycky mas pravdu a to me sere :D

          0 0
          • Vegan  

            V tomto ma kubad 105% pravdu proste epicon od milana za tu cenu je faktycky to nejlepsi co se da koupit… + mas jistotu, ze zaruka funguje opravdu jako zaruka a ne jako nastroj jak ze zakaznika tahat dalsi prachy ( viz napriklad FOX v CR) a kdyz koupis epicona s 15 osou tak tuhost bude razem o 15 svetelnych let dal jak na 5mm RU to je proste fakt. Progresivitu zvysis hladinou oleje v pozityvni komore a neni co resit navic Athem ti urcite nedovoli tu vidlici poradne zmacknout tim si jsem jist, uz jen diky uhlu hlavy.

            0 0
            • nox159  

              tim padem by mozna stalo za to koupit obyč epikona dat na 120mm + vetsi sag kvuli sedlu ( dalsi problem) a dolit olej pro progresivitu – od minala nechci staci asi obyč je levnejsi… :)

              0 0
              • kubad  

                Blby napad, ale usetris no :-)

                0 0
                • nox159  

                  proc myslis ze blby?

                  pokud bude cenovy rozdil cca 1/3 vidlice tak beru origo

                  0 0
                  • kubad  

                    Jak chces. Tvoje volba. Misto nejlepsi vidle dostanes podprumet. To se vyplati :-)

                    0 0
                • Vegan  

                  Taky ti prijde, ze jedna blbost strida druhou :) :D…

                  0 0
                  • nox159  

                    ja mam težky zivot :D

                    0 0
                    • Vegan  

                      Sam si to delas chlapce sam si to delas… Bud kup druheho bajka a thema nech na chvili v koute nebo prodej a nebo tun athema kterej vzdy bude jen athem a kup epicona od milana na 15 osu dopredu a do zadu 10 osu a mas to hned o poznani vic tuhy.

                      0 0
                      • soc  

                        Souhlas…

                        0 0
                      • nox159  

                        zatek vic tuhy ani nepotrebuju tam je stejne limitujici tlumič… stejne to kolo nemuzu poalst do vic nez metrovych skoku na vyšku takze stejne se nekde limit casem najde…

                        zatim mi to leti ( no spis jede nebo sjizdi mozna pada :D) cca 30–50cm odhadem… a nevim kde ma ram pri zprasenem dopadu ktery je skoro kazdy strop…

                        0 0
                        • PatrikL  

                          predaj ten bike/rám… Fakt to nemá cenu :)

                          0 0
                        • soc  

                          Jak může tlumič limitovat tuhost zadní stavby ve srovnání s pevnou osou? Zkus mi to prosím vysvětlit.

                          0 0
                          • nox159  

                            je to jinak

                            tuhost zadni stavby neresim ten trojuhelnik u maestra je dost pevny tam mi to nevadi…

                            vadi mi tuhost vidlice… tod vše ohledne tuhosti

                            pak ale dale rikam ze je/bude pro moji jizdu limitujici prumeh zadni stavby tlumic… ten tlumic neni delany na to na co ho pouzivam… to same zadni stavba…

                            0 0
                            • soc  

                              Ale tím tudíž říkáš, že Anthem je pro Tebe nevyhovující. Tudíž nemá smysl do něj dále investovat. Nanejvýš ten Epicon, ve verzi TT klidně na QR osu si pomůžeš jak chodem, tak tuhostí. A můžeš se v klidu soustředit na vybírání svého nového bajku, ne?

                              0 0
                              • nox159  

                                jako ja to kolo nemam na skakani… ale proste tedka posledni dobou me to tahne… na bezne jezdeni mi to staci ale u tech skoku se bojim co tomu rekne ram…

                                idelani pro me by bylo tak 120–140mm ale kdyz mam anthema tak jezdim na nem…

                                0 0
              • Vegan  

                Nevymislej ultra kraviny a vem ho od milana… Jestli Rebu v orginale nebo Epicon v orginale je v celku jedno oboji chodi naprd … z meho pohledu

                0 0
        • nox159  

          napadla me jeste jedna vec :)

          kdybych dal na tu R7 9mm osu ( teda myslim ze to ten rozmer) proste ne upinak ale osu co se vleze do patek – zpevni to tu vidlici znatelne nebo ne? ( v pripade ze vidlice bude ok )

          0 0
          • kubad  

            :-) trochu jo

            0 0
            • nox159  

              je to teda 9mm osa abych vedel co shanim ano?

              0 0
              • Vegan  

                A nechces spolecne s epiconem prejit rovnou na 15mm

                0 0
                • nox159  

                  pokud bych pak poridil jeste kolo do terenu tak bych to bylo komplikovanejsi s novymi koly…

                  0 0
                  • kubad  

                    Ty vole dyt mas Hope naby ktere jdou koncovkama za par stovek predelat na vsechny varianty os co existuji.

                    0 0
                    • nox159  

                      jasne ale pokud koupim nejake AM/EN tak tam dam ty hope + arch a na anthema pujdou nejake lehke kola… kde hope naby nebudou…

                      0 0
                      • kubad  

                        Nejak nechapu tve myslenkove pochody. Tak si ty lehke kola zapletes podle vidle ne?

                        Nebo jak to myslis?

                        0 0
                        • nox159  

                          jako ze pokud bych chtel udelat z anthema neco rychleho tak dam lehkou vidlu + lehke kola… takze se mi tam nevyplati cpat neco s pevnou osou…

                          0 0
                          • kubad  

                            A na to enduro ti Epicon se 150mm nestaci?

                            Ty si fakt totalne mimo nevis vubec co chces. Tobe fakt nema dmysl nic psat. Az si ujasnis co chces tak dalsi kolo. Tohle nema cenu.

                            0 0
                      • Vegan  

                        OMG…

                        Dale to necham na kubadovi ma s tebou asi vetsi trpelivost :D

                        0 0
                        • Kubiczech  

                          Nechápu, proč mu teda vůbec píšete, když vás to vlastně obtěžuje… Nějaký druh sebemrskačství?

                          0 0
          • Frostty  

            Kašlal bych na podobný kočkopséky, budeš vybírat až přebereš :D.

            0 0
            • nox159  

              co mam teda vzit? jinak vybirani me nic nestoji – ale kdyz koupim tak pak uz je to blbe to stoji prachy kdyz se spletu uz se mi to tak parkrat stalo :D

              0 0
              • Frostty  

                Však já tě už dýl pozoruju, ty máš rád složitý řešení viď :D? N to tvoje kolo bych vzal epicona jak píše kubad.

                0 0
                • nox159  

                  nemam rad slozite reseni ale ono se to tak samo vyvinulo…

                  uz jsem byl rozhodly ze si pujcim pitche a jestli sedne necham anthema jako chtrti kolo ale pujceni toho pitche nevyšlo tak ho zas prasim jak jen to jde :D

                  0 0
                  • scret  

                    jak to tu ctu, tak „ono se to samo“ neexistuje, ale komplikujes si to proste a jednoduse sam!

                    chtel jsem ti taky neco napsat, ale fakt na to nemam trpelivost…

                    Nejdriv si ujasni co chces, pak muzem radit… Anebo si nech poradit, ale dal nic uz zas neres…

                    0 0
              • mr.antik  

                Jestli nemůžeš kvůli penězům řešit novej rám nebo kolo, dej tam to nejlevnější co se v okolí vyskytne (klidně netuněnej epicon). Když koupíš něco lepšího, zas toho budeš litovat, až narazíš na nějaký dobrý kup vhodnějšího kompletního kola.

                No a paralelně obíhej testovačky, půjčuj a zkoušej jiný kola

                0 0
                • nox159  

                  jako prachy by na nove kolo byly ale nejsem si jisty co koupit takze radeji neco obyc vyzkouset a pak se uvidi no…

                  zatim zkousim a testuju ale je to bida

                  IQ6 moc nejede pitch nemuzu sehnat reign nesedi geometrije uz toho moc nebude… :(

                  0 0
    • kali222  

      porad sice vaham, ale nakonec me to napadlo dat sem :) 110mm zdvihu, 20mm osa = marzocchi 4× po me by te nelakala? RC3, vymenene vnitrni nohy – cerne (prepravni ujma :(() mam tut totiz porad pro sebe nejetou tu maxle rebu

      0 0
      • nox159  

        bude to tezke ne? + malo citlive na bezne jezdeni… nebo se pletu nejak nevim o jakou vidlici jde konkretne…

        0 0
        • kali222  

          no zadna novejsi marzocchi neni supercitliva. tahle vaha nesedi(a ani nemuze kuli jinym haksnam). pravdou je, ze by to melo byt okolo 2kg. byl to jen a pouze napad, sam bych si ji rad jeste nechal do kvetna/cervna, protoze ted nemam moc casu ani to kolo preskladat .-)

          0 0
          • kali222  

            vypadl mi odkaz http://www.bartonicek.cz/index.php… urcite by jsi nasel radu jinych, ale tady je to pri hledani jistota. : )

            0 0
          • TJK  

            S tim bych lehce nesouhlasil, treba moje Marzocchi XC700 SL byla rozhodne citlivejsi nez novej SID co jsem mel… jinak do konceptu noxovi taky pujde, stavitelna 90–130, vaha 1680g, a mohla by uz jit sehna za celkem rozumne penize

            http://www.marzocchi.com/…SL700_3.jpg

            0 0
            • nox159  

              zajimave… nahodil bys odkaz na rozumnou cenu?

              0 0
              • RomanH  

                Napis Hnojovi

                0 0
              • kubad  

                je dražší než Epicon TT a ani náhodou není lepší, ale cool faktor je sfiňa co, lámu nad tebou hůl :D

                0 0
            • McBlacky  

              tyhle jsem viděl v životě jen dvě.

              u jedný prasklá vnitřní patrona u druhý vyvaklaný futra a protáčející se seřizování zdvihu.

              oboje u jezdců co jezdí celkem piánko, po roce provozu.

              za mě nebrat

              0 0
    • AsiJura  

      Pořiď si RB IQ6 v Mku, nic lepšího nevymyslíš ;)

      0 0
      • scret  

        rovnou Sko mu doporuc:)

        0 0
        • AsiJura  

          Tu jde o to, že by koupil Mko a prohodili bysme si rámy;)

          0 0
          • nox159  

            a do toho bych sel :)

            0 0
          • kubad  

            L ko na jeho 188 bude asi malé :-)

            0 0
            • nox159  

              uz jsem na nem sedel a kdybych dal vyssí sedlo a teleskop lehce nad limit tak by to mozna vyšlo – jeste bych to jiste zkusil…

              0 0
              • kubad  

                ty vole dyť to je 19" ka ?

                0 0
                • nox159  

                  aby to bylo optimalni tak mi chybi 3cm na sedlove trubce s 4cm sedlem

                  pokud bych vzal cca 5cm sedlo dal nizsi pedaly a sel bych s teleskopem 1,5cm nad limit tak to vyjde :D

                  0 0
                  • roud  

                    a budeš na tom vypadat jak namrdanej kačer

                    0 0
                    • McBlacky  

                      páka na rám taky bude nemalá

                      0 0
                      • nox159  

                        myslis ze to bude az takový extrem s tou pakou? vazim 75 coz zas tak moc neni… kdybych vazil 100 tak nad tim uvazuju…

                        0 0
                        • McBlacky  

                          ono na kole co prasíš se občas stane, že dosedneš plnou vahou zrovna ve chvíli kdy ti jde kolo naproti :)

                          a tím nemyslím jen blbý dopady. Pak to určitě má vliv. Dřív zničíš sedlo a sedlovku, ale ni tomu rámu to nedělá dobře – i podle úhlu sedlové trubky.

                          0 0
                    • nox159  

                      590 neni zas tak kratke…

                      0 0
                      • kubad  

                        610 zase není o tolik delší :-)

                        0 0
                        • nox159  

                          jasne no ale na chrteni bych mel anthema a kratsi hravejsi kolo by nemuselo byt spatne…

                          0 0
                      • McBlacky  

                        tahle délka bez udání úhlů je o ničem, hravý kolo by mělo mít i prostor pro nohy. Jinak o dost přicházíš a navíc máš modřiny na kolenech :)

                        0 0
                        • nox159  

                          modriny na kolenech mam z anthema to RB sedi jen by mohla byt sedlova trubka trochu delsi no…

                          0 0
                          • McBlacky  

                            tak víš o čem mluvím. Sharka je má otlučený z 96 taky, tam vadí dost zásadně čep. Prostě chrtikola jsou chrtikola :)

                            0 0
                  • kubad  

                    takže ti vlastně k ideálu chybí ta jedna velikost takže XL :-)

                    0 0
                    • nox159  

                      to mas pravdu ale zas ta cena… o tom Lku jsem uvazoval tak za 15k max ( Mko se dalo za ty prachy sehnat…)

                      davat za nove XLko 25k tak to radeji priplatim par tisic a koupim neco slusneho…

                      0 0
                      • kubad  

                        Takze pro usetrenych par kacek bys byl ochotny koupit ne uplne idealni velikost ramu. Fakt super prestavam uplne chapat :-(

                        0 0
                • Vegan  

                  A ja merim 193 a jezdim 19"

                  0 0
                  • kubad  

                    no jo al on jezdí 22"

                    :D

                    0 0
                    • Vegan  

                      Koukni na supa 29" co jsme jezdil jako XC to byl 21.5"

                      XC a Enduro je fakt zasadne odlisna disciplina Reign byl na puli cesty a mel 20"

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Na délku rámu se to může hodně lišit dle stylu. Pokud ale chceš slušně šlapat (a to dost lidí chce i na enduru), tak musí jít sedlo dát do ideální výšky.

                        A když jsou dlouhé nohy, tak 19 bude při té výšce prostě málo, pokud se nemá překročit sedlovka 400mm.

                        Jak máš dlouhé nohy?

                        0 0
                      • kubad  

                        to nic nemění na tom že nevěřím že se na IQ6 v L ku poskládá jak bude potřebovat

                        0 0
                      • kali222  

                        enduro neni zadna disciplina. je to jen vystrelek pro lidi, co na kole jezdi jen par let, aby se „jako zaradili“ a meli za co schovavat fr kola k neodpovidajicim vykonum. .-)

                        0 0
                    • nox159  

                      uz jsem nekde psal giant ma kratsi palce…

                      klidne bych snesl 20" na delku ( mozna ze by sedla i lip…) ale na vysku by to bylo na hrane…

                      0 0
    • Lavet  

      Snad nebude vadit, kdyz se na tematu prizivim. Mam na svem HT uz letitou Manitou Skareb, 80 mm. Mam ji dost na tvrdo kvuli nizkemu zdvihu, a toho bych se rad zbavil. Vyhledl jsem si Sida, kde me zaujal menitelny zdvih. Na kole neskacu, preferuju nizsi vahu a vzduch. Tak do roka, bych rad koupil karbonovej full. A pro nej mi ten Sid prisel jako dobry reseni. Nebo mel bych patrat dal? Treba toho chvaleneho Epicona TT?

      0 0
      • PatrikL  

        možnosť je aj Axon TT, inak akú verziu SIDa by si chcel?

        0 0
        • Lavet  

          Tak daleko jeste nejsem, ale kdyby sel nastavit na 120 ten race, nemusel bych investovat do xx.

          0 0
      • McBlacky  

        sid je dobrá volba a jestli jsi spokojen se scarebem 80mm, budeš sidem na 100–120 nadšenej.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.