• pegas

  Zdar, má někdo zkušenost s porovnáním/jež­děním těchto sedel? Aktuálně vozím Vigo, ale dosluhuje, takže hledám nástupce…

  • makimaki  

   Jezdím Vigo na dvou kolech a je ze zmíněných (mimo Rocket) nejlepší – pro mě nejpohodlnější, Pure bylo měkčí, houbovitější nyní je na zimáku, Volt jsem prodal po pár vyjížďkách – bylo tvrdé, vyloženě mně nesedlo. Každému nemusí na Vigu vyhovovat tvar nebo i váha, ale pro mě vyzkoušená věc – navíc u sedel WTB jsem neměl nikdy problém z kvalitou.

  • String  

   Měl jsem 2 různý verze Rocket a teď mám Volt (verze Sport). Rocket V Pro bylo proti novějšímu Rocket V Team měkčí. Ale porovnání je s x let starými modely. Rocket V Team jsem právě kvůli už moc velké tvrdosti v terénu dal nedávno pryč. Když jsem jezdíval víc silnice, tak bylo ok, v terénu už mi tvrdost vadila. S Volt jsem spokojenej a kritika tvrdosti od Makimaki mě překvapuje, já bych ho jako tvrdý neoznačil.

   Každopádně bych asi radši to sedlo někde vyzkoušel. Je dost specificky tvarovaný všemi směry a nemusí to sednout každýmu. Já měl taky ze začátku pochybnosti, po donastavení sklonu už mi sedlo.

   • pegas  

    vyzkoušet není bohužel kde.....toď ten problém…

    • kejda  

     Volta Race 135 mm ti můžu půjčit, mám doma plonkovního, když si pro něj dojedeš k Jelínkům do Jinačovic…anebo do Brna, tam jsem častěji než u nich na pivě, i když vlastně, šulnul :)

  • danis7  

   Vozím Pure. Testoval jsem i Rocket, asi týden, a vůbec mi nesedlo, bylo tvrdé a úzké.

   Pokud ti sedí Vigo a nové Vigo nechceš, tak zkus Pure, ty dvě sedla jsou si tvarem podobné. Volt je více protáhlý, tzn, rozšiřuje se později než Pure

  • James.Sniper  

   Není lepší si ty sedla vyzkoušet? Některé cykloprodejny stále nabízí program WTB test ride, kde najdeš sedla Pure i Volt + další. Zkus se podívat, jestli v okolí není taková cykloprodejna. Já si tím prošel minulý rok (Silverado, High tail, Speed, Pure, Volt) a každé to sedlo bylo úplně jiné. Nakonec jsem vybral Volt (Pure byl taky dobrý, ale na mě už moc měkký).

   • pegas  

    Jasně, že je lepší to vyzkoušet,ale není kde.....aspoň tady v Brně…a jestli jsem i dobře pochopil, tak ofiko zastoupení WTB v ČR je Bikezone, a to samo o sobě mluví za vše.....

  • danis7  

   Zkoušel jsem teď Volt a bohužel má sedlo umístěné lyžiny dost vzadu (např oproti WTB Pure), takže je potom sedlo umístěné na sedlovce dost vepředu.

   Tak pozor na to, rozdíl Volt vs Pure byl 1,5 cm, je to celkem dost, mi už nevyšla předozadní poloha sedla, musel bych použít sedlovku s offsetem.

   • obda  

    Ajta, tak tohle jsem slyšet nechtěl :( Současné sedlo mám narvané na max vzadu na sedlovce s 25mm offsetem. Jenže už pomalu odchází a shání 150 mm širokou náhradu – a Volt vypadal jako dobrá volba.

    • TJK  

     me sedelo WTB silverado, ted mam Fabric a pocitove je to sedlo jeste pohodlnejsi… mozna dobra alternativa podobnych tvaru

  • ra.ma1  

   Mam doma zaklad Volt – o nicem, mekke, na delsi vyjizdce boli prdel…

   Volt Team – tvrdost ok, mozna bych potreboval o trosku sirsi, ale jinak OK

   Vigo – jezdi manzelka, je to je vylozene gauc, sedi se na nem dobre, ale manevrovatelnost kolem nej je o nicem

   Zkusil bych SQ Lab 611 klasiku bez Erga, nebo Fabric

  • ra.ma1  

   resp…zalezi, co a kde jezdis.

  • novcze  

   po více jak pěti letech na Rocketu (před tím Vigo) napraskl potah vzadu, kde je ta jakože látka, tak jsem koukl na stránky WTB, použil jejich nový fit systém, který vybral Volt medium (142mm), vzal jsem v titanu, chtěl jsem vyzkoušet tu jejich DNA výplň, zatím jsem byl vždycky s WTB spokojený, tak snad ani Volt nezklame. Naměřená váha 215g ve výše uvedené specifikaci a na sedle už nejsou ty barvičky co tam vždycky měli, což dělá sedlo univerzálnější co se týče vzhledu.

   https://www.wtb.com/products/volt?…

   • novcze  

    ještě pár poznatků, rocket se podle jejich fit systému nedoporučuje na delší jízdy jak 2 hodiny a jejich grafika na ližinách je trochu zvláštní se šipkou od max směřující dovnitř a ne ven k čárám označující oblast uvnitř které by se měl zámek sedlovky pohybovat (viz foto)

  • AleZ80  

   Měl jsem Vigo a teď mám Volt. Vigo mi přišlo pohodlnější.

  • kaktusjack  

   Víte někdo jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými výstelkami, co teď WTB nabízí, konkrétně mě zajímá ta nejlevnější DNAX vs. střední HLX+GEL? Jde mi hlavně o pohodlí. Hmotnostní rozdíl tam je minimální (Sedlo WTB Pure).

   • Pain  

    Volta jsem mel ted. Střední vystelka s tim gelem. Na muj vkus pohodlny až moc, tak jsem ho vrátil. Přišlo mi dost měkký.

   • thunderCZ  

    Něco jsi ,už o sedlech zjistil ? Řeším momentálně to samé u sedla Volt, A ještě by mě zajímalo jako rozdíl je mezi Volt a Volt PRO ? A pak je tu ještě nové sedlo DEVA . Někdo nějaké zkušenosti ?

    • kaktusjack  

     Já bohužel nic užitečného nezjistil. Nakonec jsem koupil na zkoušku v akci SQlab a sedlo mi dobře, tak vozím teď to :)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.