Vzpomínky na dětství a mládí

33 nepřečtených
 • Hermod

  Pochlubte se, co jste prováděli, když vám bylo 12, 13 … 15 … 18 až 25 let.

  Velamos BMX 20 … házení houbou po třídě … škrtací petardy zvané Pirát … ocelové rámy levných biků … Shimano SIS … marné sny o Cannondale Super-V … Star Trek … PC 486 … vesnické diskotéky … a nádherná 90. léta.

  Podělte se o své vzpomínky, cyklistické i ty ostatní.

  Zálohu původního vlákna najdete zde.

  • lukas aka mitro  

   Prvni sex se taky pocita? Nebo prvni honka?

  • iron.hide  

   spomenul som si na nieco, co som v minulom vlakne nepisal – bezne som v obchode kradol zvykacky a cokotycinky

  • Hermod  

   … a časopis KOMETA, na ten jsem málem zapomněl!!!

   Nyní je těžce sháním po aukrech a antikách a draze platím. Chci mít kompletní sbírku všech čísel, která vyšla. Nedávno se mo podařilo koupit vzácné č. 28, v němž vyšla Erbenova balada Svatební košile jako komiks.

  • babicak  

   16 Jawa 50 a ČZ 125, 17 Jawa 175 a ČZ 250, 18 Jawa 360 2×, 19, 20, 21 Jawa 350, 22 svatba a 50 Specialized bez kompromisů :-)

  • Mr.Pavka  

   Toho je. Ale nikoho to tu nezajima.....

   Snad jen jak sem jako malej delal bordel a tata mi za trest zamknul kolo.

   • Hermod  

    Tak vyprávěj, jak ses kdysi dostal do té komunistické strany …

    To by mě docela zajímalo. Vzpomínám, jak můj táta před revolucí tajně poslouchal Svobodnou Evropu a o komunistech říkal vždycky jen to úplně nejhorší (jeho rodina totiž za jejich vlády přišla o nějaký majetek). A tak jsem i já byl ve dvaceti radikálním a militantním antikomunistou, vášnivým obdivovatelem bratří Mašínů a Vladimíra Hučína, šířil jsem všude možně protestsongy proti všemu levicovému a demonstroval jsem proti Paroubkovi. Dodnes mám z toho období jako vzácný poklad schovanou knížku Odkaz od Barbary Masin, s vlastnoručním podpisem Milana Paumera.

    • ronda  

     Vedl jsi v devadesátkách protikomoušskej odboj ? To kdekdo :-))

     • Hermod  

      Jo, třeba Honza Vyčítal.

      https://www.youtube.com/watch?…

      A to je další nesmrtelná vzpomínka. Bar Vagón na Národní třídě, živé vystoupení Greenhorns a Petr Kocman skákající s kytarou po stolech a zpívající „Tak Goodbye Mary, ty víš, proč jsem NEPÍCHAL“ … :-)

  • Japhy  

   Krásně dětství. Ale abych se držel tématu tak klasický půlčík pionýr, BMX za 1050,– Kčs, tříčtvrtka Eska s nadčasovým 1×3 řazením a bajk osazený SIS, co táta při gastarbeitření našel na skládce a dal skvělé do pucu.

   • iron.hide  

    Hazim rizkem :DDD

   • Hermod  

    Já zpočátku neměl ani to SIS. Někdy okolo 13. roku mi sice rodiče koupili prvního bika, ale byl to ocelový noname z hypermarketu, který vážil snad 15 kg a neměl ani aretaci na svém řazení 3 × 6 z Číny. Tak jsem postupně za uspořené kapesné obměňoval všechny díly právě za řadu Shimano SIS, aby se na tom dalo aspoň trochu normálně jezdit.

    • Mr.Pavka  

     Tak to me rodice jako prvni dospelacky kolo koupili Hi-Ten trekkinga zn. Kingfox s indexovanych packama „racnama“ SIS.

     Hrozny peklo, prvni co sem vymenil byla miskova stredova osa-misto ni zapouzdrenej Kinex.

     Ale clovek se na nem naucil serizovat.

    • kyl  

     Já měl první kolo Velamos 26 a v 15 letech jsem si ho přestavěl na 2×5.Střed jsem nechal torpedo jak byl,vykuchané 5ti kolečko se navařilo na tu část středu kde je normálně uchycen pastorek,válečky z protišlapací brzdy jsem vyhodil,novou delší osu jsem si udělal ve škole v dílnách.Kámoš měl doma pár vraků favoritů a tak jsem mu zabavil brzdy a řadící páčku,jediné co jsem musel koupit byla hazka Shimano SIS.Smyk jsem neměl,to obstarala špička nebo pata boty.

     • Mr.Pavka  

      Taky na svojem kole kopu „zelvu“ pri vyjezdu do prudkyho kopce na malou placku.

      Akorat na kopci musim zastavit a dat tam ruce zajice.

      Presmykac gramy navic.....

      • Hermod  

       Tak když jsem ještě jezdil na kole, nedal jsem na přesmykač dopustit. Když začala konstrukce side-swing, byl jsem tím ohromen, a dokonce jsem se pokoušel ze dvou různých kusů bastlit doma jeden, abych mohl mít dvojplacku 26/40.

  • Kouba_2005  

   Když mi bylo 12, tak jsem v lese s kumpány kouřil mentolový Viki a jezdil na Pionýru 22 bez řetězu. Od Ježíška (babičky) jsem ten rok dostal růžovou Libertu, kterou jsem hned na jaře přesprejoval na černo a v létě rozštípal o červenou Škodu 105. Kolo totálka – dle protokolu VB škoda 100,– Na Škodovce důlek na kapotě od mé hlavy, škoda 100,–

  • mikš  

   ja su tak starý,že si na také kokotiny nepamatuju :-(

   • Hermod  

    A to je podle mne škoda. Živý a pozitivní vztah k minulosti je jednou z nejdůležitějších věcí v životě.

  • šimlos  

   Eska z Bílé Labutě za 900 Kčs, kterou nám s bráchou táta koupil jednu dohromady. Do autobusu nás s kolem nevzali a tak na ní z Florence domů do Malešic vždycky jeden jel a druhý vedle běžel. Blatníky časem šly dolů, rovný řídítka taky a nové berany se mazácky zvedly nahoru. Den otevřených dveří na velodromu na Třebešíně, kde brácha přes všechno varování a upozornění to pořádně rozšlapal a vjel na šikmou část dráhy a tam zapomněl šlapat…Dráhový kolo na odpis, brácha se odřel všude možně ale jinak v pohodě, děti jsou pružný :-)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse