výška ráfku vs.délka ventilku

14 nepřečtených
 • novas32

  Jak si tak za současného pěkného počasí jezdím na silničce, tak mě napadla jedna věc. Mám záplety Mavic Aksium, tudíž o něco málo vyšší, než klasické ráfky a v klídku jezdím s náhradní duší s klasickým galuskovým ventilkem. Ovšem duše na zmíněných ráfcích mají zjevně delší ventilky, nebo je tam nějaký nástavec.

  Až píchnu, a já jednou píchnu, to je jasný, nezjistím náhodou, že je mi duše s klasickým galuskovým ventilkem takříkajíc na houno?

  • Lada,s  

   Musíš si koupit nástavec

  • Járaa  

   Duše jsou i s delším a hodně dlouhým ventilkem.

  • Člověk a jeho svět  

   Zkuste to bez duše, milý Marconi.

   Nebo voz lepení. Anebo si kup duši s vyšším ventilkem. Btw – Aksia zase tak vysoký ráfek nemají – 21 mm.

  • nzg  

   Vyuziji vlakna.

   Mam objednany 80mm vysoky silnicni rafek (Nextie) a chci ho vozit jako bezdusak s Conti TL 5000.

   Resim ten jaky ventilek. Nikde nevidim samostatny 100mm+ ventilek, tak budu muset jit cestou nastavcu.

   Budou fungovat tyhle?

   Continental Valve Extension Kit 60mm

   https://www.chainreactioncycles.com/…rp-prod39752

   • kamaro  

    A Nextie ti nejsou schopni dodat ventilek? Já když bral ráfky u LB (předek 45mm a zadek 55mm), tak jsem si je nechal poslat společně s delšími ventilky, měli pro každou výšku ráfku extra velikost. Jinde se mi nepodařilo potřebné ventilky sehnat.

    Cestou nástavců se u bezduší nemůžeš vydat. Za prvé je potřeba ventilek utáhnout v ráfku aby těsnil a za druhé potřebuješ zajistit přístup k ventilkové vložce, aby jsi ventilek mohl vyšroubovat a dolít jednoduše tmel, popř. při nahazování použít ráz vzduchu přes plný profil ventilku.

    • Vrci  

     Cestou nástavců se samozřejmě vydat může, ale musí být s vnějším závitem.

     https://www.notubes.com/…ve-extenders

     • kamaro  

      OK a jak z toho vyšroubuje ventilek když bude potřebovat dolít tmel. To bude pokaždé shazovat patku a potom to nahazovat? Podle mě je to blbost a je lepší sehnat přímo ventilky správné délky.

      • Vrci  

       Jako z krátkého. Z ventilku se vyšroubuje vložka, do ventilku se dá tohle prodloužení, tou stranou s těsněním, a do prodloužení se dá ventilová vložka. Mezi ventilek a prodloužení je dobré dát několik otáček teflonu.

       Když je třeba vyndat vložka, tak se vyndá. Spoj ventilek -prodloužení zůstává spojený. Stejně jako fixace prodlouženého ventilku v ráfku. Nevidím v tom problém.

       • nzg  

        Tak jsem si to nejak predstavoval. Zkusim teda ty No tubes 40mm nastavce + nejaky 60mm ventilek.

        • kamaro  

         Jo, už to chápu, ono se to šroubuje opačně než jsem si myslel. Ale tím pádem to má menší díru – bude se hůře doplňovat tmel a při vzduchovém rázu to bude také brzda, i když ne samozřejmě taková jako vešroubovaný ventilek.

         Vzhledem k tomu, že tyto dva nástavce stojí 26E a dva celé ventilky správné délky se dají koupit za 14USD tak mi to moc nedává smysl.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.