• Luke79

  Ahoj mám na svém kole Author Opus ( http://kolo.cz/…or-opus-2005 )

  opotřebovaný prostřední převodník – prokluzuje řetěz , chci si je pro jistotu vyměnit všechny , tedy i s klikama . Nejjistější se mě jeví ho vyměnit za uplně ten stejný

  ( kupodivu se ještě prodává http://www.cyklo-slachta.cz/…-xcc314-pb-/ ) .

  Co nevím jaký stahovák na demontáž koupit .

  Ještě je tu varianta koupit nejaké kliky shimano , deore – alivio ( http://www.kupkolo.cz/…90-9s_z5337/ , http://www.kupkolo.cz/…4-hran_z178/ ) ,

  ale nevím jestli by mě pasovaly na středovou osu a jestli stahovák co použiji na kliky suntour se dá užít i na shimano . Popravdě vlastně nevím jestli je potřeba ten stahovák i na nasazování , zatím jsem studoval jen demontáž :-) .

  Poradí mi někdo ?

  • jirka.maso  

   Jelikož mám stejný kolo a na jaře řešil to samý, tak ti rád odpovím. Koupil jsem stejný kliky Alivio jako si dal odkaz, středovou osu, řetěz c9 a novou kazetu. Kliky Suntour určitě nekupuj, stejně tak kliky Deore už mě nepřijdou vzhledem ke staří kola ekonomicky ok. Raději si připlatit za c9 řetěz. Stahovák potřebuješ jen při demontáži klik, dál potřebuješ stahovák kazety + bič pokud měníš osu i stahovák misek.

   • Luke79  

    díky za odpověď ,mě jde jen o ty kliky , budu si kupovat v zimě nové kolo a tohle budu mít jako nouzové .........takže mě budou pasovat kliky alivio na středovou osu kdy byl kliky santour ? tím pádem budu potřebovat stahovát který pasuje na alivio ?

    • jirka.maso  

     Aha, já to měl na jaře jako celkovou resuscitaci kola, takže sem to vyměnil všechno. Alivio kliky snad pujdou, já k nim pro jistotu ale kupil doporučenou středovou osu (200kč).

  • scota  

   Univerzální stahovák Park Tool CWP-7

   http://www.bike-eshop.cz/…rktool-cwp-7

   • Vilém  

    No ja ti nevim, kupovat na vymenu klik v cene 650,– Kc stahovak za 500,–? Staci nejobycejnejsi kovys na 4 hran za stovku a i to mi prijde zbytecny, pri bezne frekvenci vymeny klik.

    • scota  

     Požadavek byl univerzální stahovák. Suntour je asi 4-hran, ale Shimano je Hollowtech II.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.