vybírám mezi dvěmi stumpjumpy 2016-poradíte-jezdíte je někdo?

22 nepřečtených
  • mikš

    jezdím 2roky ten z profilu,ale chci zkusit něco novýho,samo po zkušenostech zase stumpa.

    První klasika na 29 kolech http://www.ramala-silhavy.cz/…white-l-2016

    to druhé mi vrtá víc v hlavě,kola 27,5+ , šířka 3 palce,karbon rám.Má někdo tuhle šířku kol,jak to jede v různých režimech a površích,nebude to mít na suchu velký valivý odpor?nechá se na tyhle široký ráfky dát užší pláštˇtřeba 2,3?

    http://www.ramala-silhavy.cz/…ack-red-2016

    Na obě kola mám už závaznou objednávku s odběrem 27.12. ale jsem domluvený že vemu jedno-ale které?

    0 0
    •  

      29 jasna volba

      0 0
    • vojta2004  

      pokud chceš karbon tak kup tu 6Fattie a když ti ty kola nebudou sedět, tak tam můžeš dát normální 29" . Výhodou je swatdoor v rámu. Sice horší osazení ale zase více prostoru pro ladění si.

      0 0
    • mikš  

      nikdo nemáte 27plus,zkušenost z jízdních vlastností,ceny pneu atd.

      0 0
    • favorit.  

      loni touhle dobou jsem si na pár dnů z práce půjčil 27,5+ Fuse od Spešlu a moc mě to tedy nenadchlo. Od cca 23–25km/h to prostě tahá za nohy a nejede. Je to jak lepidlo a nechce se mu už zrychlovat. Dobrý to pak ale bylo v lese, kdy to díky širokym plášťum dobře tlumilo a sedělo a to i přesto že se jednalo o HT (jednalo se o traily kde se třeba jezdí na endurech). Vyloženě mě kolo ale pak zklamalo, celkem logicky, na mokrém terénu, případně bahně. Ta to najednou bylo jako na ledě.

      Takže za mě 27,5+ určitě ne. Možná jako druhej, třetí bike do domu.

      Pokud vybíráš z těhle dvou kol, volil bych 29er. A pokud bych měl brát Stumpa (2016/17), tak raději 27,5, než 29.

      0 0
    • Martinson  

      Přešel jsem ze Stumpa 26 2010 na 29 Comp 2016 a jsem hodně spokojený. Kolo mi úžasně sedí, baví mě ve výjezdech i sjezdech. Geometrie hodně povedená, odpružení chodí jak má.

      Ty tlustý gumy se mi nelíbí, 29 s pořádným vzorkem dá neskutečný věci. Nevidím důvod pro ještě ttustější gumy.

      Za mne 29!

      0 0
      • mikš  

        dík za rady,taky se víc přikláním k tý 29,jen mě lákal carbo rám a myslel jsem že bych časem dal užší gumy,ale to by asi nedělalo dobrotu.

        jsem zvyklej na 26,tak se bojím že 29 přijdu o hravost na technickejch trailech ,27,5 by asi byl plynulejší přechod.

        0 0
        • Martinson  

          Mě přijde ta 29 dokonce obratnější nez můj starý stump 26. U toho jsem měl vidli zvedlou na 140 mm a moc točivý to nebylo. Starýho Stumpa jsem měl 5 let a jezdilo se mi na něm dobře, ale v tý 29 je to o parník lepší kolo.

          Pro mě se ztráta hravosti rozhodně nekonala, spíš naopak. Nevím ale jak jsi velký a jaký jezdíš pekla.

          0 0
    • itvostro  

      Zalezi co budes jezdit do terenu bych sel do 27,5 kdyz bych chtel litat i po silnici atp tak bych sel do 29. V kazdem pripade jde krasne videt jaky ranec se da vydelatna jednom kole :-)

      0 0
      • favorit.  

        můžu tě ujistit, že na tomhle fak nic nevydělaj, spíš naopak. Osobně si myslim že maj chybu v eshopu/systemu, protože tohle je divný

        0 0
        • itvostro  

          Kdyz rika ze uz je ma zamluvene tak to chyba nebude v kazdem pripade je to super cena :-) nemit uz dve celopera sel bych do nej za ty penize

          0 0
          • favorit.  

            každopádně ta cena je divná.

            Věř mi, vím, co říkám ;-)

            0 0
            • mikš  

              taky si myslím že je to za pár zohybanejch trubek moc peněz za to bych koupil lehce voítaný báwo

              0 0
    • BB  

      Přešel jsem z 29 na 27,5+ sice ne na Specialized, ale z Ibis Ripley na Mojo 3 a můžu jen doporučit. Formátu 27,5+ říkám kolo pro blbý. Nejsem žádný technik, ale na nějaký ten technický sjezdík si troufnu. Tam kde jsem se na 29 bál, tam kde jsem měl problémy se vytočit, tak tam se dnes těším a v naprostém klidu to projíždím. Jedinou nevýhodu bych viděl na asfaltu, ale už stačí lehká šotolinka a tlusté gumy letí. Jen je potřeba mít na pamětí několik věcí. (1) musí se to vozit nafoukané na 16–18 PSI, jinak jede člověk jak na míči, (2) nesmíš se stydět zainvestovat do superlehkých, širokých ráfků, těžké a zejména úzké ráfky ten koncept zabíjí (3) pokud jezdíš na 29 například Schwalbe NN, tak je lepší jít do o stupeň méně agresivního pláště, bohatě stačí Rocket Ron. Pak máš lehká kola s dostatečným gripem a jízda je fakt zážitek.

      0 0
    • Petr L2  

      27+ pneumatiky mají vnější průměr stejný jako 29", takže já bych být tebou vzat ten 27+ pořídil k tomu jednu sadu kol 29" a máš po problému který vzít, budeš mít oba v jednom.

      Jinak 27+ na silnici asi nejsou to nejlepší, ale v zimě, nebo v lese moc jsou super

      0 0
    • mikš  

      tak kolo je doma,popis a foto je v mém profilu.nakonec jsem vzal 27,5

      http://www.bike-forum.cz/…-l-2016-2016

      0 0
      • Frýbik  

        Docela jsi mě nahlodal za tu cenu pěkný pořízení.

        Uvažuju o 29 ale nevim zda hlínu nebo karbon

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.