• Zazox

    Zdravim BF. Ano, temat s vyberem kola jsou mraky nicmene to zkusim.

    Hledam kolo pro kolegu, treba kolektivni rozum bude chytrejsi nez ja sam, nejvetsi problem je dostupnost.

    35 let, 110 kg, 179cm, sportovne-pivni postava, dobra fyzicka ))

    Momentalne starsi amulet-author z '00 let.

    Ukol: polnacky a kolem kominu s detmi, zaroven pomalu chci kolegu vtahnout do MTB a trailoveho jezdeni, vylety stylem Koko, Trutnov, SPS, casem treba Rakousko na vikend, atd. Takze trailovy HT (zatim podminkou, do fulla nechce, chapu) bez extremu, moderni geo, co neco vydrzi. Muze byt jak 29" tak i 27.5", zatim nevime co vice sedne po 26".

    Osobne jezdim Metu TR a tak urcite preferuji „direct to consumer“ (YT, commencal, canyon, atd) nez neco z obchodu, ale zase neni podminkou.

    Videl jsem to jednoduse na Vituse, Scouta nebo Metu HT, dobry zaklad co se da casem upgradeovat, minimalne celkem OK vidlice a osazeni, moderni geometrie, dropper, atd.

    Vitus Sentier

    Scout

    Meta HT

    Bohuzel je problem s dosupnosti, je skoro konec sezony a nikdo nic nema skladem.

    Nazory, tipy, nekde neco skladem? Z druhe ruky kolega zatim nechce ale v pripade skvele nabidky asi zvladnu premluvit (ja bych osobne v jeho pripade sel spis timto smerem).

    Dekuji spolku za tipy, nazory, a taky offtopic! :-)

    0 0
    • adam320  

      Se Scoutem je to celkem jednoduchy, nejdrive 2021

      Jinak jeste stoji za pozornost firma whyte a pak trochu drazsi production privée

      0 0
      • Zazox  

        Urcite je Whyte v hledacku. Zkusenosti s madefortrails.cz? Skladem neni, na objednavku. Na whyte.bike je ale vyprodano…

        Kazdopadne dekuji za tip!

        0 0
        • Gwaihir  

          Asi se to chce ozvat. Lidi si tady na fóru prodejnu chválili.

          0 0
    • MirosPikos  

      https://www.planetx.co.uk/…one-scandal/

      Za mě spokojenost.

      0 0
    • Majky21  

      Co takhle třeba zauvažovat nad stavbou pevňáka na rámu Dartmoor Hornet? Myslím, že s nějakou vidlicí typu RS Revelation/Lyrik, výbavou SLX a pluskovýma pláštěma by se měl nějaký stavitel do ceny 35 tisíc vlézt…Nic lepšího za ty peníze už z výroby asi sehnat nelze.

      0 0
      • adam320  

        Rozhodne by to mohlo vyjit, navic 270€ za ten ram je pohoda, na lyrika a slusny rafky by zbylo naprosto s prehledem

        0 0
      • JanKoumar  

        Právě stavím Horneta na Lyrikovi s teleskopem Oneup 210mm, coming soon :)

        0 0
    • froot11  

      Mrkněte i na Orbeu – https://www.orbea.com/…t/laufey-h10

      0 0
      • Zazox  

        Dik za tip! Zatim vzhledem k dostupnosti vyhrava prave laufey H30, asi s upgrejdem brzd.

        Stoji za to Z2 nebo staci ten Recon? Stare bombery jsem jezdil, ale je to skoro 20 let…

        0 0
    • froot11  

      .

      0 0
    • snas89  

      Neco z tohodle?

      https://www.bikeradar.com/…nder-1000-2/

      0 0
    • Metrick  

      Jestli stavba tak za zvážení stojí i rámy typu Ragley: Big Al (29), Marley a MmmBop (27,5), Nukeproof Scout 290 a 275 nebo případně plánovaný ocelák od Qayronu. Ale jak uvádíš, většina toho bude pro letošek vyprodaná a dostupné budou asi až modely 2021. Pokud by byl větší rozpočet tak třeba i Banshee Paradox nebo něco od Cotic bikes – Solaris/BFE max, ale to je cenově zase jinde.

      0 0
    • makro00  

      Přidám se s XXL dotazem k tématu. Chci nahradit XC HT, který dosloužil za něco pevnějšího se zábavnější geometrií.

      Účel bude ježdění s dětmi po flowtrailech, blbnutí po okolí a delší vyjížky ve středně náročným terénu, ale žádný rozbitý extrém (na to mám full). Využití tedy více trail než AM. Představa je zdvih vidlice 120–130 mm a HA 66–67°, ale zvládnu i více AM zaměření.

      Navíc při mých 205cm, 110kg není odolnosti nikdy dost.

      Opravdové XXL s dlouhou sedlovkou jsou v podstatě pouze XC a chtěl bych raději něco odolnějšího (Rockohopper – rozměry XXL OK, RB CR XXL je moc krátké).

      S moderní geo by mi délkou sedlo hodně XL rámů nicméně jde proti trend snižování sedlových trubek. Asi bych zkusil jít do kola se ST 520–530 mm a k tomu dlouhý teleskop (např. Whyte 529, Kona Honzo, Vitus Sentier, starší Meta HT). Pak jsou kola se ST kolem 500 (Nookeproof Scout, Ragley Big Al, Primal 29, nová Meta HT, Honzo 2021).

      Má někdo zkušenosti s dlouhodobým vožením hooodně vytažené sedlovky a odolnosti rámu? Při ST 500 bych měl sedlo ve výšce cca 390 mm nad rámem (s OneUp 210 by bylo 150mm válcové části sedlovky v rámu). Nicméně se ST520–530 bych byl klidnější – hlavně kvůli mojí váze. Nikde jsem nenašel žádné doporučení výrobce. Pouze doporučená výška končí většinou u 200cm. Jediná Meta AM uvádí až 210cm, což se ST 490 (2021) musí předpokládat moji situaci. Raději bych ale delší rám.

      Aktuálně mám dlouhodobě vyzkoušeno, že ST 580 na XC rámu fungovalo sedlovka 400mm zasunutá 110mm v rámu (praskla šavle po 10ti letech). Na fullu mám ST 560 (420mm teleskop), ale tam nejsou takové rázy, když sedím.

      V užším výběru mám 529 V2, Sentier a Honzo.

      Budu rád za jakékoliv zkušenosti, popř. i tipy na další kola.

      Představa je 8–11 tisíc za rám nebo kolem 30 tisíc za kolo.

      0 0
      • Metrick  

        Na podzim by měl Qayron představit ocelový HT Spyro CMRO, v XL ST 500 mm a eTT 660 mm https://www.bikeandride.cz/…fotogalerie/

        eventuelně víc do XC je Canyon Grand Canyon, v xxl sedlovka 545mm, úhel hlavy 67,5°

        0 0
        • makro00  

          Ocel uz jsem driv mel a dnes me nelaka. U velkych kol uz je to mene tuhe a ty velke hliniky jsou pohodlne dost. A hlinik se ST 550–560 bude v mem pripade fungovat lepe nez ocel s ST 500. Kdysi mi opakovane prasknul zakazkovy ram se ST 600 z columbus oceli prave v oblasti upnuti sedlovky.

          Nakonec jsem v ramci setreni rozhodnuty koupit Force Epigoni 22.5" na nenarocne jezdeni a trailovy ram budu resit za nejaky cas

          0 0
      • Edwin  

        Co máš za full?

        0 0
        • makro00  

          Stumpjumper XXL 2016 a vcelku mi to velikostne sedi. Dnes by byl na vyber snad jen Trek fuel ex. Ty opravdove XXL jsou na ustupu.

          0 0
    • Zazox  

      Jen k původnímu zadání, třeba někomu pomůže – nakonec kolega vybral ROCK MACHINE BLIZZ CRB 30–29 2020 a to hlavně vzhledem k dostupnosti. Není to úplně můj šálek kávy ale kolega je nadšený takže co už. Časem stejně přijde upgrade nebo výměna, minimálně teleskop a brzdy, pak se uvidí zda bude chtít investovat do odpružení atd nebo rovnou vyměnit za něco odolnějšího. Předpokládám že bude stačit takový víkend v Rakousku, pokud nás tam ještě někdo pustí :)

      Je to bída sehnat něco zajímavého tento rok.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.