• spoon7

Zdravím,

obracím se na zdejší odborníky ohledně pomoci s výběrem nového kola.

Nyní jsem jezdil na 10 let staré Meridě TFS 900-D a chtěl bych si udělat radost a pořídit nové kolo.

Jezdím převážně v terénu (pokud to jde), lesní / polní cesty, cyklostezky i asfaltové silnice, občas lehčí sjezd v horách.

Jezdím rekreačně cca 3–4 tis. km ročně a vyjížďky o délce cca 50 – 100 km, moje výška 177 cm a váha 75 kg.

Celkem si mi líbí Ghost Kato 9.9 (2019), nějaké názory popřípadě návrhy na lepší v podobné cenové hladině?

Po jakém převodu bych se měl koukat 2/10–11 nebo 1/12? doteď jsem měl 3/9 :-)

Předem díky za rady :-)

• palo7  

vlož odkaz na to kolo. Dívej se po 1×12, za mně klidně i po 1×11. A pokud převážně terén, tak bych chtěl hlavně dobrou geometrii, slušnou vidlici se zdvihem min. 120mm a teleskop sedlovku.

• Šopík M.  

Dříve nebo později ti to stejně někdo napíše…

https://www.canyon.com/….0/2459.html

• spoon7  

díky, na Canyon jsem se taky díval

nemám žádné zkušenosti s převody 1/12 nebo 2/11 a nevím jaký je lepší vzít, abych ušlapal prudký kopec a na druhou stranu abych mohl je i rychleji na rovince (cca 30km/h)

jaký je rozdíl mezi starším, který mají teď ve slevě https://www.canyon.com/….0/2035.html?…

• V0jtisek  

starsi je 2×11 novejsi 1×12 jinak zadnej (jine sedlo)

• Potkan007  

Tady ho máš na fotkách, přišlo mi předevčírem.

https://www.bike-forum.cz/…-sl-8-0-2019

• Pincek  

Parádní kolo. Uvažoval jsem o nem, ale mám taky 173 Cm a v rozkroku mě myslím vycházelo nějakých 78 Cm a to je velikost S. Ty mas kolik výšku rozkroku? Mě to emko asi bude velké a esko už nemají. Na tvých fotkách je to červené krásné, předním se mě vic líbilo to černé, ale tedka fakt nevim☺️

• Potkan007  

Mám 81, s 78 bych M nebral, už já jsem úplně na hraně. Byl to trochu risk, jaká ta barva bude, protože z jejich fotek je to obyčejná červená a fotky od lidí v téhle barvě nejsou k dohledání.

Neměl jsem možnost porovnat, mám druhé kolo s 1×11 (34 a 11–42) a do 2×11 jsem šel záměrně, když budu jezdit někde po kopcích, abych měl kam podřazovat. Kamarád má 12s NX, někdy si chci zkusit jeho kolo.

Na mnou zamýšlené ježdění má tohle zastaralé řešení řadu výhod:

• mám převody do lehka i do těžka
                  • můžu rychle podřadit bez šíleného cvakání
                  • šetřím kazetu, protože s 36 vepředu nejezdím asfaltové přesuny trvale na tři nejtěžší převody

edit: Ještě jedna věc. Dej si pozor, že M má 175mm kliky a 29" kola, S je na 27,5" a kliky mají 170 mm.

• spoon7  

díky za fotky a popis

měl jsi někdy možnost porovnat 1/12 vs 2/11?

všichni doporučují 1/12, ale já se pořád přikláním k 2/11

• milan.v  

Těch vláken k tomuto porovnání je tu spousty a vždy záleží na konkrétním stylu ježdění…

• Šopík M.  

Možná pro tebe bude ok…je to skoro stejné…na 30km/h potřebuješ při 1×12… minimálně 32 spíše 34 převodník…

• palo7  

Pěkně osazený, ale vidlice jen 30mm a asi to musí mít buď hrozně těžký kola, nebo rám. Protože zbytek je SLX a XT a ta váha je na HT hrozná.

• milan.v  

Decathlon – Rockrider.

• Fanda0071  

Som zvedavý aké tipy na biky dostaneš..Hľadam podobne kolo ale viacmenej zamerané aj na občasne traily. :)

• sserpx  

SILVERBACK Superspeed 16,5/S

SILVERBACK Superspeed 18,5/M

Dalsi alternativa, abys mel vetsi vyber. Odkazy se lisi pouze velikost S/M. Karbonove kolo, osazeni mi prijde na prvni pohled slusne (az na brzdy), hmotnost uplne jinde nez u Ghosta.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse