Výběr kola MTB 29" do 30 000 CZK

25 nepřečtených
  • Spear

    Ahoj, plánuju nákup MTB 29" do 30 000. Mám zatím dva favority, mezi kterými se nemůžu rozhodnout. Můžete mi poradit, popřípadě navrhnout něco „lepšího“ ?

    1. varianta :http://www.pells.eu/…29/rok-2015/
    2. varianta :http://www.specializedsvorada.cz/…black-m-2015

    Díky

    0 0
    • Frankq  

      Zkusil bych ještě jiný varianty, Focus, Superioir atd. tam kde neplatíš tolik za značku ;) budeš mít lepší výbavu.

      0 0
    • Dominik2296  

      promin ale za tu cenu totalně přepálená kola píšu ti sem proto protože mi je doslova líto těch penez… koukni se na tohle http://jizdni-kola.heureka.cz/…015/poradna/#… mám ho a nemůžu si ho vynachvalit…

      0 0
    • madcat  

      Doporučil bych ti to, co jsem nedávno pořídil já, ale už se asi nedá sehnat…

      0 0
    • jablon  

      Za ty prachy bych asi postavil něco mnohem lepšího než máš ve výběru …

      0 0
    • ondra7  

      Cube LTD 29

      0 0
      • Spear  

        Díky za tip. Jen se chci zeptat jako laik (který jsem) jaký je tam rozdíl oproti třeba tomu Pellsu?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Téměř žádný, Pells má 2×10 řazení, CUBE má 3×10. Sám vlastním ten CUBE LTD PRO a je to skvělé kolo. A nevím jak je na tom Pells se zárukou, ale u CUBE dostaneš na rám 5 let. Teď už možná i 6.

          V mém profilu najdeš fotky kola, možná ti pomůžou s výběrem.

          0 0
          • ondra7  

            Téměř žádný? Co třeba, že za stejný prachy dostaneš kolo s Rebou…

            0 0
            • Smazaný účet  

              XC 32 vs Reba. Když sedneš na kolo, poznáš, jaká z těchto dvou vidlic na něm je? Fakt je tam tak strašně zásadní rozdíl?

              0 0
    • mart910  

      Toto by bylo top ale to uz nesezenes asi a toto není taky spatna volba a nebo si nechat neco postavit

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ten Race One .. neskutečný kousek. Bohužel už nikde nebyl k dostání a potřeboval jsem kolo hned, tak jsem se musel „spokojit“ s LTD Pro …

        0 0
      • pompo362  

        Hledám podobné kolo, tak využiju zdejšího vlákna na doplňující dotazy :-)

        Značku CUBE jsem dosud nesledoval, ale tyhle kola vypadaj velmi dobře. Existuje nějaká prodejna v Brně, která se na ně specializuje (ve smyslu má je pravidelně skladem)? Co jsem se díval na netu, tak i to Race ONE mají značeno jako skladem. Je to blaf a reálně není?

        Druhá otázka – měřím 190cm a cca 90kg. Jakou velikost rámu bych měl chtít?

        Díky

        0 0
        • Smazaný účet  

          Doporučím ti ve Slavkově Cyklo Kyjovský. Pěkná, nová a moderní prodejna, skladem spousta, ale spousta kol. Není to sice Brno, ale když sedneš na kolo, zachvilku seš tam …

          A k té druhé otázce – radši bych s touto výškou vyzkoušel osobně někde na prodejně. Můžeš mít 21 ale taky klidně 23 palců. Rámy CUBE jsou trošku kratší.

          0 0
          • pompo362  

            Dík. Proto jsem se ptal na nějakou prodejnu, protože bych si ho rád vyzkoušel.

            Když jsi tohle kolo kupoval nedávno – mezi jakými koly ses ještě rozmýšlel? Nebo tohle byla jasná volba? Jsem momentálně v zahraničí, takže kupovat budu až na konci léta. Proto se ptám i na další alternativy, protože je klidně možný, že výběr už nebude takovej :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Původně jsem chtěl tohoto Superiora http://www.superiorbikes.eu/…p-29-se.html

              Jsem z Břeclavi a prodejce mám hned za barákem. Nějak jsem se nechtěl obtěžovat jezdit na garanční prohlídky někam daleko. Tak jsem toho Supa objednal, bohužel a zároveň díkybohu nebyl u dodavatele k sehnání a čekal bych asi 3 týdny. Tak jsem objednávku zrušil a nakonec jel až do toho Slavkova. Ještě jsem přemýšlel o modelech Crave od Specialized. Nakonec jsem dal přednost lepší výbavě a koupil jsem ten CUBE. V poměru cena/výkon opravdu nejlepší kolo na trhu. Někomu ale může vadit, že váží 12,5kg. Mě je to fuk, protože pořád jezdím takovým stylem, že na kila ještě nehraju :-)

              Jinak v tom Slavkově – fajn mladý kluk tam prodává, vysvětlí a poradí. Poradí od velikosti rámu až třeba někam k technickým věcem jako je složení vidlice a já nevím co ještě. Prostě na co se zeptáš na to ti odpoví.

              0 0
        • pavelpp  

          Pokud by ses dostal na tu 23", pak je jasná volba ten RACE ONE a tady http://www.bike-life.cz/…9-2015/d4264 ho mají ještě v 23" skladem – aspoň to tam mají napsaný. Já jsem si ho tam kupoval a jsem max spokojenej. I když na moji výšku většina doporučovala 21", tak jsem si tam zajel a vyzkoušel jak 21" tak 23" a byla to jasná volba, je to opravdu kratší. Mají tam přímo na prodejně těch Cube dost, takže se dá vybrat a co je hlavní, nechají tě to i projet, protože kupovat to jen tak přes net mně přijde dost šílený.

          0 0
    • TheIF  

      Resim kolo pro pritelkyni = Sko 16". Cena bude nekde mezi temi 30–35K… Uvidím i dle dostupnosti, ale ve vyberu mám tyto varianty:

      Favoritem v kategorii 35K je nejspíš jeden z teto dvojice

      Grand Canyon AL SLX 7.9 W

      VS

      CUBE LTD SL 29 2015

      • Myslíte, ze je mezi nima opravdu 1 kg rozdíl ? Nebo Canyon moc keca a Cube je realista ?
      • Osazením my ty kola jinak prijdou stejná… Nejaká alternativní značka k porovnaní ?

      kategorii 30K jsem nasel tyto 3 kousky

      Grand Canyon AL 6.9

      VS

      CUBE LTD Pro 27.5

      VS

      FOCUS BLACK FOREST LTD 2.0 2015

      • Canyon mi prijde slusne osazený az na ty brzdy (Shimano BR-M447 ). Bude to taková tragedie ?
      • CUBE jsou ty brzdy Shimano A-M506 nejaká vyhra oproti ten M447 ? Kola: naby SLX+ rafky CUBE ZX24 VS Mavic CROSSONE to asi nebude taky zádny velky rozdíl ne ?
      • FOCUS je uz asi hodne ocesny kvuli te vidlici co ?

      Díky za rady

      0 0
    • minimus80  

      Ahoj! Narazil somna tento ram a znova ma nahlodava myslienka na stavbu 29

      Zo stareho by som pouzil slx brzdy a kluky, radenie x7 3×9, prehadz x7 a hadam aj riaditka mozno predstavec.

      Investovat cca 750e za ram, kolesa a vidlu (asi epixon …s axon po zmene mazania na olej som spokojny)

      Jazdim malo …teraz len do roboty a skor sa venujem behu …ale bike mam rad a mozno keby som mal nieco „pekne“ tak by som potrenoval aj na biku.

      Mam 175 a 65kg.

      Ma zmysel riesit stavbu ked napr ten Canyon 6.9 za 1000e je tak slusne vybaveny ?

      http://www.koloshop.sk/…ck-2013.html?…

      0 0
    • mr.garisson  

      Tyvado Spešl se nestydí. 30 tyček za kolo na vidlici XC30 a s brzdama Tektro Gemini, to už je odvaha. :D Ten Pells má lepší výbavu i vidlici a je o litr levnější.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak lidé ve Spešlu nejsou hloupý. Běžná obchodní strategie – slevy. Takže kolo si občas někdo koupí, protože Spešl pyčo. A ty kteří jsou šetřivější počkají na slevy. Takže to potom střelí třeba za 20k KČ do světa ale pořád se slušnou marží.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.