• Pzk

  Ahoj/Dobrý den.

  Rozhoduji se o nákupu kola. Finanční rámec maximálně 60 tisíc Kč, HT, 29. Diskuze zde na foru jsem samozřejmě prošel a díky všem diskutujícím, pro nás laiky je fajn si přečíst názory někoho kdo tomu rozumí.

  Do mého užšího výběru se dostala tato 2 kola na karbonu:

  https://www.albie.cz/…ctra-yellow/ (obávám se že už asi nebude dostupné)

  https://www.bike-life.cz/…range/d36347 (ročník 2020 – mělo by být v pohodě)

  Nezavrhuji nicméně ani hliník…takže pokud byste měl někdo nějaké další tipy…

  https://www.bike-discount.de/…lossy-900367?…

  https://www.cyklonemcik.cz/…-prorace-429

  Zřejmě poslední variantou, kterou zvažuji je nákup nějaké z renomovanějších značek (Mondraker, Orbea,…) a následně dovybavení chudší základní výbavy.

  Samostatné téma zakládám hlavně, abych si utříbil myšlenky a vyslechl další názory a zkušenosti, popřípadě, protože předpokládám, že většina zúčastněných si udržuje přehled o možnostech výhodnější koupě, které nejsem schopen ani náhodou schopen obsáhnout, také jako tip na výhodný nákup.

  Doplňuji, že měřím 188 cm a žádné extrémní „skopičiny“ v terénu s kolem neplánuji, nejdůležitější je pro mě funkčnost a vzhled. Děkuji všem.

  • embi  

   https://www.bike-discount.de/…s-7.0-787122 Bohuzel vzadu je shimano na 11 speed :/

   https://www.cyklokyjovsky.cz/…-2020/d47322 tohle se mi libi

   • Pzk  

    Na canyon také koukám, zatím nejsou velikosti…pěkně osazené kolo..

  • ferencr1  

   Tenhle cube by se taky vlezl do rozpočtu o proti tomu levnejsimu na eaglu ma vzadu boost osu :

   https://www.bike-life.cz/…arbon/d36345#…

  • Gwaihir  

   A kde s tím budeš jezdit? Docela se to může lišit. Pod pojmem „žádné extrémní skopičinky v terénu“ si jaksi nedokážu nic představit. Jeden bude myslet 90% asfalt/šotoli­na/lesní stezky a 10% flowtraily, druhý to může mít opačně a protože nejezdí těžké sjezdy, tak to žádný extrém nebude.

   • Pzk  

    ..myslím, že tou první variantou si to zcela vystihl…:-)

  • Gwaihir  

   Tak si pak asi zkus pár kol – asi teda XC. Canyon Exceed mi přijde jako dobrá volba, koukni i na levnější, jestli nebudou mít velikosti. U těch Pro verzí je nestandardní řazení gripshift.

  • kubasek  

   Čau, s (ne)dovolením se tady svezu s dotazem. Kámoš pokukuje po HT v ceně kolem 50k. Jedná se o běžné ježdění,žádné speciální parky, skoky atd… Prostě univerzální kolo. Padlo mi do oka https://www.cube.eu/…e-2x12-2020/

   Co je na tom kole například výrazně ošizeno a jinde mají lepší. (Ještě kouká na Epica v podobné ceně s NX Eagl)

   PS: co jsi nakonec vzal Pzk?

   • andy97  

    Co Silverback superspeed 1.0? nedávno sem ho pořídil a sem maximálně spokojen

   • Pzk  

    Ahoj. Záleží jestli do toho chce dál vrážet prašule..:-) já se tou cestou vydal a volil sem podle rámu s tím, že si to přestavím, takže zvítězil ghost 3.9 (https://www.ghost-bikes.cz/…r-white/5051). Vyměnil sem zatím sedlovku, představec, řidítka a pohon, předělal na bezduše a badget sem nakonec samozřejmě překročil..ale kdo si hraje nezlobí..:-) ten Cube je myslím celkem v pohodě..pokud by se mi nicméně vizuálně víc líbil epic, šel bych do něj a postupně měnil..

    • kubasek  

     Vše vyměnit nebude cesta, kterou by chtěl řešit. Určitě chce hotový produkt, s dobrým i špatným, ale aby toho špatného bylo z jeho pohledu co nejméně. Maximálně výměna drobností, jako gripy nebo sedla. Já se v tom nevyznám, tak by mě zajímalo, co na tomto Cube a převodech Shimano 2×12, může být problémové/ošizené… Ještě kouká na stejné, ale 1×12 Shimano s vidlicí RockShock o 10k lacinější.

     • Pzk  

      Pošli odkaz, určitě se tady na to lidi podívají a zhodnotí..obecně asi 2×12 už pro někoho může být nemoderní, asi i kola nebudou úplně top. O kámošovi si toho co se týče jeho poměrů ( výška x váha) moc neřekl ..

      • kubasek  

       nepřipadalo mi to důležité, protože nevybočuje z běžného průměru. Neřeším velikost kola, ale spíš jestli jako univerzální kolo (přesun asfalt, nějaké ty cesty po pěšinách a nezpevněných cestách, zkrátka běžné ježdění hobbíka) ten Cube může fungovat a jestli poměr cena výkon je ok, nebo za ty peníze je to někde hodně ošizený a je lepší jít jinam. Pokud to má ale na něco vliv, tak hádám že má něco málo přes180cm,kolem 80–85kg a 40let. Jezdí tak 2–3× týdně a okruhy má tak 20–50km po Vysočině, takže nahoru dolů, někde rovinka. Já mám problém s tím, že se na to koukám svou optikou a převody 1× něco mi přijdou hodně kompromisní. Proto mě to 2×12 zaujalo, protože v drtivé většině mi přijde, že budeš jezdit velký převodník a jen v krajních situacích to hodíš na malý. Takže mi to ve své podstatě úplně „nemoderní“ nepřijde. Jasně, taháš sebou nějaký deka navíc, ale to úplně neřeší a hlavně ani tak to celkově není hmotností úplně mimo.

       • milan.v  

        A jezdit na tom bude on nebo ty? Já jen, že to, co tobě přijde omezené, jinému může přijít naprosto vyhovující…

        • kubasek  

         s tím souhlasím…vím že to je (můj) problém, že se nedokážu vzdát svého pohledu. Ale to na věci nic nemění, že jsem chtěl od zkušených účastníků diskuze říct, jestli ten Cube Shimano 2×12 s FOX Rhytm 32 je za cca 50k cajk, nebo je to blbost…nebo třeba mi někdo řekne, že Shimano 12sp je celkově nespolehlivé apod., jako třeba se nadává na nižší řady EAGLa, že se musí ohýbat zuby, aby to správně chodilo.

         • Pzk  

          Víš jak, to je strašně subjektivní..někdo chce proste něco vizuálně dokonalého ( pro něj) a někdo sází na nekompromisní osazení a vzhled pro něj nehraje roli..výše naznačené varianty určitě nejsou špatné ale druhé kolo ani epica si s odkazem neposlal tak nečekej ze to tady lidi budou za tebe dohledávat..

         • Puamik  

          Po tomto kole koukám také a to hlavně kvůli převodům. Nenašel jsem jiné kolo s takovými převody, je tam jak hodně lehký, tak i hodně težký převod. Můj rozpočet by byl i o hodně vyšší, ale toto je zatím můj favorit. Náboje to však nemá s pevnou osou, ráfky kdoví jaké.....Ale asi ještě počkám zda nějací jiní výrobci nezačnou používat sadu Shimano 2×12 (36–26 a 10–45).

          • kubasek  

           Těch pevných os jsem si vůbec nevšiml. To je škoda. Díky za upozornění. Proto jsem se tu ptal.

          • Tom-T45  

           Já tam teda pevné osy vidím…

           • kubasek  

            Přesně… Teď na ty náboje koukám a taky je tam vidím uvedené.

  • well  

   Čerstvě na našem trhu jsou BH bikes. Pevňáka mají parádního. Ceny netuším, ale snad by něco mohlo být za tvoji cenu.

   https://www.bhbikes.com/…mate-evo-9-0?…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.