Výběr klik - rozdíl Alivio/SLX/XT při 105kg

41 nepřečtených
  • Martin11

    Ahoj, prošel jsem si historii, ale nedozvěděl jsem se nic konkrétního ohledně rozdílu těchto klik, nehledě na to, že SLX se nějak moc neprobírala (kromě vzhledu).

    Na novém kole jsem měl z nouze Alivio kliky na čtyřhranu. Zajímalo by mě, jestli když provedu upgrade na SLX nebo XT, tak poznám nějaký rozdíl, případně v čem. Jezdím převážně terén v Krušných horách a vážím 105kg. Kolo mám v profilu (GF Marlin 2007, moc původních součástek ale nezůstalo, většina XT).

    Díky za odpovědi

    Anketa: Jaké kliky jsou na uvedenou váhu nejvhodnější?

    0x
    0%
    SLX
    28x
    74%
    XT
    10x
    26%
    0 0
    • trpaslik72  

      já bych volil černý SLX, krásně by ti sedly na bika.. rozdíl dle mě velikej, já přecházel z alivia na LX a je to znát, hlavně teda Hollowtech II je o něčem jinym než čtyřhran..

      0 0
    • eagle.f1  

      za mě XT nebo Deore, SLX mě neberou vzhledově, ale určítě HT

      0 0
    • Evilcleaner  

      tak at si už vybereš xt nebo slx tak si hodně polepšíš v tuhosti. takže já jsem jendoznačně pro výměnu (ušetříš taky nezanedbatelných 300g:-) )jinak co se týče vunkčního rozdílu slx vs xt. obojí mají duté kliky, stejný střed (ložiska). největší rozdlíl je v převodnících. nejmenší na slx je sice odvrtávaný ale ocelový vs. hlinik na xt. prostřední je u obou kompozit. podle mě jsou stejné, shimano tvrdí ocel+skelné vlákna u slx a ocel + karbon u xt (nicméně výsledek je že oboje provedení má fantastickou výdrž při ucházející váze, doby kdy vydržely převodníky 5k km jsou zapomenuty) a největší placka u obou dural s tím že xt díky frézování vypadá o kus lépe. váhový rozdíl je 40g (890g slx vs. 850g xt). já když jsem kupoval nové tak jsem bral slx protože jsou neskonale krásnější než xt. docela rychle jsem v nich zničil ložiska ale s tím se nějak tak počítá dkyž se závodí v bahně, ted už tam jsou pořádné.

      0 0
    • scalar  

      Dobrá volba za super cenu – Suntour Duro s integrovanou­ osou:

      http://www.koladraci.cz/…citelne.html

      0 0
      • Evilcleaner  

        proč by měl kupovat tyto neproveřené, ještě od značky nad kterou minimálně v tomhle ohledu visí pár otazníků, když může mít za tyto peníze fc-m532, 542 nebo 590? at se propadnu do západního německa jestli shimana nejsou lepší kliky;)

        0 0
        • roud  

          roud

          0 0
        • scalar  

          tak tam pozdravuj :-)

          0 0
        • djano  

          Ak to myslis ohladne kluk, zisti si napr. kto vypustil microdrive. Shimano to nebolo. Suntour by som nepodcenoval, aj ked poziciu si neudrzali. Ale v tej dobe mali krasne a kvalitne kluky.

          0 0
        • Mamut  

          Ta znacka pred 16 rokmi viedla nad Sh. Ale dostalo ich zemetrasenie na Taiwane v 1994. Takze az 10 rokov potom sa zacali zase rozbiehat v komponentoch.

          0 0
        • scalar  

          Guten tag :-)

          0 0
    • maajkee  

      Mě se třeba XT nelíběj, do SLX jsem se na první pohled zamiloval a jsou skvělý :)

      0 0
      • Treeper  

        přesně tak, SLX jsou nadherné

        0 0
      • Martin11  

        A v čem je podle Tebe poznat rozdíl? Hlavně v záběru, když stojíš v pedálech ve sjezdu, nebo…?

        0 0
        • roud  

          V tuhosti nepoznáš mezi XT a SLX rozdíl…

          0 0
          • maajkee  

            on spíš asi myslel oproti těm alivo klikám na čtyřhranu ne?

            tam je v tuhosti pak opravdu docela velkej rozdíl.

            0 0
            • roud  

              to je jiná mezi čtyřhranem a dutou osou je velkej rozdíl…

              0 0
          • Martin11  

            OK, díky, asi vezmu ty SLX…

            0 0
        • fousek  

          Tobe se na Aliviu nikdy nestalo, ze na velky placce pri zaberu skrtal retez o presmykac? (jak se krouti klika, tak vybocuje prevodnik). Me se to stava celkem casto a to urcite nemam takovou silu v nohach jako ty.

          A kliky s dutou osou tohle prave nedelaj.

          0 0
          • mastihuba  

            neni to spíš v tom že alivio mělo velkou pilu ocelovou a ty vyšší řady hlinikovou? sem tenhle efekt nezažil ani na čtyřhranu ani na oktalinku ani na duté ose a to mám cca o 20–25kg víc než ty. :)

            0 0
            • jIrI___  

              Neškrtání řetězu o přesmyk při silovém šlapání bylo to jediné, co jsem poznal při přechodu z Octalinku na HTII :)

              0 0
            • fousek  

              Stava se mi to i na starsich LX klikach na ctyrhranu.

              0 0
            • StuntJ  

              já jsem to zažil na starých klikách od Truvativu, osa Howitzer, na GXP zatím klid

              0 0
          • Martin11  

            Jojo, škrtá, pořád. Už mám doma SLX, tak zítra namontuju a uvidíme :-)

            0 0
        • Mr.Duck  

          Shimano tvrdí, že slx sou o 100% tužší než xt, já teda xt v životě nejel tak těžko říct, ale nemyslim si že to bude znát )

          V každym případě slx sou hezčí tak s chutí do nich ;)

          0 0
          • BorisFR  

            Tužší jsou Sainty, SLX a XT bych řekl tak nastejno. Mám nové Sainty M815 i starší XT M760 a rozdíl nijak zásadně nepozoruju.

            0 0
          • pustipav  

            a to je kde?

            0 0
          • ememem  

            nejaky link? imho je to totalna kravina.

            0 0
            • Mr.Duck  

              Myslim že sem k tomu přišel tady :

              „It has a reinforced construction with increased axle and spider strength to meet the rigors of all-mountain riding. This crankset includes a “honeycomb” bash guard, a steel pedal thread insert and is claimed to be 100% stronger than the XT crankset.“

              Teda plyne z toho asi, že se to týká hlavně FC-M665, tudíž 22/36/rockring verze, která je trochu jiná než FC-M660. Jinak aj na mtbr někdo píše, že je to opravdu tužší, ale já myslim že bych nepoznal rozdíl mezi saint a deore, tak to opravdu neposoudim.

              0 0
              • pustipav  

                is claimed… :)

                0 0
                • Mr.Duck  

                  Šak já vim, ale jak to chceš otestovat žejo ) Tvrděj že je tam pevnější osa a já nevim co, celkem sem smířenej s tim že jim holt budu muset věřit, vono co si budem vykládat, pevnější jak mý původní lehce vyvaklený truvativ isoflow na octalinku to je, to sem poznal hned jak sem na to vlez. Projel sem se trochu na saintech, rozdíl nepoznám, kdybych se projel na deorkách tak myslim že to taky nepoznám, tak jim holt budu věřit že to vydrží, když to má bejt na ten ol-mauntýn.

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Z alivkoveho ctyrhranu sem presel na LX/SLX kliky a rozdil je dost poznat. Uz mi pri zaberu ze sedla neskrta presmyk o retez a to vazim pohych 65kg.

      Ty SLX budou na bajku vypadat proste dobre;)

      0 0
    • jolly007  

      já jezdím SLX teď první sezónu a zatím můžu jen chválit. za tu cenu co jdou dneska sehnat jsou to asi jedny z nej klik poměr cena výkon

      0 0
      • pI3rre  

        Když už tady porovnáváte kliky. Chci se zeptat na LX vs SLX popř. XT? Byl by po výměně nějaký rozdíl kromě designu?

        0 0
        • Evilcleaner  

          váha (40g u slx, nebo taky ale jenom 10g pokud máš model 08;; a u xt to dělá 80/50g) největší rozdíl ale spatřuji v kvalitě převodníků, ty jsou u nových neskoneale lepší a oproti tomu hlinkovému blátu co jsem furt sjížděl na lx drží ten na slx jako luteránská víra:-)

          0 0
        • jolly007  

          pravda, pravda na starém LX se pěkně sjížděly převodníky. SLX vydrží o dost déle a nejsou o tolik dražší.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.