Výběr HT pro přítelkyni kolem 40K

5 nepřečtených
 • tommy 05

  Ahoj,

  přítelkyně semnou začala trochu víc jezdit a tak řeším nákup kola.

  Z historie:

  má starý trekový kolo od Authora, který jí v dětství sloužilo pro rodinné výlety s nebikovými rodiči :)

  Pak jsem jí dlouhodobě pronajmul tátova Spešla 26' s véčkama, na tu dobu super specifikací a parádní váhou. S tím je spokojená ale chtěl bych jí posunout trochu dál.

  Kde a kolik jezdíme?

  baví jí jezdit z kopce, do kopce si občas strčí ale nevadí jí to a po rovině je to průměrná jezdkyně. Oba tíhnem do terénu a dobrá zpráva pro ní je (možná spíš pro mě :) ), že se z kopce nebojí. Když to jde tak vynecháváme silnice a přifrčímě někam do lesa, vzal jsem jí sem tam na nějaký trail a tam to dává.

  Nájezd má menší řekněme do 1000 ročně – jezdíme spolu na lehký výlety a na dovolený na kolech protože bez toho mě to nebaví :D ale když už jede tak bych chtěl aby s tím byla spokojená a kolo jí sedělo.

  Co pro ní chci?

  29' určitě, jednoplacku, dobrou vidli, ideálně teleskop a určitě HT protože full je pro ní zbytečný overkill.

  Budget?

  podle nabídky ale ideálka kolem 40k.

  Možnosti?

  Narazil jsem na tohohle grand canyona

  https://www.canyon.com/…mn/2620.html?…

  Líbí se mi že je to dámská verze takže by mohla sednout, zahrnutej teleskop, 1×12 mix SLX a XT s kazetou 10–51 takže o převody bych se nebál a FOXka 34 rythm se 120 zdvihem. Ta nižší verze je na Sramu SX 11–50 a RS Judy s rozdílem asi 6k takže to bych úplně neřešil.

  Hlavní otázka zní – navrhne někdo nějakou alternativu podobnýho setupu?

  Co jsem tak zhruba hledal (Rock Machine, Superior, Cube, Author, Kross..) tak mi jako jeden možný konkurent vyšel Quayron – https://qayron.com/…-mkii-1--p82, kde je mix deore a slx, a vidle SR Suntour s dokonce 130 mm a trochu vyšší váha, ale jinak dost podobný. Jen si říkám že u Canyonu by mohla víc sedět ta dámská verze.

  Máte nějaké další tipy?

  Moc dík za tipy a názory.

  • Heatly  

   Kola nejsou, takže spíš bych vybíral mezi tím co je dnes dostupné. To že to mají na netu, neznamená že kolo je dnešním dnem k odběru. Takže psát a volat prodejcům.

   • tommy 05  

    Jako nespěchám na to. Když kolo nebude, tak se bude vozit dál na tom Spešlu. To zásadní problém není – nemusím brát hned první co mi řeknou že je k odběru. Ten Canyon píšou koncem května na to klidně počkám.

  • skillzthatkillz  

   Ten Canyon je hodně fanj. Pokud nespěcháš ,šel bych do něj.

   • MatS  

    Přesně tak. Květen je na dnešní poměry slušný termín. A bacha, když k těm 38t přičteš krabici a poštovné, jsi tam za 40t :-) A doporučuji přihodit i náhradní patku přehazky, tak je tato – https://www.canyon.com/…0001126.html

    Jinak jsem si nevšiml, že bys psal míry partnerky. Výšku, délku nohou k rozkroku a váhu. Jen kvůli správné velikosti kola ;-)

    • tommy 05  

     Právě :) Květen mi ještě přijde úplně v pohodě :D

     Jojo s tím počítám, mám od canyonu Aeroad a patku už jsem taky řešil :)

     Co se týče velikosti, šla by určitě na Mko i podle tabulky – výška 175, rozkrok 84 takže zapadne akorát.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.