Výběr HT 29" MRX vs Haibike nebo jiné do 32K

11 nepřečtených
 • slowrider

  Ahoj,

  potřeboval bych poradit s výběrem nového HT. Momentálně mám cross, ale pro přestěhování už nevyhovuje. Jsem rekreační cyklista, 181cm a 90kg, zatím ročně tak 1000km, žádné závody, ježdění na pohodu, ale chtěl bych se tomu víc věnovat. Ježdění v oblasti Železných hor.

  Přítelkyně má HT 1×12 a na to co jezdíme to plně vyhovuje. Takže jestli 1×12, nebo 2×11 mi je jedno (přecházím z 3X8)

  Momentálně vybírám těmito dvěma, mám možnost koupit MRX za téměř stejnou cenu jako je Haibike.

  https://www.bradsky.cz/…p-11464.html

  nebo

  https://www.profilshop.cz/…igurator/29/?…

  Co mě zajíme jestli u některého kola není nějaký zásadní zádrhel a čemu by jste dali přednost. Popřípadě jestli nejít do něčeho úplně jiného. Díky moc

  • adam1  

   To mrx na ru a sx bych vyřadil a jestli to prodávají za 39 ,– no majgot:)

   • slowrider  

    OK, díky, ale je to dalších 3500,– navíc.

    • adam1  

     Sory to gx jsem přehlédl ,neměl jsem vidivo:)

     Jo 3,5 ale jak píšeš chceš se posunout a boost osy,xt1×12 a foxka se budou hodit?

  • Lukas1976  

   Obecně: při tom nájezdu bych moc výbavu neřešil, hlavně aby se Vám na něm dobře sedělo a líbilo se Vám.

   Haibike:osobně mi přijde, že řazení 2×11 kombinuje nevýhody jednoplacek a dvouplacek proto bych ho nechtěl, brzdy Tektro neznám trochu se jich bojím.

   MRX: pokud se dobře dívám, tak je postavené na GX, která za mě funguje velmi hezky a nikoliv na SX sadě. Profileshop prodává kola relativně draze, ale po republice je spousta stavitelů, která na jejich rámech staví kola, které ve finále vycházejí velmi rozumně. Např za cenu haibajku můžete mít stavbu na MRX kole s pevnou osou vpředu i vzadu, jednoplacku na sadě SLX včetně brzd, vidlici recon a i rozumné náboje a ráfky.

   • slowrider  

    Tak nakonec mi to nedalo a jednoho ze stavitelů, kterého mám nedaleko, jsem oslovil. Momentálně čekám na nabídku, tak uvidím, co za tu cenu dá dohromady.Ale pokud to bude rozumné, tak to vezmu.

    1×12 asi nakonec bude, je fakt, že ta jednoduchost za to stojí a přítelkyně na ní nedá dopustit. Já nejsem závodník, takže rychlé převody nijak nevyužívám.

    Díky za info.

   • slowrider  

    Tak jsem se na to kolo byl dnes podívat, nevypadá špatně, ale přijde mi divná ta spodní rámová trubka, která je oválná a přidělaná naležato, působilo to na mě divně.

    • MaTHa  

     Možná to vypadá divně ale zkus si domluvit testovačku a uvidíš jak se na tom budeš cejtit. Možná budeš překvapenej. Já jsem na tom rámu odjel MTB Trilogy a dobrý.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.