Výběr cyklistických brýlí 2020

40 nepřečtených
  • Godbless6

    Zdravím,

    poprosil bych o radu ohledně nákupu fotochromatických brýlí. Pokud máte zkušenosti s ověřenými značkami a modely tak budu rád za veškeré info.

    Díky Moc!

    Případně jestli má někdo zkušenost s těmito.

    https://www.vseprokolo.cz/…rrior-281241

    https://www.vseprokolo.cz/…a8633-269811

    0 0
    • milan.v  

      Nedávno se tu řešil nákup fotochromatických brýlí…

      https://www.bike-forum.cz/…ryle-ci-jine

      https://www.ekoi.cz/…1009505.html

      0 0
    • Johny_r  

      Taky bych se přidal s dotazem. Potřeboval bych fotochromatic­ké, které:

      1. budou ve stínu co nejsvětlejší (náhrada čirých) a na slunci co nejtmavší (jasně, tahle kombinace asi neexistuje, ale kat 0–3 by byla fajn, hlavně aby byly ve stínu světlé)
      2. Budou tmavnout do neutrální šedé a ne nějaké hnědé nebo jiné barvy, která mrší realitu, což nesnesu :)
      3. budou dost široké (většina brýlí je mi úzkých)
      4. nebudou stát víc než 2000 (radši míň)

      Díky

      0 0
      • doubleingram  

        Parametry splnujou nektery R2 ale jako ty brejle proste pokulhavaji za konkurenci, bohuzel. Aspon to co jsem zkousel, jedny na kole se mi zamlzovaly jak prase. IMHO to proste porad neumi.

        Ekoi v akci. Pomer cena vykon u tech co mam super (Perso Evo 6).

        0 0
        • Johny_r  

          Pokulhávají v čem? Zmlžování je částečně otázka tvaru obličeje, takže to bude dost individuální a nepředvídatelný. Pokud pokulhávají za brejlema za čtyřku, tak se s tím asi smířím :). Pokud pokulhávají za cenově srovnatelnou konkurencí, tak je to blbý.

          0 0
          • doubleingram  

            Hele Ekoi treba fakt jinde. Staly me v akci 1200, fotochrom 1–3, mam je 3 rok, skla uz trohu skrabla, ale za to bryle nemuzou, gumy porad top stav. Bez ztraty kvetinky.

            Ano, problemy s mlzenim R2 udela taky oblicej. ALE, oni mely jeste nahore takovou horizontalni hranu smerujici od bryly k celu, takze to tam cely nahore uzavrely, zadny vetraci diry ve skle, proste nelogicka konstrukce.

            0 0
          • mikub  

            Taky mám s R2 (PEAK) hodně špatnou zkušenost. Jako, brýle dobrý, lehký, asi by i něco vydržely, ale fakt se brutálně mlžily. Takže teď je využívám pouze v případech, kdy vím, že pojedu na pohodu a těsně před setměním (tedy v podstatě párkrát do roka). Za tu necelou dvojku to nepovažuju za nejšťastnější investici…

            0 0
      • milan.v  

        A co ti brání se inspirovat v tom výše uvedeném vlákně?

        Ekoi…

        0 0
        • Johny_r  

          Vlákno sem pročetl a nenašel jsem tam nic, co by bylo 0–3 (mimo R2). Ekoi fajn (i když asi 0–3 taky nemaj), ale kde to koupit? Nedejbože vyzkoušet? Našel jsem jen ekoi.cz s showroomem ve Francii.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Uvex…

            0 0
            • Johny_r  

              Uvex nevypadá zle, ale nejsou od nuly, jen 1–3, což se bojím, že bude někde v lese tmavý.

              0 0
          • doubleingram  

            Ano, jen pres eshop, pockej na prazdniny, maj akce, idealne daily email subscription.

            0 0
            • Johny_r  

              To je mi ovšem dost na prd, vzhledem k tomu, že i obyčejný brejle jsem sháněl dva roky, aby mi nebyly úzký, tak eshop nemůžu riskovat.

              0 0
              • doubleingram  

                Si je u nekoho zkus zkusit no…

                0 0
              • babkanakole  

                Tak změř ty co máš, resp. podívej se, jestli nemají z vnitřní strany obroučky vyražené číslo. Pokud mají, hledej podle toho. Minimálně Uvex ty rozměry má.

                Mít přes šest dioptrií a k tomu cylindr jako já, máš problém úplně jiný a práh bolestivosti ceny nastavený pomalu o jednu nulu výš.

                0 0
                • Johny_r  

                  To bezpochyby, ale protože vidím jako rys, tak dám radši peníze za něco jinýho než brejle.

                  0 0
    • Johny_r  

      Tak jsem včera něco pozkoušel a nakonec to budou Uvexy 803 Race. R2 nevypadaj špatně, ale jsou úzký. Je to hraniční, ale za půl dne by z toho mohla bolet hlava. Uvexy jsou pohodlnější. Zatmavení v místnosti je mírně vyšší než u R2, ale rozdíl je minimální, v terénu by to nemělo vadit.

      Díky za tipy

      0 0
      • doubleingram  

        Hlava pry boli i z blby optiky.

        0 0
        • milan.v  

          Proto bych do ničeho levného ani nešel…

          0 0
        • Johny_r  

          To asi jo, ale reálně vzato jsem za život vystřídal spoustu slunečních brýlí s cenou cca. 800–1500 (většinou polarizační) a nikdy se mi nestalo, že by mě z nich bolela hlava. Umím si to představit u brýlí, které nějak zkreslují nebo u nevhodných dioptrických čoček (což není můj případ). Takže možné to asi je, ale to už musí být ty brýle dost nářez.

          0 0
    • Ronam  

      Zdarec, hledám úzké brýle pro holku. Já mám Force Ride Pro-ty mají šířku 150mm (od pantu po pant) a jsou jí široké. Dioptrické má široké 135mm. Chce černé obroučky, cena max 1500kč, nejlíp vyměnitelné skla. Co jsem se díval většinou šířka není uvedena a u velikosti je UNI což předpokládám bude těch 150mm.

      0 0
    • elpe69  

      Využijí vlákna…nemá někdo zkušenost s těmito brýlemi https://bit.ly/2ByGabC ???

      Potřebuji právě nějaké s dioptrickým klipem. Se šířkou min 140mm a výškou do 40mm.

      0 0
    • Khommakho  

      Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady.

      Mám docela problém se suchým okem a v zimě ten studený vzduch není nic příjemného.

      Momentálně mám R2 racer – https://www.r2.cz/…acer-at063a2

      Pomůžu si reálně s nějakýma velkýma Oakley nebo ten vzduch stejně proudí skrz skoro stejně? Pokud by neproudil, nebyl by zase problém se zamlžováním?

      0 0
      • gregorus  

        Pokud ti větší brýle dobře sednou, tak moje zkušenost je, že si pomůžeš hodně. Je třeba je vyzkoušet, chtěl jsem Oakley, ale žádné ze zkoušených mi dobře neseděly, ale jedny Rudy Project padly perfektně. Mlží se zcela minimálně oproti R2, které jsem měl předtím.

        0 0
      • jmaselnik  

        nosím čočky a na vysychání jsem dost háklivej. Po nějakém zkoušení jsem teď velmi spokojen v těmito: https://www.ekoi.cz/…1125502.html

        nemlží se a do očí vůbec nefouká, zatím nadmíru spokojenost, ani cena není až tak velká.

        0 0
    • ms82  

      Pridam se taky. Mam nyni asi 7 let Rudy Project Rydon, samozatmavovaci. Puvodne jsem kupoval vice na behani, na to vyhovuji. Ted by se mi hodilo neco uzpusobeneho na cyklistiku. Neco s vetsimi skly. Je mi jedno, kolik to bude stat (nepotrebuji pokryte diamanty, ale vydrzi mi to vice nez deset let, jestli se nerozsekam), ale ocenil bych nejake tipy, co a hlavne pripadne kde vyzkouset. Libi se mi Roka, ale bez vyzkouseni je brat nechci.

      0 0
      • skytr  

        Jestli moc neřešíš cenu, tak za mě dobrá zkušenost s Rudy Project Defender. Zatím jsou nejlepší z těch, co jsem v poslední době zkoušel (R2 Rocket, Bliz Fusion, Oakley Sutro) Mají větší a hodně zaoblená skla, ale velikost únosná i pro lidi s menším obličejem. Pokud sednou, tak s foukáním do očí není problém.

        0 0
        • ms82  

          Diky za tip. Ty bych aspon mohl vyzkouset. V cerne sice vypadaji jako tatkovy ochranne bryle k cirkularce za 50 korun, ale mozna to bude na obliceji lepsi :-) Nevysvetlil jsem, proc bych chtel vetsi skla. Foukani neni pro me takovy problem. Spise chci lepe videt (hlavne pred sebe, kdyz jsem ve spodnim uchopu). U Rydonu mi trochu prekazi obroucka.

          0 0
          • skytr  

            S výhledem by problém být neměl, navíc jdou dobře nastavit. Je fakt, že vzhled je takový obyčejný, ale konstrukce je kvalitní. Jinak je mám s fotochrom. skly, které fungují opravdu skvěle. Jiné brýle už skoro nevozím. I za úplné tmy jsou čiré, takže i teď na cesty do/z práce ideál.

            0 0
            • ms82  

              Jo, ty fotochromaticka skla jsou skvela. Jediny problem jsem mel s nizkym sluncem a prejizdenim pod stromy. Ale to by bylo jen mirne lepsi bez bryli a i tak to bylo na hodne mrkani. Diky

              0 0
      • rasto  

        jestli byls spokojen s RP, nechceš u nich zůstat. vyrábějí i větší brýle. k vyzkoušení (bez záruky) v Radotíně

        0 0
        • ms82  

          K vyzkouseni by je meli mit v me optice, kde jsem davno kupoval ty prvni (kousek od Jiraku v Praze). Jedina jejich vada je, ze se mi prilis nelibi. Ale nakonec je podstatne, jak pres ne vidim.

          0 0
          • jIrI___  

            RP zamrzly designem v době tak deset let zpět :). Nicméně jejich fotochromatická skla si chválí snad všichni, tak jsem tomu dal šanci a včera objednal Fotonyk .

            1 0
            • zdenek  

              Ten zamrzlý design může být i výhoda. Mám vyzkoušeno, že mi sedí, tak můžu kdykoli objednat nové i bez vyzkoušení.

              0 0
    • Mr.Duck  

      Taky shanim bryle, nikdy jsem poradne nemel nic co by mi sedelo mimo pracovnich bryli za dolar.

      Zkousel jsem Julbo Fury, prijde mi ze sedi super, ale nemaji cire skla a psali ze s tim mi moc nepomuzou..zna nekdo neco podobneho rozmery s cistymi okny?

      Dik

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.