• Pavlos_S1

  Pět měsíců jsem neohroženě jezdil s vložkami Tannus Armour s tím, že už nikdy nepíchnu, nebo neštípnu duši. Jenže chyba lávky. Duši jsem procvaknul, a když jsem vytáhnul vložku z pláště, tak jsem na ni čuměl jako péro z gauče, co se s ní stalo, že jsem dával přeci úplně jinak tvarovanou vložku, než tu, co ne mě vykoukla.

  Je tohle u těchto vložek normální, že se takto časem zdeformují, rozplácnou? Máte s tím někdo stejnou, nebo jinou zkušenost?

  Bezduše nechci, tak se prosím držme tématu vložek.

  • mrazik01  

   .

  • LM  

   To tam bylo smotané do ruličky? :-)

  • Sistematicx  

   Nevsiml jsem si tu nikoho kdo by to jezdil. Zrovna tahle vlozka mi dava nejmensi smysl. Snad jedinej clovek co tohle jezdi je Prokop.

   • Pavlos_S1  

    No vidíš, a mě zrovna tahle vložka dává největší smysl.

    • Atilla  

     Bráchovi taky dost splaskla, a s tím jak to nejede a kolik to váží dávám přednost cush core. Nic méně jí mám na DH, tak jsem zvědav co předvede.

     • Pavlos_S1  

      Nevím co je cush core, ale asi tam vyzkouším nějakou tu pásku, třeba od Force a uvidím.

  • Mocik  

   Dával jsem tanuse ženě na zadní kolo pravě ze stejnyho duvodu že jsem se nechtěl dělat s bezdušema, plášť je s tim tvrdší a neni tak poddajnej vic to klouzalo a musel se hodně podhustit aby ji to drželo stejně jako bez vložky, ale na lehkych trailech bez defektu ale to měla i s dušema a když jsme jeli kamenitou sekci superflow v rychlebkach tam to procvakla i s tanusem ale protoze jsem jí to musel hodne upustit aby ji to nepodkluzovalo na vyjezdu do kopce, a dvakrad tam procvakla předni,

   Tak jsem se rozhodl dat ji tanuse i dopředu a do zadu širši plašť mela 2.2 mauntain king dal jsem trailking 2.4 a najednou kolo jelo strašně těžce, vložky meli celkem 700g ale tim to nebylo bylo to valivim odporem, i když jsme si prohodili kola jeji 14kg trailbike a moje 16kg enduro tak to bylo znat a moje jelo o dost snaž (mam bezduše 2.5 plaště ) a to jeji když se vjelo do težšiho terenu kořeny kameny bahno tak to předni ji najednou s tou vložkou vubec nedrželo jak plášť díky vložce ztratil poddajnost.

   Takže mi nezbylo nic jinyho než jit do klasiky bezduše s vložkou a vysledek .. ?

   O 1kg lehčí kolo, o dost snáž jede (menší valivej odlor) pohodlnější a grip větší než s dušema.

   Nevyhody potřeba před každou jizdou dofouknout a složitější výměna pláště, potřeba bezdušovy plaště, rafky, ventilky, paska ,mliko, vložka.

   Na kamenity traily si myslim jedina rozumna varianta, ale kdyby jsme nejezdili traily zustal bych u duší je s tim o dost míň práce se dofukuje jednou za měsic třeba , a třeba jeden defekt za rok se da přežit

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.