Vidlice zdvih 100 na V-brzdy do 5000,- vzduch

65 nepřečtených
  • stavebnik

    Zdravím, mám trochu trápení se sehnáním slušné vidlice na véčka, Nějak se mi nedaří sehnat Epicona s pivotama a nebo něco lehčího jetého, zkuste mi nějak poradit. Díky

    0 0
    • šlapatko  

      Mám Rebu za 5000, bych přemýšlel:-)

      0 0
      • stavebnik  

        S pivotama ?

        0 0
        • šlapatko  

          Ano s pivotama, je to ročník 2008.V provozu 2008–2009.Potom jsem jezdil pevné vidlice a taky 29er.Nasadil jsem ji nedávno.Minulý týden výměna oleje, těsnícího kroužku co se nezdál.Funguje dob­ře.

          0 0
          • stavebnik  

            hmmm, to není až tak špatná nabídka, ale mám právě v merku Manitou R7 za 3000,– tak jsem trošku na vážkách… :-;

            0 0
            • šlapatko  

              Dokud jsi nezaložil tohle vlákno, ani nebyla na prodej:-)Jsem s ní spokojený.Kdyby jsi měl zájem, tak se nějak domluvíme.Jsem od Valmezu.Novou bych bral zase Rebu.Jen doplatil rozdíl.

              0 0
              • stavebnik  

                no, určitě bych se na ni podíval, bral bych ji raději jak R7, RS důvěřuju na 100%, s Manitkou zkušenosti nemám žádný. Věřím, že bysme se nějak domluvili, kdyžtak mi pošli nějaký fotky do mejlu, zas tak daleko bych to k tobě neměl.

                0 0
                • šlapatko  

                  Nazdar, nedaří se mi poslat email.Tady je pár fotek.Vidlice je na 120mm,vozím větší sag pro pohodlí.Zamykání s řidítek je sundané.Vyndaná pružina s poplocku.Vidlici nezamykám a když tak s korunky.Napiš prosím přesně email.Email je údajně neplatný.

                  0 0
            • Bafoon  

              jaký přesně typ R7? tahle starší reba – mno neváhal bych, to je ještě fest fajná vidle

              0 0
              • stavebnik  

                R7 má zdvih 100mm se systémem ffd, podle mě by to měla být R7 Comp 09–010 s pivotama, ale to nevím na 100% . Ty s máš s manitkama nějaké zkušenosti?

                0 0
                • scret  

                  a kolik toho ma za sebou? obavam se ze budes z tlumeni FFD asi zklamany… Za ty prachy bych ji nebral… hodne lidi je prodava dost litany… Pokud by te neco zajimalo, ptej se…

                  0 0
                  • stavebnik  

                    no vpodstatě ffd by mělo být něco jak ctd dnes. nicméně jsem narazil na R7 uplně novou za 4700,– na cyklonemcik.cz , což by i odpovídalo mému požadavku cena do 5000,– ale mám trochu dylema, zda se nevykašlat na V-brejky a nejít do kotoučů, ikdyž tohle kolo bude jezdit v budoucnu žena. To mám strach jen o spálené kotouče… :-)

                    0 0
                • Bafoon  

                  jen to co se dočteš tady na BF – doufal jsem, že se někdo chytne a nasměruje tě :-)

                  0 0
                • Vilém  

                  No pokud nejsi moc tezkej, tak by to fungovat mohlo.

                  Osobne bych ji vsak nebral.

                  0 0
                • scalar  

                  Já mám R7 na tréninkovém kole 3 roky, základní model bez locku, na véčkách. Koupil jsem ji sundanou z nového kola za 3,5 tis.. Chod mi vyhovuje, bez závad, bez servisu (jenom čistím a mažu kluzáky), najeto pěkných pár tisíc km, super vidlice.

                  0 0
                • scret  

                  co jsem asi nenapsal a mozna sis nevsiml, mam R7 uz cca 6let, mam tusim model 06… Tehdy stala myslim nejakych cca 14tis.?

                  Pokud jsi lehka vaha, pak to neni spatna volba… Nizsi tuhost oproti 32 vidlicim tam samozrejme je, ale neni treba chytat paniku, ktera je na B-F, ze se na ty vidlici neda jezdit:) To je samozrejme nesmysl… Ja mam cca 78kg, na veckach jezdim a da se to…

                  0 0
                  • alinceb  

                    Já ji jezdil s 90kg na kotoučích a taky se to dalo…:)

                    0 0
                    • stavebnik  

                      no, mám asi tak 85 kg, myslím si, že se na ní jezdit dá, ale trochu mě mrzí, že se neumí zamknout na pevno, nebo s minimálním chodem, když s ní vjedeš na cestu a pohrneš to do kopce, tak tě dost utrápí…

                      0 0
                      • scret  

                        R7 se ale umi zamykat na pevno!

                        0 0
                        • stavebnik  

                          já myslel, že jde jen přivřít, tak to je další plus, proč do ní jít. zatím mi vychází do 5000,– nejlíp.

                          Marzocchi 44 je sice levnější a možná trošku tužší, ale váhově je uplně v háji…

                          0 0
                  • Ralan  

                    Dala by se R7 srovnávat s Epiconem, nebo ta citlivost tam opravdu taková není? Na podzim jsem se rozhodoval mezi R7 za 2000,– Epiconem za 2500,– a RST F1RST za 3000,–

                    Nakonec jsem dal na rady BF a koupil Epicona, tak by mě zajímalo jak bych na tom byl, kdybych při mých 72kg koupil R7 tady na beskydy…Ještě jsem Epicona ani pořádně neprojel, kupoval jsem jej koncem podzimu, ale pořád mi vrtalo hlavou, jestli nebyla lepší ta R7.

                    0 0
                    • scret  

                      Standart.Epicona jsem nemel v ruce, jen toho z TT a tam je to uplne jina liga! POcitam, ze Epicon bude citlivejsi..

                      0 0
    • romachain  

      http://www.cyklobazar.cz/…-recon-race/

      Byl bych ochotnej ju prodat za „zimní“ cenu o fous levněji.

      0 0
      • stavebnik  

        na tvůj izerát už jsem se díval několikrát, ale já bych potřeboval sloupek minimálně 215mm a nastavování je váha navíc. Spíš tak začínám přemýšlet, když vidím, jaké jsou problémy sehnat vidlici, jestli radši nejít do kotoučů…váhově ztratím něco na brzdách, ale doženu to lehčí vidlicí…

        0 0
      • wbiker  

        Nevíš, jestli to jde překopat na 80 mm?

        0 0
        • romachain  

          Nějak asi jo, měla by to být záležitost nějakých vnitřních spacerů, předpokládám, že na 80mm bude potřeba vyndat právě ten, co to zvedá na 100mm. 100mm je přesně délka odhalených částí vnitřních noh při plném vytažení (tak, jak je na fotkách). Do úplnýho zdvihu to myslím nechodí. Bylo to nasazený na Sectoru, kam správně 80mm patří a bylo to ok.

          0 0
      • lidumil  

        Inzerát tam už není, prodal jsi ji?Taky sháním vidli – nejradši RS – na V se sloupkem přes 200 mm.

        0 0
    • cykloman99  

      Já mám tuhle http://www.vseprokolo.cz/…0-air-101241 a nedám na ni dopustit. Za ty peníze slouží líp než minulá, což byla Suntour. Dá se v pohodě servisovat doma a lehká je taky. :D

      0 0
      • stavebnik  

        já nejsem zastáncem RST, nejradši bych šel do sidky race, ale ty peníze do ní investovat zrovna nemůžu, je to trochu ranec

        0 0
    • stavebnik  

      nejvíc mě štve, že výrobci jako RS, Fox, Magura atd nevyrobí alespoň jeden nižší model vzduch-pivoty-disk a cenově trochu dostupné … :-(

      0 0
      • scret  

        proc by meli? tezko by to trhalo prodejni rekordy:(

        0 0
        • stavebnik  

          to sice jo, ale véčkaři by nějakou určitě uvítali.

          No a myslím si, že třebas Foxu by to nijak neuškodilo, ikdyby měla stát třebas okolo 7–8 tisíc, tak si myslím, že by určitě něco prodali…

          0 0
          • Smazaný účet  

            akoraat kolik se jich proda?..maaalo. Vyrobcum se proste nevyplati prestavovat vyrobni linky pro par vidlic…

            0 0
            • stavebnik  

              tam ani nejde o celou vidlici, jde jen o vnější nohy… ale je to fakt, kolik by jich prodali…asi by jich nebylo tolik, co diskových

              0 0
              • Smazaný účet  

                no..jasny ze spodni nohy, ale potrebujes dalsi masinu na srouovani pivotu, jinou valici masinu, jine krabice..asi…zby­tecne…

                0 0
          • scret  

            „No a myslím si, že třebas Foxu by to nijak neuškodilo, ikdyby měla stát třebas okolo 7–8 tisíc, tak si myslím, že by určitě něco prodali…“

            Si delas srandu?? podivej se na ofiko ceny Foxu:)

            Asi bych ti mohl sehnat Durina za 7tis. na vecka…

            0 0
    • otasenko  

      Ahoj, mám stejný proplém. Epicon na véčka už nikdo nemá, tak jukám po jiné slušnější vidli pro véčka, narazil jsem m.j. na tuhle … http://www.kupkolo.cz/…-bila_z1283/ – máte s tím někdo skušenost ? (PS: ohledně hmotnosti u jiných prodejců uvádějí 2199g)

      0 0
      • šlapatko  

        Dá se sehnat epicon, s černýma nohama 4500kč.

        0 0
        • oddie  

          Kde?

          0 0
        • otasenko  

          Dík za info, nechci být puntičkář, ale zapomněl jsem napsat,že scháním vidlu na véčka (zdvih 100mm) v bílém provedení, pak je tu ještě krom toho výše uvedeného rockshoxu vzduchový raidon, ale ta cena je nějak podezřele nízká, jestli to nebude jen těžítko … nemáte s tímto modelem bikeři taky nějakou zkušenost (váha jezdce okolo 74kg)? … http://www.kupkolo.cz/…rzdy_z90225/

          0 0
          • šlapatko  

            Ahoj, Raidon bych moc nebral.Nechodí moc dobře.To radši epicon, recon.Moc vidli na V-brake, do 5000kč v bílé barvě nebude.

            0 0
            • scret  

              jeste nedavnos e dal sehnat Durin za cca 7…

              0 0
            • otasenko  

              jj, holt jsem s tím epiconem zaváhal před rokem, když véčková verze byla ještě v poho k dispozici nooo, tak uvidím jestli do toho recon silveru TK půjdu no, ale ta má suntour pružinovka dosloužila v listopadu – do opravy by už nemělo smysl investovat a chci už něco drobátko pohodlnějšího.

              0 0
    • maajkee  

      Kup novýho Epicona, nech si přeplést přední náboj na kotoučovky, dopředu dej Avid BB5/BB7 brzdu, páka ti zůstane a do 5 tisíc se vejdeš.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.