Vidlice SR Suntour DURO FR20 160mm koupit nebo ne?

37 nepřečtených
  • Bat1

    Zdravím, jednoduchá otázka.

    Vidlice SR Suntour DURO FR20 160mm je to fakt takovej šmejd? Co jsem se koukal v historii, tak žádná sláva a spousta odkazů kde jsou fotky jak krásně praská.

    Mám možnost koupit novou za 3200,– ale váhám. Momentálně mám Marzocchi XC44 LO 140mm ,takže bych chtěl něco lepšího.

    0 0
    • baboon  

      Zajímaly by mě ty praskající fotky..:)

      Podle mě je to vidlice, kterou si může dovolit téměř kdokoli ⇒ jezdí jich hodně u jezdců, kterým skáčou placky a netuší, že se to musí servisovat ⇒ praská jich víc, než RS za 20k :)

      Ale myslím, že bys měl přitlačit a koupit něco lepšího..Takhle to nebude ono..Když už, tak upravenou a nebo upravenýho duroluxe/stor­ma..A nebo sledovat výprodeje a třeba se něco naskytne..A nebo jí koupit, ale trochu se v ní pohrabat ;)

      0 0
      • Bat1  

        Tady něco bylo: http://www.bike-forum.cz/…ro-fr20.html

        Tak nesoudím praskání podle fotek, ale podle ohlasů lidí co tam dávali příspěvky,takže jsem se řídil tím:)

        Tak ok, uvidím ještě to promyslím. Zítra tomu klukovi budu psát tak se rozhodnu. Určitě je ale lepší než to co mám teď, tam ty nohy „ohnu i pohledem“.

        0 0
        • mr.antik  

          hmmm, v tomhle možná lepší je, ale fakt bych to nebral, jedině jako dočasnou nouzovku, navíc jestli to má být nějak bez záruky tak vůbec…

          0 0
      • Specík  

        Na dolekopu jich bylo prasklejch nespočitatelně, ale možná to není jen tou vidlicí :)

        Ale rozhodně by se vyplatilo něco našetřit a koupit nějakou lepší – funkčnější.

        0 0
        • Atilla  

          Starý duro je shit to vědí všichni, ale tohle nové je defakto durolux s menším zdvihem a ne něj sem stížnosti neslyšel. Asi bych se toho nebál a co se týče komunity na DK, tak od nich bych si nenechal poradit ani čepičky na ventilek.

          Jestli nemáš aspoň 7500,– na Domain, tak to bude asi nej koupě. Přidal bych 800,– a koupil to z netu se zárukou a časem předělal mazání na olej. Nebo kup jetého Domaina, páč za tuhle cenu asi nic jiného neseženeš.

          0 0
          • Bat1  

            Na zaruku se ho zeptam,udajne jeste nebyla ani na kole,takze by v zaruce mohla byt. Ono ja za tu vidlici nechci moc davat, takze kdybych tuhle mel pul roko,rok tak bych byl spokojeny. Kdyby jsi mel moznost jezdit na ty co mam tedka,tak by jsi taky menil:)

            Kouknu i na toho Domaina jak rikas,za kolik by se nechal sehnat.

            0 0
          • Vilém  

            Defakto duroplux? Me to spis prijde jako defakto stary duro a jinejma nohama.

            Co jsem ji mel v rukach, tak byla hodne tvrda, tzn. pokud je jezdec lehci vahy, tak jej cekaji problemy se shanenim pruzin.

            0 0
            • Atilla  

              Je to jako starý duro s jinejma šavlema a spodníma noha a jinou patronou, to jo:) Nevím co se ti na tom nezdá, spousta lidí tu jezdí epikony, duroluxe a nikdo si nijak zásadně nestěžuje, tak v čem by tohle mělo být jiné? Rozhodně lepší, něž koupit za 10tis nějakou MZ55 ATA a pak se koukat, jak z ní teče olej, dělají se vakly a stejně to nechodí.

              Problém se sehnáním pružiny? Při nejhorším si jí necháš stočit.

              0 0
              • Vilém  

                Prave ten tlumic mi prisel stejnej jako ve vsech suntourech, uz od dob XCP-e, coz je pomalu 10 let zpet. V duroluxu predpokladam, ze je tlumic jiny, jak ve FR20. Jediny rozdil proti staremu duru mi prisel v jinych nohach, korunce atd. jak uz jsem psal vyse.

                Jo a nikde jsem nepsal nic o tom, ze se mi neco nezda. Nezdalo se mi akorat tvoje prirovnani k duroluxu, se kterym je akorat tak podobny z vnejsku.

                Taky jsem nikde netvrdil, ze by to byla spatna vidlice.

                0 0
    • Kubiczech  

      Měl jsem ji od TuningTestu a chodila parádně. Měl jsem ji na enduru, takže jsem ji ale nijak nenakládal. Kdyby byla o kilo lehčí, tak si ji klidně pořídím znovu. Jednoduchá, beze všech serepetiček.

      Přifařím se s dotazem – jde 160mm verze předělat na 100mm?

      0 0
    • Soreno  

      Zdravím, koukám že máš napínák na trojplacce – jak to funguje a od koho je? Chci si právě něco takovýho taky pořídit.

      0 0
      • Bat1  

        Fungovalo to v pohodě, teď už mám jen dvouplacku. Jinak napínák je od Shamana, klasickej kovovej, dělal se stejný i v karbonu.

        Něco takového:http://shamanracing.com/…=29&item=322

        Ale starší provedení.

        0 0
        • Vilém  

          Kdyz jsem koukal na fotky v profilu, tak bych rekl, ze jej mas zbytecne daleko od prevodniku. To tak mas schvalne?

          0 0
          • Bat1  

            Už je blíž, kolo taky vypadá trošku jinak. Jinak, dál bylo právě kvůli té poslední placce. Když jsem dával největší pilu,tak aby prošel řetěz. Ale jelo to na 100%, dokonce to bylo psáno i v shopu že funguje s trojplackou.

            0 0
            • Soreno  

              Paráda dík tak do toho pujdu už mi nebaví padající řetěz v DH pasážích :-))

              0 0
              • Bat1  

                Tak tenhle mám: http://www.teamsport.cz/…nduro-32–44/

                Uvidíš, jestli máš 3pily tak ti to půjde krásně. Jen si pak musíš vyměřit kde chceš mít kolečko aby ti procházel řetěz. Budeš k tomu mít i podložky, takže si i zkus aby ti pak nešel řetěz moc křivě. I uhel, aby jsi měl naplej řetěz podle sebe ale to víš:)

                0 0
    • La Piér  

      Ahoj, shodou okolností mam Duro FR 20 na prodej, viz

      http://dolekop.com/…ocni-nabidka

      Vidlice je v perfektním stavu, proto preferuju osobní předání v Praze, aby se o tom zájemce mohl přesvědčit.

      Omlouvám se, pokud někoho můj příspěvek naštve, že není v inzerci.

      0 0
      • Bat1  

        Jak jsi s ní byl spokojený? Víš co, já bych to koupil od něho protože budu kupovat i ráfky s nábama(které také prodává)…

        0 0
        • La Piér  

          Já jsem s ní nebyl spokojený nijak, vozím Fox 36 Talas R :-) a tahle vidlice byla na biku, který jsem koupil manželce (a na který absolutně neseděla, protože rám je čistokrevné XCčko se 100mm zdvihu).

          Mimochodem, koukni na dolekopu i na moje další inzeráty, kromě Dura prodávám i komplet FR/DH výplety včetně plášťů a vše za hubičku – nepotřebuju na tom vydělat, ale potřebuju, aby mi to neleželo doma :-).

          0 0
    • Bat1  

      Tak uz je na kole a trosku projeta. Super,oproti te tuhe Marzoci je to nebe a dudy,krasne pracuje, i kdyz to neni top vidle. Doufam ze minimalne pul roku vydrzi a pak se uvidi.

      Jsem spokojenej,hned jsem vyzkousel i ostrejsi jizdu s prujezdama kde mi jinak cinkal kotouc a vidle se kroutila a i tady jsem nadsenej:) Rekordy s tim lamat nehodlam,tak snad vydzi a casem snad vysnena FOXka:)

      BTW: Velke diky La Pierovi ze mi jiste ten den dovezl.

      0 0
      • La Piér  

        Tak jsem rád, že spokojenost. Ať slouží!

        0 0
      • Kubas.1  

        Taky sem měl dřív vysněnou nějakou foxku…ale když vidím jak se to každýmu druhýmu sere, a nadává na drahej servis, tak bych asi radši vzal RS…teď teda mluvím hlavně o FR/DH vidlích

        0 0
        • goofy  

          A to ja si zase s Foxkou rochtam :-) A ze je treba obcas neco opravit? Toz stane se, ale u ktere firmy ne

          0 0
        • La Piér  

          Co znamená, že se vidleice „sere“? Ono to je snadný takhle plácnout, ale pak se ukáže, že dotyčný např. zcela kašlal na údržbu.

          Mám kolem sebe několik Foxek (převážně 36ky, nějakou 40ku) a bez jediného problému. Vidlice mají odpovídající servis a údržbu.

          A že je servis vidlice za 25 tis. dražší než servis vidlice za 8000 Kč? Podle mne pochopitelná věc.

          0 0
          • Atilla  

            Zajímavé, třeba kámoš co má 40 váží 55kg a už mu 3× praskla Ti pružina. 2× patrona atd a není jediný.

            0 0
            • La Piér  

              To ta Foxka možná dělá vzteky, že jí se svou vahou nedává pořádně za uši :-))).

              0 0
              • Atilla  

                Tak tenhle týpek dává víc než 98% lidí

                0 0
                • La Piér  

                  No jasný.

                  Jak jsem psal, mám kolem sebe hlavně 36ky, 40ky znám jen dvě, obě cajk.

                  0 0
            • goofy  

              Starsi 40 mely s pruzinama (a vlastne i patronama) problem. Nekterym to drzelo, nekterym se to sypalo porad :o)

              0 0
              • Atilla  

                To potěší když vysolíš 40tis za vidlici:)

                0 0
                • goofy  

                  Jo to urcite. V te dobe mozna staly dokonce k 50? :-) Ale tak zase se to resilo v ramci reklamace jestli se nepletu.

                  0 0
    • Ralan  

      Zdar chlapi, může mi prosím někdo napsat jaký na tuhle vidli dám v základu kotouč? 180 nebo 160 mm? Potřebuju rychle sehnat adaptér na 203 mm kotouč, ale nikde jsem pořádně nenašel jaký tam dát.

      Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.