Vidlice Reba RL 2012 na kolik foukat?

36 nepřečtených
  • jawa23

    Dobrý den,

    koupil jsem si svojí první kvalitní vidlici a nemám s tím moc zkušeností.Na kolik by jste jí foukali pozitivku a negativku při váze jezdce 80kg?Vím že na ní je samolepka s doporučeným tlakem (tabulka) ale co vím je to hodně orientační.Děkuji

    0 0
    • shark.jd  

      Nafoukat na tabulkovou hodnotu a pak experimentovat. Je to hodně individuální, takže to chce doladit podle pocitu, jak se vidlice chová.

      0 0
    • Lukáš97  

      Já Rebu koupil na začátku července a zkoušel jsem rúzně foukat, u negativní mám 75psi a pozitivní 90psi při mých 65kg. Nevim, u tebe bych zkusil 90 negativní a 110 pozitivní (±), chce to zkoušet..

      0 0
      • nox159  

        proc mas v negativce o tolik mene nez v pozitivce ? tim prece totalne zabijes citlivost ne…

        0 0
      • cagalam  

        … to si děláš prdel, že jo!

        0 0
    • Lukáš97  

      Nedělám si prdel, Někde jsem četl že v negativce by mělo být tak o 10 psi míň než v pozitivce(Jsou to kecy nebo fakt?). Ale při jízdě mě nic nevadí, je to OK

      0 0
      • Smazaný účet  

        Mohl bys objasnit jaky je duvod foukat negativku min nez pozitivku?

        0 0
        • Lukáš97  

          V návodě bylo, že negativka nesmí být nafoukaná víc než pozitivní komora, tak jsem se toho držel

          0 0
          • Smazaný účet  

            jo..a to ciste z duvodu, ze by jsi ztratil zdvih. Tim ze ji mas nafoukanou mene zase ztracis citlivost..

            0 0
            • Lukáš97  

              Aha, Až se budu chystat do terénu tak vezmu pumpičku a budu zas testovat..

              0 0
        • Ruprt2  

          Kde bereš to sebevědomí dávat nějaké rady, když vlastně nevíš, proč to tak vozíš :-/

          0 0
          • Smazaný účet  

            omyl, co?:)

            0 0
            • Ruprt2  

              Nojo, ty brďo :-)

              To bylo zamozřejmě na toho druhého Lukáše nad tebou.

              0 0
          • Lukáš97  

            Vím proč to tak vozím, sedí mě to dobře a to je hlavní, víc sem se v tom nerýpal. Je lepší aspoň trochu málo poradit, než si dělat srandu (jako v hodně vláknách na bf) :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              akorat ze „mi to tak sedi“ je rada jak „pojd na mne z boku“…

              0 0
              • Lukáš97  

                Ale ne, to jsem jenom říkal vám aby bylo jasno (vám se to nezdálo)… Tak trochu jsem řekl tlak na kterém bych při té váze začínal já a pak ufukoval nebo dofukoval

                0 0
            • Ruprt2  

              Nevíš proč to tak máš, nevíš co se změní, když to změníš, ale dáváš vážně míněnou radu.

              Já jenom doufám, že tvé rady někdo nevezme vážně.

              0 0
      • kubad  

        co ti vyhovuje na vidlici ktera zobe az cihly?

        0 0
        • Smazaný účet  

          treba je zednik-workoholik:)

          0 0
        • Lukáš97  

          Ale hov*o :), Jezdím spíš polnice, lesní cesty taky, ale moc ne a chodí dobře … Zkoušel jsem ufukovat, přifukovat a tak jak to mám mě to sedí, víc se v tom nerýpu

          0 0
          • ClAyD  

            No vidíš, kdybys foukal správný nepseudozávodnický tlaky, tak nefunguje dobře, ale výborně!

            0 0
    • Lachtis  

      Ahoj, taky mám rebu RL 2012 a dokonce i stejnou váhu :-). Původně jsem nafoukal dle tabulky, to je jestli se nepletu na 120 Psů a postupně jsem ufoukával. Dnes jsem tam měl 100Psů a usoudil jsem, že bych ještě mohl jít níže a tak jsem to naladil na 90Psů. Těch 100 už bylo celkem OK, ale teď si myslím, že to bude pro mne ideál.

      Chce to zkusit, ale myslím si, že nad 100 je to blbost…

      0 0
      • Lukáš97  

        Hm, o kolik mm(nebo procent) se ti vidlice zarazí když sedneš na kolo?

        0 0
        • Lachtis  

          Neměřil jsem to, ale rozdíl to je nepatrný, teď to měřit nepudu. Zítra to otestuji cestou do práce v terénu a jsem zvědavý jak budu spokojený.

          Jinak jsem zapomněl uvést, že při těch 100Psech jsem téměř nikdy na doraz nešel – jo jednou za čas a to když jsem si třeba najel na větší retardér a plnou silou vyskočil, ale jinak v terénu téměř nikdy…

          0 0
          • Rubi  

            jestli chodis na doraz kdyz skocis o retarder, tak chci videt ten „teren“ kde si to na doraz jeste nedal :D

            0 0
            • Lachtis  

              Koukám, že umíš číst :-). Psal přes větší a to myslím hodně velký, který dávám, když na něj najedu z kopce při cca 45km/h a vší silou (nevím kolik cm, ale celkem dost) vyskočím… Mám Htčko takže samozřejmě nějaké propletence kořenů a vetší hupy dávám opatrně, ale rozhodně se terénu nevyhýbám a silnici jezdím jen málokdy, když to jinak nejde. Ale teď se bavíme o jiném než co bylo k tématu. Pouze jsem chtěl zakladateli uvést, že ten tlak je v pohodě a na doraz téměř nikdy (pokud vyloženě neblbnu a tudíž si to dělám sám) na doraz nejdu toť vše.

              0 0
            • Lachtis  

              Koukám, že umíš číst :-). Psal přes větší a to myslím hodně velký, který dávám, když na něj najedu z kopce při cca 45km/h a vší silou (nevím kolik cm, ale celkem dost) vyskočím… Mám Htčko takže samozřejmě nějaké propletence kořenů a vetší hupy dávám opatrně, ale rozhodně se terénu nevyhýbám a silnici jezdím jen málokdy, když to jinak nejde. Ale teď se bavíme o jiném než co bylo k tématu. Pouze jsem chtěl zakladateli uvést, že ten tlak je v pohodě a na doraz téměř nikdy (pokud vyloženě neblbnu a tudíž si to dělám sám) na doraz nejdu toť vše.

              0 0
            • Lachtis  

              Koukám, že umíš číst :-). Psal přes větší a to myslím hodně velký, který dávám, když na něj najedu z kopce při cca 45km/h a vší silou (nevím kolik cm, ale celkem dost) vyskočím… Mám Htčko takže samozřejmě nějaké propletence kořenů a vetší hupy dávám opatrně, ale rozhodně se terénu nevyhýbám a silnici jezdím jen málokdy, když to jinak nejde. Ale teď se bavíme o jiném než co bylo k tématu. Pouze jsem chtěl zakladateli uvést, že ten tlak je v pohodě a na doraz téměř nikdy (pokud vyloženě neblbnu a tudíž si to dělám sám) na doraz nejdu toť vše.

              0 0
            • Lachtis  

              Koukám, že umíš číst :-). Psal přes větší a to myslím hodně velký, který dávám, když na něj najedu z kopce při cca 45km/h a vší silou (nevím kolik cm, ale celkem dost) vyskočím… Mám Htčko takže samozřejmě nějaké propletence kořenů a vetší hupy dávám opatrně, ale rozhodně se terénu nevyhýbám a silnici jezdím jen málokdy, když to jinak nejde. Ale teď se bavíme o jiném než co bylo k tématu. Pouze jsem chtěl zakladateli uvést, že ten tlak je v pohodě a na doraz téměř nikdy (pokud vyloženě neblbnu a tudíž si to dělám sám) na doraz nejdu toť vše.

              0 0
              • Lachtis  

                Sorry za čtyři příspěvky, ale seklo se mi to…

                0 0
              • Rubi  

                to je super, ale ja umim cist a proste na velkem retarderu nemuzes udelat doraz, taky ti roslapu klidne do 45km/h a vyskocim „nekolik“ cm do vysky a doraz ti proste nedam a ani se k nemu nepriblizim, naopak v terenu to jde az k okoli dorazu

                0 0
                • Milvus888  

                  kolik vazis a foukas ?

                  0 0
                • Lachtis  

                  :-) oukej máš pravdu, moudřejší ustoupí.

                  0 0
                  • Rubi  

                    to se ti musi ta vidlice zrusit, jak vemes nekde v prirode v rychlosti skok into dira into kopecek nahoru, kdyz mas doraz uz na retarderu, kde teda nic velkeho neskocis

                    ted vam z hlavy nereknu kolik foukam, mam to poznacene v dilne, od ktere jsem 400km, a foukam tak ze mi bezne konci zdvih tak 1–0,5cm pod dorazem a pri necem vetsim jdu asi 1mm od dorazu a mam teda rebu 2011 dual air, na foxce jsem foukal 85psu pri stejnych podminkach a pri 75kg

                    0 0
    • hctr  

      Na 80kg foukam 120

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce