• tomas99

    Zdravím vás páni,stal som sa majitelom tejto peknučkéj vidlice,avšak neviem zatial ocenit jej potencial pretože sa nevyznám vo všetkých možných nadstaveniach,preto som zhotovil pár fotečiek a poprosil by som vás o vysvetlenie ktoré kolečko/páčko čo ovplivnuje. Popredu vám moc dakujem za pomoc…

    0 0
    • Vilém  

      A vyrobce navod nevede?

      0 0
    • Reed  

      Zatlačením červeného kolečka a následným zapružením do vidlice dojde k jejímu zanoření cca do poloviny zdvihu. Tím snížíš těžiště např do stoupání a s tímto zdvihem jej příjemněji zvládneš. Pak buď poskočením nebo nárazem tuto funkci deaktivuješ. Můžeš to udělat i tak, že kolečko vytáhneš rukou opět do horní pozice. Ta páčka nastavuje citlivost deaktivace zanoření vidlice na náraz od terénu. Ze spod pak nastavuješ kompresy pružení – dle mne zbytečná věc sice ale budiž…Otáčením červeného kolečka nastavuješ odskok, tedy rychlost zpětného chodu vidlice ( jednoduše řečeno ).

      U dovozce mají ke stažení manuál… Mám tuto taky ale s karbonovýma nohama. Super vidla.

      0 0
      • tomas99  

        Super na aky tlak ju fukas? Ja som spekuloval a na nete som nasiel nadstavovanie a tak som sa rozhodol na 25% sag-podla vypoctov zanorenie 3cm a tlak 70psi ale neni to ono podla mna co by si mi poradil ako urobit tu vidlicu citlivu- dat vyssi tlak aby nespotrebovavala tolko zdvyhu? Moja vaha je cca 100kg :-)

        0 0
        • kubad  

          dej takový tlak abys měl cca 25% SAG

          25% ze 150mm je 37,5mm !!!

          0 0
          • tomas99  

            Ved takto som to aj pocital,ale robil som to nasledovne: gumicka dolu pri tesnenie a vypustil som vsetok vzduch,vudlu som stlacil kolko isla a vzduch zasa nafukal. Gumicka mi ostala na cca 12cm a z toho som vypocital 25% sag cize 3cm=70psi. Ale ked brzdim,dost sa zanara vidla. Myslel som,ze sa to bude dat dostelovat tou kompresiou(modre koliesko)

            0 0
            • Atilla  

              150/4=3,75

              0 0
              • tomas99  

                Cize tlak bude muset byt este mensi ako 70psi

                0 0
                • Atilla  

                  Ano. Modrý kolečko ti sebere citlivost, ale vidle se budu propadat dál.Pokud se ti propadá do zdvihu, což tahle vidlice dělá, tak jí musíš buď přefoukat, nebo vyvložkovat komoru aby byla progresivnější.

                  Tahle vidlice mě průběhem zklamala ze všech nejvíce(pro můj styl jízdy).

                  0 0
                  • tomas99  

                    Ok neako sa stym uz pohram… a este k tej citlivosti – ak ju chcem citlivejsiu tocit kompresiu do polohy + ?

                    0 0
                    • Atilla  

                      ne do mínusu

                      0 0
                      • tomas99  

                        Ok skusim neake nadstavenia… Aky sag je najrozumnejsi re jazdy lesom

                        0 0
                        • Atilla  

                          Tak hlavně takový aby jsi netloukl dorazy cca 25–30%

                          0 0
                          • tomas99  

                            Ok skusim,zatial dakujem za pomoc a info…

                            0 0
                            • Reed  

                              Zde najdeš tabulku doporučených tlaků k váze jezdce.

                              0 0
                              • tomas99  

                                Dakujem toto som potreboval,docitam sa tam vsetko co potrebujem… Ale predpisany tlak na 100kg je 109psi a ja ked som nadstavoval 25% sag tak mi vysiel tlak nieco okolo 70psi. Coho by ste doporucovali sa drzat?

                                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.