Velké Bílovice a okolí - kterým úsekům se vyhnout na silničce

11 nepřečtených
 • Smazaný účet

  Plánuji trasy pro naše jarní silniční soustředění, výchozí bod budou Velké Pavlovice.

  Poradí mi prosím někdo z místních, kterým úsekům se na silničkách vyhnout. Trasy plánuji na mapy.cz, ale nevhodné silnice, případně jejich úseky na silničním kole špatně sjízdné, nemůže neznalý poznat :o( Děkuji

  0 0
  • motacek  

   Silnice Bilovice – Čejkovice – sice krasny kopcovity teren plný zatáček, ale to je i zároveň problém, nejsou tam krajnice a misty nepřehledné.

   Velke Pavlovice – Velke Bilovice – Prušánky – taky vcelku frekventovaná.

   Velké Pavlovice – Velké Bilovice – Podivin – tak vcelku frekventovaná.

   Využil bych spíš pěkných asfaltek mezi vinohrady – z Pavlovic do Vrbice, Bilovic, Podvorov, Nechory apod …

   Ve směs tu není velký provoz, záleží na co jsi zvyklý

   0 0
   • Smazaný účet  

    Na provoz jsme zvyklí, to nebude problém. Díky moc za tipy!

    0 0
   • IndyCZ  

    Rozhodně nesouhlasím,o pro­vozu na uvedených silnicích nemůže být řeč, neb po nich prakticky nic nejezdí.

    Jinak souhlasím, že projet cesty mezi vinohrady je v této oblasti povinnost. :-) Mrkni na Panorama na mapách.cz, navedou tě… Typicky z Bílovických búd směr Zimarky a do Vrbice, zajel bych na rozhledny do Bořetic (Kraví hora, Slunečná) a do Nového Poddvorova (Na Podluží). Pak můžeš směr Lednice x Nové Mlýny x Pálava.

    Spousta asfaltek ve vinohradech je i mezi Pavlovicemi, Bořeticemi a Němčičkami. Zkus omrknout cestu kolem Kurdějovského rybníka nahoru do Kurdějova, Nedánov nad Boleradicemi, ale to už je trochu dál (ale na silničce kousek), popř. Tvrdonické polesí, mrkl bych se na Moravské Toskánsko (Karlín, Hovorany, Šardice, Nenkovice,…) – taky je tam pár pěkných asfaltek. Být vámi moc to neplánuju, dejte si nějaký bod a jeďte prostě za nosem, nějak se tam nakonec dostanete. :-)

    Nesjízdné asfaltky tu nejsou, takže to je v cajku a s větším provozem je jen I/55 a II/425, tak těm se zkuste vyhnout. Spíš se mrkněte, jestli nebudou uzavírky, např. Bílovice – Kobylí – Terezín.

    0 0
  • Delkim  

   Jdi na bike-map.net a zadej si lokalitu a najdeš tam naklikaný trasy profíků z Brna a máš to bez práce :) na Moravě jezdím podle nich :)

   0 0
  • Smazaný účet  

   Diky chlapi za tipy! Bike-map neznam, proklikam :o)

   0 0
  • Tencovozikmin  

   Kazdopadne neminout mistni sklepy :-)

   0 0
  • CzechJoker  

   Po trase Dolní Bojanovice – Prušánky – Moravský Žižkov – Velké Bílovice – Velké Pavlovice – Hustopeče – Brno pojedu koncem měsíce, takže díky za info.

   Nevíte někdo, jak je na tom se sjízdností pro silničku silnice od Břeclavského nádraží k Hruškám? Snažil jsem se to zjistit z dálnice, vypadá to na normální asfalt, ale stopro si jistý nejsem. Díky

   0 0
   • motacek  

    Nedoporučuji ti tama jezdit. Podél kolejí je uježděná hliněná cesta, dále na to navazuje dost hrubý asfalt hlavně v mistech od dalnice směrem ke hruškám. Navíc tam jezdí dost lidí vyvážet bordel do příkopu podél silnice, takže na silnici můžeš píchnout o všechno možné.

    První alternativní varianta je jet po státní. Přes břeclav zadníma uličkama až k Tescu, pak asi 3km státní hooodně frekventované cesty a pak odbočit na hrušky.

    Další variantou je jet z Břeclavi na Kostice (asi 5km hlavní cesta), a tam se dáš na asfaltovou cestičku mezi poli až do Hrušek. (Poměrně dlouhá varianta, ale až na těch 5km hlavni cesty je to fajn)

    Klidně ti můžu obě varianty zakreslit. Ale přes Hrušák (tvá první varianta) bych ti to nedoporučoval.

    0 0
    • CzechJoker  

     Díky, takže asi po státní. V sobotu dopoledne by to snad nemusel být takový problém.

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.