váš názor na zimní tretry SHIMANO SH-MW501ML

27 nepřečtených
  • Luboscykloamater

    Dobrý den, ahoj, ca. 1,5 roku jezdím na gravelu (ca. 50% les/pole a 50% silnice), ca. 4500km ročně, loni jsem poprvé jezdil trochu přes zimu. Letos chci jezdit více, ale stále asi jen párkrát za měsíc na 1–2 hodiny, žádné brodění ve sněhu. Nebaví mě na tretry nandávat návleky. Myslíte, že by tyto zimní tretry mohly být dostatečné :

    https://www.hupnakolo.cz/…ano-sh-mw501

    Letní používám Shimano SH-MT301ML MTB tretry a vyhovují mi, tak chci objednat zase Shimano a stejnou velikost.

    Díky moc

    0 1
    • Kouba_2005  

      Mám 701, tedy jen jiný systém zapínání, a v zimě s termoponožkou na lyže úplně na pohodu 4 hodny venku. Brodění ve sněhu zvládají bravurně, fakt ti nikam sníh nezaleze a noha suchá. Každej je ale jinak zimomřivej, co vyhovuje mně, to nemusí tobě. Já jsem spíš horkokrevnej.

      0 1
    • MTBIKER doporučuje

      Shimano tretry SHAM900 černé Skladem 1 pár

      Výprodej Shimano tretry SHAM900 černé

      1 719 Kč MOC 3 049 Kč

    • Troulitak  

      Ja v zime jezdim v SH-MW701 a vydrzim v nich i v –5 stupnich klidne 4 hodiny. Mam v nich zimni ponozky od Kalase.

      https://www.kalas.cz/…onozky-cerne?…

      0 1
      • dkay  

        A platí u nich to co se občas u Shimana říká, že mají posunuté velikosti o jeden stupeň a že bych s normální botou 44 měl brát tretry 45? A pokud to tak je, počítá se s tou zimní ponožkou nebo bych v takovém případě radši měl jít nahoru o velikosti dvě?

        0 0
        • petyn  

          To by mne taky zajimalo.

          1 0
          • petyn  

            Tak dnes mi prisly 701 a bral jsem o cislo vetsi nez civilni obuv jak doporucuje Sh. Uz jsou na ceste zpet do obchodu. Jsou mi velke, tak jsem objednal velikost shodnou s civilnima botama.

            0 0
            • theedge  

              Jo ja dokonce v lete jezdim Specialized 42 a Shimana MW 701 jsem nakonec bral 41 aby mi nelitala pata. Bez vyzkouseni naslepo to je ruleta.

              0 0
            • cft  

              Velikosti nesedí, taky jsem vracel. Přesně stejně jak Petyn. Verze 701.

              Po odjeté sezoně vesměs spokojenost. Jezdil jsem v nich na enduru i na xc. Nejsou tak tvrdé jak karbon letní tretry, ale na najíždění přes zimu super. Spíše lituju, že jsem si zimní boty nekoupil dřív a trápil se s návlekama.

              Ježděno v bordelu, bahně, sněhu a nenateklo do nich. To spíš byly zpocený ponožky.

              2 0
            • kamaro  

              701 a stejná zkušenost. Jen já jsem si rovnou vzal stejnou velikost jako civilní :-) a trefil to na první pokus. Psal jsem tuto zkušenost i do vlákna o zimních tretrách…

              0 0
            • dkay  

              A nebylo to teda použitelné ani s hodně tučnou ponožkou a nebo jde o to, že ty boty jsou teplé samy o sobě, teplá ponožka není třeba a pak noha při použití větší velikosti plave?

              0 0
              • Honzis  

                Je to dost individual , tepla ponožka může být zbytečně nacucaná potem a mít příliš volné boty mně osobně vadí, i pak máš kufr trochu jinde pokud máš před palcem 1,5cm místa apod.

                1 0
              • theedge  

                Me s vetsi botou vzdycky litala pata a vycpavat to ponozkama moc nepomohlo.

                0 0
                • mr.nikdo  

                  U 501 – klasicka moje velikost – mi tez je volna. Snesl bych o kousek vetsi, ale to by byly uz moc velke…

                  0 0
            • dkay  

              Tak 701ky jsou doma a potvrzuju co tu už bylo psáno – brát svoji standardní velikost! Místa je tam i tak habaděj. Ještě jsem v nich nejel, ale nasadil jsem je s https://panske-ponozky.heureka.cz/…ackbluegrey/#… na noze a nic mě netlačilo, takže když vezmeme v úvahu že by v nich člověk neměl mrznout ani v relativně běžných ponožkách, tak jsou to skutečně lodě.

              0 0
    • mr.nikdo  

      Podzim/zima/jaro v nich jezdim.

      Musis mit blatniky – protecou, kdyz je hodne vody.

      Kdyz Ti na ne napada snih, tak jak taje, tak protece dovnitr.

      Je to spis pod 10°C bota, abys nemusel mit navleky.

      0 0
      • Jenda  

        Tos mě nepotěšil, právě mi dorazily jako náhrada za starý northwave který už začaly po 12 letech protékat :-(

        Tak uvidím holt, když to bude téct tak je zkusím po zimě reklamovat.

        0 0
        • mr.nikdo  

          Mne to tece pres ten prevlecny material.

          Ve velke zime mi v nich je zima – ale jsem zmrzly.

          Hlavne proti tem 701 nemaji GTX…

          0 0
          • Jenda  

            Aha, takže horem manžetou a ne skrz botu jako takovou? To by bylo super.

            Membrána je mi šumák, často tam dávat taky GTX ale nemají to certifikovaný od Gore takže tomu musí dát jiný jméno.

            Zimu moc neřeším, to u mě nebývá až takový problém.

            0 0
            • mr.nikdo  

              Jo, mi prijde, ze pres manzetu.

              Mozna i pres ventilaci na spicce. Ale nejaka membrana tam byt ma.

              Tenkrat mi tam napadal snih a jak teplem tal, tak byla noha mokra.

              S obloukovymi blatniky se na tom jezdit da. Zateplene to extra neni, ale na jare uz s tim neslo moc jezdit.

              0 0
    • Honzis  

      tretry jsou poměrně prostorné , bral bych velikost jako letní , kolem nártu místa dost. Rozhodně to nejsou drtiče mrazu ale spíš do té nuly, za 2h v nich nezmrzneš. Místo teplých návleků ideál, v mrazu na silnici mi je v nich zima ve špičce, ideál že přijedeš, otřeš boty houbičkou a hotovo, akorát to chce i vysoušeče protože zimní obecně dlouho schnou a druhý den budou uvnitř klidně vlhké na rozdíl od letních ze kterých sundáš návleky.

      1 0
    • ZdeNECK1  

      Ahoj, možná někomu pomůže, aktuální model S-phyre, at uz silnicni nebo mtb, musim mit 45wide, oproti tomu zimní shimano 701 (ty s jednim boa) 44 standard, wide se asi ani nedela, na to, že to jsou shimana, tak jsou to strašný lodě a zde opravdu NEPLATI o čislo větší oproti konfekci.

      0 0
      • Jenda  

        Potvrzuji, tyhle boty jsou o číslo větší než všechny ostatní shimana :-D

        Vracím a objednávám menší.

        0 0
    • HadVoe  

      prostal jsem v nich za covidu dost casu u okenek a dobry ????. 2–3 hodky MTB jsou bez problemu. na silnici bych se bal, ze prochladnou. po 2 letech denniho jezdeni vypadaj jako novy. chce to o cisli vetsi a pak padnou pekne. nenisom do nich nijak zvlast tlusty ponizky.

      0 0
    • Jenda  

      Mimochodem na bike24.de mají 701 levnější než za kolik se u nás prodávají ty 501

      Myslel jsem původně že jsou to téměř identický tretry ale potom co mi ty 501 dorazily tak mi přišly poměrně úzký, ty 701 na mě dělají dojem že jsou o něco širší, mají i michelin podrážku, tak doufám že to tentokrát s o jedno menším číslem trefím lépe :-)

      1 0
      • dkay  

        Pokud má někdo jen 40 nohu nebo naopak 47ku, tak na https://www.bike-components.de/…hoes-p67520/?… jsou ještě o slušnou porci ojrovek levnější.

        0 0
      • Jenda  

        Takže už i mě dorazily ty 701 a fakt je to úplně jiná bota než ty 501. Je výrazně širší, velikostně mi sedí 45 stejně jako většina civilních bot. Akorát mě zklamalo, že nejsou tak super reflexní jako ty 501 :-(

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.