Vaha Giant Trance X4 x Reign 2 (2011)

71 nepřečtených
  • Troll

    Giant asi celkem spravne najel na to, ze neuvadi hmotnost kol, ale me by sakra zajimala. :-)

    Nevazil jste nekdo v obchode tahle dve kola? Jde mi idealne o velikst L, pripadne alespon porovnani stejnych velikosti. :-) Nebo link, google vrati hromadu odkazu ale primo porovnani tehle dvou kol jsem nenasel.

    Pripadne jestli jste nekdo obe kola jezdil a mohl porovnat geometrii, posed… Praskl mi ram na 4 roky (7.000km) starem Trance a jelikoz jsem nepoucitelny, zkusim znovu Gianta (asi)… Byl jsem velmi spokojen az sakra na to, ze ram praskl. :-(

    0 0
    • antt  

      ahoj, s hmotností neporadím, ale ta prasklina by mě zajímala, nebylo by foto? Nebo nějaký popis aspoň? Díky, taky venčím Trance

      0 0
      • Troll  

        Prasklina v priloze. Uz to mam zavarene.

        Ale jelikoz to ruplo (byt ne tak dramaticky) i ve svarech u dolniho uchyceni tlumice a navic i v uchyceni vahadla nad tou „hlavni“ prasklinou, tak se to spis celkove rozsypalo. :-(

        A jak k tomu doslo??? Sedim tak v hospode, resim, jak Trance polepsit a kamos rika „hele, ty mas jiny problem nez jaka nova kola si koupit…“. Bylo to na vyjizdce kolem Prahy (roviny, klasicky svih), cili zadny pad. Ani nejezdim brutus, jen jsem si dovolil mit skoro 100kg a tak 2× do roka vyjet i do Alp. Ale zase, zadny dowhill, byt asfalt nerad. Ale proto jsem si kupoval poradny trail bike… (jsem si myslel)

        0 0
        • ZuzicK  

          Tak u takové váhy je jasné, že to kolo dostává záhul, i když neskáčeš. Lehký rám pod 100kg z principu jednou prostě rupne.

          0 0
          • Troll  

            No prave ze Trance nebyl nikdy lehky…

            0 0
            • Kubatec  

              Já si na váhu Trance nestěžuji. Mám Trance X předělaný na zdvih zadního kola na 148mm, k tomu vidle se 150mm a celková váha je pod 11kg. :-)

              0 0
              • fousek  

                Tak to bych chtel videt, vzhledem k tomu ze jsem mel AnthemaX na stejny vaze a to jsem tam nemel uplne nejtezsi veci.

                0 0
                • scret  

                  nechtel jsem to psat ja, ale docela bych rad kdby ho hodil do porfilu…:) vzhledem k tomu ze TranceX Advanced mel cca 11kg a to tam mel relativne hodne slusny komponenty…

                  0 0
              • slsh  

                Ahoj, jak jsi to udělal s tím zdvihem? Já mám trance X 2009. Dík.

                0 0
                • scret  

                  dal delsi tlumak:)

                  0 0
                  • cyborg  

                    jen tak jendoduse ? Zadni stavba to zvladne ? Jakej tlumak presne ?

                    0 0
                    • La Piér  

                      No pokud to rozsah pohybu samotné zadní stavby (bez tlumiče) fyzicky dovolí, pak to jde takhle snadno.

                      Co to ale udělá s průběhem zdvihu a hlavně s pevností rámu, který je stavěný a počítaný na zatížení s původním tlumičem, to je velká otázka.

                      Já bych do toho v žádném případě nešel.

                      0 0
                      • scret  

                        taky bych do toho nesel, kazdopadne uzivatel to jezdi, pochvaluje si to a kolu to zatim vubec neskodi… A nejaky patek s tim uz asi jedzi…

                        0 0
                        • La Piér  

                          Záleží, jak dlouho. Osobně si radši koupím věc, která mi vyhovuje než abych bastlil tu, která mi nevyhovuje… Zvlášť když je nabídka tak široká jako v případě fullů.

                          0 0
                          • scret  

                            ale majiteli to vyhovuje, tak proc to resit? Je to jeho vec, jeho riziko atd.

                            Ale myslim ze ma starsiho Trance Xe a kdyz se podivas na Reigna a na Trance, tak jsou to temer stejne ramy, pocitam ze i vahove budou nastejno… takze teoreticky by nemelo nic prdnout…

                            0 0
                            • La Piér  

                              Dovnitř trubek nevidíš a v tom slově „téměř“ může také být část odpovědi.

                              Ale no problem, jen jsem napsal, v čem může být riziko. Záleží na mnoha okolnostech.

                              0 0
                            • mr.antik  

                              když dáš jiný tlumič, je důležitý akorát aby byl doraz plus mínus na ve stejném bodě. Jestli bude zadní stavby výš až tak nevadí rámu, ale spíš že se změní geometrie vzadu (což zrovna trancu může i prospět), co spíš nechápu, že pak bude dost strmý hlavový úhel a chtělo by to tak 160mm vidli vepředu… Ale pro lidi zvyklé z XC to asi tak trápit nebude.

                              0 0
                              • scret  

                                psal, ze tam ma 150mm DT, coz by nemuselo byt spatny.. A presne jak pises, stane se z toho takove vysokozdvihe XC nebo trailbike..

                                Jinak tim vyssim zdvihem tomu clovek da zahulit vic a timpadem namahani ramu bude pocitam vetsi nez u normalu…

                                0 0
                              • MlokCZ  

                                Přesně tak. Já vidím ale ještě jeden nedostatek a to příliš vysoko položený střed. On půjde výše docela o dost i při malém rozdílu délek tlumiče a současně ještě i za tu vyšší vidlici.

                                0 0
                                • mr.antik  

                                  to někomu může vyhovovat, trance ho má hodně nízko

                                  0 0
                                  • MlokCZ  

                                    V geometrii výšku středu Giant nemá uvedenou. Dle fotky současného Trance X je BB zhruba 0mm (tedy střed někde akorát na spojnici středů nábojů).

                                    To mi nijak moc nízko nepřijde.

                                    BB mám 0mm na 150mm AMS 150. Na novějším Stereu, kde je střed poměrně nízko, tak mám –7mm.

                                    Teď jsem se podíval ještě do Linkage a tam 2008 Trance X má BB hodnotu +4mm (tedy ještě o pár milimetrů výše než vidím z fotky, kde se to nedá určit moc přesně).

                                    Při navýšení zdvihu na 150/150mm pomocí delšího tlumiče a vidlice se střed zvedne o cca 2–2,5cm.

                                    Tedy bude někde na +25mm, což je opravdu extrémně vysoko. A bude to o dost výše než má při stejných 150/150mm Reign.

                                    0 0
                                    • mr.antik  

                                      Já jsem zvyklej ze starého Reigna na hodně, a teď pořád drbu o kameny…

                                      0 0
              • cyborg  

                muzu se zeptat jak a kde si predelaval ten zdvih ? Ja porad totiz pokukuju po Reignu ale tohle by to mohlo vyresit :)

                0 0
              • scret  

                uprimne, enjak se mi ty vaze nechce verit:) 11kg bez pedalu mel Trance X Advanced:)

                0 0
        • Troll  

          Tak vyborne. :-( Ram zavareny a vydrzel presne do prvniho trochu vaznejsiho pojezdeni v Alpach. :-(

          Prasknul na novem miste, kousek nad svarem a posleze i primo ve svaru znovu. :-(

          0 0
    • scret  

      jelikoz to jsou vybavou nejslabsi modely, tak pocitej ze to nebude zadna hitparada… U reigna tipuju ± 14kg

      a TranceX taky tak kolem 13 urcite… spis vic…

      0 0
    • Mastr  

      Já bych váhu ani snad neřešil, mám Trance taky jezdím podobný terén jako ty a pro mě to docela hitparáda je :-)

      Každý tady řeší váhu kola a pak si veme na záda pětikilovej batoh s vodou :-)

      0 0
      • Troll  

        No presne tak… Mych skoro 100kg znamena, ze snizt mou vahu o 5 kg by udelalo rozhodne vetsi sluzbu nez usetrit 0.5kg na kole, ze… :-)

        Spis mi jde o to, aby to nebylo pomalu sjezdak, prece jen s tim chci jezdit v drtive vetsine polnacky, korenovky, turisticke cesty po CR.

        Jinak Trance pro me taky docela hiparada je. :-) A kazdopadne se ukazalo, ze na modelu pred 4 lety za 35kKc byl nejlabsim prvkem ram. Koupit si „jednicku“, praskla by stejne a jen bych byl vic nasrany.

        0 0
        • ZuzicK  

          Rámy jsou stejné pro celou řadu, liší se jen barvou a výbavou ;-) Reign by měl být o něco pevnější než Trance.

          0 0
          • Vegan  

            vysi ramy ( mysleno z vysi rady ) maji anodizaci namisto laku a to setri gramy.

            0 0
        • scret  

          jak tu psal nekdo prede mnou Trance byl docela tezky, takze bych cekal ze neco vydrzi…

          Nebo tech 100kg zive vahy asi unavi ram rychlejc… precijenom 4roky no… Jeste me napadlo, nejezdil jsi casto s pritlumenym/zam­cenym tlumakem??

          0 0
          • Troll  

            Nikdy, neb v tehle vybave zamykani tlumic nemel. A popravde, nezamykal jsem ani vidli. Nejsem zadny chrt, ze sedla nejezdim a jinak se to nehoupalo.

            0 0
            • mr.antik  

              Ono s tou vahou staci blbe nastaveny tlumic a chozeni po dorazech

              0 0
              • Troll  

                Foukal jsem to pod 200, tak 180–200. Nebylo to extra na tvrdo, ale zase s tim neskacu a na dorazy to nechodilo. Alespon pocitove… Ani podle krouzku.

                0 0
      • nox159  

        Každý tady řeší váhu kola a pak si veme na záda pětikilovej batoh s vodou :-) ale 5 kg na zadech nema s vahou kola nic spolecneho ;-)

        0 0
      • Georrge  

        s 5kg batohem na zádech se jezdí mnohem líp, než s 5kg těžším kolem. Není to jen o práci potřebné k jízdě do kopce vypočítané podle nějakého vzorečku, je to o ovladatelnosti, akceleraci a celkovém pocitu z kola.

        0 0
      • scret  

        no porad lepsi nez si vzzit petikilovej bagl na zada + mit jeste o 5kg tezsi bike:))

        0 0
      • ice  

        chces rict, ze kdyz jsi na 12kilovym kole a das si na zada 6kilovej batoh, tak budes mit 18kilovyho sjezdaka?

        OMYL!

        je rozdil mezi vlastni vahou, kterou se na kole opiras do pedalu a mezi vahou kola, od kteryho vyzadujes akceleraci!

        jinak reign ma 14–14,5 ±

        0 0
        • Troll  

          Podle me zalezi i na uhlu pohledu… Zrovna tak je rozdil 1kg na ramu a 1kg na plastich/rafkach, ktere se toci.

          Ale z pohledu fyziky, kdyz uz jedes na malou placku 2–3hod do kopce, tak je jedno, jestli mas 5kg tuku, batoh nebo zelezny ram. Zkratka tu soustavu musis vyheverovat o 1000 vyskovych metru nahoru.

          Ale samozrejme pokud pocitas zavody nebo jizdu „brzda-plyn“, tak je to jina. I ovladatelnost asi bude jina.

          Je pravda, ze ja to spis vzdycky resil pres dlouha stoupani.

          0 0
    • Georrge  

      jó ty kecy u giantu jsou fajn, člověk si aspoň uvědomí jak to chodí, ale aspoň informativně tam tu váhu napsat můžou.

      0 0
    • Palo TT  

      Na rovnakom rame som mal identicku prasklinu po 2 rokoch (5000km). Aj vahu mam podobnu :) Este som to stihol v zaruke vymenit. Teraz je to zimak, takze par sezon vydrzi.

      Na tvojom mieste by som urcite nekupoval Gianta!

      1. Ten novy ram podla mna vydrzi este menej, lebo sedlova trubka sa viac prehyba – horna trubka sa na nu napaja len hore a nie na dvoch miestach ako pri starych Trance modeloch.

      Zober radsej nejaky ram, co ma tlmic horizontalne pod hornou trubkou, aby sa sedlova tolko nezatazovala.

      2. SK/CZ distributor neuznava standarnu 5 rocnu Giant zaruku

      0 0
      • Troll  

        No to jsi me nepotesil. :-( Je pravda, ze to uchyceni v jednom bode sedlova trubka – horni ramova se mi take moc nepozdava, ale rikal jsem, nove technologie, snad vedi, co delaji…

        Ale jestli dovozce neuznava 5 let zaruku, tak asi vi proc. :-(

        Kamaradovi ted praskl novy (v zaruce) Athem, ale je pravda, ze na tom jel 1000mil transczechoslo­vakia, coz byl dost prasacky zavod… Ale sakra, ram by vydrzet mel!

        0 0
    • Funny Biker  

      Mám reigna 2 2011 Lko a opravdu jak píše scret váha je okolo 14kg (přesně tuším 14,2kg bez pedálů).

      0 0
      • scret  

        mam R2 08 a pracne jsem ho odlehcoval z puvodnich cca 14,5kg s pedalama na nynejsich cca 12,7kg vcetne pedalu a na poctivych UST gumach:)

        0 0
        • Funny Biker  

          Na kolik to odlehčení vyšlo a co to vše obnášelo? Jestli není cena tajná.dík

          0 0
          • scret  

            mrkni do profilu:) Cenu komponentu si muzes najit na netu sam… ja uz radsi pocitat prestal:))

            z puvodni R2ky zbyl jen ram, tlumic a predstavec:))

            ale jen pro info: vidle + kola staly jako ram s tlumakem, kdyz ho koupis solo:))

            0 0
            • Troll  

              2 scret + funny biker: Jelikoz jezdite oba Reigna, jake pocity? Co jezdite? Musim rici, ze zkusenost Palo TT me moc nepotesila. :-(

              Na Giantovi se mi libi Maestro a u Trance mi vyhovuje geometrie. Navic se 100mm zdvihu jsem byl docela spokojen, nejezdim zadne vrazdy. Ale bavi me cesticky, korenovky, turisticke cesty. Lesni/polni cesty, asfalt jen kdyz musim. A na to mi 150mm prijde zbytecne moc. A zase nejsem nejaky fajnsmekr, abych si pak kolo za dalsi tisice tunil – komponenty menim, kdyz dozijou.

              Jako treba ted ram. :-)

              0 0
              • scret  

                ja jsem s nim spokojeny, jenom pri jizde do kopcu se clovek proste nadre vic, precijenom 150mm houpe trochu vic a ma jiny projev nez 100mm:) jakmile by clovek zacal chrtit, tak to z tebe vysaje rychle energii… ale jakmile se kolo prehoupne pres vrsek je to perfektne ovladatelna bestie, ktera ma chut drtuit:)

                kdybych mel jediny kolo, bral bych urcite TXe – to je supr univerzal, z kopce pri trose techniky clovek pojede skoro stejne a do kopce se az tak nenadre…

                jinak jedzim klasicky AMko, zadny skoky, prasarny – na to se uz bojim:) Teren klidne rychlebky…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  já jsem byl už ted skoro na 100% rozhodnutý pro trance a ted nevím.. mám 100kg a jak to tak vidím, tak to asi nebude tak super kolo, co se týče odolnosti.. ale zase u reigna je ten zdvih už docela dost výrazný. Na druhou stranu rám už od pohledu vypadá robusně, je ale vhodný spíš na XC ježdění…?

                  0 0
                  • ZuzicK  

                    Já jsem na svém Reignu oproti Trancu (stejný rok) vpodstatě nepoznala výraznější pohupování v sedle nebo pomalejší akceleraci. Ve stoje to ale znát je, protože na Reignu mám DHX tlumič (na Trancu RP2), kde mám nastavený extra citlivý začátek, takže se při silovém „dupání“ houpe. Ale houpalo by to myslím i se stejným tlumičem, přece jen je ta geometrie jiná. Posed se dá udělat stejný, úhly jsou trochu jiné, ale na to se dá zvyknout.

                    0 0
                  • scret  

                    no ja bych to tragicky tak nevidel, vzhledem k tomu kolik se prodalo Giantu za posledni roky – mraky a nejsou to ramy ktery by praskaly… kdyz se podivam na mu reign a pritelkyne TX, tak ty ramy jsou prakticky stejne – nejsou tam nejake jine vystuhy atd. Novy reigny uz vypadaji samozrejme jinak…

                    na XC jezdeni? zalezi co si pod tim predstavujes… pokud normalni pohodovy jezdeni krajinou, tak ano, pokud chces byt na kopci rychle, tak ne…

                    0 0
                    • Dan.45  

                      moc pěkný bike :) a ta váha je úžasná…, ale co ty STčka?, vidívaj se na XC závodech a ty je máš na AMku to chce trochu odvahy čéče ;)

                      0 0
                      • scret  

                        Diky:)

                        Hmotnost postupne snizuju, dala by se jeste tak o cca 200g bez ztraty funkcnosti ci bytelnosti…

                        Pokud bych dal misto UST gum plaste TLR schwalbe snakeskin, tak by sla o dalsich cca 300g:)

                        Jinak STcka na muj styl jezdeni stacej, vazim cca 77kg + vybava… Jsou to relativne pevna kola, vaha cca 1650g je taky slusna…

                        Ale pristi rok pujdu nejspis do novych SX, chci dozadu RWS 9mm upinak…

                        0 0
    • Palo TT  

      Nie je nad osobnu skusenost :)

      http://www.bike-forum.cz/…u-20–22.html#…

      0 0
    • Troll  

      Tak si odpovim. :-) Koupil jsem Trance X4 2011, tak jak byl (bez pedalu) mi domaci vaha ukazala 13kg, rekl bych tak plus minus 0.1kg. Proste jsem na ni misto me postavil kolo, takze to berte spis orientacne.

      0 0
      • scret  

        nechci ti kazit radost, ale pocitej ze tento udaj se lisi orientacne ± pul kila…:)

        0 0
    • Carlos.f  

      Nevim jak Trance ale Reign mi přijde na 150mm kolo s váhou doceloa dobře. Je třeba brát zřetel na to, že nejnižší model bude mít těžší osazení.

      Nevyhovuje mi ale ten systém odpružení.

      0 0
    • Aspean  

      Giant Trance X4 2011 v Lku ma cca 13,5 s obyc pedalama. Vazili mi ho na jedne prodejne

      0 0
    • cyborg  

      Ja uz trosku vahu i ladil a skoncil sem na cca 13,3kg..

      Jinak co se tyce vydrze tak s mejma cca 82kg zatim zadnej problem a to se s nim fakt moc nemazlim. Alpy uz sem an nem absolvoval 3× dokonce sem pokousel i nejakej ten bike park ale tam uz je 130 vzadu malo.

      S talasem a 110–130–150 je to totalni univerzalek..

      http://www.bike-forum.cz/…il-9586.html

      0 0
      • scret  

        vymenit kola a mas zas pul kila dole:)

        0 0
        • cyborg  

          :) kola sem menil v lete a sem az na ten kraval co dela zadni Hope naboj spokojenej. Holt nekdo na kolech honi gramy a ja chtel spis vetsi pevnost a bezduse a pevnou osu dozadu atd

          0 0
          • mr.antik  

            v tom případě bych klidně „přibral“ i něco na vidlici, tohle musí na 200mm kotouči samo zatáčet :-))

            0 0
            • cyborg  

              no von ten elixir ve predu neni zadna mega slava ani s tim 200mm kotoucem – ten sem tam dal hlavne kvuli lepsimu chlazeni a abych moh lepe brzdit jednim prstem. Ja to krouceni vidle nejak moc nepozoruju. Ale popravde nemam moc srovnani. Vsichni kamosi maj vetsinou Foxky s 32 nohama.

              0 0
          • scret  

            v tom pripade mas neaktualni fotky:)

            Jinak i lehky kola se daji s temi pozadavky, ktere mas:) Treba Cmax ST… A pokud klasiku, tak neco na ZTR rafkach by se urcite naslo:)

            0 0
          • scret  

            203 kotouc, rafky ZTR Flow… Hergot chlape, kolik vazis pri sve vysce (ram S)?:)

            0 0
            • cyborg  

              mam 171cm a 83kg tedka sem se krapek zase vyzral :)) Ram je mi mozna krapek malej ale zvyk sem si a vyhovuje mi to… Je to mrstny a obratny.. Fotky nejsou aktualni no..

              0 0
              • scret  

                to neni moc… Stacil by bohate 180 kotouc podle me… No, mel sis koupit spis Mko…

                Jinak stejnej bajk ma moje slecna, meri 160cm:)

                0 0
                • cyborg  

                  kamos ma emko. Zkousel sem na tom jezdit,trosku lip drzi stopu a je to jistejsi v rychlym sjezdu, ale na mojem se mi lip skace,jde lip do zatacek a je to takovy hravejsi no. ja sem svoji vyskou presne mezi velikosti S a M

                  Co se tyce kotoucu. 180/160mm byli puvodni a ty 203/185 krapek vic kousou, vyzaduji mensi silu stisku a mozna to trosku lepe chladi ale mozna to je vsechno placebo :) menit uz zpatky nebudu

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.