Úprava zadního náboje 12x142 na RU pomocí redukce/zbroušení

28 nepřečtených
  • Pan F.

Ahoj,

neřešili jste někdo úpravu zadního náboje 12×142 na RU 5×135 pomocí nějaké redukce a broušení, frézování?

Mám starý naboj Reynolds 2013 29er a nedaří se mi sehnat koncovky na RU. Náboj je asi nějaká obrandovaná čína, Reynolds podpora je na nic a mlčí (i jsem tam volal). A než přeplétat, tak bych to zkusil nějak přestavět.

Díky.

• Pan F.  

Foto

• Pan F.  

Nikdo nic? Uz je to aktualni.

Pripadne nemáte tip na zadni nabu na 24 der, 5×135 nebo 10×135? Ale nic drahyho, tak max 2000kc a idealne skladem.

Diky.

• Carpathia  

Kupkolo.cz prodává koncovky Mavic pro redukci nábojů 135×12 na 135×5qr. Pak by ti stačilo jen nechat osoustružit tvé současné koncovky na délku 135mm. Nejsem si jistý, ale zdá se mi, že se zkracuje jen koncovka na straně u kotouče.

• Hrabex1  

to urcite ne. To by musel precentrovat, aby ten nerovnomernej vyplet byl jeste nerovnomernejsi

• Pan F.  

Nenašel jsem na kupkole. Ale asi myslíš toto.

To by mohlo fungovat. Vložit tuto redukci do náboje, udělat 135×5 a zbrousit stávající koncovky o 3,5mm na každé straně.

• kubad  

když ty koncovky zkrátíš, o potřebných 3,5mm každou tak odstraníš vybrání na klíč kterým se to dotahuje

• Pan F.  

To jo, ale mělo by tam být dost materiálu to vybrání udělat znovu o kousek dál.

• Pan F.  

Ty se ale vkladaji primo do naboje ne? Nebo maji vnejsi prumer 12mm a vlozi se do 12mm koncovek?

• kubad  

ta se dávají do osy a hanrazují právě původn koncovky

jenže ty je máš šroubované a tohle by náboj rozšířilo o pár mm

• Carpathia  

Mají vnější průměr 12mm a vloží se do původních koncovek.

• kubad  

do původních koncovek a osy , sem to blbě nahoře napsal

pokud jde osa dost ke kraji koncovek, a vhodný průměr mohlo by to fungovat, po zkrácení původních koncovek

• Pan F.  

9,5 mm rychloupínák je co? Znám jen 5mm nebo RWS 10mm. Díky.

• Carpathia  

Je to klasický upínák 5mm, to vidíš už z fotky. 9,5 mm je průměr který jde do pátek rámu.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.