Trek remedy 8 2011 vs. RB Monster 2008

56 nepřečtených
  • jenik.kinej

    Mám dilema, zda prodat Rb Monster 2008 z profilu na kterého mám kupce(který čeká na mě) a vyměnit za rám Trek Remedy 8 2011. Na Remedym jsem měl možnost se projet a kolo se mi chováním líbilo až na to že mělo těžká kola a tak relativně nejelo. Mám možnost koupit rám za solidní cenu a tak když pustím RB a dodám 16, tak jezdím na novém. Všechny komponenty na kole z profilu bych hodil na Remedy. Počítám i výměnou rychloupínáku za x12 a vepředu by byl Fox Float 36 R, takže si myslím že i z kopce by to mohlo být stabilnější než s Talasem 32, který jsem měl možnost zkusit. Zajímá mne váš názor, protože tak nějak mám v hlavě, že je to škoda pustit Monster, který už se nedělá a vyměnit ho za sériovější kolo. A zase na druhou stranu mě přijde škoda si nechat ujít možnost vyměnit rám ke kterému bych se asi normálně nedostal. Jinak je to rám Remedy 8 2011, který byl jako test bike, ale pouze na prodejně a je jetý cca 5× a naposledy mnou. Na kole není jediný škrábanec a vypadá jako nové. Jinak jezdil jsem na Monsteru Enduro a zkoušel jsem jezdit nějaké skoky a trochu sjezd, ale byl jsem 2× vytrestán za troufalost a rekonvalescence nebyla krátká, takže bych to viděl tak nejvíc na tratě typu megaavalalanche tzn. skákat nechci. Na kole nejvíc jezdím s partě, kdy mají všichni 130–160 fully a jezdíme kolem 50km a zkopce si užíváme. Jinak na Monsteru jsem se naučil jezdit a tak vyjedu vše a poslední nejsem:)

    Pozn. Neříkám, že jediné jiné kolo musí být Remedy, ale padlo mi do oka tou letošní barvou-matný hliník s červenou a černou.

    Pozitiva: bych viděl jako nový rám, lehčí kolo, jezdivější geo

    Negativa: srdcovka půjde z domu, sériové kolo, víc čepů-častější údržba

    Díky za vaše názory.

    Ještě jednou díky za váš názor

    0 0
    • Tomcat  

      Počítám i výměnou rychloupínáku za x12… …i náboje ;-)

      0 0
    • logoman  

      tomto testu se vedl remedy velice dobre, rekl bych, ze to bude lepsi kolo nez monster … ale nejel jsem ani jedno. Pokud ty prachy mas a chces si udelat radost tak bych do toho sel :)

      0 0
    • kesu  

      vyměň to, remedy je lepší kolo. Měl jsem na test monstra AM a v tu dobu jsem jezdil remedyho a trek lip jede, vic žehlí a hlavně má nesrovnatelně lepší geometrii

      0 0
      • jenik.kinej  

        Někde tady na fóru jsi psal, že remedy chodí po dorazech s jakýmkoliv tlumičem..? Ještě bych se zeptal na případné zvuky ze zadní stavby…jsou nějaké? Jak často je potřeba rozdělat a zda vůbec? Na Rb jsem měnil kluzné pouzdra a vložky tlumiče…jinak zadní stavba nic nepotřebovala a nikdy žádné zvuky nevydávala.

        0 0
        • kesu  

          ani nevydává, nepamatuji, že bych u remedyho řešil nějakej problém s vrzáním. Ani brácha co ho má snad 3rok nic neřešil. Kluzná pouzdra tlumiče odchází čas od času u všeho, nicméně i to se dá předělat na ložiska a pak je pokoj.

          No a s tím chozemín na doraz-chodí to na doraz opravdu pořád. Dobrý řešení je vyměnit tlumič za DHX air a dát malou komoru, pak by to mělo být ok. Nicméně i s obyč DHX je to lepší než s Floatem. Ale záleží jak jezdíš já tluču po dorazech skoro cokoliv

          0 0
          • Atilla  

            Chození po dorazech dělá rámu i tlumiči moc dobře. Jo, Trek ten to má vychytaný.

            0 0
            • kesu  

              kvůli tomu jsem ho prodal. Ale i přes to chození nadoraz si myslím, že je to lepší AM kolo než monster.

              0 0
              • Atilla  

                Jo to chození po dorazech poukazuje na značnou promyšlenost pružení. AM možná, ale EN/FR ani náhodou.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Dyť ani monster AM není EN/FR..

                  0 0
                  • logoman  

                    ale je to RB p*co – nejlepsi kola na svete …

                    0 0
                    • Atilla  

                      To nikde netvrdím, ale furt lepší kolo co funguje, než to co pořád chodí po dorazech. Nebo snad ne?

                      0 0
                      • logoman  

                        vsude ho chvali a tady chodi po dorazech …

                        0 0
                      • kesu  

                        ne, remedy není na FR nicméně na to na co jsou obě tyhle kola určený je rozhodně lepší remedy. Už jen proto, že zadní stavba žehlí líp.

                        0 0
                  • Atilla  

                    To by ses divil. Skákal jsem na to 3m dropy a držel jak helvetská víra.

                    0 0
                    • logoman  

                      to nic neznamena viz http://www.pinkbike.com/photo/2628597/

                      0 0
                      • Atilla  

                        A??? Podívej se někdy kolik lidí na RB AM už léta lítá. Tím z toho nedělám nej kolo, ale byly to prostě držáci ať se ti to líbí, nebo ne.

                        0 0
                        • logoman  

                          A? ze tohle vydrzi kdejakej ram, a pokud vim tak RB taky praskaj, zadnej neznicitelnej ingot to neni. Nema moc cenu se o tom bavit, nemame prostredky na to aby jsme delali laboratorni testy, kterej ram kolik vydrzi a jinak se k presnymu zaveru dojit neda …

                          0 0
                          • KRAJIC  

                            Nemá moc cenu, aby ses ty o tom bavil s Atillou – to je svatá pravda. Pochybuju, že jezdíš level co Atilla viz. jeho profilové foto. Nikdo netlačí, že RB jsou bezchybné stroje, ale staré Monstery a Dragstery byly prostě dolekopcom dobré a odolné kurvy a s tím ty nic nenaděláš.

                            0 0
                            • Atilla  

                              Zas takovej střelec nejsem, ale svez jsem se už na pár kolech a RB mi sedí a na dolekop mají prostě skvělou geo a o to mi jde nejvíce. 10% rozdíl průběhu nepoznam jako Mlok a i tak by to ze mě lepšího jezdce neudělalo. Blok je totiž v hlavě a ne v kole:)

                              0 0
                              • KRAJIC  

                                Ano, ano jde v prvé řadě o tu geo. To ale prostě nejde vysvětlit někomu kdo pokládá za úspěch, že kopec prostě sjede, místo, aby hledal po trase nějaké ty zábavnosti. S tou hlavou máš taky pravdu – bohužel…

                                0 0
                                • MlokCZ  

                                  O gometrii jde hodně, to je jasné. K tomu bych ale doplnil, že pro někoho je to podstatné jen pro sjezdy, pro někoho je ale geometrie velmi podstatná také pro výjezdy.

                                  A tohle jde vždy proti sobě. A je vždy na každém co je pro něj prioritní.

                                  Když se nejezdí lanovkou, tak každý musí strávit ve výjezdu o hodně více času než ve sjezdu, takže ne pro tak málo lidí jsou i ty výjezdy hodně důležité.

                                  0 0
                                  • KRAJIC  

                                    Tak o tom strašném nepoměru výjezd – dobrý sjezd žádná. Kdybych nejezdil rád nahoru, tak do Beskyd ani nepáchnu.

                                    0 0
                              • MlokCZ  

                                Malý rozdíl třeba nepoznáš, velký bys poznal okamžitě. Stačilo by jiné kolo, které vyhovuje jiným jezdcům s výrazně méně agresivním stylem jízdy. A když to přeženu, tak ty bys byl na dorazu jen by ses na to kolo podíval.

                                Nebo třeba u kola, která je vhodné pro výborné žehlení při méně agresivní jízdě, tedy zejména v prvních polovina až dvou třetinách jde velmi ochotně do zdvihu, tak bys třeba měl dojem, že se neustále zcela zbytečně propadá do zdvihu a vadilo by ti to.

                                A přitom takové kolo, které by bylo pro tebe zcela nepoužitelné může pro někoho jiného být naprosto perfektní.

                                0 0
                              • pitos  

                                Skvělá Geometrie RB pro jízdu z kopce? Tomu se až nechce věřit:) Ty postavené úhly jsou fakt bída a neznám nikoho kdo po vyzkoušení položenější hlavy rád a dobrovolně přejde na něco takového.

                                0 0
                                • KRAJIC  

                                  Sory, mi zase přijde, že s tou tezí super čoprů trošku přeháníš. Na tom AM mám vzpřímenější hlavu než na HT a na vykrajování toček mi to přijde lepší – s tou ležatou mi někdy přišlo, že to přední kolo má snahu hrnout jako buldozer. Samozřejmě je to o úhlu svahu a těch na které se dimenzujou ty 64st a méně tady u nás asi většina není.

                                  0 0
                                  • pitos  

                                    Taková je prostě realita,položenější hlava je pro jízdu z kopce vhodnější a drží se toho většina předních výrobců kol pro technické disciplíny.

                                    Přít se ale nebudu,sám vím co mi položenější hlava dovolí a sjezdáka s větším úhlem než 64° bych určitě nechtěl.Tak samo bych dneska nebral FR kolo s větším úhlem než 66°.

                                    Zkus si na takových kolech pořádně pojezdit z kopce a potom mi můžeš prozradit ty výhody strmé hlavy,ja tedy osobně žádné nevidím,případně jsou oproti výhodám položené hlavovky zanedbatelné:)

                                    0 0
                                    • Atilla  

                                      Bereš to zase moc DH. S hlavou 64 se špatně jezdí v malé rychlosti, to už jsou zase kola na palbu a v některých úsecích u nás by jsi z toho nebyl nadšený, na bikeparky proč ne, tam vesměs není nic technicky náročného.

                                      0 0
                                      • pitos  

                                        Ja jsem si ty úhly nevymyslel,od toho jsou jiní borci:)

                                        64° a méně je prostě sjezdák a je jasné že na technické srandičky to nebude optimální a hodí se tam více FR kolo s úhly kolem 65–66°:)

                                        0 0
                                        • Atilla  

                                          A kolik myslíš, že má AMko s MZ 150mm?

                                          0 0
                                          • pitos  

                                            Nevím, vím jen že chtějí postavit sjezdáka na nějakých 66° a ten iq6či jak se to jmenuje má 68° což je i na xc na můj vkus až moc:)

                                            0 0
                                            • Atilla  

                                              vycházelo to asi na 67. U sjezďáka se počíta, že při nasednutí půjde díky dlouhému tlumiči hodně do zdvihu a úhel se změní na nějaký 64,5

                                              0 0
                                              • pitos  

                                                Tak jo,musím končit a mizím do neděle na hory.

                                                Budu rád až Rb vyrobí kolo na které když sednu,tak se budu cítit dobře…zatím se jim to bohužel nepovedlo, ale třeba to bude mnou:)

                                                0 0
                                            • KRAJIC  

                                              Pokud si vezmeš jakým směrem se třeba vydaly DH řídítka – od původních superhrazd s velkým úhlem k jezdci k nynějším plochým s menším úhlem k jezdci – přičemž výška vidlic zůstala + výška hlav asi taky – tzn. směrem k XC. Řídítka u koz není žádná výhra. V tom, že IQ6 má ten úhel moc souhlasím – seděl jsem na tom. Navíc mám pocit, že vlákno spíš řeší AM/EN kola.

                                              0 0
                            • logoman  

                              jj ja su lama, ja mam zdvihy jen na sjizdeni a vyjizdeni obrubniku :), ale stejne, neverim tomu, ze ty ramy vydrzi nejak extra vic nez jejich konkurence :)

                              0 0
                          • Frostty  

                            u nás na Hané tomu kolu moc nenaložíš, jezdi každé víkend do Beskyd a poznáš třeba časem v čem byl benefit těch pravěkéch monster od RB.

                            0 0
          • MlokCZ  

            To je právě těžké. Ty chodíš po dorazech opravdu téměř s čímkoliv, kde někdo jiný s trošku méně agresivním stylem jízdy místo dorazu bude mít centimetr nevyužitého zdvihu na tlumiči.

            Jestli si to dobře pamatuju, tak jsi kdysi zkoušel i staršího Canyona ESko ještě s Perlem a i ten jsi dokázal dostat na doraz. Jestli si to pomatuju špatně, tak se omlouvám.

            A přitom se tenhle případ ve velkém řešil na německém fóru se zástupci Canyonu, kdy si téměř všichni majitelé ztěžovali na obrovskou progresivitu a nevyužití zdvihu.

            A také následně došlo v několika krokách ke snížení progresivty. Nejprve použili RP23 se standardní komorou, který byl méně progresivní než ten Pearl.

            Pak ještě lehce snížili progresivitu samotné stavby a ještě k tomu začali standardně dávat RP23 s high volume komorou.

            A i přes tyhle tři kroky, které dohromady udělaly propastný rozdíl a výsledná progresivita se hrozně moc snížila. Tak i přesto tu zrovna teď vedle byl dotaz, že na Canyonu AMku (právě ten nástupce ESka) s RP23 high volume komorou zůstává pořád nevyužitý zdvih.

            To jen hezky demostruje, že potřeby různých jezdců na průběh u stejného kola se diametrální liší. A ani zdaleka to nepokryje trošku jiné nafoukání s rozsahem rozumných sagů. Obzvlášť když se u té středně zdvihové kategorie kolem 140–150mm objevují jezdci jak jezdící už spíše FR a tedy rámu nakládají často i moc. A naopak jezdci co jezdí i neagresivní XC a chtějí jen pohodlí a nenakládají tomu rámu vůbec.

            0 0
    • trener  

      já bych si nechal RB.Trek je neskutečná sračka

      0 0
      • jenik.kinej  

        Díval jsem se na tvůj profil a pochopil, že ti praskl Trek a následně neuznali reklamaci..já znám zase opačný případ. jinak na tento rám je doživotní záruka …ale ne na swingarm..a taky nevím jak by se tvářili na použití 36 vidle se 160mm proti standatrně montované. Myslím si ale že je to dost o obchodě a přístupu k zákazníkům resp. snaze to řešit.

        0 0
        • trener  

          praskl mi už třetí rám od této značky.ty první jsem neřešil,protože jsem kolo nekoupil nové a záruka se vztahuje jen na prvního majitele.v obchodě mi vyšli maximálně vstříc(Krabcy­cles).zato dovozce(Bretton)to jsou borci,kdybys viděl jak se oni chovají,to je síla.možná bych ještě našel ten dopis co mi s kolem poslali.vísměch a arogance.nikdy bych si už kolo od nich nekoupil.jinak kamarád dělá s karbonem,když na to koukal,tak říkal,že tam je jasně porušenej ten vnitřní plášť.

          takže všem kdo uvažuje o koupi kola Trek to rozmlouvám,nebo spíš jim ukážu fotky jak můžou dopadnout.kdybych jel trochu rychleji,tak to bylo fakt o zabití.ještě teď,skoro rok po té mi bolí za krkem když dám hlavu dozadu.

          0 0
        • trener  

          jinak tvoje RB je hezký,jestli ti sedí a dobře se ti na něm jede,já bch neměnil.také jsem přemýšlel o IQ6.pak ale vyhrál LV

          0 0
    • bluma  

      Pokud máš kupce na RB a využití bude takové, jak jsi psal, tak bych šel do Treka. Rozhodně to lépe půjde za pedálem, srazíš hmotnost…

      0 0
    • Atilla  

      Plechovku od Treku? Nech si chutnat:)

      0 0
    • KRAJIC  

      Včera jsem byl s Monsterem AM zbíjet volné šutry napříč vrstevnicema v Beskydech a je to zkurveně dobrý horský kůň. A ty pičoviny co jsme vyjížděli taky nebyli málo. Lámu si hlavu, kde do budoucna seženu kolo s kterým tolik vystoupám a které mi zároveň umožní bunnyhop ve svažitém kamenném bordelu.

      Navíc je ten rám prostě dyzajnově jiný – hlaveň děla a frézovaná příhrada – to už je ale individuální. Mne prostě sere to, že dříve nebo později to zničím a už se to nedělá.

      0 0
      • Manas  

        Tak o tom bych ti mohl vypravet ;-)

        Prestal jsem na tom skakat prasarny kdyz mi doslo ze bych dlouze musel hledat nahradu. Misto toho si radsi na kurveni stavim sjezdaka ;-)

        0 0
        • KRAJIC  

          To já si na kurvení upgraduju HT.

          0 0
          • Atilla  

            Jak má po mě brácha zavařeného Monstra, tak tomu docela nakládá. Jsem zvědav jak dlouho mu vydrží, ale i tak toho ustál hafo a až příjde čas joho odpočinku, tak mu to nikdo nebude zazlívat.

            0 0
            • KRAJIC  

              Zazlívat taky nebudu, ale chybět bude. Možná, že to nové kolo od RB ne ve verzi DH, ale FR by mohlo být podobné. V IQ-6 osobně náhradu nevidím.

              0 0
              • Atilla  

                Proto jsem si IQ6 nekoupil. Prostě rám musí mít nad 3,5kg :)

                0 0
          • Manas  

            To uz mam … ;-)

            Ale boli to obcas na nem … na Spicak bych si ho napriklad nevzal :-)

            0 0
            • KRAJIC  

              Do bordelu určitě ne, ale na skok plácky a tratě v mém okolí ideál.

              0 0
              • Manas  

                To jo, na to ho presne mam. Ale ta 4× geoska se sikne i na bmx trat :-)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.