• ivin

    Ahoj,rád bych od příštího roku nové kolo,najezdím asi 3000km,převážně lesní terén(Mor.kras),4× MTB závody.Cena kolem 30000Kč.Mám tip na Trek 6700 Disk 2012.Má někdo nějaké tipy? Díky

    0 0
    • Azmir  

      Trek mi za tu cenu teda nepřijde nic extra, kolem 30k se dá sehnat carbon popřípadě lépe vybavený hliník na trošku lušnějších kolech např. tohle , tohle nebo tohle

      0 0
      • Milvus888  

        pochop že to nikdo nechce !! maximalně canyon.. ale ten hai je hnusný až to bolí a radona bych bez vyzkoušení nebo bez dobrého českého zástupce nechtěl..

        0 0
        • pepek  

          Už sis přeměřil ty trekingový ráfky?

          0 0
        • Azmir  

          Co mě proboha napadáš? Se vzpamatuj! Jestli je něco hnusného je věc vkusu daného člověka, takže to raději neposuzuj, canyon by sis koupil ale radon ne, přitom to je to samé, zamyslel ses nad tím? Stačí si vyzkoušet něco s podobnou geometrií, a pak klidně koupit canyon nebo radon, to že nemají v čku pobočku bych viděl jako to nejmenší. Příště se raději ani radší nevyjadřuj.

          0 0
          • Milvus888  

            ale já tě nenapadám.. klid :D Canyon a radon rozhodně to samé není.. Canyon prodává už dlouho a je to ověřená firma.. Ale radon je značka od bikediscountu a ten jejich karbec vypadá jak z číny..

            0 0
            • Azmir  

              Radon je samostatná značka, to že je bike- discount prodává, neznamená nutně že to musí být jejich značka, i kdyby ten jejcih rám byl čína tak co, máš na to 2 roky záruky, to z čeho to dělá čína nebude moc odlišné od ostatních výrobců a že by radon nebyl ověřená firma to bych zrovna taky neříkal.

              0 0
              • Milvus888  

                když myslíš .. stejně tě nepřesvědčím..

                0 0
              • Algheroteam  

                Záruka 2 roky nebo doživotní, kterou nabízí většina předních výrobců je velký rozdíl.

                0 0
                • Azmir  

                  A který z těch předních výrobců nabízí carbon HT na rebě,SLX a cridech za 32 tisíc?

                  0 0
                  • Algheroteam  

                    Žádný (asi, jsem zaujatý na Treka a jiné značky nesleduji), ale máš jistotu, že se ti ve sjezdu nerozpadne rám. A pokud se na rámu něco časem objeví dostaneš nový.

                    0 0
                    • ClAyD  

                      Proč by se proboha rozpadal? Protože není Specialized No.1?

                      0 0
                    • Azmir  

                      Ted se naskýtá otázka, jestli se ti za to, že když ti rám praskne a pak dosatneš nový vyplatí připlatit 20 tisíc? Já bych třeba na tohle neměl a nestálo mi to za to, jinak pro prdelí se ti může rozpadnout vše, od číny po tvojeho božského treka.

                      0 0
                      • Milvus888  

                        no ale u treku máš o hodně větší jistotu že se to nestane..

                        0 0
                        • ClAyD  

                          Tak to bych určitě neřekl…

                          0 0
                        • Azmir  

                          No co vím, tak třeba JakeF tady psal, že kolem sebe nezná carb. treka co by nepraskl, převber si to jak chceš. I kdyby ta jistota byla větší, tak ty si třeba bohatý a za tu jistotu si těch 20 tisíc připlatíš, já jsem bohužel chudý, takže si za to připlatit nemůžu, a jelikož zakladatel nekupuje treka nad 50 tisíc, ale kolo kolem 30, tak bys podle toho měl i reagovat,

                          0 0
                          • Milvus888  

                            já teda bohatý rozhodně nejsem.. a myslím že se vyplatí počkat a přišetřit než to uspěchat a koupit radona..

                            0 0
                            • svářeč  

                              neschazuj tu něco,na čem si vživotě neseděl,možná naživo ani neviděl:-D

                              0 0
                              • Milvus888  

                                Proti tvému hliníkovému radonu absolutně nic nemám..

                                0 0
                                • svářeč  

                                  no ještě aby:-D

                                  a na carbonu máš naježděno kolik prosím tě?

                                  0 0
                                  • Milvus888  

                                    když karbon tak rozhodně né ten levný .. tudiž jsem si ještě nikdy nekoupil karbon kvůli nedůvěře v ty levné a naopak by dobré jsou moc drahé.. takže pro mě je hliník zlatá střední cesta

                                    0 0
                                    • Azmir  

                                      Takže pokud to není carbon od spešlu No.1 tak je to úplný shit, jasně, na tom radonu si nikd neseděl, ten carbon si nikdy z blízka neviděl, žádný prasklý si nikde neviděl, ale hned je to shit, jasně, potom je pro mě RB a spešl shit, všechny jejich hliníky a carbony, jenom proto, že jsem řekl, toť tvoje úvaha.

                                      0 0
                                      • Milvus888  

                                        Ale RB a Špešl jsou léty ověřená kola !! Kdežto radon ten není vůbec známý a nevíš co kupuješ..

                                        0 0
                                        • PatrikL  

                                          Na trhu viac ako 10 rokov, pravidelne testy v „lepších“ časopisoch (prvý test v Mountain Bike je z 12.09.2001). Veľa dostupných nameraných údajov rôznych modelov, porovnateľných s konkurenciou. Kopu spokojných vlastníkov, hlavne teda činných na internete, keďže nejde o bicykle ktoré kupujú ľudia formou „zbehnem do predajne v meste a uvidím“. Takže stačí použiť google a niečo prečítať. Za to že ty máš obmedzený rozhľad a nemáš ochotu si niečo viac zistiť, tak nemusíš hneď predpokladať že ide o nejakú podradnú značku.

                                          Vyzdvihovať RB na nejakú vyššiu úroveň je už totálne stupídne, tá firma sa snaží zaujať úplne inak ako väčšina značiek.

                                          0 0
                                          • Milvus888  

                                            Nevěřím, ukaž mi ty stránky, našel jsem pouze Mountain bike magazin.de a tam testují radony..nemecky neumim, kazdopadne tam maji kratky clanek a jednu oficialni fotku z webu radon.. toto pro me neni objektivni a poradny test

                                            0 0
                                            • PatrikL  

                                              Vidíš, ešte priznávaš svoju neschopnosť a snažíš sa tu pretlačiť svoj názor.

                                              Klikneme si na nejaký článok na tej stránke, to si asi zvládol.

                                              Nejaké staršie HT napríklad http://www.mountainbike-magazin.de/…544654.2.htm (najnovšie články sú v osekanejšej forme na nete, asi tam nie sú konkrétne merania ešte).

                                              Fajn, je tam ten krátky článok ktorému nerozumieš.

                                              Vľavo máš časť „In diesem Artikel“, klikneš na „Radon ZR Race 6.0 (Modelljahr 2011) im Vergleich mit anderen Produkten“. Dostaneš sa sem http://www.mountainbike-magazin.de/…545203.2.htm . Opäť v tom ľavom menu, teraz klikni na položku „Steifigkeiten und Komfortwerte der Test-Bikes“. Dostaneš sa sem http://www.mountainbike-magazin.de/…545203.2.htm?… , týmto grafom hádam každý (okrem užívateľa ememem1) bude chápať.

                                              A takto si to sprav s každým Radonom čo tam máš a potom nám môžeš dodať konkrétne argumenty, nielen nejaké názory zaslepeného obdivovateľa nejakej značky.

                                              0 0
                                              • PatrikL  

                                                A samozrejme ďalšie informácie získať napr. tu http://www.bike-magazin.de/…d/radon.html alebo na mtb-news.de . Držím palce, uži si to čítanie, použi google prekladač a mozog.

                                                0 0
                                                • Milvus888  

                                                  Ne, tohle nejsou pořádné testy a já jim nevěřím , ty odkazy jsem našel taky ale když to je tak super značka s desetiletou tradicí a vychází nejlépe v testech (podle tebe) tak proč nemají pořádnou reklamu ? proč se nijak neprosazují ? proč je to tak levné ? to jsou tak neschopní ???

                                                  0 0
                                                  • PatrikL  

                                                    U mňa si skončil, s takýmto človekom nemá cenu sa baviť. Maj sa krásne.

                                                    0 0
                                                  • Milvus888  

                                                    Došly ti argumenty ??

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Děláš si srandu? On ti tu postne 10 testů, snaží se ti to vysvětlit horem dolem, ty jenom řekneš že tomu nevěříš a že o tom vlastně hovno víš, a pak napíšeš že mu došli argumenty? Nehcceš se občas zamyslet než něco napíšeš?

                                                    0 0
                                                  • Milvus888  

                                                    Jenže ty testy jsou o hovnu !!!

                                                    0 0
                                                  • ELx  

                                                    Kloučku, ty jsi pacient :-)

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Tak už to ví všichni kromě něj.

                                                    0 0
                                                  • Milvus888  

                                                    jezděte si na čem chcete, mě to fakt srdce netrhá.

                                                    0 0
                                                  • ELx  

                                                    To jsme rádi, hlavně že už nemusíme číst tvoje komenty :-)

                                                    0 0
                                                  • Milvus888  

                                                    jediné dva tvé příspěvky jsou na mě, takže nevidím důvod proč sem lezeš

                                                    0 0
                                                  • michalscupak  

                                                    tobě fakt „jebe“ …

                                                    0 0
                                                  • HV3  

                                                    Už sem ti jednou psal, aby si nereagoval ne neco, cemu nerozumis, nedas si pokoj :D akorat ze sebe udelas blbce.. (na Milvuse888) :))

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Nebuď na něho zlý: koupil kolo, co má Jarda a teď teprve zjistil, že je to takový lepší trekking. Není divu, že ho to trochu rozhodilo.

                                                    0 0
                      • Algheroteam  

                        Věc názoru. Mě osobně nevadí zaplatit o něco víc a mít jistotu že kupuji kvalitní věc. Jinak rozpadnout se může vše, to máš pravdu.

                        0 0
                        • ClAyD  

                          Ale že je něco víc kůl značka neznamená, že je to kvalitnější…

                          0 0
                          • Milvus888  

                            nejde o to jestli je to kůl nebo ne, ale je to ověřené spoustou lidí a to je to hlavní..

                            0 0
                          • Algheroteam  

                            Taky nejsem rentier a tak se snažím svoje prachy utratit co možná nejlépe. Netvrdím, že karbon z Činy bude špatný, ale já to ověřovat prostě nechci :-)

                            0 0
                            • Azmir  

                              Jo to chápu, pádný argument, prostě máš rád značku Trek a rád si za ni připlatíš, chápu, kadžý jsme jiní a neberu ti to ;-)

                              0 0
                  • Milvus888  

                    a to asi nečo bude znamenat ne ? :D teda radši oželím shit carbon a koupím si kvalitní hliník třeba HT RB.. za 32 tisic tam taky budeš mít rebu, SLX a cridy..

                    0 0
                    • Azmir  

                      Co by to jako mělo znamenat? Nemáš trošku předsudky?? Jak víš že ten carbon je shit? A odkud si vyčetl že hliník od RB, což je prachsrposrty obyčejný hliník co nabízejí všichni bude lepší než tenhle carbon? V čem by podle tebe měl být jako lepší?

                      0 0
                      • Milvus888  

                        nemá cenu to vysvětlovat někomu kdo je zasněný do činského karbecu..

                        0 0
                        • Azmir  

                          Jde vidět že si ani nedokážeš obhájit své argumenty, jenom tady všude plácáš jak leklá ryba, ale když dojde na činy nebo si něco obhájit tak raději dáš ruce pryč, já prostě chcu at mi dokážeš, v čem je hliníkové rb lepší než carbonový radon nebo proč se vyplatí připlatit si 20 tis za něco co ti praskne spíše než to levnější.

                          0 0
                          • Milvus888  

                            Karbon je citlivější a to od jakéhokoliv výrobce než hliník .. A kde jsi přišel na to že ti něco dražšího praskne dřív ? Třeba proti Haibiku nemá nic, jen se mi moc nelíbí..

                            A hliníkové RB má moje sympatie třeba jako čistý design a česká výroba..

                            0 0
                            • Azmir  

                              Tím citlivější myslíš jako co? Že se dříve rozbreči u Titanicu než hliník?

                              0 0
                              • Milvus888  

                                citlivější na nárazy od kamenů a na jiné vnější vlivy..

                                0 0
                                • ClAyD  

                                  Jenže zrovna karbon od Treku je na nárazy citlivý až moc :D

                                  0 0
                                  • Milvus888  

                                    já si myslím že ten čínský nebo od radonu bude ještě citlivější…

                                    0 0
                                    • Azmir  

                                      Ty si myslíš, ale nemáš žádné argumenty. Myslet znamená hovno vědět.

                                      0 0
                                      • Milvus888  

                                        Hlavně že ty to víš…

                                        0 0
                                        • Azmir  

                                          Já se ale taky nikde nenavážím do žádného výrobce na základě nepodložených domněnek.

                                          0 0
                                          • Milvus888  

                                            Ty ho naopak propaguješ bez jakékoliv zkušenosti..

                                            0 0
                                            • Azmir  

                                              Nepropaguju, pouze mi přijde zásadně lepší než tebou zmíněné RB nebo zakladatelem zmíněný Trek 6700, což jsou fakta.

                                              0 0
                                              • Milvus888  

                                                Ale je to taky jenom něco co si myslíš.. takže hovno víš..

                                                0 0
                                                • Azmir  

                                                  Co konkrétně myslím že hovno vím? Že carbonový rám na tom bude lépe než hliníkový? To spíš víš hovno ty, nemáš žádné argumenty a furt se ohrnuješ nějakýma blbostma, první si to srovnej v hlavě, dyť ty ani vlastně nevíš jestli ti vyhovuje tvoje kolo nebo ne.

                                                  0 0
                                                  • Milvus888  

                                                    Chvíli jsem nevěděl.. teď už vím že ano, Argumenty nemáš spíš ty protože argumentuješ tím že nemám argumenty.

                                                    A rozhodně bude rám dobrý hliníkový než levný karbonový

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    A čo si kefalín představíte pod pojem dobrý hlíníkový rám?

                                                    0 0
                                                  • Milvus888  

                                                    RB, Specialized, Trek, Cannondale, Merida, Scott, Intense, apod.

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Takže vlastně tohle bude lepší než radon, no jo, logika jak prase :DDDDDD

                                                    0 0
                                                  • Kubiczech  

                                                    Bude.

                                                    0 0
                                                  • Milvus888  

                                                    to nemužeš srovnávat celou dobu se tu bavíme o MTB a ty tady vytáhneš starý krosový rám od meridy..

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Sem se tě zeptal co je dobrý hliník a ty vyjmenuješ pár největších výrobců, to je odpověd jak hovno, proto jsem reagoval takhle.

                                                    0 0
                                                  • Milvus888  

                                                    Myslel jsem rám MTB na cenové úrovni toho čínského karbonového..

                                                    0 0
                                    • Vilém  

                                      Muj dedecek vzdycky rikal „Myslet znamena vedet velky hovno.“

                                      0 0
                                  • ToBla  

                                    To je ale blbost. Už jsi na nějakém jezdil??

                                    0 0
                                  • ToBla  

                                    To je ale blbost. Už jsi na nějakým jezdil??

                                    0 0
                                • Azmir  

                                  Tím citlivější myslíš jako jak? moc ti nerozumím, pokud myslíš na oděr a díry, tak od toho zespod rámu bývají většinou folie, aby se to nestalo, tam kde folie není, mi věř že malé kamínky a podobně ti udělají úplné hovno a pokud s tím někde jakože fakt mrdneš tak že ti praskne, tak věř že za takového zacházaní by praskl i ten hliník. Tohle bych moc jako argument nebral, kdyby to tak brali všichni, proč by myslíš že by lidi jezdili carb. rámy, když jim to přece po prvním kamínku praskne ne?

                                  0 0
                                  • Milvus888  

                                    je lehčí, a ty lepší karbonové jsou taky odolné… Ale zrovna tomu levnému bych fakt nevěřil…

                                    0 0
                                    • Azmir  

                                      Právě že ten levný nebude takový ppapír, vsadím se, že když bychom udělali srovávací crashtest Scottu scale 899 a toho radonu, že by ten radon vydržel víc, protože tam bude o nějakých 30% materiálu navíc.

                                      0 0
                                      • Milvus888  

                                        tak tím bych si nebyl tak jistý..

                                        0 0
                                      • ToBla  

                                        Jen z množství materiálu se rozhodně nedá usuzovat vyžší pevnast, ani tuhost. Záleží mnohuem více na typu (kvalitě vláken), konstrukci, pojivu, postupu výroby.

                                        0 0
                              • Ondry  

                                :D

                                0 0
                        • Jakamodo  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                          0 0
      • h4nz3k  

        Canyon i Radon vypadají dobře i s dobrou výbavou, možná se mi trochu víc líbí Radon.

        K ceně Canyonu je třeba připočítat ještě 1500 za poštovné a balné ale zase je přibalenej momenťák a pumpa na vidlici..

        0 0
    • Milvus888  

      Do treka bych nešel.. Postavil bych RBčko s Cridama na SLXku a s Rebou..

      0 0
    • LáďaH  

      Já bych napsal zdejšímu Hnojovi (Bikez.cz)-

      0 0
    • Algheroteam  

      TREKa schvaluji, ale kouknul bych na kolekci 2013 řada 8.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.