Trail/enduro Pláště (Intense Carbine Carbon), 29"

19 nepřečtených
 • AH-biker

  Zdravím, tak jsem opět pročetl, co se dalo, jak místní forum, tak i zahraničí, nějaké recenze na zahraničních webech (worldwidecyclery, bikeradar, atd)

  Jezdím lehký/střední terén, lesní cesty, šotolinu, troch šutroviště, sem tam nějaký hodně lehký enduro sjezd spíš lesení… tzn., nějaké rychlejší pláště s menším valivým odporem, ale zároveň i slušnou přilnavost (to se asi částečně vylučuje :-))

  Nechci z kola udělat jen variantu, že z kopce to bude „lepit“ ale nějakej přejezd bude peklo, spíš něco svižnějšího / živějšího i s tím, že holt dolu to bude horší (prostě kompromis).

  Rávky Novatec Diablo (vnitřní rozměr 23mm), 29"

  vybral jsem toto:

  Předek: Agressor, 29X2.3 (směs Dual – 60TPI), exo/TR

  (ano, vím, že je standardně na zadek, ale četl jsem spostu kladnejch ohlasů lidí, co ho maj vepředu – slušná přilnavost a menší valivý odpor)

  Zadek: Rekon 29X2.25 (směs 3C MAXX SPEED – 120 TPI, variantu Dual v tomto rozměru nemají :-(), na výběr tedy 3C/TR nebo 3C/EXO/TR.

  Bude nějaký extra rozdíl v DUAL vs 3C Maxx Speed? S ohledem i na rozdílné TPI a skutečnost, že Dual bude na předku a 3C max speed na zadku? (standardně by to bylo asi obráceně…)

  Díky za poznatky či spíše zkušenosti.

  T.

  • ceo  

   Spousta lidí ti sem napíše, že máš na takové použití špatně zvolené kolo. A budu s nimi souhlasit. Prodal bych a koupil o 1–2 kategorii níž.

   To co chceš udělat je na Wranglera nasadit eko pneumatiky… To moc smyslu nedává, že?

   • wilda81  

    A ty víš jestli má aktuální nebo minulou generaci? Z ráfků bych tipoval, že se jedná o předchozí a to byl spíš trail/am bike. Zdvih se dal nastavit na 125 nebo 140mm. V té první variantě úplně v pohodě na zamýšlené použití.

    Pokud je to na aktuální generaci, tak je to opravdu trochu škoda zabíjet potenciál kola.

    • ceo  

     Tak to by mohla být moje chyba. Předpokládal jsem současnou geo. Pokud minulá, tak máš pravdu a doporučil bych mu Bontrager XR4/XR3

     3 vzadu pojede a 4 drží víc než dostatečně na zamýšlené použití. Zároveň to jsou 800g pláště a ne 1 kg Aggressor

     • AH-biker  

      Koukal jsem na ty Bontragery, a mám dotaz ohledně XR4 Team Issue TLR MTB – dělají se v rozměru 29" x 2.4". Dle mě by to neměl být problém do těchto ráfků, ale jen pro jistotu.

      Ráfky Novatec Diablo (vnitřní rozměr 23mm).

      • ceo  

       Já je mám na i27. Na i23 jsem měl XR3 2,3 a v pohodě. IMHO 2,4 na i23 bude max, ale v pohode. Bontragery jsou trochu podvyživené na šířku, 2,4 má ETRTO tuším 58, což mají některé 2,3…

       • jerrymouse  

        XR4 zrovna podvyživený nejsou. Moje maj 62mm (na 29mm ráfku).

        • ceo  

         Tlak, patky ráfku apod.

         Univerzálně srovnatelný je ETRTO rozměr. 2,4 XR4 mají mít 58mm, což je stejný jako třeba 2,35 Schwalbe. Pokud si dobře pamatuju, tak 58 ETRTO má í 2,3 Butcher

  • novas752  

   Na to použití máš trochu špatný kolo…

   No, Rekon na zadek se tváří dobře, ale je to spíš XC plášť, neni moc odolný, kamarádi co ho vzadu vozej aby to jelo pak řešej defekty docela často.

   Agressor vepředu, no nevím, já ho vozim vzadu, vepředu si ho moc neumim představit. V bahnu nebo v měkký hrabance bych od toho moc nečekal, spíš nic než moc. Na tvrdym by to mohlo fungovat.

   3C Maxx Speed má uprostřed tvrdší směs než 2C = pojede trochu líp, vydrží dýl, bude horší na mokru.

  • Asdas  

   Chápu tu myšlenku s Aggressorem, ale blbé je, že se dělá jen v dual směsi, dopředu by se možná hodilo něco lepivějšího. Tomu kolu by slušelo něco jako Aggressor dozadu a High Roller 2, nebo nějaký minion dopředu. To by furt relativně jezdilo, i když asi ne tolik, kolik by sis představoval podle navrhovaných plášťů.

   Aby to bylo jezdivější, tak by možná dával smysl třeba Continental Mountain King Protection. Případně dopředu s Trail Kingem, aby to lépe drželo.

   • AH-biker  

    Tak čekal sem, že se to tu na mě trochu pohrne s ohledem na můj výběr :-)

    Nicméně díky za názory. Pro upřesnění, jedná se o předešlou generaci – Intense Carbine 2016 (karbon), (jak zde někdo psal, zadní zdvih jde „štelovat“ v rozmězí 125 a 140, ale mají to perfektně řešené a při zamčení zad. tlumiče např. do kopce (DPX2) a systémem proti zanořování tlumiče kterej mají je to pecka…)

    Jinak aktuálně tam mám nazuto:

    zadek: (Bontrager X3 team issue)

    předek: (High Roller 2)

    Je to prostě o tom, že druhý kolo – Epic je raketa, a tohle je více zábavný, pak z kopce se s tím dá pracovat a užít si sjezdíky i rozbitější pasáže.., ale chci si trochu užít i ty přejezdy (a tam jet jak na fat biku :-)

    Viz CEO – zkusím se podívat blíže na kombinaci XR3 zadek a XR4 předek.., díky za tip…

    Tak yjsem koukal na variantu Aggressor dozadu a dopředu High Roller 2, ale trochu se toho bojím, aby to nebylo horší než teď (XR3 a High roller 2)

    Mrknu i na ty kontíky.....

    Díky

    • novas752  

     HRII + Aggressor neni moc jezdivá kombinace. Na poměry enduro plášťů jo, ale fjrt je to na opačnym spektru trailových plášťů než které hledáš.

     • AH-biker  

      Proto jsem právě přemýšlel o přehození a dát tam Agrressor 29X2.3 a předek a na zadek Rekon 29X2.25 – viz úvodní příspěvek.

    • jerrymouse  

     XR4 jede pěkně i na zadku. Rozhodně proti Agg. A grip má taky pěknej na předku. Nebál bych se XR4/XR3.

     • AH-biker  

      Hoj, mrknu, dopředu teda 2.4, dozadu 2.2 nebo taky 2.4?

      • jerrymouse  

       Jestli se ti vejde, tak asi není důvod nedat 2.4. Jede to pěkně oboje.

      • Jery01  

       Mám XR3 2,4 na předním i zadním kole a super. Docela to jede, jen na asfaltu to hučí jak kráva…

  • embi  

   Schwalbe Hans Dampf dopredu a Minion SS dozadu

  • Nutribird  

   WTB Vigilante nebo treilboss, směs dle použití.

  • raw 4  

   A co Onza Ibex a Canis?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.