Trail/AM do 150mm - Top 5 adepti na kupu

38 nepřečtených
  • rich

    Strucne – chystam sa zacat stava nieco na jesen, predstava je pohodlne kolecko do 150mm, postavit to chcem do 13kg max, ziadny tank, ale zdvih nad 130mm je podmienka.

    V sucasnom nazvoslovi a kategorizacii nieco ako lahke AM/Trail :-)

    Normalne by som do znicenia dojazdil ETXS, ale ucaroval ma Intense Carbine SL, to ma nastartovalo.

    Este mi napada jedna hriesna myslienka, ktoru vsak nemam zatial otestovanu. ETSX este cosi vydrzi, takze postavit si 29'' full a mat tak obe varianty doma je lakave.

    Aka by bola vasa volba?

    Anketa: Full do 150mm / 13kg

    4x
    7%
    0 0
    • K2  

      Kliknul jsem omylem, dej sem linky…

      0 0
    • scret  

      u takovych ramu se v klidu dostanes na 12–12,3kg a ani se nebudes muset moc snazit…

      0 0
    • BB  

      Mojo SL-R a nestavěné na váhu vyšlo 11.04 kg.

      0 0
      • scret  

        tak jestli myslis, to co mas v profilu, tak sice zrejme na vahu stavene nebylo, ale vylozene ekonomicka stavba to taky nebyla, takze zadny tezitka tam rozhodne nejsou:) XTR, Tune, 400g rafky atd.

        0 0
    • Danikklotz  

      Ahoj,

      jezdím na 575, testoval jsem SB66, z ostatních nic, ale jezdil jsem SC Tallboye, tak nevím, zda se odpružýení na Blurovi chová stejně.

      Takže moje pocity – 575 je velmi pohodlné a svižně jedoucí. Zadní stavba je spíše aktivní, tlumič v terénu je pořád OPEN a pohoda. Dolekopcom je to paráda žehlička maximální, testováno i bikeparku. Jezdím na něm občas i závody.

      Nedávno jsem testoval SB66, podle mě je to kolo rychlejší=eko­nomičtější po rovině a do kopce, ale za mě o trošku méně žehlí než 575. ALe samozřejmě krásný svezení taky.

      Při testu 29" tallboye jsem byl překvapený, jak parádně to žehli a je to celkem i manévrovatelné. Takže SC určite super, ale BLURa jsem nejezdil.

      Určitě bych se 29" nebránil. HLavně si je otestuj (třeba SB95 si lidi mooc chválí, ale testovačka možná 2013 dle Ultrasportu) Záleží, co budeš jezdit…

      0 0
      • rich  

        29"sa nebranim, naviac ako som pisal ostane mi 26'full tak ci tak

        pojdem vyskusat a uvidim, skor som skepticky, pri mojej vyske 170cm sa na tom citim zvlastne.

        0 0
        • kubad  

          tak 29" fulla si vyhoď z hlavy, ale jezdit na tom asi pujde NO

          jinak k tomu výběru, chybu neuděláš s žádným, tady je asi otázka co vlastně jezdíš co preferuješ

          0 0
    • bluma  

      Chybu neuděláš ani s jedním, spíš si projít geometrie, co by ti nejvíc sedělo, pak vzít úvahu fungování zadní stavby podle preferencí na houpavost/stou­pavost. A samozřejmě sympatie, aby ses za rok netlouk do hlavy, že přece ten Carbine byl daleko hezčí, ale když už mám doma to Mojo… A nebo naopak :-) Jinak vím, kde se na Carbine můžeš mrknout naživo.

      0 0
      • rich  

        kde sa da vidiet Carbine nazivo?

        Yeti SB66 aj 575 mozem testnut v Bratislave a pozrel som recenzie SB66 a trosku problem s vydrzou laku.

        0 0
        • bluma  

          V Brně, prodejna Bikeplac.

          0 0
          • Chiron  

            Já tam ale nějak Carbine SL nevidím. Jen původní Carbine.

            0 0
            • bluma  

              OK, sorry, moje chyba, nedávám pozor. Každopádně jsou schopní dodat i SL a aspoň se může podívat na reálné zpracování a celkově.

              0 0
    • mr.antik  

      do 13kg postavíš na všem včetně teleskopu i celkem ekonomicky (co se týká komponent), sám nevim co bych vybral, primárně mrkni na geometrie a pak asi co se ti líbí. Za ty investovaný prachy by to chtělo vyzkoušet testovačku.

      0 0
    • tomfree  

      Pokud budeš dělat testovačky,tak bych přidal do testu stumpjumer od spešlu,třeba tě příjemně překvapí,není to sice taková kultovka,ale je dobrý.

      0 0
    • RUR  

      Proč si tam nepřidáš ještě Ellsworth( Epi, nebo Moment) a Turner( 5spot) nebo Nicolai. Třeba zrovna ITC chodí moc pěkně jak nahoru, tak dolů(já mám teda Pushnutej tlumič, ale ani s normálním to nebude určitě horší). A co jsem viděl(Nicolai a Ells), tak jsou ty rámy krásná strojařina( svary u Nicolaie vypadají úžasně a vahadlo Ellsu je naprosto vymazlený dílko). Já bych si ale stejně nechal to RM. Byl to jeden z mých dreambikes:-)

      0 0
    • kubajsccz  

      čuss tyhle kola mě taky zajímají.. které s těchto kol je geometrií nejblíže XC. ??? hodně jsemi líbí ta carabina sl ,ale našel jsem fotku která mě docela znepokojila a změnila pohled na ten bike. Ibis má podle mě s carbonem větší zkušenosti než intense i samotný rám podle mě bude tužší to bych bral SL- R aj i ten yeti SB66 carbon nebvypadá špatně ,ale otom zase moc nevím… jaký je to system odpružení a jak chodí a co ten jejich carbon vydrží ? :-o

      pokud tohle tema ještě platí prosím za odpovědi.

      dole je obrazek tý carabiny

      0 0
      • deekay  

        SL-R je dle mereni brutalni mekkota v oblasti hlavy, pokud bude Intense jeste mekci,tak potes koste.

        SB66 – na to v recenzich vsude pejou chvalu, cpo se tyka chodu, ale zere to zase dle majitelnu na diskusnich forech lozisak jak na bezicim pase.

        0 0
      • Lister  

        Nemít LV tak mám Mojo nebo Carbine. A jak jsem chtěl vždycky Mojo tak aktuálně by to na 90% byl Carbine.

        Takové kolo už se většinou vybírá i dost srdcem, takže hodně záleží co se ti víc líbi.

        Jinak konečně téma, které odpovídá svemu názvu. Máte palec nahoru.

        0 0
    • kesu  

      fakt hodně se mi líbí intense carbine, má výměné patky a mimo jiné tam jdou patky na 27,5 kola. 29tka na takovýho fula si myslím, že je kravina.

      0 0
      • kubajsccz  

        takže Sl-r = pekáč ? a co ibis HD ? ten vypadá robustně a dá se to dát taky pod 13 kg. ,ale stejně geometrí a zdvyhem se liší dost od biku na celodení výlety včetně asfaltu (místy)a co se jízdy do kopců týče

        ten Yeti ..to je jednočep ?

        0 0
        • scret  

          575ka byl jednocep, SB66ka by mel byt nejakej virtual?

          0 0
        • kesu  

          ibis mojo hd je rozhodně dobrý kolo, ale odpovídá spíše nomádovi, na Carbinu se mi líbí, že je to spíš vysokozdvihový XC než lehký enduro..

          0 0
          • kubajsccz  

            přesně! to se mi na tm také líbí vysoko zdvihový XC. jen ta fotka mě trochu trápí :-) dáš takové prachy jenom za rám. Někde projedeš a je to v ryt'i :-)

            Jaké máte názory na to HDčko ? :-) to už s xc. nemá nic společného že ? :-(

            0 0
            • mr.antik  

              nemá, i když dá se koupit na 140mm (nevím jak pak vypadá geometrie). Ale je to prostě kus kola do pořádnýho terénu, včetně bikeparků a skákání.

              Spíš bych se podíval na Mojo SL, to je tvé kategorii blíž.

              0 0
              • kubajsccz  

                :-) mojo SL-R se mi líbí! :-) a vím že je pro mě lepší než HD. ale tady ho moc nechválí :-( nechci za ty prachy prodělat.

                0 0
              • scret  

                pocitam ze SLRko bude oproti SLku „jen“ lehci a tudiz bych SLku prisuzoval trochu vetsi tuhost nez ma SLR…

                Muze mi to nekdo potvrdit? Diky

                0 0
                • kubajsccz  

                  to je zajímavé prosím potvrd! te to někdo ? kdo má zkušenosti s ibisem :-)

                  Mojo HD 140 ??? to zní zajímavě máte někdo nákou zkušenost ? detaily ?

                  0 0
                • Lister  

                  Těch změn je tam víc. V první řadě je trochu jiná geo – polozenejsi úhel vidlice. Konečně tam je tapered hlava a nevím jestli není jiné středové pouzdro. Ram by měl být i lehčí.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.