Tereza Huříková - ČT1 6.12.06 17:00

330 nepřečtených
  • kolombo

    Ve středu 6.12.2006 v 17:00 v pořadu Nehasit! Hořím! bude o Tereze Huříkové.

    0 0
    • DX3,5  

      Super, Terezy huříkové není nikdy dost…:-)

      0 0
    • oxyaction  

      Dík rád se na to mrknu,měl bych bejt zrovna doma.

      0 0
    • SoLaX  

      Jedna z veci co uz je v programu zatrzena tlustym fixem :-) Bohuzel mam v tu dobu trenink, takze du hledat opakovani..

      0 0
      • SoLaX  

        Uz sem nasel: Nedele 10.12. – 11:55 (Ct2) Utery 12.12. – 03:30 (Ct1)

        0 0
        • lizar  

          tak vydíš že o ni v tv nepříjdeš

          0 0
        • Biker jak Pes  

          Hmm, tolik jsem se na to těšil, ale pak jsem zjistil: středa trénink, neděle trénink a v úterý ve 3:30, to se mi jaxi nechce… :((

          0 0
    • Biker jak Pes  

      Prosím, byl by tady někdo natolik ochoten to nahrát a pak to upnout na net. Byl bych velmi vděčen. Děkuji… ;))

      0 0
      • McRae  

        ciste teoreticky by to pak melo byt v tom webovym archivu ct, ne?;)

        0 0
        • SoLaX  

          To me napadlo hned jak to sem BjP napsal, ale koukam na stranky a tenhle porad bohuzel online vysilani nema..

          0 0
    • DX3,5  

      Kupodivu je tohle takovej mužskej thread co??? :-)

      0 0
      • wlk  

        včera jsem na ni asi 5 minut zíral na webu Superioru :-)) Je to prostě šikovná děvčica a právě ta kombinace s bajkem ji dělá ještě víc sexy! :-)

        0 0
        • coolboy  

          Máš pravdu…moc pěkná holka…Hlavně aby si to tady nečetla. Potom by byla akorát namyšlená :-)

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Nebo by se spíš možná lekla, co je to tady za šílenou sektu… :D:D

            0 0
            • vlk  

              Nebo by se lekla, že je to tu samej uchylák.

              0 0
              • vlk  

                :o)

                0 0
                • cabbage  

                  např. tenhle se směje vlastnímu ftipu:-P

                  0 0
                  • vlk  

                    Tak já si vzpoměl, že jsem zapoměl smajlík, tak abyste neřekli, že Vám vážně nadávám :oD Já to říkám jen nevážně a popravdě chudák holka, když si představí jak nad jejími fotkami slintá kdejaký uchyl ať už je biker nebo není.

                    0 0
              • cabbage  

                …a měla by pravdu;)

                0 0
              • Maadaf  

                Myslim, ze kdyby videla tuhle partu honibrku, tak prestane vychazet bez doprovodu na ulici :-)

                0 0
              • Jirik123  

                parta uchylaku z b-f stiha terezku:-)

                0 0
              • Krys  

                Nie je uchylne, ked sa ti lubi pekna mlada zena. Ked sa ti zacnu pacit skarede a stare, potom je treba vyhladat odbornu pomoc. :))

                0 0
                • vlk  

                  :o) ale jo, to bylo jen na některé a jejich narážky.Není nic špatného když se líbí.

                  0 0
    • Tesak  

      Terezka?.....Ták to si beru dovo:-)

      0 0
    • Maadaf  

      No vyborne, uz se tesim. Neda se nekde sehnat video, co o Tereze bezelo na Sportlifu ve stanku Superioru?

      0 0
    • perry  

      Pokud nezapomenu tak to ripnu

      0 0
    • ddd - andy  

      Panove, zas to tak neprehanejte… ;-)

      0 0
    • johny.h  

      Včera na vyhlašování KPŽ v Sazka Aréně ji to moc slušelo. Když jsem ji viděl na kole, vypadalo to, že má silnější boky, ale včera v civilu, moc hezký a hubený, lehce namalovaný… Ale já bych ji mohl dělat skoro tátu, no i tak ji to sekne a ještě líp jede!

      0 0
    • Bajker16  

      Už ;)

      0 0
    • raceman  

      doufám že to někdo nahrál a hodí na net

      0 0
    • dancing dog  

      Bylo to zajímavý…je to teda síla ta dřina. Je obdivuhodná. A ještě k tomu celkem hezká… držím jí do budoucna upřímně palce.

      0 0
      • madcat  

        ne celkem, ale hodně :) jak si natahovala ten hrudní pás, tak mé oko estéta zaplesalo :)))))

        0 0
    • Elwing  

      něco mi tam chybělo, něco, něco… spíš ale ze strany režiséra… neotřelý pohled, či nějaká zajímavější hudba

      0 0
      • excite  

        Je pravda, že to působilo jenom jako výběr záběrů z archivu a najednou konec.

        0 0
        • raceman  

          pravda, taky mám ten pocit, ale jak sem jí to bikování na tom sněhu záviděl.

          0 0
      • cabbage  

        hlavně že místo toho nebyl fotbal;-)

        0 0
      • dancing dog  

        No, to bych se skoro hádal, myslim že cranberries jsou velice dobrá muzika a celkem se k tomu hodily..!!

        0 0
        • cabbage  

          no tak jasně, sepultura by mi tam neseděla;)

          0 0
          • zirecek  

            :-))

            0 0
          • kolda  

            proč ne, sepultura je super:))Cavalerův procítěný zpěv by tomu trošku dodal šťávu.

            souhlasím s elwing, taky jsem tam postrádal nějakou inovaci.

            jinak holka je to pěkná, akorát podle projevu bych jí tipoval tak o 2–3 roky míň, než ve skutečnosti…

            0 0
            • Elwing  

              já bych sepulturu taky brala ;)

              0 0
              • Martin  

                no tak to bych se teda poblil a přepnul na jinej anál… metal nebrat!

                0 0
                • cabbage  

                  metal je ok, ale ne v tomhle případě…

                  0 0
                • Manas  

                  Ale jo, ale musis tomu prijit na chut. Ja to poslouchal driv a ted zase muzu. Napriklad InFlames jsou docela gut :-)

                  0 0
                • DX3,5  

                  Metal 4ever…na metal nikdo nesahejte…bez metalu bych umřel…je to život…

                  0 0
            • Elwing  

              já bych sepulturu taky brala ;)

              0 0
              • cabbage  

                ok, ale až to bude o nějaký sjezdařce…;)

                0 0
                • Elwing  

                  bajkrův klip :-D

                  0 0
                • kolda  

                  proč? mě na XC rozhodně nabudí víc Sepultura než Cranberries. ale je to dle vkusu každého soudruha

                  0 0
                  • Elwing  

                    jasně že je to o vkusu, já jsem chvíli u toho poslouchala Metallicu – Bleeding me a to se mi zdálo docela dobrý. Navíc myslím si, že ty Cranberries zrovna Tereza poslouchá, tak si je tam přála.

                    0 0
                    • kolda  

                      co už, byl to přece jen její pořad:) Metallicu sis k tomu pustila, protože jsi neměla sílu ji poslouchat? :))

                      0 0
                  • zirecek  

                    Právě. Nechápu někdy, proč je hudba jaksi imaginárně rozškatulkována. Jakože tvrdší hudba patří pro drsňáky, sjezdařke… . Jde čistě jen o režiséra a tým lidí co tvoří daný pořad. Když mi do brutální sjezdové pasáže zapadne klavírní sólo, proč jej tam nedat. Jde čistě o dokreslení vizuálního podmětu hudbou. Hudba nemá hranice, smělý ten, kdo se snaží nějaké tvořit… .:-)

                    0 0
                    • Elwing  

                      zase máš nějaké určité dané rozškatulkování, kterým to nemůžeš zkazit, když ten film podle toho uděláš. Ale když chceš udělat něco neotřelého a inovativního, tak z těch daných kolejí vybočíš a buď uspěješ nebo ne :)

                      0 0
                      • zirecek  

                        JJ, to co říkáš jsem si uvědomil jak jsem odeslal příspěvek a přečetl tvůj výše. ČT je solidní, neextravagantní televize. Takže u takového typu pořadu jde spíš o to, že se vyhoví Terezce a dokreslí se dokument Cranberries než aby tam byl nějaký mladý zvukař a dělal tam hudební inovace a dával průboj své vášni k řemeslu s tím, že to vyjde nebo nevyjde.

                        0 0
                    • Krys  

                      Ma tam napadlo, ako by vyznela brutalna sjezdova pasaz s muzikou z rozpravky „A je to“. :)))

                      0 0
                    • maxtor  

                      Já jsem si myslel, že pro ty největší drsňáky je rap:-)))

                      0 0
                  • cabbage  

                    sepoltura a nabudit? no nevim, spíš to tak nějak uspí, ale třeba Doors break on through… ne, to je to moc klidný dokument

                    nejvíc mě ale dostaly titulky – sem myslel že začíná „S tebou mě baví svět“ „chobotničky z čertovky“ nebo něco z tý doby ;-)

                    0 0
              • grafik  

                ajo, sep neni spatna … libi se vam posledni cd dante?

                0 0
                • easyrider  

                  Po odchodu maxe už je sepultura o ničem… nejlepčí album se mi jeví beneath the remains… to je 100% náklep :)

                  0 0
                  • kolda  

                    mas pravdu, uz to neni ono.se slzou v oku vzpominam na koncert v r.96, to byl nasup.

                    moje nejoblibenejsi album je asi Chaos A.D., Arise,Roots taky neni spatny. ze starsich spis konkretni hity:)

                    0 0
                    • easyrider  

                      Chaos A.D. – to je pecka!!! A ten klip!!! Hmm mlask! Takovejch kapel jako byla sepultura už moc není… oni vlastně žádný nejsou.. Současný kapely už jenom znovu omílaj daná klišé a nikdo už tuhle hudbu nikam neposouvá… Se slzou v oku také vzpomínám na kapelu Faith No More… pro mě jedna z nejzásadnějších kapel vůbec :(

                      0 0
                      • zirecek  

                        Ano, dneska se vydává za umění to, nad čím se někteří otáčí v hrobě… . Když to vezmeš do extrému, tak rádia a hudební oficiální scéna v ČR. To opravdu nechámu a vážně je mi z toho špatně. Vše má i druhou minci, :-) → když vezmeš okrajové věci, umíš hledat, jsou i lidi okolo, kteří dělají kvalitní muziku a dělají ji jak dříve – prvotní účel byla hudba-umění a ne výdělek jak dnes.

                        0 0
                        • easyrider  

                          A víš, že mě z čechů ani nikdo nenapadá.. hod nějaký nástřel!

                          0 0
                          • zirecek  

                            Poslouchám spíš metal, rock, než sepulturu. Mám na mysli klubovky, malé kapely, menší akce. Nemůžu si teď na dva názvy vzpomenout…ani za nic to nejde na jazyk… :-/.

                            0 0
                            • easyrider  

                              Klubová scéna občas překvapí – Třeba Pražáci GNU – hmm to je radost…ale vesměs jsou všechny klubový kapely tuctoví rádobyoriginální „ňůmetalový“ kopírovači…bohužel…

                              0 0
                        • easyrider  

                          No ted me napadli Kurtyzany z 25 .. to je soldni vec.

                          0 0
                          • kolda  

                            ty vole FNM, to je bomba. když jedem někam na akci, neexistuje, aby nezaznělo Midlife Crisis:)

                            ad Kurtizány – mě se docela líbilo album Medium, právě proto, že nebylo moc tvrdý a někam se posunuli. poslední deska je návrat do minulosti.

                            0 0
                            • easyrider  

                              No tak třeba v jedný (nevim který) skladbě od FNM je takove „rif na bicí“ či přechod..no to je jedno, každopádně posloucham něcood Guano Apes a najednou-navlas stejnej rif! Herdek řikam si… :)

                              0 0
                        • Manas  

                          Tos s tema radii mi mluvis ze srdce. Ja uz ted jen posloucham Beat, RockZone, Wave a Radio1. Jinde to uz nema moc cenu :-/

                          0 0
                      • maxtor  

                        Nedávno byl v televizi pořad, který se zabýval tím, jak některé novodobé kapely kopírují motivy těch starších, kolik je z toho soudních sporů atd. Pak tam ale mluvil nějaký muzikolog a ten řekl jednu celkem rozumnou věc a to, že počet různých hudebních motivů není nekonečný a prostě dřív nebo později nastane situace, kdy není možno vymyslet nic nového, co by se aspoň trochu nepodobalo tomu, co už někdo vytvořil. Myslím si, že na tom něco bude.

                        0 0
                        • zirecek  

                          To má pravdu. To co se praktikuje dnes, to je příliš → sprostě jen udělají jiný text u chytlavé písně (už začalo za dřívější éry Karla Gota, apod.). Můžeš mi vméct, že taky můžu dělat takové umění a vydělávat peníze… . Někdy už se směju jak vznikají remaky remaku…z toho za chvíli bude věda, kdo kdy koho kopíroval, kdo dřív, kdo z čeho, souběžně, :-)).

                          0 0
                          • easyrider  

                            Jo jo, to předělávání cizojazyčných písní, na to jsou české „stár“ experti. Můžu vám říct, že mně je z takové „tvorby“ na blití!!!

                            0 0
                          • maxtor  

                            To víš… Na druhou stranu současný hudebník to asi moc jednoduché mít nebude, protože přijít s něčím, co lidi osloví a zároveň to nekopíruje nic předešlé, to musí být fakt věda. Díky tomu se uplatní podobné šílenosti jako Superstár atd. Každý má ale možnost poslouchat to, co jej zajímá a ostatní ignorovat. No ne?? O čem vlastně tento thread původně byl??:-))

                            0 0
                            • easyrider  

                              Kotoučovky nebo v čka? :)

                              0 0
                            • zirecek  

                              Když mluvíme o oficiální obecné hudební scéně pro „všechny“, to je humus. Jde čistě jen o peníze. O tom, kde se co bude hrát, kdo bude a nebude hvězda, o tom v ČR rozhoduje pár lidí, např.: Michal David. Copyright – furt bude kopírování, jde jen o míru, o to kolik tvůrčí činnosti do té předělávka autor dá. Strohé přetextování zpěváků ze SuperStar je ubohé. Některé remaky jsou v lepší podobě v jiném úhlu pohledu, v jiné hudební poloze. Nemůžu si teď vzpomenout, líbí se mi hodně jeden remake od Metallicy, ale nevím jaké kapely, sklerotik… .

                              0 0
                        • sway  

                          Jo, hudba neni nekonecna. Pote, co jsme s kapelou nahrali singl nam nekdo na guestbook psal, ze mame zacatek stejnej jak Landa – pisnicka Kouzelnik. No a ono fakt jo:) Ale protoze nikdo z kapely Landu neposloucha (ble), tak jsme na to neprisli…kazdopadne tritonova chromatika neni moc neobvykla vec, takze zadnej div, ze ne nekde opakuje…

                          0 0
                      • grafik  

                        ja jsem „zamrzl“ v 80 letech : ) jedina kapela ktera me v posledni dobe zaujala je Darkest Hour, jinak nic. Vsechny z hlavy vysumi a nezustane po nich ani stopa a co je horsi nemam vubec naladu je poslouchat. Radeji objevuji stare „kultovky“ treba v nedavne dobe sem narazil na Prorock /sk/ c Assasin. Asi neznate ze :)

                        0 0
                        • zirecek  

                          Deep Purple, Made in Japan, tuším rok 72 či 73. (Po delší době jsem si znovu pustil a opět si člověk chrochtal) Začátky Floydů, v řecké aréně. Atd..

                          0 0
                          • maxtor  

                            Tak Floydy miluji. Sice ty Pompeje (to nebyla řecká aréna – jestli mluvíme o tom samém – Pink Floyd – Live from Pompei) – mě zrovna neoslovily (teda až na Succesful of secrets) Ale od Dark Side of the Moon dál skoro všechno prostě žeru. Naši byli i na tom pražském koncertu. Mě zbyla aspoň vstupenka, kterou uchovávám jako vzácnou relikvii.

                            0 0
                            • zirecek  

                              Ano, Pompeje, :-). Ani nedokážu říct jací jsou, nechcu je hodnotit. Napadlo mě k sobě přiblížit PinkFloyd a třeba Sammera Issu… .

                              0 0
                              • maxtor  

                                Fuj… Jen jsem se zamyslel nad tím srovnáním:-)) Svého času jsem si stáhl i klipy k hlavním songům od Floydů a nahrál celý koncert Featuring the Dark Side of The Moon – vyšlo to jako album s názvem Pulse – s tím byli i v Praze. The Wall Live, která před pár lety vyšla taky nemá chybu. Už vím, co si dnes po práci pustím!!!

                                0 0
                                • zirecek  

                                  The Wall video je přesně taková směs vizuálních a hudebních podmětů, které dohromady dávají silný zážitek pro diváka. Líbí se mi i sólo píseň – It°s a miracle. Sice už úplně jiné, moderní, „zahlazená“ píseň, ale taky celkem silná… .

                                  0 0
                                  • maxtor  

                                    Počkej, cos myslel tím „The Wall video“?? Myslels tím ten film nebo záznak koncertu? Ten koncert jsem jednu dobu sháněl o sto šest a neměl jsem šanci. Vím, že to kdysi bylo v televizi, ale od té doby nic. Film se mi nelíbí. Snad jen kvůli hudbě. Pro toho, kdo to slyší poprvé to ale musí být o ničem.

                                    0 0
                                    • easyrider  

                                      Ten film je totálnímegahaluz! Koukal jsem na něj ráno po nějaký kalbě a ani sem to nedokoukal :)

                                      0 0
                                  • maxtor  

                                    Its a Miracle neznám ani jsem o tom neslyšel, tak nevím…

                                    0 0
                          • grafik  

                            no, zamrzl jsem jen u metalu a to pomerove asi tak – z 99% ve prospech iron maiden a 1% speed/trashmetal. Parply, cepelini … to mi nic nerika :)

                            0 0
                            • náčelník  

                              Kam se hrabe veškerej metal na Led Zeppelin.

                              0 0
                              • zirecek  

                                Taky proč vyhrávají většinu aknet o opravdu nej kapelu v „historii“… .

                                0 0
                              • easyrider  

                                Hele žiju v domění,že led zeppelin maj skladbu War Pigs (znám jen předělávku od FNM) Je to tak?? Díky

                                0 0
                                • Brzdič  

                                  War Pigs/Luke's Wall je od sabbathu z roku 1970 z alba Paranoid ;-)

                                  0 0
                                  • zirecek  

                                    Přesně tak, teď jsem si vzpomněl na to CD. „.. living just for dying, dying just for you, yeah ..“ :-))

                                    0 0
                  • prodi  

                    přesně tak, skladba Inner Self…bomba

                    0 0
        • Smazaný účet  

          a co jí k tomu hráli? „zombie“? ;o)

          0 0
    • wbiker  

      Která dobrá duše to hodí někam na net?:-)

      0 0
      • Brzdič  

        Dobrá duše nejsem takže to nikam na net dávat nebudu. Ze satelitu má video skoro 1GB, prznit ho do DivX se mi nechce. Ale jsem dobrák od kosti ;-) občas jezdící do Prahy, případně to můžu poslat někomu poštou. Max. jedno DVD! Když ti ho pošlu jseš ochoten ho poslat dalším?

        0 0
        • wbiker  

          Ou, tak až tak zas po tom videu netoužím, počkám, jestli se objeví v archivu ČT. Ale dík za nabídku, nechám možnost někomu jinýmu.

          0 0
    • Blade  

      Tak zhruba v téhle kvalitě bych to měl. Je toho 160MB

      0 0
    • orca.1  

      Opakování : 10.12. ČT2 11.55
      12.12. ČT1 čas nevím.

      0 0
    • marwan23  

      Druha cast?

      0 0
    • cabbage  

      nejvíc mě odstala scéna před školou: záber nad dveře a ceduli „Obchodní akademie“ a „tohle je sportovní gymnázium ve Vimperku kde studuju…“

      0 0
    • gobike  

      Diky za upload, akorat ten e-disk zlobi. No nic, budu zkouset dal…

      0 0
    • pegal  

      stahnul .. spojil .. zvuk jde .. obraz nejde .. :(

      0 0
    • Elwing  

      By mě zajímalo, kdo se tady zaregistruje jako Tereza Huříková a bude vás vodit za nos :)

      0 0
    • orca.1  

      Za 10 minut na ČT2.

      0 0
    • Peslezedirou  

      1max 5min

      Metal

      poslouchatelnost 4 emoce 4 zvuk 4 celkem 12

      Dechovka

      poslouchatelnost 5 emoce 1 zvuk 6 celkem 12

      Albánská dechovka

      poslouchatelnost 2 emoce 2 zvuk 8 celkem 12

      Country

      poslouchatelnost 4 emoce 5 zvuk 3 celkem 12

      Tereza Huříková celkem 12

      0 0
    • fousac  

      teda taxem kousek videl a jako ze by me to vzalo… kdyby tam misto ni byla Jennifer Love Hewitt, bylo by to o minimalne 100% koukatelnejsi.. :D

      0 0
    • sadre  

      Hurikova je uplne normalni holka,co umi jezdit dobre na kole.Tak se vsichni hlavne nepo** az ji uvidite:))

      0 0
    • Maadaf  

      Oteviram stary thread, streda 15.8 v 23:00 na CT1 opakuji Nehasit, horim s T.H. To aby to vsichni honibrci (zdravim burnoute :-)) neprosvihli.

      0 0
    • Smazaný účet  

      ona ještě jezdí?

      0 0
      • t29  

        datum ;)

        PjSky je slušný archeolog :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          data jsem si všiml.. spíš tak jako věeobecně :)

          0 0
          • Jenda  

            ne ted se venuje horske turistice:-) http://www.terezahurikova.com/…kymi-tatrami

            ale porad ji to celkem slusi ;-)

            0 0
            • McBlacky  

              no to je moc co má na sobě ten jistič za buzoelasťáky, to bych tak viděl u pozérů na Srbsku, ale ve skalách OMFG.

              0 0
              • Jenda  

                jo tech jsem si nevsim, prisny. Ale zase v kontrastu s nima aspon Alpine Pro vypada jako super fruper modni horsky obleceni:-)

                0 0
                • karliner  

                  člověče, naopak bych řekl, že ji sponzor moc nepochválí, tolik fotek a pořádný logo nikde…

                  0 0
                  • Internaut  

                    …pořádný logo.

                    0 0
                    • martin_bakov  

                      cim vas Hurikova tak provokuje ? Takovy narazky bych cekal spis od jinych mistnich kecalu …

                      0 0
                      • karliner  

                        Za mne (pokud bylo „vás“) i na mne musím říct, že mne neprovokuje vůbec ničím, naopak se jí daří mne rozesmívat každým svým dalším prohlášením.

                        0 0
                      • Jenda  

                        me taky nicim neprovokuje. Jenom jsem zvedavej jak to s ni dopadne. Ted mela dve sezony ktery byly preci jenom dost tragicky ale evidentne ji to neodradilo, tak treba pokud se da fyzicky dohromady tak i hlava bude silnejsi a zase ji to bude jezdit (coz bych ji pral). No pokud ne, svet se nezbori. Kdyz to vezmu jak se Kulhec placal prvni dva ci tri roky po prestupu do dospelejch nebo ze i velka Gun Rita po jedny blby nemoci spadla buh vi kam a najednou na konci letosni sezony ukazala ze by se s ni asi melo jeste pocitat tak jsem fakt zvedavej.

                        0 0
                      • jIrI___  

                        Asi tím, že něco dokázala a veřejně to prezentuje :)

                        0 0
        • PjSky  

          jj koukal sem na to prastary video a rikal si, jak asi vypadala mistni diskuze.. a bing ho, tehda ji vsichni silene zrali. Ja ji nezral nikdy, spis sem se dival na nasi teen star jako na propadak a dukaz ze nic lepsiho tu neni.

          Holky jezdete, at ma Hurikova konkurenci… at na pristich letnich OH mame aspon sanci na medaile v MTB…

          Nerikam ze nic nedokazala, ale kdejakej chlap odjezdil vetsi karieru a nikam se nedostal, protoze je chlap, ergo ma 100× vetsi konkurenci.

          0 0
    • cabbage  

      Heh, přesně tohle sem potřeboval, thread při kterym posílim bránici a břišní svalstvo:-D

      0 0
    • Peslezedirou  

      http://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      Vím, že se řeší podstatné věci zde na b-f, Polygon, prezident a nicky atd., ale to je fajn zpráva. Půjde Huříková po stopách Kulhavého, který si také sáhl na dno a pak ve finále získal na OH zlatou medaili…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse