• Mirooo

    Zajímalo by mě jaká je zhriba teplota v noci (v létě!) v nadmořské výšce kolem 3000m.Thx

    0 0
    • Jirik123  

      trosku prilis obecne polozena otazka, ale myslim ze tak –30 az +10ºC ;-)

      0 0
    • Tomcat_1  

      Zalezi jeste jestli na ledovci nebo mimo nej, na pocasi celkove… Muze tam bejt od +10 pres 0 az k snezeni a treba –5…

      0 0
    • RUMcajs  

      bergbahnen.zer­matt.ch/e/bah­nen/wetter.html

      Odhaduju to o 20c min nez ve dne.

      Jo, a nerid se pouze stupnema celsia, pac ty se meri ve stinu, zatimco venku se clovek pohybuje vetsinou na slunicku, ktere hreje.

      0 0
      • St1c  

        nejaka haluz ze teraz je v 3000mnm 9 stupnov ked tu v meste mrzne a to sme iba 768

        0 0
    • Mirooo  

      mno jde mi o Alpy, v létě se chystám přespat ve 3000m(chci vidět východ slunce) a tak potřebuju vědět kolik je tam tak °C a podle toho vezmu spacák.. PS: na ledovci určitě ne

      0 0
      • dada  

        spal sem v srpnu v sierra nevade na siete lagunas coz je presne 3000. byla tam zima. tip bych tak 5 stupnu.

        0 0
      • RUMcajs  

        Tak vem lehci. Kdyz bude stacit, tak nebudes tahat prebytecnou vahu a kdyz ne, tak alespon nezaspis :-)))

        0 0
        • -b-n-x-  

          covece, ja venku snad jeste nikdy nezaspal :-)

          0 0
          • RUMcajs  

            Mno, vsak ja ve Svycarsku na transalpu taky ne. Kdyz me pod alumatkou tlacili sutry, tak jsem se pretocil na druhy bok a kdyz byla zima na zada, tak jsem spal na boku :-)))

            0 0
          • St1c  

            ja hej:D ale to som skor nejako odpadol lebo som bol mooooc mooooc spolocensky unaveny zobuduili ma policajti..... inak vsetko v pohode, musim konstatovat ze vonku sa spi dobre.ale tie vycitky svedomia na druhy den.....

            0 0
      • Tomcat_1  

        Jedna stara hlaska: „V horach na teplo jeste nikdo neumrel“ :-)

        0 0
      • mosquito  

        prechrupkal sem pod Gross Glocknerem na Kaiser Franz Jozefs Hohe cca 2400 mnm a nekdy v puli letnich prazdnin tam byl kolem po ranu tenkej poprasek snehu takze kolem nuly byt muselo .. radeji bych se na 3tisicovku opravdu radne vybavil

        0 0
      • jizby  

        Mám na obdobné záměry 3 vrstvý P3D spacák Expert od Pinguina.
        Např. www.trekshop.cz/…c-16_29.html Výrobce zasílá na dobírku. okolo 3000kč

        0 0
    • DyEm  

      tak se koukej na passo Stelvio 27×x tam je meteostanice. V lětě 0–8stp večer

      0 0
    • vitan  

      na začátku září jsem byl v Andoře, spal jsem ve výšce asi 2200 a ráno jsem měl na žďáraku vydáchané krupky ledu…když jsem potkal na parkovišti němce v karavanu, tak říkali, že přes noc bylo kolem –5stupňů…!!:)

      hlavně to nepodceň, spacák je základ, ze zimního přechodu a blbého spacáku mám v kýblu rameno…a občas to cítím:(

      0 0
      • RUMcajs  

        Hele, jak moc je ze zdaraku spacak mokrej? Kupuju ted od Highpointu nejakej s membranou a bojim se, abych nemusel balit uplne mokrej spacak, nebo cekat treba 2h nez oschne. Nejedna se o perak.

        0 0
        • vitan  

          no…díky goretexu jsem byl celou dobu v klídku se spacákem!!:) mokrej byl akorát žďárák a bylo to jen nad hlavou, kde jsem vydechoval po celou noc…jinak na jiných místech goretex naplno sloužil svému účelu…:) nemám ho ještě otestovaný v extremních mrazech, tam to možná bude trošku jiné! měj se, snad dobře vybereš:) Viťus

          0 0
          • RUMcajs  

            Inu, vybral jsem tenhle, protoze byl ve sleve: www.highpoint.cz/…eho-vak.html

            Primarne bude urcenej do vlhka – Irsko…

            0 0
            • scret  

              neboj RUMe,kamos ma zdarak od Tilaku z gtx a je to srovnatelny…kaz­dopadne pocitej ze ta vlhkost ve zdaraku nejaka bude,to je problem obecne zdaraku nebo malejch jednovrstvejch stanu…a membrana je to nejlepsi co se tam da dat…Jinak jestli te to uklidni,tak ja si ho vzal taky,pac ten od Tilaku stoji 7klacku a kvalitativne jsou nastejno…

              0 0
              • RUMcajs  

                Inu, horsi nez otevrenej Coleman Raid to nebude, takze v poho. A ani v tom zavrenem mi spacak nenavlhl, tak, abych to poznal. Na fotce vnitrni vlhkost ze zavreneho stanu.

                0 0
                • scret  

                  tohle delaj bezně vsechny jednoplastovy stany,aspon clovek vidi kolik vody za noc vydejcha a vypoti…

                  0 0
                  • RUMcajs  

                    JJ, a taky morky fusky a dres se na mikroklima vyrazne podepsali :-)))

                    0 0
    • Šemík1  

      Na výškových 100 m klesá teplota obecně o 0,6 stupně celsia. Když bude v noci např. pod horami ve výšce 500 m 10 stupňů, je třeba počítat ve 3000 s teplotou (25*0,6=15) –5 stupňů. Tschus, zdraví ČHMÚ :-)))

      0 0
    • Andrzej  

      a nebylo by lepsi vyzkouset treba 2000m.n.m. a postupne se zkusenostma to zvedat? predejdes tak neprijemnym prekvapenim…

      0 0
    • RomanH  

      Je to ruzne dle mista, ale v noci pocitej pocitej zhruba s teplotou okolo 5-ti stupnu (pro Alpy a bez ledovce).

      0 0
    • Listr  

      :-) obecný meteorologický fakt. Teplota ubývá s výškou cca .7 – .8 stupně na každých 100 metrů výšky při standartních nedramatických podmínkách (žádný přechody front, bouřky apod) Zbytek si už asi spočítáš, že jo :-)

      0 0
    • ygy  

      vůbec neřeš stupně C a zabal to nej co doma máš,3000 to už je kopec a řeknu ti ,že i v Beskydech jsem to jednou zkoušel bez karimatky a ledviny se se mnou do teď nebaví.Radějc přepálit kvalitu spacáku a lžet v něm na ostro,než si ****** východ slunce.Tak se tam měj,užij si to a hlavně hodně štěstí.

      0 0
    • GrandeBelde  

      typuju že pěkná kláda, možná dokonce kosa.

      0 0
    • mr.antik  

      Tak v Andořře bylo v červenci v 2500 m tak, že jsem to v pohodě vydržel v letním spacáku. To ale byl novej, letos je mi v něm zima furt.

      0 0
    • McBlacky  

      já vozím dvouvrstvou karimatku a pod ní alumatku na podobný srandy.

      dost záleží jestli je jasno nebo zataženo. Když je jasná obloha tak mrzne i v létě dost bytelně

      0 0
    • scret  

      no to je hodne tezka otazka,zalezi jaky bude pocasi,obdobi jsi psal tusim leto,takze to odhaduju ze bude maximalne –5c,vetsi klemra by bejt nemela…ale na horach nikdy nevis…taky zalezi jestli budes spat ve stanu,zdaraku,nebo volne,jestli budes v zavetri atd. Pocitej ze pokud budes treba i na lehkym vetru,tak ti to dokaze hodne ubrat z tepelnyho komfortu…

      0 0
      • McBlacky  

        tak tak, hezky postavit si ohrádku, jinak je to pekelný

        0 0
        • scret  

          to jo,jednou jsem byl takhle v krasny jeskyni,ktera byla skrz a mela i takovy „okna“ (Psi kostel u Starejch splavu) teplota byla cca do +1 az –3,normalne jsem mel svuj „podzimni“ spacak (bambusa –10) jindy mi v nem bejva teplo,ted jsem celou noc klepal kosu jak svina,jak kdyby bylo –12:) ten den byla docela vysoka vlhkost vzduchu a navic jsem spal v jednom z tech oken…takze o tom vim uz svy:))

          0 0
    • -b-n-x-  

      na to je uplne jednoducha odpoved. Ve 3000 v lete bude v noci na horach zhruba jako ted tady. Takze si vezmi veci a bez trenovat :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.