Teleskopická Sedlovka E-13 TRS+ 30 9x150mm

46 nepřečtených
  • PAFIRA

    Ahoj,zvažuji koupi této sedlovky,má s ní někdo nějaké zkušenosti?

    0 0
    • Bafoon  

      uvažoval jsem o ni a pak koupil TS :)

      0 0
    • TJK  

      jaky duvod? Nic proti E13 nemam… sam jsem ted koupil kola a premyslim o 9–46 kazete… ale spis bych vzal Fox transfer performance 30,9 × 150

      0 0
      • smizo  

        Tak na ty kola jsem zvedav, pak dej vedet..chtel jsem od jednoho kluciny kupovat, ale po chvilce psani mi to sam rozmluvil, at se na to vykaslu, ze zrovna dvakrat tuhy nebyly a ty naboje ho taky nenadchly..

        0 0
        • TJK  

          otazka jaky… ja mam na ceste novou generaci TRS+ 29 s 28mm vnitrni sirkou na druhy generaci naboju… scheize byly ty prvni na tech oversize lepenych nabojich co se treba davaly na Capry a pod… ty naboje nebyly uplne gut… tak uvidime

          0 0
          • Acanthophis  

            Hele, ty kola mě vcelku překvapily… zatím drží vcelku bez problémů, s plášti jsem neměl imho problém s nasazováním/zou­váním (což je fajn) a celkově působí i vcelku dobře, co se týče zpracování – jediné co, tak mi přijde, že v rámci záběru jsem měl lepší pocit z klasiky (hope náboje + wtb ráfky, které jsem jezdil na předchozím kole) – možná je to jenom placebo a musel bych to vyzkoušet na stejném kole, ale rozhodně si myslím, že na tom něco bude, protože to někteří popisovali stejně na fóru :)) – co se týče tuhosti, tak vzhledem k tomu, že na nějaké velké skákání ještě nedošlo, tak moc sloužit nemůžu, nicméně ani pod mojí muší váhou a dosavadním stylem jízdy se zatím nekroutí, takže to asi tak špatné nebude…

            0 0
      • PAFIRA  

        Důvod, že je mechanická, to Fox není nebo ano?

        0 0
    • Breakpain  

      Pár km jsem na ní najel… trochu chytla vakl, ostatně jako každá jiná teleskopická sedlovka – tedy zatím se chová dle očekávání.

      Bohužel, na objektivní hodnocení má odjeto málo …

      0 0
      • PAFIRA  

        Kolik si na ní najel? Vakl mají všechny,nebo tedy aspoň neznám teleskop bez vaklu…

        0 0
        • Breakpain  

          asi 30 hodin slušné sody

          vakl má lehce větší, než mají kolegové – jeden má najeto cca půlku co já, druhý ji má nově.

          Obecně mě na ni štve způsob, jakým vyjíždí – nesmíš ji zbrzdit, jinak se nechytne v poslední poloze. Na druhou stranu – když se posere někde v parku – pořád ji můžeš rukou zaaretovat v pozici v jaké potřebuješ a můžeš z ní udělat „polohovatelnou“ pevnou sedlovku.

          Já si ji nevybíral, byla na kole… :-). Nicméně prozatím jsem neměl tu čest se sedlovkou, která by přežila rok bez reklamace – tuhle počítat nemůžu, bo je defakto stále „nová“ ;).

          0 0
          • PAFIRA  

            K jaké by si třeba porovnal ten vakl? Máš zkušenost třeba ze sedlovkama od Giantu?

            Právě,to že je mechanická,to se mi na tom líbí.Kdyby třeba TS sedlovka měla vnitřní vedení,tak bych šel i do té.

            0 0
            • Breakpain  

              Giant … mno do strany měl myslím větší, ale zase tím, jak nebyl (asi ..) mechanický, tak držel nahoře. Tady je vakl i když zatlačíš na sedlo. Ale sedne si to nevím …1–2mm dolů … cca. Každopádně se to s používáním asi zvětšuje – oproti kolegům mám tu vůli větší.

              Řeším to jen proto, že jsem spíš „servisák“ než jezdec. Při jízdě o tom samozřejmě nevím.

              0 0
              • PAFIRA  

                Sakra,tak teď mám dilema…

                0 0
              • PAFIRA  

                To má ovládací páčku jen na řazení 1×11,viď?

                0 0
                • Breakpain  

                  Ano, je to pres MatchMaker … Alespon ja to tak mam na kole. Nicmene muzes si koupit MisMatch na Shimano brzdy, MatchMaker pro Sram anebo objimku. Ale pokud to nekoupis s kolem, na 99% budes mit objimku ;) …

                  0 0
            • Al Stra  

              zase to vnější vedení není nijak omezující u TS

              0 0
    • Acanthophis  

      Mám s ní najeto cca 600km, zatím i v rámci „teplotních“ rozdílů drží dobře (zajíždí/vyjíždí naprosto bez problémů – např. oproti reverbu, který už jsem v podobných teplotách někdy musel nechávat vysunutý…), chod je průměrný (jak už bylo napsáno, jakmile není člověk úplně mimo sedlo nebo něco zabrání v plném výjezdu, tak se zasekne na druhé poloze – na druhou stranu zase oproti command postu od spešlu vyjíždí naprosto přirozeně a dá se na to zvyknout), co mi ale vadí je vakl… nejdřív jsem měl klasický (beru dle reverba a ks leva) stranový (cca 1–2mm do stran od výroby, nic hrozného), nicméně čím víc jsem jezdil, tím se vakl zvětšoval a brzo asi poputuje na servis, jelikož už se „točí“ celá hlava (i přes všemožná dotažení, apod) a to cca v rozsahu 1 cm (a zvlášť během jízdy člověk neví, jestli mu střílí plášť nebo nemá náhodou osmu na zadním kole) – imho na druhou stranu by i kvůli „složitosti“ neměl být servis nějak těžký a doma neuskutečnitelný, takže po zimě se uvidí :)) – co se týče jízdě v „bordelu/blátě“, tak tam imho taky zatím docela překvapila, nicméně v podobných podmínkách najela zatím vcelku málo na pořádný verdikt, takže tak… myslím si, že za ty peníze to není úplně špatný kup – nicméně člověk musí počítat s tím, že je to pořád spíš průměrná sedlovka než něco extra (navíc pro gramaře to taky není hezký pohled :)) – cca 730g, ale zase + je určitě páčka včetně gripu, kterou zatím řadím k těm nejlepším, co jsem měl možnost zkusit)

      0 0
      • PAFIRA  

        Tak jsem pomalu přesvědčený,že zůstanu u Giantu,zatím jsem s ní neměl žádný problém a cenová relace je taky někde jinde.

        0 0
      • snílek  

        Ahoj, kamarád má taky tuhle E13 a vakl do stran je protože se povoluje ta část co drží sedlo (kus na kterym je zámek sedla). Musí se to nějak rozšroubovat a znovu sešroubovat či co. Kamarád tam nakonec dal epoxid, protože se mu to stávalo furt a celý to drží v nějaký mikrodrážce. Chceš abych zjistil detaily?

        0 0
        • JehlikCz  

          Rad bych znal detaily.

          Uz jsem to taky utahoval ale porad je tam malinka vule jak popisujes.

          Krom teto vady jsem naprosto spokojenej.

          Sice neni vahove nejlehci ale jeji jednoduchost mi za tohle stoji.

          Zadnou vzduchovou nebo kapalinovou nechci ani videt. Je to jen na problemy.

          0 0
          • snílek  

            Tak tady na tomhle odkazu: https://thehiveglobal.zendesk.com/…ice-Assembly-

            Step 12. Je tam vidět, že hlava se zámkem drží na takovym miniaturnim mosaznym píčusu aby se netočila. A když se trošku povolí a sedne si ten hlavní šroub, co drží celou hlavu k pístnici, tak se to začně hejbat. Povoluje se to zřejmě samovolně. Kamarád zalepil hlavní šroub lepidlem na kov, takže už se to nikdy nepovolí:) Ale to je samozřejmě trošku svérázný řešení – sedlovka nepůjde už nikdy rozebrat.

            0 0
            • svoby  

              taky jsem to měl jak točící křeslo,ted lepeno(loctite) a zatím ok

              0 0
        • Acanthophis  

          Díky moc za info, jak jsem psal, přes zimu to asi rozeberu a pořádně prohlédnu…:)) – ale to lepidlo asi taky vyzkouším…

          0 0
    • Vyvy86  

      Někdo nějaky zkušenosti ze sedlovkou BikeYoke??

      0 0
    • PAFIRA  

      A co Crankbrothers highline 160mm???

      0 0
    • Breakpain  

      Technický dotaz – včera jsem se vrátil z vyjížďky a přišlo mi, že mám sedlo do strany.

      Vzal jsem za něj (za sedlo) a byl jsem schopný s ním otočit do strany bez extra velkého odporu – nejsem si jistý (už byl večer), ale mám pocit, že jsem točil teleskopickou části sedlovky, která zajíždí do těla sedlovky. Tělo sedlovky v rámu se IMHO neprotáčelo – dnes se nato podívám za světla.

      Každopádně dotaz do pléna – řešil někdo něco podobného a „jak z toho ven“?

      0 0
      • Acanthophis  

        Jop, to je naprosto normální – protaci se většinou v horním úchytu. Rozebrat, vyčistit – příp. někomu omlatit o hlavu a jezdit dal…

        0 0
        • Breakpain  

          Horní úchyt – myslíš zámek na teleskopické části?

          Já mám pocit, že zámek sedlovky drží pevně a točí se teleskopická část v těle… mrknu nato, udělám si „značku“ ;).

          Ok, rozeberu a pořeším to, snad to bude stačit…

          0 0
        • Breakpain  

          díky, bylo to ono ;)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.