• FOSA

  Zdravím,

  chtěl bych pořídit teleskop, háček je v tom, že mám sedlovku 27,2mm, takže se výběr výrazně zužuje. Další problém je mých 105kg, je reálné, aby mi sedlovka s nižším průměrem vydržela? Nechci po ní tisíce kilometrů, ale na 14dni ji taky nechci :-))

  Má někdo zkušenosti s podobnou situací, případně lze koupit něco ze zahraničí? Koukal jsem T-mars, taková low cost verze, ale kdyby mi ustála 2000km, tak asi dobrý, na druhou stranu nevím, zda radši nezainvestovat.

  Teleskop bych uvítal, akorát se obávám, aby to v kombinaci 27,2mm a 105kg mělo vůbec význam. Můžu poprosit postřehy, případně typy na shop, ať už náš či zahraniční?

  Díky, Fosa.

  • black.horse  

   Moje zkušenost – měl jsem kdysi dávno před mnoha lety mechanický Gravity Dropper v 27,2 rozměru, netuším kolik jsem vážil, ale poslední roky osciluju v rozsahu 100–115kg, sedlovku jsem koupil v bazaru, jetou rok určitě, spíše víc, jezdil jsem ji myslím 2roky? takže 2–3tisíce nejspíše najela, mám více bajků, nakonec mi rupla při bajkování v Rychlebkách v konstrukčně nejužším místě, GD má slabinu v tom, že v té zúžené části jsou ještě zářezy pro aretační kolík, takže už tak úzký profil je ještě v tom místě oslaben a prý tam často jedna generace praskala, takže se to dalo čekat, nové generace pak už byly ošetřené lépe, ale jsem tu starou neopravoval (stačilo vyměnit pár dílů). U hydraulické sedlovky, kde je ta úzká část trubka bez nějakého zúžení, bych se toho vůbec nebál. A osobně s tím že mi bazarovka vydržela, bych podruhé šel i do toho GD, ta mechanická verze měla výhodu nulové údržby. Takže za mě OK, s tím že prostě riziko je větší, ale ani zdaleka nemusí být nějaké šílené.

  • Petr L2  

   KS dělá 27,2 a myslím, že i v různých provedeních. Mrkni na Katmar

  • Czupqa  

   Těch sedlovek je vecemeně fakt jen par.. Mechanicka Mighty nebo jak se to jmenuje. A pak klasiký KS eten a lev integra a pak myslím ještě Thompson elite. Ten je tuším 120mm. Otázka taky zní jaký zdvih a vedení lanka. Ja mam eten už asi 3 roky a kromě mirnyho vanklu a toho že při zatiženi zajede asi 2 mm jsem s ni velice spokojen. Ale mam jen 90kg. Oficialní nosnost mají kolem těch 95 co vim. Takže ti asi nikdo nezaručí že ti neprdne…

  • Pijer  

   TranzX se dají na BD koupit za slušné peníze. Není to žádný hitech výkřik, ale službu to udělá. Jestli se nepletu, tak je rebrandované pod značkou Radon dávají i na svá kola. https://www.bike-discount.de/…tranzx/o-neu

  • Mlhavý  

   Mám KS LEV 27.2. se 100mm zdvihem. Vážím cca 100 kg a na kole pravidelně dost rajtuju, skáču, trialuju a zatím nevypadá, že by jí to nějak vadilo. Po necelém roce akorát přestala vyjíždět až nahoru, stačilo rozebrat promazat, dotlakovat vzduch (práce asi na 20 minut) a chodí zas jak nová. Na YT jsou videa jak na to, není to žádná věda. Jediný mínus může být pro někoho ta cenovka.

  • JanKoumar  

   Řešil jsem to samé, v rozměru 27,2 není výber takový.

   Měl jsem v hledáčku tuhle

   Našel jsem ji na Ali za cca 2000, takže dvojka doma a jsem nadšený. Vakl nemá, funguje spolehlivě – po každé delší jízdě otřu hadříkem, stříknu silikal a setřu pohybem nahoru a dolů.

   Vážím ale „jen“ 70kg.

   • FOSA  

    DPH nebo CLO se neplatí? DPH bys od 22E už platit měl, nebo se pletu?

    A vidím, že mají 2 verze… Eten-i a iten-R, jaký je tam rozdíl?

    • JanKoumar  

     Neplatil jsem nic. Na webu ČP podle čísla balíčku bylo „zásilka převzata do přepravy“ a druhý den „výstup z vyměnovací pošty“ což je celnice, druhej den byl balíček v Jihlavě.

     Ovšem na balíčku od Číňana „value 17 USD“, tak jsem mu v duchu poděkoval.

     • FOSA  

      pokrokový a ohleduplný číňaň… :-D

      Uvidíme, už jsem ji našel a teoreticky i s DHP vyjde stále lépe…

      Dík.

      • JanKoumar  

       Číňan není hloupý, jedině dobře pro něj..

       Je to přesně tahle

       Mám teda s vnějším vedením, ale fakt super za ty prachy.

       • FOSA  

        Aha, aha… verze – i bude pro vnitřní hádám? dírku v rámu mám… :-)

        • JanKoumar  

         Jasně, ETEN-R je vnejší a ETEN-I je vnitřní. Já dírku neměl a vrtat se mi nechtělo, ale proč ne :)

  • Mildee  

   Vydatné vlákno zde celkem dobré recenze jsou na Brand X

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse