Tacx Flow T2200 cyklotrenažér - problém s tepovkou

39 nepřečtených
  • meiilax

    Ahojte,

    zakoupil jsem Tacx Flow 2200, ale nefunguje tepovka – resp. po zapnutí trenažéru se pořád nahodile zběsile zobrazují frekvence 220 – 230, i když nemám hrudní pás. Pokud si ho vezmu, tak se nic nezmění, pořád nahodilé blbosti. Už jsem paranoidně v bytě vypnul wi-fi, bezdrátový telefon, dal trenažér do kuchyně, kdy nejsou PC apod. a nic nepomáhá. Na kole rovněž není žádný jiný snímač či magnet. Restart nepomáhá. Nevíte čím to může být ?

    Díky moc. Milan

    0 0
    • Smazaný účet  

      Je to rozbity.

      0 0
    • Mig_all  

      To už mají trenažery i měřiče tepu? Síla ale nevím co bych udělal se svym stavajicim tepakem, dva pásy bych asi nenosil :-D jak to funguje?

      0 0
      • meiilax  

        Mají, k tomuto modelu ale není hrudní pás, můžeš použít co máš. Tenhle model má vlastní computer na řídítka, kde máš zobrazené všechno co obvykle potřebuješ – rychlost, watty, tep, čas, vzdálenost atp. prostě jako když jezdíš venku..

        0 0
    • bestom  

      musíš použít pás s nekódovaným přenosem signálu,jinak to nepujde,třeba tenhle http://www.zbozi.cz/…arek-zdarma/

      0 0
      • meiilax  

        Problém je, že tam po zapnutí computeru skáče nesmyslná tepovka i bez toho, aniž bys jakýkoliv pás na sobě vůbec měl..

        0 0
        • bestom  

          to mě občas taky,ale když nasadím pás tak je to ok

          0 0
        • bestom  

          a jaký pás vlastně přesně používáš ?

          0 0
          • meiilax  

            Zkoušel jsem 3 co mám:

            Ze Sigma BC 2006 – nevím jestli je kódovaný

            Cyclo – model nevím, ale ten není kódovaný

            Ze Sigma ROX 9.1 – ten tuším je kódovaný

            Každopádně va manuálu k cyklotrenažéru je uvedeno, že pokud není zjištěn signál z tepovky, vůbec se na computeru nemá zobrazit.

            0 0
            • bestom  

              tím že to pracuje na nekodovaným přenosu ,tak to podle mě chytá i různý rušení z okolí ,asi bych vyzkoušel ten comp něčím na zkoušku odstínit ,obalit alobalem apod,jestli se to nezlepší tak se podívat na tacx forum,tam bys urcite nejakou radu našel

              0 0
              • meiilax  

                Na stránkách píší tohle:

                The analogue/digital coded belts send signals that can be received by any analogue receiver. These belts are more susceptible to interference from outside sources. When another ‘signal’ is being received (speakers, GSM antennas, etc) a heart rate of up to 200 could be displayed.

                Vůbec nevím, co to může chytat, doma jsem povypínal všechno co se dalo, jedině snad odněkud z venku, jenže to nemám šanci ovlivnit. Jestli je někde GSM anténa je možné, ty jsou dneska na každém druhém baráku. Každpoádně sportester Cyclo také s nekódovaným signálem mi doma jede v pohodě. Přece to Tacx nedělá tak, aby sis s tím trenažérem musel vlézt někam pod zem.

                0 0
                • bestom  

                  U sporttestru mě to taky nedělá ,možná ten tacx má citlivější přijímač.Zkoušel jsi vyměnit v páse baterku ?

                  určitě ale mrkni na to forum ,je tam na tohle tema spoustu názorů ,i od lidí přímo od Tacx

                  0 0
                • v.leos  

                  Měl jsem podobný problém. Mně stačilo vypnout televizi „na tvrdo“ a bylo po problému. Když jsem jí vypnul pouze DO tak to nestačilo. A protože šlapu u televize tak tepák na trenažéru nepoužívám. Mám Ciclo CM 4.4HR

                  0 0
    • meiilax  

      Tady jsem nahrál video, jak to (ne)funguje – http://www.youtube.com/watch…

      Měl bych ještě právní dotaz:

      Je možné vyžadovat po někom, kdo případně ruší frekvenci v mé nebo pronajímané nemovitosti, aby sjednal nápravu ? Existuje na to nějaká judikatura, nevíte ?

      Díky moc. mp

      0 0
      • bestom  

        pokud si seš jistý že to rušení není někde u tebe v bytě ,tak asi bude docela problém to zjišťovat ,těch zdrojů rušení může být mraky.ani to odstínění na to nemá žádný vliv ?

        0 0
      • McBlacky  

        testoval jsi to mimo byt? někde, kde je rušení vyloučené.

        0 0
        • meiilax  

          Ještě ne, zkusím ještě na chodbě v mezipatře domu, vozit to ale nikam mimo barák nehodlám. Tak jako tak to musím vyreklamovat nebo vrátit, to ještě rozhodnut, jiné sporttestery/cy­klocompy mi doma fungují, takže buď je to rozbité (varianta lepší) nebo je to extrémně citlivé na rušení, že to je pro mě nepoužitelné – tedy mohl bych používat na tep separátně sporttester, ale nestálo to málo, tak proč dělat kompromisy.

          0 0
          • McBlacky  

            ti stačí jen pás a ta krabička ne? nemusíš to mít propojení s jednotkou ani pc. stačí zjistit co to ukazuje třeba v parku nebo v lese

            0 0
            • meiilax  

              Práve že ne, ta krabička nemá vlastní baterii, ale je napájena datovým kabelem z trenažéru..

              0 0
              • Mig_all  

                To není bezdrátové? :-O Síla…

                0 0
                • meiilax  

                  To pro mě není problém.

                  0 0
                  • Mig_all  

                    Za ty prachy… kabely akorat obtěžují…

                    0 0
                    • meiilax  

                      V tomhle směru jsem spíš pro kabel, ona přece jenom jednotka je dost vzadu, tak bych měl strach o stabilitu příjmu. Jeden kabel mě nevytrhne a není ho o co urvat :-)

                      0 0
              • McBlacky  

                aha :( no já mám ten starší a ten je taky napevno. tak to pak jedině s notebookem, napojený na brzdu to mít nemusíš

                0 0
      • Coffin Corner  

        To může být i vnitřní rušení samotným přístrojem, možná zdrojem…

        0 0
      • ladak  

        Mám předchůdce-Flow 1680.Problém byl podobný,občas vylítla tep. frekvence najednou ze 130 na 203,poprvé jsem z toho byl dost vedle,málem bych jel do nemocnice,ale tepák na ruce mě uklidnil.Hledal jsem řešení na Tacxforu,dokonce jsem se stal na yahoo členem diskuzní skupiny tacximagicuser­s..ten problém řešila spousta lidí,moderátor diskuze radil nesmysly a vždycky byla chyba v tazateli..Dneska to řeším tak,že kabel od ovládací jednotky vedu dolů,ale od středu kola bokem,kolem stojanu,ne pod tou brzdou,jak doporučuje výrobce. A přestal jsem nosit ten tepák na ruce pro kontrolu. A najednou dobrý…

        0 0
        • meiilax  

          Můžu vyzkoušet, každopádně mi prodejce posílá jiný computer, tak uvidíme, jestli to bylo jím..

          0 0
        • McBlacky  

          to mi někdy udělá taky, ale je to třeba jen na 2–4 sec, takže to nemá na nic vliv.

          Chápu, že pokud někdo trénuje na setiny tepů ve finální statistice, může mu to vadit :)

          0 0
      • Slavoš  

        Pokud budeš chtít změřit rušení ,zavolej si na ČTÚ mají to přímo v popisu práce jako ochranu spotřebitele .

        0 0
        • meiilax  

          Napadlo mě, že mám nad ložnicí policejní kameru, ale netuším jak vysílá, jestli to jde kabelem nebo vzduchem a na jaké frekvenci případně. Teď je otázka, jestli je toto nějak napadnutelné i kdyby něco ČTÚ naměřili, spíš ten trenažér vrátím a poohlédnu se po jiném..

          0 0
          • ladak  

            http://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?… Zeptal bych se nejdřív pana Krotila ;-)

            0 0
            • meiilax  

              No ještě mě napadla sousedka, která blbě slyší a manžel jí, než umřel, zkutil nějaký naslouchací zařízení k televizi. Přepadl jsem jí včera po jedenácté na chodbě, když přijela z odpolední..mále dostala infarkt :) Říkala, že to vypíná, když není doma a včera doma nebyla a stejně to blblo. Ale asi se na to k ní půjdu kouknout, co to je za technický zázrak a jak moc znamená slovo „vypnout“… ale moc se mi tam nechce:-)

              0 0
    • meiilax  

      Takže do dopadlo tak, že jsem tento trenažér zaslal zpět a vyměnil za

      http://www.kupkolo.cz/…azer_z92666/

      Dnes mi přišel. Popravdě dílencké zpracování Elite o třídu horší než Tacx, co mě ale zmrazilo je další problém. Nad displejem computeru v levém hormín rohu kouká nějaká destička, která tam zjevně nemá být – viz. obrázek. Připadám si jako nějaký potížista, ale vyhodit za něco 9 tisíc a tyhle výsledky a peripetie..no nevím :-/

      0 0
      • GubikCz  

        Když už jsme u toho mám TACX SATORI T1856 a chtěl sem se zeptat,jestli jde dokoupit nejaky prislusenstvi nebo tak něco?

        0 0
      • Kouba_2005  

        A nejde ta destička dolů s tou ochrannou folií displeje? … jen nápad.

        0 0
        • meiilax  

          Ta destička je až pod sklem displeje..

          0 0
          • Mig_all  

            a nema to tam nejaky vyznam? Koukal jsi na obrazky toho bazmeku? A do manualu?

            0 0
            • meiilax  

              Nikde na fotkách jak na webu prodejce ani na krabici a ani v manuálu tam nic takového není..

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.