• pegas

    Hledá se adept na novej tacháč- stači zakladnější funkce, jednoduchost,spo­lehlivost. Akorat premyslim zda zkusit drat nebo bezdrat.

    Zatim adepty jsou Sigmy

    drat 

    bezdrat

    Budu vděčen za každej napad,rady ci inspiraci…

    Anketa: Jakej mate?

    22x
    34%
    43x
    66%
    0 0
    • Lowrider  

      Tady to máš levnější :-). http://www.bikez.cz/…06-dts-white

      0 0
    • pepek  

      Sem klikl drát, ale mám ten 1606L, je dražší, ale má např: další odpočítávání vzdálenosti a času (s nulováním), můžeš tak např. přesně podle mapy najít nějakou odbočku, když je jich víc, nebo nejsou vidět. Podsvícení displeye není taky špatný

      0 0
      • jIrI___  

        Taky mam 1606, ale bezdrát a abych pravdu řekl, tak ty funkce, které má navíc oproti 1106 (odpočítávání vzdálenosti a času atd.) jsem nevyužil ani jednou. Ale podsvícení displeje se občas hodí :-)

        0 0
        • pepek  

          Já jsem ho naopak pro tyto funkce koupil :-)

          0 0
          • pegas  

            ta funkce odpocitavani je tam popsana jako- programovatelné počítadlo kylometrů dílčí trasy???

            0 0
            • pegas  

              jinak to tvrdy y sem zkopcil z webu…ale i tak sila:-D

              0 0
              • pepek  

                Asi jo, já mám ten bez kadence. Dá se natavit nula km aji nula čas a přitom ty denní km to neovlivní.

                0 0
                • pegas  

                  ok..diky za tip…zaradim do vyberu..

                  0 0
                  • pepek  

                    Jo, to nastavení dílčí vzdálenosti sníží frekvenci vytahování mapy v novém terénu a kufrování tak o 50%.

                    0 0
                    • pegas  

                      to neva:-))..stejne me druhych 50% kufrovani  zabere vytahovani fotaku a foceni singlu a krajiny:-D

                      0 0
      • pegas  

        tenhle?

        0 0
        • pepek  

          Jo ale drátěný, stál asi 700

          0 0
        • jIrI___  

          jj, přeně tenhle mám. I s tím měření kadence. Kdybych ho ale nekoupil za 800,– tak beru ten 1106 DTS.

          0 0
          • pegas  

            a kdes ho koupil za 800?

            0 0
            • jIrI___  

              To byla taková náhoda. Jednou jsem se díval na bikestore.cz co nového a narazil právě na tenhle tacháč slevněný tuším z 1800,– na 790,– protože se zrovna asi stěhovali a měli výprodej skladu. Hned jsem se ho objednal a druhý den se díval a už byl za 1200,– :-). Takže celkem štěstí.

              0 0
        • Burizon  

          programovatelné počítadlo kylometrů dílčí trasy

          LUXUS :-D

          0 0
      • MlokCZ  

        „můžeš tak např. přesně podle mapy najít nějakou odbočku, když je jich víc, nebo nejsou vidět“

        To asi bude nějaký předstupeň gpsky :-)

        0 0
    • vikicek  

      Hoši, serte na to a kupujte Cateye :D

      0 0
    • alex44  

      Pedem se omlouvám za využití tohoto vlákna. Mám Sigmu 1106ku bezdrát, a každou chvíli blbne- nemá signál. Mám ho na představci a snímač jsem měl v pravo, otočený dozadu nahoře i dole a blblo to, teď ho mám nalevo otočený dopředu a zase blbne. Poraďte jestli jste řešili podobný problém. Dík

      0 0
      • pepek  

        Tady soudruhovi Maňasovi to paradoxně dělala slabá baterka v lampičce vedle tachecu. Mně zase ten drát vysazoval, když se unavily kontakty u baterie, stačilo je napružit a je klid.

        0 0
        • t29  

          :) znám to. Vyjedu odpoledne ven, pomalu se šeří, a najednou mi přestane fungovat tachometr. Řeším, jestli se mi pohnul snímač, jestli je slabá baterka, jestli padá rosa a tachometr kvůli tomu přestává fungovat… Nakonec zkouším zapnout a vypnout blikačku. A výsledek?

          Sigma 1606L DTS + blikačka Sigma Quadro se nijak neovlivňují, zatímco blikačka Smart funguje jako rušička signálu tachometru.

          0 0
          • Martin  

            smart polaris mě dělal to samé, jak u bezdrátového flight decku, tak i na sigmě 2006 smart sice dělá solidní blikačky, ale s napájecími obvody se moc nesere… škoda.

            0 0
          • Symetric  

            Mám úplně stejný problém – Smart Polaris mi ruší signál u Sigma BC 1106 DTS.

            Máte někdo nějaký tip na světlo podobné konstrukce, výkonu a ceny, které by tento problém nezpůsobovalo? Šlo by ten Polaris nějk odstínit?

            0 0
            • Vilém  

              Nekdo tu popisoval vylepovani predni blikacky alobalem.

              0 0
              • Martin  

                to jsem byl možná já – obalil jsem polarise hliníkovou izolepou a částečně to pomohlo – ale pořád to blbne; sice už podstatně méně, ale blbne.

                0 0
      • pegas  

        v poho..klidne zneuzivej:-)

        0 0
      • pavlix  

        Mam ten samy a bez problemu, nemas slabe baterie ?

        0 0
    • Smazaný účet  

      já osobně nevidím jediný přínos bezdrátového computeru, snad jen lenost uživatele 1krát popřemýšlet nad tím, jak provlést drát…

      0 0
      • esorimmer  

        Vypada to lip a neda se to urvat o vetev nebo krovi ;). Vozil jsem drat, ted mam digitalni bezdrat a nevidim naopak zadny duvod se vracet k dratu – vsecko funguje, jak ma a cena byla asi o 150kc vyssi nez srovnatelny dratak… ceny nahradnich dratu jsou sileny.

        0 0
      • MlokCZ  

        Já zase nevidím jediný důvod, proč bych měl řešit nějaké vedení drátu, zvlášť u vyšších zdvihů a kotoučovkama k tomu se vede už pěkně blbě a urvat ten drát taky není žádný problém.

        0 0
    • yetti  

      Jezdim jak bezdrat, tak drat a u bezdratu me u Sigmy hodne vadi, ze se pri zastaveni delsim nez par minut uplne vypne, takze se pri dalsim rozjezdu musi manualne znovu zapnout. Takrka pokazde, kdyz vyjizdim treba od nejake obcerstvovny to zapominam pustit. Takze mne se bezdrat libi a funguje zatim bezchybne, ale to automaticke vypinani kvuli setreni baterii vysilace a prijimace je pro me duvod proc dalsi tachac bude mit draty :-(

      0 0
      • MlokCZ  

        Tenhle problém ale není vlastnost bezdrátů, ale problém té Sigmy, že to má blbě vyřešený.

        0 0
        • pegas  

          tohle je pro mě celkem důžitá zpráva:-(..tohle nevyčtu vce specifikacich..dik za info..

          0 0
          • MlokCZ  

            Polar (CS100) se mi taky vypne, ale je tam interval celá hodina a navíc současně během té hodiny se k němu nesmím přiblížit s hrudním pásem, takže jsem to ani nevěděl, že se vypíná, až se to jednou zjistilo u manželky, která hrudní pás dost často nevozí a seděli jsme někde na jídle déle než hodinu.

            0 0
            • pali  

              trocha ta vyuzijem ,ake mas skusenosti s tym polarom cs 100

              0 0
              • MlokCZ  

                Pokud chceš vědět něco konkrétně tak se ptej, obecně jsem to tu už v historii popisoval několikrát a celý znova to sepisovat nebudu.

                0 0
                • kámen úrazu1  

                  Šmarjá, něco se děje, neleze na Tebe něco, jseš v pořádku?

                  :-)

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Ani ne, ale už mi to prostě přestává bavit psát pořád znovu a znovu, co už jsem tu psal.

                    0 0
                    • kámen úrazu1  

                      Nedivím se Ti. Ale nečekala jsem to. Vždycky projevuješ tolik trpělivosti a pořád dokola vysvětluješ a vysvětluješ.

                      PS: když jsme na vás v Kokořínsku čekali, rozvíjeli jsme teorie, jestli nemáš texty někde zkopírované. ;-) Tolik trpělivosti, jakou máš, se jen tak nevidí.

                      0 0
        • yetti  

          Nevim, ale podle mne to tak maji vyresene vsechny Sigmy a znamy ma Cateye wireless a dela mu to to same, akorat myslim, ze ta casova prodleva je delsi. Nemeril jsem to, ale u Sigmy to odhaduju na 5–10min, po kterych se tachac vypne, kdyz nedostava od cidla signaly.

          0 0
          • MlokCZ  

            Neříkám, že to tak nemůžou mít všechny Sigmy (taky proč by to některá měla jinak), pokud mají, tak to teda mají prostě pěkně debilně vyřešený všechny.

            0 0
      • fousek  

        No ja mam Sigmu 2006 a rek bych ze se po vyjeti sama zapina, ale ne vzdy, ona bych rek ze si zije tak trochu vlastnim zivotem, vetsinou se zapina a vypina dobre, ale jsou chvile kdy bud neukazuje tepak, nebo neukazuje rychlost, nebo neukazuje nic, vysku ukazuje porad, ale plus cca 30–50m pod nulou se ji nechce ukazovat rychlost atd. Tim nechci rict ze je to spatny tacho, treba fura lidi s ni nema problem, ale i dost lidem nefunguje tak jak ma. Ja to neresim, ja se na ni koukam kdyz se nudim (treba asfalt v ceste), ukazuje furu cisilek a cesta lip utika

        0 0
    • pajan  

      Od jak ziva mam radsi drat! Bezdratum nejak neverim! Mel jsem sigmu BC 1606L DTS A musel ji3× vyreklamovat a pak ji upe vratit. Ted mam Black Burna 3.0 (drat) a jsem spokojenej

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Mám Sigmu BC 1606L, tedy drátovou verzi Tvého starého kompíku, a taky jsem ji už vyreklamovala. A párkrát se ppoblém objevil i u nové, naštěstí opravdu minimálně. Takže ono to možná nebude o drátu či bezdrátu.

        0 0
        • pajan  

          Mno ja jsem pred tim mel tu sigmu taky dratovou ale chciplo tam osvetleni a pak jsem jako omluvu dostal prave bezdrat.. a ten byl ete horsi…

          0 0
        • fousek  

          jj to co ti sigma predvadela na kokorinsku je spis o sigme, ale tyka se to novejsich modelu, treba stara BC 500 to nedela a navic ma rychlejsi obnovovaci frekvenci

          0 0
      • kámen úrazu1  

        A musím přiznat, že slovo odjakživa psané Tebou mě velmi pobavilo. :-) Díky. :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          to teda jo, dobře on :))

          0 0
        • pajan  

          Mno pravda ze opravdu nevim jak se to spravne pise… :-) Ale hlavne ze mi rozumite..... :-DDDD

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Pravopis jsem nerozebírala, spíše mě zaujala hláška jako taková od člověka Tvýho věku. :-) Včera jem četla něco podobnýho  -  tentokrát to bylo „za mlada jsem…“. V profilu měl dotyčný uvedeno věk 18 let. :-)

            0 0
            • pajan  

              Mno vidis ale ja se jak dedek vetsinou citim pac po 100km rano vstavam po ctyrech… :-DDDD

              0 0
            • Krys  

              Tak ja zas občas používam frázu: „raz, keď budem veľký chlapec…“. Ale u muža je to v poriadku, pretože žiaden muž nikdy nebude veľký chlapec. :)

              0 0
            • Lowrider  

              :-D Nebyl sem to já? :-D

              0 0
    • Vilém  

      Mam 2 bezdraty a 2 dratovy. Moje volba by byl drat. Mas o starost min, jednak kupovat baterky, jednak to semtam prestane fungovat, nebo je ruseny.S dratem krom obcasneho zoxidovani kontaktu nemam zadnej problem a navic je lehci.

      0 0
    • Daf  

      Mel jsem bezdratovou Sigmu (BC1200) Spokojenost asi 2 roky, pak to zacalo zlobit a pozdeji to uplne prestalo fungovat. U Sigmy je dobry ze k ni funguje i klasicka dratova kabelaz, kterou jsem nasadil a spokojene ji uzival. Po nejakem case jsem vyhral na zavodech bezdratove VDO. Paradni Cyklocomputer, tak jsem se rozhodl ze dam bezdratu zase sanci. Asi po dvou mesicich uplne umrel. Takze na kole mam zase Sigmu s dratem a jsem zase spokojenej :)

      0 0
    • rf  

      Mám Lefty a tudíž, trochu problém s tachometrem. Vyřešit se to ale dá.

      Ze začátku jsem měl Sigmu drátovou s magnetem na kotouči a fungovalo to bezproblémově. A jako všechny geniální vynálezy je to nádherně jednoduché a spolehlivé.

      Ale chtěl jsem trochu tunit a bezdrát se mi zdál stylovější. Teď mám tedy asi čtvrt roku bezdrát 1106 DTS přes adaptérem na Lefty a s origo magnetem na drátu. A taky velká spokojenost.

      Trochu jsem se bál, měl jsem totiž v minulosti analogovou bezdrátovou starou Sigmu a ta měla problém i v létě, natož v zimě.

      Uvidíme co v zimě.

      0 0
      • Janouch  

        a jakej mas kotouc na leftne ?? resim stejnej problem ale jeste nemam ten adapter kotouc mam 203mm a az dorazi adapter budu chdit a zkouset co tam bude pasovat

        0 0
        • rf  

          Mám jen 160 mm. To jsou pro Tebe na poloměru asi 2 cm navíc. Myslím že to půjde, ale adaptér bude muset být na Lefty výš (směrem ke gumovému vlnovci). Bude to chtít si s tím nastavením trošku pohrát.

          Pokud nastane problém, magnet na kotouči je vždycky jistota (i když pak je adaptér na nic :-()

          0 0
          • Janouch  

            dik no ja si myslim ze dokonce vic jak 2cm ale bude to chtit to vyzkouset a pomerit

            0 0
    • Alexanderovic  

      nevim jak to vypada u normalnich qalitnich, ale mel sem chvili nakej levnej shitskeja na nem sem mel dve vyrazny vady:

      1: co cidlo na vidlici je velky jako krava

      2: kdyz sem k tmou prilozil mobil, nebo se to prinlizilo, k necvemu takoyvmu, tak sem mi tam samy nacitaly kilometry a to sem se potom ani nedivil, kdyz sem mel maxinmalni rychlost 99,9km/h.

      a tak by me docela zajumalo, jak to je treba tady u tohohle za nakych 6stovek, coz neni zas moc

      0 0
    • camillio  

      Čau, já bych se přikláněl k drátu. Je fakt, že kablík můžeš někde přervat, ale spraví to pájka. Pokud zoxidujou kontakty, tak se to snadno vyčistí. Oproti tomu bezdrát je háklivej na rušení, většina těch lejvěnších má zbytečně obrovské komponenty, žere to baterie, atd. Mně stačí bezdrátovej sporttester, vyměnil jsem 2× baterii v pásu, protože furt nějak nefachčil a nakonec to bylo baterkou v hodinkách. Akorát to stálo dost peněz.

      0 0
    • coffield  

      Drát. Neviděl jsem bezproblémový bezdrát a zároveň se mi nikdy nestalo, že bych o něco chytil nebo drát jinak poškodil. Mám dráťák Cateye od 2001, vždycky vedený po kabelu kotoučové brzdy tak, aby nikde neplandal, a funguje ideálně. Všechny ty w/l, co jsem měl potom, akorát dělaly potíže: voda, baterky, jiné.

      0 0
      • vitarockhound  

        Zatím najeto cca 900km s bezdrátem Cateye CAT Vectra Wireless a zatím naprosto bez problémů. 

        0 0
        • coffield  

          Neříkám, že to je značkou Cateye. Dal jsem to jen jako příklad. Počkej, až projedeš prvním pořádným deštěm. Nebo až se vyskytne zdroj rušení. Ap. W/L je OK, ale drát, tím, že nijak nevadí ani nepřekáží, je rozhodně sázka na jistotu.

          0 0
          • vitarockhound  

            Zdroj rušení ? Dej nějakej příklad zdroje rušení signálu !

            0 0
            • Vilém  

              Draty vn, troleje, mobil, predni blikacka, elektronicke predradniky vybojek.........

              0 0
              • vitarockhound  

                No koukám jako vejr !

                Mobil standartně v ledvince u pasu, blikačka umístěná hned vedle toho zběsile bliká, a podle toho jak to je tady uvedený by mělo bejt nejsilnějším rušičem signálu každý auto který projede kolem protože v rozdělovači a cívce vzniká asi to nejsilnější rušení který můžu na silnici potkat(a který dokáže rušit i PMR vysilačku) a potvora jeden funguje úplně normálně. S trolejema to nevím – ty tady nemáme!

                  
                0 0
                • Vilém  

                  Zrejme slusnej oddil. Nikdo netvrdil, ze ten tvuj je na tom v tomto smeru spatne.

                  0 0
                  • vitarockhound  

                    Né né – já nechci slepě obhajovat bezdrát a už vůbec né ten svůj . Je určitě rozdíl mezi bezdrátem za 200,– a bezdrátem za 900,– ale já jenom nemám představu o síle toho zdroje rušení, kterej by mohl ovlivnit signál  jdoucí na přímou vzdálenost 30–70cm. Pakliže by začal ten comp blbnout asi bych hledal chybku jinde.

                    0 0
    • pegas  

      kdybych tachac daval na svoje puvodni xc kolo, tak tam pude drat (80 vidla,vec­ka)..ale ted mam fulla 120 a  kotouce, tak me prijde vhodnejsi vrazit tam bezdrat ,nez tam nekudma plest drat od tachacu..

      0 0
      • pepek  

        Drát přece omotáš kolem hadičky (bowdenu) přední brzdy, takže se nikam neplete..

        0 0
        • pegas  

          nerikam ze to nejde:-),ale ze jednodusi by byl bezdrat..

          0 0
          • JSt  

            vykasli se na tacho ]:-).

            0 0
            • pegas  

              no popravde na starym kole jsem si koupil tachac, po cca mesicu a pul sel dolu pac me sralo se koukat na ty cisilka a pote ho prodal i s kolem:-D…na novykolo ho chcu jen skrz denni vzdalenost a celkovou..nic jinyho ani ,,nepotrebuju":-)))

              0 0
    • Tlusoch Jacky...  

      :-))) No já mam bezdrát.. funkcí má 7. A přesto že je z tesca a stál cca 250kč :-))))))))) tak nevypadá špatně :-))

      0 0
      • dedasurovec  

        mám stejný a u prodejce kellys jsem za něj dal 7OO ale možná mám můj více funkci.

        Asi před měsícem mi začal špatně ukazovat, při větších rychlostech neměří vůbec.

        Napadlo mě, že to bude asi špatná baterka v čidlu ale kupovat novou se mi nechce abych potom zistil, že je špatný tachometr.

        Nemá někdo zkušenosti?

        0 0
        • pajan  

          Ja jo ja mel z OBI se stejnym softwarem a kolem 50 az60km/h mi ukazoval pak max speed 99,9km/h bylo to u tram trati a kamosovi delal to samy

          0 0
          • dedasurovec  

            to mě fungoval v pohodě, až poslední měsíc blbne, ze začátku to jen přeskakovalo. Jel jsem 40km/h a ukazovalo 40km/h a chvílema to na vteřinu to třeba přeskočilo na 15km/h. A teď mi ukazuje jen max do 20km/h když jedu rychleji tak prostě stejně ukazuje okolo 20km/h.

             

            Ale asi to bude baterkou v čidle na vidlici

            0 0
            • Tlusoch Jacky...  

              U mě funguje celkem dobře až na to že pokud cestjete vlakem s kolem zejména soupravo citi elefant tak vám to naměří že jedete 80 km/hod a k dobru vám přičte asi 10km navíc ale mě šlape i při vyšších rychlostech

              0 0
    • vladaza  

      mám bezdrátový VDO / C 10, myslím – musel bych se kouknout doma/, baterie ve vysílači na vidlici vydrží i pár roků, ale v compu se vybíjí poměrně rychle a v kondici nevydrží ani rok, při ochlazení pak  číslice hodně slábnou k nečitelnosti. když to shrnu – bezdrát nemá pro mě tolik výhod, abych uvažoval, že si ho koupím znovu. budu potřebovat koupit nějaký nový a z nabídky nejsem moc nadšený – většinou ovládání jedním tlačítkem, vypadá elegantně, ale než se člověk někam prokliká… nebylo nad starý „kateje“ se dvěma, asi taky skončím u Sigmy, která se drží klasického ovládání /asi bc 906/

      0 0
    • pegas  

      jeste malej dotaz: ktera znacky se daj dat na predstavec? na riditka to asi nevrazim…Sigma?VDO?

      0 0
      • mitch  

        Cateye :)…na nic jinýho sem nenarazil…

        0 0
        • Martin  

          sigma jde taky na představec, aspon já tak model 2006 vozím

          0 0
    • dieegoo  

      Bezdrát Echowell W9. Mám ho třetí rok, natočeno má asi 10500km, pořád první baterky jak v tachometru tak ve vysílači. Žádný rušení se za celou dobu neobjevilo a to ani pod dráty VVN. Signál přenáší spolehlivě, nikdy jsem neměl problém.

      0 0
    • koldator  

      zkusil jsem drat i bezdrat, ale ten uz nechcu ani videt. Mel jsem sice VDO, ale byly s nim jen same problemy. Napred vadna vysilaci jednotka, kterou nastesti vyreklamovali, a tesne po zaruce umrel pro zmenu vlastni tachac. Tak jsem se zase vratil k dratu.

      0 0
    • ceo  

      Sigmu BC1106 DTS jsem koupil minulý týden a hned jde na reklamaci. viz thread Sigma … problém :(

      0 0
    • Zeppelin  

      Super, tak jsem se přesvědčil, že bezdrát taková výhra nad drátem neni. Sice už mam přetrženej drát díky nějakýmu blbečkovi, kterej pod kopcem udělal příkop a posléze jsem se hlavou napřed proletěl vzduchem, ale spájkoval jsem to a fáchá dál a bez problémů :)

      0 0
    • pegas  

      jeste jeden malinkatej dotaz: pamatuje si sigma udaje po vymene baterek?..nebo ktere tachace si pamatuji nastaveni po vymene baterek?

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Moje drátová 1606L si pamatuje: průměry obou kol, ujetou vzdálenost pro obě kola,plus celkovou, ujetý kilometry pro obě kola a celkový. Takže po výměně baterie zadávám jen čas. A vynulujou se údaje z posledního tréninku, plus stopky, nic důležitýho.

        0 0
        • kámen úrazu1  

          Kecám. Místo jednoho z „ujeté vzdálenosti“ či „ujetých kilometr“ si dosaď „čas“. Pamatuje si kilometry, časy. průměry. A takové to nastavení jazyku a tak.

          0 0
    • Splinter  

      No když už sem to otevřel.. Tak:

       

      bezdrát ciclo master 434

      a

      tepák sigma onyx pro

      se „ruší“ když stojím u kola jedu konst. rychlostí 1,9kmh :-/

      0 0
      • kámen úrazu1  

        No to je perfektní. Víš, kolik budeš mít najetejch kilometrů za rok, když budeš kolo skladovat u postele a budeš ulehat i s tepákem? Předem Ti gratuluju. :-)

        0 0
      • Paja  

        Kdovi jak to bylo loni s Maňasovou desitkou, pokud si dobre pamatuju, tak jednu dobu rikal, ze tachac mu funguje jen kdyz blika blikacka:-DDD

        0 0
    • kubiik  

      Mam Cateye Strada Wireless – vozim ho na predstavci. Mam ho z USA za nejakych 650,–

      Cateyey Strada

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.