Svetlo Trelock LS 950 ION a alternativy do terenu

25 nepřečtených
  • Risut

    Ahoj,

    mate prosim nekdo zkusenosti s timto svetlem?

    http://development.trelock.de/…_950_ION.php

    Shanim neco do terenu do lesa. Pokud mozno neco kompaktniho, co vydrzi alespon 3 hodiny na max vykon (kterej vyuziju v tezsim terenu), da se prepinat na 2–3 slabsi rezimy (asfalt a mesto) a hlavne bude mit indikator stavu baterie.

    Tohle svetlo se mi libi, ale nevim zda mi tohle vykonem bude stacit nebo mam jit do neceho typu Magicshine 872 (je o neco drazsi a hlavne se zda i s baterii robustnejsi, nevim co provedeni) / Hope vision (kamos ma a pochvaluje si, cena ale hodne vysoka).

    Dikec!

    0 0
    • pepek  

      Musíš se trochu rozhlídnout, než vlezeš do vozovky :-)

      0 0
    • pepko  

      ooooo boze moooooooj …

      0 0
    • PatrikL  

      menej ako 200lm za 100€? :)

      0 0
    • asmodeus  

      Vozim ho 14dni..sviti to jako hovado.Baterie drzi opravdu dlouho a nocni jizda po lese je bez problemu.Kupoval jsem na KOLOKRAM.cz za 2600kc…

      0 0
    • oddie  

      :))))))))))

      Vyhozené peníze…

      0 0
      • asmodeus  

        Ty jsi ho zkousel nebo proc ten nazor.

        0 0
        • oddie  

          Stačí kliknout na ten odkaz a podívat se na udávané parametry.

          0 0
          • iron.hide  

            aky je vztah medzi luxmi a lumenmi? kolke lumenov je 70 luxov?

            inak ta vec nie je do tmaveho lesa, iba ak do mesta, ale na to je zas pridraha. nasetri si na ten Hope Vision, ale mozno by ti na zaciatok stacila nejaka cina

            0 0
            • pepko  

              tazko povedat kolko je lux lumenov … zavisi to od sirky osvetleneho priestoru … no ale taka aurora zasvieti asi 5000lux … takze bud ten trelock svieti na 360stupnov alebo svieti malo …

              0 0
            • PatrikL  

              niekto to testoval, má to asi xp-g, do ledky ide 0.65A…

              http://www.radforum.de/…-187431.html

              0 0
              • pepko  

                to by potom malo nejakych 230lumen … podla typu pouzitej ledky …

                0 0
                • oddie  

                  Tak to pak svítí asi jako ta moje nouzová kapesní dojezdovka na jednu tužkovku :)) pravda, ta ale nevydrží tak dlouho, to by s sebou člověk musel mít ty tužkovky 4… Každopádně ta cena za to je neúměrná.

                  0 0
    • jIrI___  

      Když oželíš jeden režim a překousneš stav baterie oznámený jen změnou barvy podsvětlení baterie http://www.dealextreme.com/…x18650–57100

      0 0
    • Risut  

      Diky moc vsem za (nakonec) vecny pripominky.

      Musim uznat, ze ten Trelock by asi nebyl pro muj ucel idealni a je relativne drahej v pomeru k vykonu. I kdyz v realu jsem nevidel a nekomu kdo nejezdi v lese to asi klidne muze stacit.

      Nakonec jsem sel do 808e od Magicshine, vim, ze za morem na DX to stejny svetlo nebo podobny muzu sehnat levnejc, ale nemuzu cekat par tydnu, mam to ted na podzimni cesty z prace. Doufam taky v lepsi zaruku (resp vubec nejakou), neplati se clo, a predevsim to tady bude nejpozdejc v pondeli.

      Objednal jsem to s nahradni lampou (preci jenom Cinan), lepsi nemeckou baterii a Y splitterem (i kdyz pochybuju, ze vyuziju dve lampy naraz).

      Spis bych potreboal neco na helmu, uz jsem koukal na jiny vlakna, ale kdybyste nekdo mel tip na lehky, maly svetlo, ktery jako doplnek k tomu XM-L staci, dejte pls vedet. sam uz nic navrhovat nebudu :)

      jinak ke vsem tem testum jsem jeste objevil tenhle, pokud by nekoho zajimalo

      http://www.torchythebatteryboy.com/

      do magicshine zrovna docela prudi, tak uvidime :)

      0 0
    • smuc  

      Přidávám sice trochu opožděný názor, ale při čtení místních příspěvků si nemohu pomoct. LS 950 ION mám už několik let a vůbec nelituji. Kdo nevyzkoušel, nemůže vůbec objektivně hodnotit. V době, kdy prvotní dotaz vznikl, šlo pravděpodobně o nejlepší univerzálně použitelné světlo na trhu. Trochu slabším místem je úchyt, který výrobce v průběhu produkce zaměňoval. Já mám starší provedení s beznářaďovým uchycením prostřednictvím obepnutého popruhu a neměnil bych. U některých řídítek to však nemusí být ono a to v obou mě známých provedeních úchytů. Je to v případě, kdy řídítka nemají dostatečně širokou (co do délky, nikoliv průměru) válcovou část v místě plánovaného uchycení. To je ale spíš problém nepraktického kola. Asi důležitějším parametrem je svítivost a funkce. Kdo říká, že svítí málo, ať zkusí srovnat s běžně dostupnými svítilnami. Bohužel jen málokdo má LS 950 ION skladem, aby mohl posvítit současně se zdánlivě výhodnějšími svítilnami. Intenzita světla dopadajícího na prostor před cyklistou je při plném výkonu zcela postačující. Osobně bych řekl, že je světlo někdy až moc intenzivní a v temných místech zhoršuje vnímání mimo osvětlenou oblast. Ocenil bych tedy větší rozprostření hlavního toku do stran. Pro představu, pokud nastavím světlo na dosah ca 15m, je oblast 10 až 15m před kolem v šíři ca 3 až 4m osvětlena podobnou intenzitou, jako od automobilových halogenových reflektorů. Mimo tuto oblast je pak intenzita výrazně nižší a nelze již zřetelně rozeznávat menší objekty. A nyní je třeba upozornit na skutečnost, kterou si nejspíš většina lidí vůbec neuvědomuje a který je ve vztahu ohleduplnosti k ostatním účastníkům provozu zvláště na pozemních komunikacích zásadní. Světlomet této třídy svítivosti není možné bezpečně používat bez reflektoru, či jiného druhu stínění horní poloviny zorného pole, mimo osamělou jízdu! A LS 950 ION reflektor má a z nepochopitelných důvodů jako naprostá výjimka mezi běžně dostupnými svítilnami. LED nesměřuje dopředu, ale dozadu dolů do reflektoru. Světlo tak má jasně patrnou horní hranici světlo/stín, takže není problém se pohybovat i po pozemních komunikacích a svítit klidně na plný výkon. Samozřejmě při rozumném nastavení dosvitu před kolem. Na horizontech za provozu i tak radši výkon ubírám. Tato výhoda je zároveň nevýhodou právě při jízdě po lese, kde jsou větve ve výšce dvou metrů a výše opravdu jen velmi špatně vidět. Lze to řešit otáčením světla silou kolem řídítek i za jízdy a vytvořit tak jakýsi režim dálkového a potkávacího světla. Není to však úplně praktické a osobně to nepoužívám. Po lese při tom jezdím po nocích i na neznámých místech poměrně často. Ukazatel stavu baterie a to včetně zbývajícího času je také velice praktická věc, kterou bych znova u nové svítilny požadoval. Výdrž na plný výkon 6 hodin funguje spolehlivě a to za teplot kolem nuly, stejně jako při 30°C. Jako poněkud omezující je nabíjení přes USB. Při 500mA nabíječce trvá úplné nabití dokonce déle, než 6 h. Už to beru jako samozřejmost, ale za zmínku stojí i fakt, že všechny výkonové režimy jsou realizovány souvislým světlem. Tedy ani blikáním o frekvenci v řádu jednotek Hz, tak ani blikáním od neodfiltrované PWM v řádu desítek, či stovek Hz. Tvůrce svítilny opravdu racionálně přemýšlel a jsem rád, že alespoň tyto ojedinělé výrobky vytvářené zdravým rozumem jsou na trhu stále k nalezení. A protože světlo mám již delší dobu, podělím se i o aktuální problém, který mě přiměl zabloudit i na tyto stránky. Při jedné z posledních jízd se mi při poslední čárce baterie najednou ztratila indikace zbývajícího času a vše začalo výstražně blikat. Svítilna nejde nabít do plné kapacity a při poklesu na poslední čárku znova vyhazuje chybu, takže usuzuji na problém baterie. Výhodou je, že se nepotvrdily moje obavy, že by svítilna najednou z ničeho nic zhasla. Alespoň ne zatím. Jen si sama ubírá výkon, ale pořád svítí, třeba hodinu v kuse. Pro zvídavé přikládám foto baterie. Vyřešeno ale zatím nemám…

      0 0
      • bina  

        Naprosto s vašim názorem souhlasím. Sám momentálně hledám světlo na kolo pro podzimní dojíždění do práce. Jezdím 25km po silnicích III. třídy. Dosud jsem byl skoro rozhodnutý koupit některou ze svítilen Fenix, protože ty mají alespoň náznak řešení toku světla, ale světlo LS 950 má patrně reflektor řešený mnohem lépe. Celkový světelný tok není všechno, jde o to jak a kam je reflektorem směrovaný.

        0 0
        • MatS  

          Mrkni na Gaciron V9d. U nás se da koupit přes led-expert.cz nebo levněji na Aliexpresu.

          0 0
          • bina  

            Ten Gaciron je obdoba Fenixu. Co jsem četl v diskusích, tak i přes broušené čočky oslňuje. Jaké s tím máte zkušenosti vy?

            0 0
      • vsn  

        také tohle světlo mám. Vyhrál jsem ho.

        nicméně stejně jsem letos k němu dokoupil Gaciron V9D USB který používám na druhý nejvyšší režim. …LS950 na max.

        LS950 ma úzký kužel, Gaciron zase dost široký takže LS950 krásně dosvítí střed…

        jinak výhoda LS950 je výdrž.

        už se mi stalo když jsem jel v mrazech (pod –10) že jsem druhý den světl zapl a neukazovalo čas… po dobití naštěstí OK

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.