SUP 929 vs Scott Elite, které je lepší?

20 nepřečtených
  • vojtus

    Ahoj bikeri,

    stojim pred zasadni otazkou:)

    zuzil sem vyber kol na

    Scotta Elite, kteryho muzu dostat za 34tis (new)

    http://www.scottmtb.cz/…le-29-elite/

    Nebo

    Sup 929

    http://www.cykloadam.cz/…-cr-929_8279

    Na prvni pohled naprosto stejny kola, stejná váha..ale rozdil 5tis. za ktere uz se da lecos koupit:) Sedel jsem na Cube, Feltu Scottu, X-Caliber se mi vyhyba..ale Sram nechci, kamarad doporucil SUPa…tak sem na vazkach:)

    Dik za nazory…

    0 0
    • Smazaný účet  

      Mně se líbí ten Scott, bude mít lepší geošku. Mám zkušenosti jen s X-Calem a Stumpem…

      0 0
    • WEGO  

      Ten SUP má převody 2×10 – někdo to chválí, já s tím zkušenosti nemám (mám 3×9) a jsem spokojen, 2 kolco bych asi nechtěl. A ten Scott zas vypadá jako zavodnička – máš teda těžké rozhodování :) Pokud si je projel oba dva a z obou máš stejně dobré pocity – tak bych osobně bral Scotta.

      0 0
      • vojtus  

        aha..diky..toho sem si nevsim..sem zvykly na 3×9 z Garryho. Jezdim sem tam MTB zavody…ale zadny vysledky,na pohodu, hlavne hodne sjezdy. Scott ma ten plus ze je z meho mesta a ty lidi tam znam, SUP bych bral nejspis v praze v Noname prodejne…

        SUPa du projet tedka tak uvidim:)

        0 0
      • Pebe  

        Sup má spíš 3×10, ať už podle obrázku nebo podle popisu klik. Jestli tam dávaj 2×10 řazení, tak to jsou pitomci :-)

        0 0
        • WEGO  

          Na té stránce s tím SUPem co zakladatel dal tak tam vidím v popisu kola – ŘADÍCÍ PÁKY – SHIMANO XT Rapid Fire Plus 2×10 /// POČET RYCHLOSTÍ – 30 – tak si vyber no :) A kliky nevím – celkově jsem ještě cyklo amatér, a v klikách se neorientuji..

          0 0
          • Azmir  

            Podle fotky má jasných 30 rychlostí.

            0 0
          • JakeF  

            Oni 552 kliky se snad hlavně nikdy nedělaly s dvojplackou, takže je to jasný :).

            0 0
          • vojtus  

            asi maji chybu na strance, ma 3×10 jak pisi kolegove nize

            0 0
      • michomin  

        SUP 929 2012 má řazení XT 2012, u kterého se dá páčka přesmykače přepnout ze 3 na 2 rychlosti.

        0 0
        • Azmir  

          To se dá ovšem co vím snad každá páčka u dynasys řazení.

          0 0
    • Azmir  

      Rozdíl bude hlavně v geošče, být tebou bych si ty kola zkusil a rozhodl se podle toho, které bude sedět, pokud bych ale hleděl jenom na výbavu, tak ten scott za to určitě nestojí a raději bych koupil supa a ušetřené penízky vrazil do upgradu nebo jinam.

      0 0
    • vojtus  

      tak sem byl vcera v bikemarast.cz…ob­chod pusobi slusne, obsluha taky, rozumi tomu co delaji. Akorat na projeti kola je nutno slozit zalohu v cene kola..takze sem to nemoh projet:/ jak pisete…je to o geosce a pocitu..a to se tezko posuzuje:)

      jeste se mi do toho cpe X-caliber od Treka, aby toho nebylo malo..cena stejna.

      0 0
    • oldaka  

      Za me urco Scott kvuli geometrii. Sup ma delku zadni stavby 450 a to je smrtici !!! Scott bude obratnejsi.

      0 0
      • vojtus  

        Dobrý postřeh, diky, jdu to ted projet a uvidim…ten Scott byl obratny dost, uz jsem o tom tady v nejakem vlakne i cetl proc u 29" nejsou schopný delat kratsi zadni stavby..

        0 0
        • Smazaný účet  

          Té krátké zadní stavby se dosahuje právě tou prohlou sedlovou trubkou. Ale široký plášť už je nebezpečně blízko přesmyku…

          0 0
      • vojtus  

        Scott ma zadni stavbu 440mm pro lkový ram, 29", ta zahla trubka asi taky trochu prida..jinak ten 1cm bych nerekl,ze muze delat takovy rozdil.. Toho malo mista se trochu bojim, videl sem to na CUBU, ktery mi nesedel vubec a toho mista tam bylo priserne malo..nechtel bych to videt v terenu s bahnem

        0 0
    • vojtus  

      Zdarec,

      tak sem v patek vecer ziskal Supa929, v sobotu ho hned testnul na Krali Sumavy..70km. za ty penize dobry,sice se tak nesplha jako Scott , ale za ty usetreny prachy tam mam slxkovy kliky aspon:)

      jedinej problem nastal s nosicema na kolo..Thule Freeride 532, kdy predni kolo se tam jen tak tak udrzi a da upnout:/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.