Středové složení Gary Fisher

7 nepřečtených
 • KamikIK

  Ahoj, potřeboval bych zjistit jaké středové složení je na mém starším kole Gary Fisher z roku cca 2008. Komponenty na kole jsou Shimano. Děkuji předem za rady.

  • Zdyn  

   Normální závitové a podle klik asi čtyřhran nebo octalink. To z téhle fotky nelze poznat.

  • t29  

   Pokud se dá věřit tomuhle

   https://kolo.cz/…ra-disc-2008

   tak kliky M442 mají Octalink.

   Stahovák

   https://www.kupkolo.cz/…talink_z543/

   Osa

   https://www.kupkolo.cz/…alink_z2606/?…

   Rozměr domku si změříš na rámu, délku osy zjistíš podle vyndané staré osy.

   • KamikIK  

    Moc díky za reakce a odkazy. Jezdím hlavně silničku, ale letos vzhledem k počasí jsem celou zimu byl na horáku. Ve středu začíná lehce cvakat, tak se chci připravit na výměnu, kterou si chci udělat sám, ostatně jako vše.

    • černápole  

     otázkou, kde ti to přesně cvaká, nejdřív to můžeš celý rozebrat, promazat a zase dát dohromady, protože nakonec můžeš zjistit, že to dělá třeba zámek sedlovky-)

     • KamikIK  

      Ano, já vím. V každém případě bych to chtěl rozebrat, děkuji tedy ještě jednou za rady a musím si sehnat stahovák a klíč na povolení středu. Koukal jsem na videa, nemělo by to být nic extra složitého. Potom třeba zjistím, že je střed Ok. Na druhou stranu kolo není nejnovější a poslední dobou na něm celkem jezdím a to i ve špatném počasí.

  • KamikIK  

   Ahoj, tak jsem to konečně rozdělal a střed vyndal ven. Točí se dobře, ale v kole praská a myslím, že to jde z tohoto středu. Je tam rez. Problémem je, že ten, který mám (BB-ES 118×73) nemohu už nikde sehnat. Dá se sehnat BB-ES300 118×73, ale nevím, jestli tam půjde?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.