• Kubidubidu

  Ahojte bikeři,

  mám MTB celoodpružené trailové kolo AUTHOR Patriot Trail 1.0, avšak dost věcí jsem si už sám vyměnil, z těch nejdůležitějších uvedu: přední vidlice RockShox Reba 120mm, zadní tlumič RockShox Monarch XX, hazka, kliky, kazeta a brzdy Shimano XT M8000 (2×11), teleskopická sedlovka RockShox Reverb, sedlo a gripy Ergon.

  Hledám teď kvalitní střed pro svůj stroj a mám problém. Zaprvé dodnes nevím, co mám vlastně za systém, byť jsem tím zabil opravdu dost času.

  Takže jako podružnou informaci a s jistou mírou nejistoty, uvedu, že vlastním PF30 a jako primární info rozepíšu nejdůležitější míry [mm]:

  Domeček (mufna) má průměr 46 a délku 68, kliky Shimano XT Hollowtech II. s osou 24, takže v řezu to přesně odpovídá viz obrázek dole pod textem, který jsem si vypůjčil od středu Token, který je, jak jinak, silniční viz tady.

  Ano, vím, že standard je dnes u MTB kol 73, a u silniček 68. Nicméně mám MTB a mám 68. A tím se vše komplikuje, protože najít na to přímý (bez vložek a dalších nesmyslů) MTB střed, je – zdá se – asi nemožné.

  Velmi mě zaujal systém Praxis Works, který bych chtěl aplikovat, ale pro svůj rám mi nenabízí vůbec nic. RaceFace nabízí MTB střed X-type 68/73, kde se ale pro míru mufny 68 používají na každou stranu o-kroužek jako vložka, více zde a zde i s kroužky. Kromě výše uvedeného Tokenu, jsem už našel jen (pro mě) podružné výrobky, např. od výrobce KCNC, Sting.

  Můžete mi někdo poradit? Myslíte, že bych mohl použít silniční Praxis Works?

  Předem všem děkuji za ochotu a rady. Kuba

  • novas752  

   Silniční střed nepůjde, osa silničních klik je kratší, střed je užší.

   • Kubidubidu  

    Ahoj, můžeš mi to prosím, rozepsat jako pro úplného debila? ;) Jak kratší, kde kratší? Já to prostě nechápu, nezlob se.

    Silniční domek je standardně 68mm, takže co je kratší? Kóta 11,4 z obrázku je kratší? Tloušťka silniční kliky je kratší? Kde je ten rozdíl? Nemám si to kde fyzicky ověřit.

    Můj střed i s miskami teď rozměrově zcela koresponduje obrázku, kde řez demonstruje SILNIČNÍ střed Token PF30 a když je to silniční střed Token, tak se určitě uvažuje, že do něj přijdou silniční kliky.

    Takže jak to, že já mám – byť od neznámého výrobce – rozměrově naprosto totožný střed a mám tam uloženy MTB kliky?

  • Kubidubidu  

   VYŘEŠENO:

   Tak já se omlouvám, špatně jsem si to jednoho večera změřil (kvůli nasazeným klikám jsem měřil zespodu od takového lemu na okraji domku na straně převodníků, který má cca těch 5mm, aniž bych si to uvědomil, teda spíš v tom přítmí viděl, do háje!

   Takže domek mám 73 a teď už vše chápu ;)

Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce