Srovnání konkrétních low cost vidlic

4 nepřečtené
 • Bike-o-Noor

  Letní zdarec,

  všichni jsme samozřejmě venku, takže jen v rychlosti: potřebuji rychlý feedback zkušenějších. Chci koupit mladší drobnější dceři něco normálního na vyžití venku, takové „all cross“ ježdění (all mountain mi připadá příliš drsný výraz, ale ona se toho nebojí, takže třeba jednou…). Se uvidí… Takže než se uvidí (do své peněženky bohužel vidím, jinak by to bylo jednodušší), vybírám z kol osazených základními vidlicemi:

  ROCKSHOX Judy Silver TK se 130mm zdvihem (Solo Air, ve verzi Silver vybavena tlumením Turnkey s blokací na vidlici)

  Suntour XCR34 AIR, LOR, DS, 130mm, boost™ 15×110axle

  Kromě průměru vnitřních noh a celkové váhy další vlastnosti neodhadnu a proto se tu ptám. Přátelé na telefonu bohužel nejsou. To, že ani tak o trailové vidlice nejde, je mi tak ňák zřejmé, ale pro výše zmíněnou holku by to mělo být postačující. Geometrie porovnávaných modelů docela už posoudit umím, zpracování je celkem srovnatelné, za ty prachy. No a dostupnost...­..teoreticky dostupné/nedostupné modely jsem vypustil úplně.

  A nechám hlasovat:

  Anketa: pra daný účel je lepší RX Judy Silver nebo Sutour XCR34 air?

  3x
  100%
  0 0
  • scalar  

   Kolik dcera váží? Máš chuť se v té vidlici vrtat nebo ji chceš použít jak je?

   0 0
   • Bike-o-Noor  

    A vidíš, na tebe jsem skutečně zapomněl. Tak jinak: max. za 25.000 Kč, trail geo (+/-), výška cca 160 cm, váha cca 45 kg. Délku nohy teď nevím.

    Ale asi budeš hodně vytíženej…

    0 0
  • Bike-o-Noor  

   Můj hlas v anketě neplatí, šilhal jsem a netrefil „kdo jak hlasoval“. Takže překlik. Editovat se to nedá.

   0 0
  • Bike-o-Noor  

   … k tomu vrtání ve vidlici: je to komické. Třeba jsem přehodil pedály a vyrajboval závity. Ale zase naopak u Raidonu – inspirace na Netu – se mi povedlo vrátit tu osku do patrony, aby se dal regulovat odskok. A to tam přitom nebyl šroub viděný kdesi na videu, takže jsem to musel nahmátnout úzkými kleštěmi…

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.