SRAM retaz 971/991 a CONTINENTAL

26 nepřečtených
  • gekon69

    Ciao co myslite je velky rozdiel v zivotnosti retaze 971 a 991 ? oplati sa kupit tu drahsiu ci ani nie ? a dalsia otazka kde sa daju zohnat plaste conti mountain king 2.2 supersonic/pro tection a aky je medzi nimi rozdiel ?

    0 0
    • přišlapávač  

      continental mountain king- supersonic- lehké tenší aprotection má být odolnější proti průrazu ale je zákonitě těžší. seženeš je např. tady bikesport.cz/de­tail.php?id=878

      0 0
      • gekon69  

        skoda ze tam nie je protection 2.2 ale len 2.4 … :( a retaze ? hmmm ?

        0 0
        • michalondri  

          vozim 971 ale nemůžu porovnat s 991 páč sem ho nevozil, 917 sem koupil v nějaký akci na kupkolu asi za 350což je docela dobrá cena a myslim že jesli nemáš moc zbytečných peněz tak nemá cenu tyhle spotřebáky kupovat moc drahý…jinak když bych měnil řetěz podle km tak mi vidrží nejvíc asi tich 1200km

          0 0
        • marapara  

          Jezdím řetězy PC 971 asi 2 roky a jsou v pohodě. Pochybuju, že skoro o 300 drazší 991 vydrží 2× více, podle mě vyhozené zbatečně peníze. Raději kup 2 PC 971 nebo HG 93. Naposled jsem dával PC 971 na začátku září na bika a mám na něm asi 2000 km, včetně jednoho maratonu v půli září a měrka mi zapadá stále na první zoubek. Srovnal bych jej s HG 73 od Shimana co se týče životnosti. Teďkom na podzim jsem koupil 2 řetězy HG 93, dobrá cena, tak jsem zvědavý kolik na nich natočím. Ale počítám, že víc, než na PC 971.

          0 0
          • michalondri  

            hej to ho docela šetříš 2000km, já jezdim ale dost kopce takže když bych měřil tak tich 1200km a je hotovej

            0 0
            • marapara  

              Jezdím také kopce, ale nejezdím moc těžké převody, ale spíš frekvenčně. Raděj hodím lehčí a víc točím nohama, když jedu kopce.

              0 0
              • michalondri  

                já se taky snažim jezdit víc frekvenčně ale asi jezdíš o dost víc teda…

                0 0
                • marapara  

                  Dřív jsem víc tahal převody a řetazy mi vydržely tak o polovinu míň, než teď.

                  0 0
                  • michalondri  

                    jasný no, já se jako taky snažim jezdit frekvenčně možná si to ale jen namlouvám když mi vydrží „jen tich 1200“ ,ale zase na svoji obhajobu musím říct že jezdim vjetšinou strašný krpály sem z JČR z Krumlovav a máme tu „místní velehoru Kleť“ takže tam bejvám dost, ale i v mojí normální vyjížce nesmí většinou chybět výjezd protože jezdim enduro takže si hodně dopřávám sjezdy a před sjezdem následuje většinou dost výjezd…

                    0 0
                    • Luma  

                      Já se nedivím mě vydrží řetěz tak okolo 1000km na mtb na silničce přes 2500km.Zkoušel jsem i sram 971 a shimano hg73 je to skoro stejné,teď jezdím hg53,protože je levný a vydrží skoro to samé jak ty dva předešlé.

                      0 0
                    • marapara  

                      Tak to bude asi ono. Já tento řětěz mám na HTčku, takže takové nějak extra těžké terény s ním nejezdím. Na fullu mám HG 73, jezdím s ním víc do terénu a po 2500 km jsem měl měrku na druhém zoubku s moc do třetího nezbývá.

                      0 0
    • kubad  

      991 je lepší lehčí a víc vydrží. Ale rozdíly nejsou tak výrazné aby se to vyplatilo. Ale záleží na ceně :-) já kupuju 991 za 455kč od kámoše v e-shopu.

      0 0
      • gekon69  

        cena je za 971 (500sk) a 991 (750sk) tak ktoru ? a neviete kde sa daju zohnat tie plaste MK protection 2.2 ?

        0 0
      • jonti  

        Myslis, ze aj normalny 991 je lahsi nez 971? Nie len hollowpin? Aspon podla stranky SRAM jedine ten hollowpin vyzera byt lahsi.

        0 0
    • slavekRM  

      Točím vždy tři řetězy postupně za sebou a měním je zhruba co 200km. Loni v poslední kombinaci kombinaci 2× 971 a 1× 991. Životnost 971 1400km a 991 1600km. Jezdím na hranici 132,8mm. Jinak hmotnost obou je stejná. Myslím, že 991 se neoplatí, teda pokud nejde někomu o vzhled.

      0 0
      • gekon69  

        skuste mi poradit pls aj s tymi plastemi lebo chcem dnes/zajtra robit objednavku a neviem kde … tie protection 2.2

        0 0
    • Lucke  

      zdarec:) ja si dnes objednal 971cku..a continentaly nejaky mam..a uplne je nenavidim..pac se nechovaji v blate jak by meli:)

      0 0
      • Luma  

        MountainKingy nejsou do bláta,ale na co jsou dělané-tak si myslím že patří mezi jedny z nejlepších.Jinak pokuď toho bláta není moc tak i tam obstojí.

        0 0
        • Lucke  

          psal jsem, ze nejake mam, a to presne Speed King a ty stoji za prd.

          0 0
          • Luma  

            SpeedKingy taky nejsou do bláta tak co se divíš,na bláto sis měl koupit třeba Medusy od Maxisu nebo Buldoky atd.

            0 0
    • Luma  

      Mám na MountainKingach najeto asi 700km většinou v Beskydech asfalt na mtb moc nejezdím(na to mám silničku)takže většinou samé šutry,mám verzi supersonic a vážím 70kg a ještě jsem nepíchnul,tak nevím proč chceš zrovna verzi Protektion

      0 0
      • gekon69  

        aky je medzi tym rozidel ? ved protection by mala byt odolnejsia proti defektom a o par gramov naviac … a kedze mne o gramy nejde tak radsej protection ale nevem ich zohnat

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.