• Smazaný účet

    Cau,nemate nekdo zkusenost se sedlem sq lab 611 ergowave?…pros­tate a spol se odlehci,ale najit nejakou stabilni polohu,kdyz se sedi na vyvysenych hrbolkach sedla je docela boj…ze je kazda „prdel“ jina,uz nas ucili na zakladce,jen me zajima,jake zkusenosti s nim maji ostatni,diky:)

    0 0
    •  

      Nejlepší sedlo co jsem kdy měl ;)

      0 0
      • Smazaný účet  

        A pokud na nem sedis vzadu,upravil sis nejak zasadne sklon sedla?…

        0 0
        •  

          Nee neupravil, sedlo mám vodorovně možná trošku špičku dolů ale opravdu malinko. Na sedle se sedí perfektně, nemusíš mit strach že bys z nej klouzal dolů. Přecházel jsem z Speslu už netuším model ale byl stejně drahý a stejně mi tam odumiraly kulky po půl hodce do kopec a ted pohoda i dvě hodiny v kuse a nic… jo z počátku se na něm sedí jinak ale rychle(do konce první vyjizdky) si zvyknes a nebudeš chtít jiné. Jezdim na nem od začátku léta, byl jsem teď po pár měsících doma a svezl se na Roscoe tam toho spesla pořád mám a je to ***** rozdíl!!!

          0 0
          • Smazaný účet  

            No jo,ono je vodorovne,ale vzadu se zveda a pak konec je zase rovnej,ale jenom kousek…a kdyz sedim uplne vzadu,tak mam pocit,ze je tam strasne malo mista,no a kdyz drepim na te sikme plose,tak mi zabiraji ruce,protoze klouzu…ono se to da dobre vyzkouset,kdyz pustis riditka,jestli se klouze nebo ne..takze nevim,jestli je jejich zamer opravdu drepet az uplne vzadu,coz ale treba na mtb moc nejde,protoze tam se meni vice polohy a nebo dat spicku nahoru ale pak to zas tlaci tam dole…jinak je fakt,ze kdyz jsem sedl hned na stare sedlo(Ritchey wsc), tak te sice neboli zada a jede se pohodlne,ale je videt,ze i kdyz je tam dira,tak sedis oproti 611 mnohem vic na prostate a vsem moznym okolo:)…zejtra udelam jeste posledni pokus,mam ho 3 dny

            0 0
            • čel.A  

              psal jsem to ve vlákně k SQ lab sedlům. Osobně se mi lépe jezdí na normální 611 active než na ergowave. Tam fakt sedíš vzadu a je tam docela prostor. a hlavně nikam nesjíždíš, sedí to prostě perfektně.

              Ergowave je dobrý pro Xc a silničku, kde si více sportovně položený…

              Jinak stejná zkušenost jako SKYlined, lepší jsem nejezdil. Na druhém biku mám Spešla a rozdíl je fakt velký

              0 0
              •  

                To Active mám taky a i stejný nazor, je pohodlnější než ta normální 611ka.

                0 0
              • Smazaný účet  

                kdyz si ted prohlizim obrazky,tak mi taky prijde,ze normalni 611 nebo 610 ma vic mista na sezeni a hlavne ta sedaci plocha je rovna…chapu to dobre,ze se dela 611 bud v ergowave a nebo s active,tzn ne bez active?..ergowave mam ted na silnici,ale pokud bych neco zkousel na bika,spis bych se rozhodl pro normalni 611…nedela acitve trochu vetsi talk tam dole popr lehci nestabilitu?..

                0 0
                  •  

                    Je ergowave a potom to co mám ja ergowave active(trochu dražší) mě přijde strašně pohodlný a nepřipadá mi že by při jízdě v terén po rovině byl nějak nestabilní.

                    0 0
                • čel.A  

                  Je základní pevná verze nebo s active – To jsou ty elastomery.

                  A pak jsou sedla 611 na bike (s/bez active) a modely Ergowave 611/612. Tzn celkem dost variant.

                  Na mtb bych doporučil klasickou 611 s active, letos je to sedlo dlouhé, ale na bike super.

                  Na silničku/xc ergovawe 612 nebo 611.

                  0 0
              • Smazaný účet  

                dela se 611 bez erga a active?..nikde nemuzu najit…jinak dnes jsem dal novy ergowave do uplne stejny polohy jako stare ritchey wsc,projel se 80 km na silnici , nepremejslel a ono to slo..:)..figl je v tom, ze se opravdu muze sedet treba do kopce i na zacatku toho vyvyseni,aniz by to tlacilo a jak se daji ruce dopredu na brzdy, tak se jenom soupne prdeli o 1–2 cm dozadu,dosedne se na kosti a uz se to vali…pouze vyjimecne jsem sedel az vzadu..akorat nevim,jak to bude na biku,proto po vyzkouseni uvazuju bez erga,ale nejsem si moc jistej tim active(nektere firmy to popisuji jako kontraproduktiv­ni,aniz by ale mely na mysli primo toto sedlo)

                0 0
              • Smazaný účet  

                dela se 611 bez erga a active?..nikde nemuzu najit…jinak dnes jsem dal novy ergowave do uplne stejny polohy jako stare ritchey wsc,projel se 80 km na silnici , nepremejslel a ono to slo..:)..figl je v tom, ze se opravdu muze sedet treba do kopce i na zacatku toho vyvyseni,aniz by to tlacilo a jak se daji ruce dopredu na brzdy, tak se jenom soupne prdeli o 1–2 cm dozadu,dosedne se na kosti a uz se to vali…pouze vyjimecne jsem sedel az vzadu..akorat nevim,jak to bude na biku,proto po vyzkouseni uvazuju bez erga,ale nejsem si moc jistej tim active(nektere firmy to popisuji jako kontraproduktiv­ni,aniz by ale mely na mysli primo toto sedlo)

                0 0
                • čel.A  

                  Nedělá, možná někde ve vyprodejich, ale ten Active je super. Případně das nejtvrdší a téměř se to ne pohne.

                  Na MTB doporučuji 611 active

                  https://www.bikemax.cz/…ve-crmo.html

                  Pak je tam ještě 611 Active letošní model s Ti a ten ke o 500kc dražší. Záleží na preferencích.

                  0 0
        • Idas  

          Nastaveni sedla

          O proti staremu sedlu posunout 1–2cm do predu.

          Visku nastavit tak ze vzadu je sedlo 2 cm vis nez ve predu.

          Kdyz mas pocit ze sjizdis do predu, pomalu tu spicku zvedat (1–2mm)

          0 0
          • kandik psi zub  

            2cm????? to by me vystrelilo na mars. Ale vyzkousim.

            jinak mam na obou kolech, od doby co jsem ho objevil se mi dost zmenil cyklosvět. Nasledne jsem ho pujcil zene, odmenila me, no nereknu cim......

            0 0
            •  

              1–2cm to asi ne kamo :) to potom to sedlo a jeho design ztratí smys, spíš si ho dej trochu blíž ja ho mám taky vic ve předu ale určitě si špičku nezvedej nech ji vodorovně.

              0 0
          • Smazaný účet  

            A vysku oproti staremu snizit zrejme tedy taky,kdyz se sedi az vzadu

            0 0
            • Idas  

              Dulezite je ze to sedlo ma tu spravnou sirku.

              S tim vyskovym rozdilem je to u Ergowawe 0,5 –1 cm rozdil.

              Tady je navod od SQlab

              0 0
              • Smazaný účet  

                Takze preci jenom chteji kluci ,aby se sedelo u ergowave na ty sikmy plose…diky:)

                0 0
                •  

                  Vůbec jaký máš Bike? Na nynějším biku sedim vzpřimeněji než na garym, mám jinou geo posed a podstatně kratší predstavec širší rodla prostě všechno. Trochu tovtrvalo a laboroval jsem s posedem, uhlem vlaštovek a polohou sedla vůči rodlam. Tak nějak jak je to na tom obrázku taky sedím ne úplně vzadu a ne úplně ve předu.

                  0 0
                  •  

                    Jak široké máš to sedlo? A jak široké máš kosti?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Sedlo 13 cm,kosti cca 10–11

                      0 0
                      •  

                        Tak tp je ok, ja mám kosti 13,5 a sedlo 15 centaku

                        0 0
                        • milan.v  

                          Já mám 13cm kosti a nejlépe mi zatím seděla sedla 152mm a 155mm…

                          Škoda, že to je s těmi sedly SQLab tak problematické s půjčením…

                          0 0
                          • Idas  

                            Tak tobe by pasovalo SQlab 15 to sedlo je ve skutecnosti 160 mm.

                            U SQlab „Online Shop“ se da koupit a 60 dni testovat, kdyz se nelibi dostanes penize zpatky.

                            To bohuzel plati jenom pro Nemecko.

                            0 0
                          • čel.A  

                            V Bikemax si ho normálně půjčíš a pak se rozhodneš.

                            0 0
                            • 01carbon  

                              Koupis. S prislibem moznosti vratit. V online shopu moznost zaslat jinam nez DE a AT neni.

                              0 0
                              • čel.A  

                                Já jsem si půjčil dvě sedla a pak jedno koupil. Druhé jsem normálně vrátil.

                                0 0
                                • 01carbon  

                                  Tel. predminuly tyden. V tomto tydnu jsem byl osobne na prodejne v Pze

                                  0 0
                            • milan.v  

                              Díky, podivám se.

                              0 0
                          • Miky  

                            Dobry den,

                            Zvazuji koupi 612 ergowave active a nevim jakou sirku si mam objednat. Ve specialized mam zmerenou sirku 147mm, tak nevim jestli sirka 14 bude OK? Zkousel jsem sqlab 611 active hans ray 15, ale to bylo na me na xc kolo moc siroke i dlouhe.

                            0 0
                            • Idas  

                              Sirku tvych sedacich kosti si zmeris sam ( je to videt ve videu ) k te sirce si pripocti 2 cm u MTB nebo 1 cm u silnicniho kola.

                              Sedlo Hans Ray ja dlouhe 300mm

                              Normalni 611 Ergowave Aktive je dlouhe 280mm 612 275mm.

                              Ergowave 611 je pro MTB!

                              https://www.sq-lab.com/…messung.html?…

                              https://www.sq-lab.com/…el/ERGOWAVE/

                              0 0
                            • figur  

                              Nevím jakou šířku čeho ti změřili ve Specialized ale je třeba změřit šířku sedacích kostí a ve smyslu odkazu přidat podle sklonu posezu +cm. To je šířka sedla (aktivní) pro jeho objednání. Jeho skutečná šířka je o něco větší. Měření dělá třeba Bikemax.

                              0 0
                              • Miky  

                                Diky za radu. 612 active chci na silnici. Sedaci kosti mam od sebe 12,2 cm. Tim padem dle ohybu muzu mit i 13 i 14. No prubnu 14 a uvidime.

                                0 0
                                • čel.A  

                                  Na silnici bych vzal spis 13cm. Jezdím SQL na biku i na silnici. Super výrobky, asi nej co mám.

                                  0 0
    • Idas  

      Mas to sedlo doma?

      0 0
    • kadlec  

      Premyslim o sq lab na mtb, ale ztracim se v rozdilech modelu

      Dela se 611 a 612, jaky v nich je rozdil?

      Co je ergowave?

      Pak nekde uvadeji LP saddle, nekde S tube saddle

      Jediny co vim, ze active je verze s elastomerem

      Na strankach bikemexu maji snad pro vsechny sedla stejnej popis

      0 0
      • 159753  

        611 je na MTB, 612 road..rozdíl je v polstrování, šířce a 611 má obšití kevlarem, tzn když lehneš, tak ej nezníčíš

        ergowave je technologie tvaru, prostě to tak nazývaj

        0 0
        • scoty  

          Docela by mně zajímalo, proč výrobce opouští lety osvědčenou klasiku, která je pohodlná a (i podle výrobce) zajišťuje tuším asi o 20% menší tlak na perineum nnová řada ergowawe…??

          http://reviews.mtbr.com/…and-611-race

          Asi úspora hmotnosti a výrobních nákladů…to abych si to sedlo ještě někde sehnal…

          0 0
      • Booker  

        S tube je jen rozdíl jaké má liziny (prý se to fakt píše s měkkým i:)) Našel jsem CrMo, S-tube a karbon…třeba někdo doplní. Já sehnal z Německa karbon active za 99€ (na místní doručení ne ergowave, ale puvodni verzi)… A musím říci, že super stran brnění-žádné. Kvalitu spodku sedla jsem neresil-ani nevím, jak to u mě vypadá…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.