Sporttester pro hobíka +-1000 Kč

43 nepřečtených
  • wbiker

    Ahoj. Letos se mi do ruky dostala zajímavá knížka od Petera Konopky: Cyklistika. Je tady docela zajímavě popsaný trénink pro různé výkonostní skupiny podle sporttesteru, pro hobíky bez nutnosti prodělání zátěžových testů a stanovení laktáku. Když jsem hledal více informací na netu, zjistil jsem, že je to jen hodně přibližné. Nicméně, jsem hobík, závodů jedu pár za rok a myslím si, že v nejbližší době se na nijak intenzivní trénink vrhat nebudu.

    Sporttester bych používal spíš jako takového hlídače. Zjistil jsem, že nedokážu držet intenzitu jízdy v rozumných mezích. I když si řeknu, že pojedu na 60 procent, nakonec stejně zrychluju na intenzitu, jakou jezdím „vždycky“. Z tohohle pohledu si myslím, že je zbytečné vyhazovat peníze za Polar, a dívám se spíš po levnějších přístrojích.

    Zatím jsem vybral:

    1. Sigma

    PC 15

    1. Sigma

    Sport Onyx Easy

    1. Ciclosport

    CP 16is

    Zajímají mě konkrétní zkušenosti, uvítám i jakýkoliv názor, jestli vůbec má smysl sporttester pro hobíka.

    0 0
    • zdenek  

      Pokud nejsi nějak zatížený na značkové výrobky a nepospícháš, tak bych počkal na nějakou akci Lidlu, Thiba…

      Tepák se stejnými funkcemi tam vyjde sotva na polovinu.

      0 0
      • hanness  

        Ciste muj nazor,kup si nejaky z vise jmenovanych,urcite ne z hypermarketu,spor­tisima a jim podobnym.Koupil jsem nezavisle dva pulsmetry a nevydrzel ani jeden,takze misto abych usetril,tak jsem prodelal.

        0 0
        • Volf  

          Já používám už dobře tři roky tepák z Lídlu právě pro to jednoduché hlídání a stále jako nový. Jen jsem 1 x měnil baterky.

          0 0
    • mairj  

      Přidám názor na Sigmu :-) Nedávno jsem si koupil Onyx Fit, nevydržel mi ani den, spadl mi při sundavání z ruky na zem (na lino) a displej krásně zčernal, takže jsem si opravdu užil. Tak jsem se rozhodl připlatit na Suunto T3c, kde je i mnohem pohodlnější hrudní snímač.

      Jinak pokud se pro pulsmetr od sigmy rozhodneš, vem PC15, bude mnohem lepší než Easy (akorát ne kodovaný), hezčí a levnější.

      0 0
      • wbiker  

        Nevíš, jestli je tam nějaký extra rozdíl, když je tam napsané II-generace?

        0 0
        • Martin11  

          Zajímavé je, že jsem nikde na netu nenašel tu první generaci… PC15 mám a spokojenost.

          0 0
          • wbiker  

            Díval jsem se na ovládání na domovských stránkách, a moc nerozumím v menu nabídce Lap count. To je pro nějaký specifický trenink?

            0 0
            • Bully  

              Jedna se o pocitani kol (useku), kdyz si to prelozis.

              0 0
        • mairj  

          první generace byla v nabídce do roku 2008, kdy s modely onyx přišla druhá generace pc15, tzn. že druhá generace = současný model

          0 0
    • jonti  

      Taky doporucuju pockat na akci lidl nebo tchibo. Vozil jsem lidl, fungoval stejne jako sigma kterou jsem mel driv. Proste jednoduchy sporttester a za 400Kc dobry.

      0 0
    • Dalas  

      mám onyx easy a za ty peníze plná spokojenost a osobně se mi zdá pěknější než pc 15, přece je jen o třídu lepší. Má digi přenos-je čistější a přesnější bez jakýkoliv vlivů. Měl jsem i analog sigmu a je to už rozdíl. Ale musím říct, že obě fungovaly na 100%. Mám i tacháč od Sigmy a zatím od této firmy max spokojenost! Jinak jsem taky hobík :) A vždy platí: nemám tolik peněz, abych kupoval levné věci (týká se Lidlu,atp)

      0 0
      • mairj  

        no myslím,že až na kódovaný přenos nic navíc nemá, snad je namíň…

        0 0
        • wbiker  

          Easy by měl mít pamět na víc tréninků. Jestli jsem to dobře pochopil, tak PC 15 si pamatuje jen poslední, a při spuštění nového tréninku se starý vymaže.

          0 0
      • Volf  

        Tepák z Lidlu funguje a z Tchiba prý také.

        0 0
    • kali222  

      ahoj, mam onyx easy 2,5 roku a bez problemu. kupoval jsem si ho po mononukleoze, abych to neprepiskl :)z kratka a dobre, nemam mu co vytknout.

      0 0
      • wbiker  

        Ahoj, mohl bys ty, případně kdokoliv, kdo má onyx easy, udělat pár fotek a hodit je sem? Snad mi to ulehčí rozhodování. Dík.

        0 0
        • orca.1  

          Co přesně chceš vidět?

          0 0
          • wbiker  

            Jedná se mi čistě o vzhled. Stačí mi snad pohled z vrchu a jeden nějak šikmo. Co jsem našel na netu, tak jsou nejspíš dvě verze, jedna s černými tlačítky a druhá s šedými. Ta s šedými vypadá na fotkách jak hračka od vietnamců, tak proto.

            0 0
    • casesik  

      Ja mam tento

      http://www.shop-sport.cz/…-id4842.html

      Mam ho uz 7 mesicu a zatim maximalni spokojenost.

      0 0
    • mairj  

      http://www.koloasport.cz/…-suunto-t1c/

      neboj se připlatit!

      0 0
    • orca.1  

      Onyx Easy. Moc jsem s ním nenajezdil, ale funkce mi bohatě stačí. Tady je levnější http://www.axitbikes.eu/index.php…

      0 0
    • wbiker  

      Náhodou nevíte někdo, kde by se v Brně daly vidět na živo PC 15 a Onyx Easy?

      0 0
      • Dalas  

        taky bych se podíval na držák na kolo pro tyhle typy pulsmetrů..nevím jaký je na pc 15 ale na easy je supr a drží fest i při míň upnutém řemínku-nemusíš to tak škrtit :)

        0 0
      • fireball  

        Pokud vím, tak tepáky od sigmy mají v Bikezone na Cejlu, ale už jsem tam nějaký pátek nebyl, nevím jestli teď mají požadované typy

        0 0
        • wbiker  

          Budu se tam muset zajít podívat. Takhle z fotek vypadá líp pc15, zase pro onyx easy mluví kódovaný přenos.

          0 0
    • myscho  

      pouzivam Ciclo Cp13is skoro 2 roky, bez problemu…

      Baterka vydrzala rok, k ovladaniu a podobne nemam vyhrady.

      Akurat ked fuka silny vietor,tak obcas vyhodi blbost typu 220 tepov…ale myslim, ze to nubude chyba len pri tomto type.

      Je ale pravda, ze je to moj prvy tepak.

      0 0
    • wbiker  

      Vybral jsem nakonec Sigma Onys Easy a po půl roce používání dopadly takhle – viz obrázek. Stalo se mi to, když jsem je sundával z držáku na řídítkách, ale vypadá to, že už byly načaté delší dobu. Tak uvidím, jestli to uznají při reklamaci.

      0 0
    • KarY.1  

      Cauvec, Asi pred mesicem jsem resil uplne stejne dilema (kvuli astma),jako mas tedka a dal jsem na radu zkusenejsich z bike-fora a vybral si Sigma Onyx Easy. Ma funkce ktere potrebuji, ovladani je super a lehke.Mam ho asi mesic a zatim velka spokojenost. Velke + bylo ze ma kodovany prenos.

      At se rozhodne mezi Sigma pc 15 nebo Onyx Easy neudelas spatne.

      0 0
      • wbiker  

        No já už se rozhod, kuk o příspěvek nahoru.:-)

        0 0
      • Nizi  

        Ještě není špatný novější pulsmetr Sigma PC 25.10. Je to něco mezi Sigmou PC 15 a Sigmou Onyx. Mrkni.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.