• FOSA

  Zdravím,

  chtěl bych poprosit zkušenější o radu. Je tohle jezditelné? Pročetl jsem x rubrik s výběrem kola kolem 30tisic, tohle dle toho co jsem se dočetl, by to nemusela být špatná volba, pevné osy, vyhovuje mi i systém řazení, vidlice by měla být tak rozumná (na tuhle cenovku), nevím teda co brzdy, případně kde tratí, pominu-li tu barevnou šmoulí kombinaci… :-))

  https://www.kolasvorada.cz/…t-red-2018-l

  Je to rozumný výběr? případně co zásadnímu mu schází, nebo naopak kolik přeplatím za značku? :-D

  Díky!

  • Jaarque  

   Je to více než jezditelne. (Viz můj profil). Skvělej lehkej pohodlnější rám se sportovnější geometrii, BSA střed, bowdeny vnitřkem, obě osy pevné. Judy fajn vidlice, ale spíš pro holku – tenke 30 mm nohy. Osazení horší, jak bývá u ostrého S zvykem, desítka řazení nepotěší. Brzdy taky nejsou žádná pecka, ale alespoň se moc neserou. Příjemná jsou kola, žádná lehká váha (počítám že kolem dvou kilo), ale náby chodí moc pěkně a ráfky jsou odolné, pevné a mají poctivých 25 mm vnitřní šířky. (Jsou i vypaskovane, takže jenom nahodit ventily a mlíko a duše pryč). Kolo má 12,2 kg v L. Za mě dobrá volba na univerzální XC kolo.

   • FOSA  

    Judy spíš pro holku, to by mohl být kámen úrazu při mých 105kilech :-D

    Osazení mi nevadí, jsem zvyklý na horší, navíc jsem spíš silový typ, takže to bych asi zvládl.

    Kolik na tom máš najeto? Vydrží to i tu moji váhu? Extrémně do těla dostávat nebude, ale jako na cyklostezku to taky nechci… :-))

    • plysovykozisek  

     Specialized má hmotnostní limit 120kg

    • Jaarque  

     Mám na tom zatím jenom cca 800 km, baví mě náročnější XC – traily, kořeny, šutry, občas poskočení, menší schody, dropy do půl metru. Mám lehce přes 70 kg. Všechno drží, jak má, bez nějakých zásadních problémů. Akorat DUBovej střed mi začal po jízdě v totálním dešti a blátu trochu kvíkat a pořád jsem se nedokopal k tomu ho vyčistit a namazat. Ale ten má expert, comp má jiný střed. Jinak rám je to měkčí, pohodlný, připadá mi, jako bych jel na oceláku. Akorát teda váží 1350 g, což u oceli nedáš. Ale zase životnost při téhle váze nebude žádný zázrak (tyhle lehké plechovky rychle měknou a po pár letech mohou praskat). Beru kolo jako spotřebák, ne na 15 let.

  • plysovykozisek  

   Já bych se toho nebál. Mám už druhé kolo od Specialized a nemůžu si stěžovat i když konkurence nabízí lepší výbavu. Ale mě jde o pohodlí. Ten Chisel nevypadá špatně slušný brzdy atd.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse