• Slid

    Ahoj, snad nebudu moc za blazna, ale chci se zeptat, zda je to realny :)

    Do ted jsem mel jako druhe kolo Norco Sasquatch na jezdeni v lese, park atd. Vepredu jednotac. Mel jsem ho jako freeridove kolo ke druhemu GT avalanch ktere pouzival na bezne jezdeni.

    Rozhodl jsem se, ze Norca nahradim nejakym fullem a padl mi do noty fungl novy Specialized Big Hit II model 2010 ktery by byl za dobrou cenu.

    Chtel bych ho z 90% pouzivat opet na jezdeni v lese nebo park, ale rad bych na nem obcas vyjel i na nejaky vylet misto toho GTcka. Myslite, ze je to realne a sel by na Big hita dat presmyk, vedeni spodem? A k tomu dvoj tac? Snad nejsem moc blazen, tak prosim neukamenovat :)

    Dekuji.

    Slid

    0 0
    • umpalumpa  

      I s jednoplackou ve předu se dá leccos zvládnout, osobně už jezdím třetím rokem jenom jednu placku a když příjde chvíle kde by byla potřeba druhá, stačí dupnout do pedálů! :D

      0 0
    • kOmE  

      Presmyk tam dat jde, ale musi to byt model pro přímou montáž. Chytá se do připravených děr na zadni stavbě. Na bighitu se da i něco dojet. Ale žádná sláva to nebude.

      0 0
      • Slid  

        Diky a muzu videt nejaky odkaz na typ, jaky by to mel byt?

        Jeste mne napadl Agang Ninja 2.0 novy, sice ma horsi komponenty proti big hitu, ale ma presmyk :)a pry se na tom da i slapat. Ale velikost je pouze do M, a ja merim 186cm sice pisi ze Mko je u Ninji 175–195 ale proti Big hitu je kratsi.

        0 0
        • kOmE  

          To potrebujes urcite l-ko, i ja se svejma 174 jsem se na Lkovym sx trailu a bighitu citil dobre.

          Jinak mrkni sem, je to manual Bighitu s detailem uchyceni presmykace http://service.specialized.com/…R-Manual.pdf

          0 0
          • Mr.Duck  

            No já teda se 173 na SX v Lku nataženej jak struna. NA enduro to bylo super, ale jinak na 173 mi naprosto sedí S..

            0 0
            • kOmE  

              Ja si vse kupuju v M ku krome Scotta Voltage,toho mam v Lku a sedi mi paradne, na lkovym sx trailu jsem lital dirty a kdejaky dropy a to jsem si ho pujcil na den

              0 0
              • Mr.Duck  

                No tak je pravda, že kdybych chtěl jezdit i do kopce, asi bych Mko snes, ale já nakonec z SXa přešel na Status, s tim že nahoru už jedině lanovkou. A rozhodně je tu dost věcí, co bych na Lkovym SX nedal, bo je prostě dlouhý…

                0 0
          • Slid  

            Super diky, takze by tam mel jit kazdy presmykac se spodnim vedenim a nasroubovat do pripravenych otvoru.

            0 0
          • Kubas.1  

            184cm, a FR kolo bych bral určitě M

            0 0
    • crom  

      podle me je na tomhle kole dvoutac blbost,kazetu to ma 34:)50km/den na tom i dam,kdyz si teda maknu:)ale jen presuny,kopce rovnou tlacim!tak naco dvoutac:)

      0 0
      • Slid  

        Tak to smekam 50km :D

        Ja nechci zadne vykony, spise klidek se zenou nejake cyklotrasy nebo odpoledni vylet na kolech kde se jede na pohodu a to bude tech 10% jinak 90% les atd jak jsem psal.

        Proto sem tam chtel dat ten presmyk abych neposlouchal ze mam zase kolo na hov*no :D

        0 0
        • Baba-Ji  

          ja bych se na dvoutac vyprd, ja jezdim s jednotacem a i 80km XC vyjizdky hore-dole-kopcom jsem dycky zvlad

          0 0
          • pitos  

            Ja XC jezdím často(je to tak 50:50 v poměru se sjezdováním)a v horách by to bylo bez smyku trápení, na malou placku jezdím s FR kolem často.

            Plno pěkných technických věcí do kopce bych asi nevyjel nebo se trápil a raději tlačil.

            Mimo hory bych si ale absenci malé placky možná dovedl představit.

            0 0
            • kOmE  

              ja mam ted prevod 1(34t)x9(11–34t) a uz jsem na hranici geometrie kola ,kdy se predek dost zveda pri vyjezdech ,ale umel bych si predstavit vzadu 36 ale to asi s 10 sadou ,kterou nejspi na jare poridim

              0 0
              • pitos  

                Vozím převodník 32/22z, kazeta 11–34z a předek se mi nějak extra ve výjezdech nestaví…záleží na geo kola.

                0 0
                • kOmE  

                  Tak on ten scott co ho mám teď je geometrií dost do sjezdova. Podobně jako předchozí sx trail. Ted zkouším v předu toho floata na 160 a do kopců je to o něco lepší. Těch 20mm udělá 1° na úhlu hlavy a trochu se tím sníží sag při vyjezdech. Ale víkend bude vzadu už vzduchovej vivid, tak to možná vrátím zase na těch 180. když budu jezdit enduro, nebude problém nafoukat trochu větši tlak a mít sag třeba jen 30%.

                  0 0
                  • logoman  

                    Nemas taky nejakej kratounkej predstavec typu 35mm?

                    0 0
                    • kOmE  

                      50mm. Delší už by byl na větší prasarny nepouzitelnej

                      0 0
                  • pitos  

                    Hlavový úhel máme zhruba stejný, ale mám delší zadní stavbu a to by mohl být důvod, proč mi to nejde tolik na zadní.

                    0 0
                    • kOmE  

                      Při 160 v předu to bude podobný, ale sedlovou trubku mám víc skloněnou dozadu. Vzadu ta pak jde hodně do zdvihu. Při 180 mm vidlici mám hlavu 64° a to bude tak 2° rozdíl. Ten vzduch vzadu tomu pomůže

                      0 0
                      • pitos  

                        Tak co jsem se díval na geo toho Scotta tak bys měl mít hlavu se 180mm vidlou 65°,ja mám se 180kou zhruba 65,5°.

                        Sedlový úhel bys měl mít 73,3°,ja mám 71,3°, tedy vzadu ji má více Norco.

                        0 0
                        • kOmE  

                          Ja odhadoval ze mas spis 66,5 ,kdyz se 160mm vidlici ma six 67,5. S tou sedlovou trubkou mas asi pravdu ,ja si jen tak z hlavy vybavil jak meli norca hodne posunuty sedlovy trubky dopredu ,ale ted jsem koukal na katalogovou fotku sixe a u nej to tak neni. .Scott ma se 180mm floatem 64° hlavu a se 160mm 65°, to jsou zmereny uhly. Kazdopadne se mi predni kolo pri prudkejch vyjezdech uz prizvedava. Zkusim trochu soupnout sedlo dopredu a pripadne koupit o 10mm delsi patky, ale ty jsou uz jen na pevnou 12 mm osu a to bych musel nechat preplest druhy kola na jinou nabu.

                          0 0
                          • pitos  

                            66,7° měl můj ročník Sixe se 160mm vidlou.S tou 180 jsem to přeměřoval přímo na kole a vycházelo to na 65,5° ±.

                            Myslím, že tomu zvedání by pomohlo jenom to prodloužení zadní stavby.Tedy ve tvém případě asi výměna těch delších patek.

                            0 0
                            • kOmE  

                              Na obrazku je videt ze i na 160 je to porad dost polozeny.

                              0 0
    • Slid  

      Nakonec mi Big Hit 2010 nedopadl, tak jsem sahl po Agang Ninje nove v Mku a musim rici, ze maximalni spokojenost, dokonce se na tom da vazne i slapat :) A reseni vice placek se zatim odklada :D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.