• Dzordano_Bruno1

    Nazdar pánové,

    dneska jsem si řek, že demontuju pedály a krapet je vyčistím. Bohužel jsem byl naivní a myslel si, že vše půjde lehce. Pedály sundám z klik. Vem usamotná pedály a chci povolit klíčem matičku. Jenže podle iVelo bych měl levou. doleva, pravou. doprava, když je mám uepvněné ve svěráku. Jenže to prostě nejde. Přijde mi, že to víc utahuju než povoluju.

    Na každém pedálu je šipka ve směru jízdy a 10Nm mám takovej dojem, takže bych to měl utahovat na druhou stranu a to je proti směru jízdy.

     

    Takže jak to tedy je. Kam to mám povolovat a máte nějakej fígl, jak to nejjednodušším způsobem udělat?

    0 0
    • Daf  

      Tuším, že tam je normální závit. Povolovat by se to mělo logicky proti směru té šipky utahovacího momentu. Ve Velu možná píšou jen o povolování pedálů z klik a ne o jejich rozborce.

      0 0
    • jecnak  

      Kliky namontuj zpet na kolo a tam povolj pedaly. Zavity strikni WDckem chvili pockej a pak vezmi klic a povol.  V nejhorsim nasad na klic nejakou trubku. Je lepsi sundat pedal, protoze se podstatne lip serizuje konus.

      Druha vec je samotne serizeni konusu. Nejdriv se k nemu potrebujes dostat, tzn. upnes telo pedalu do sveraku pres plechy zamku a povolis matku (myslim 17ka stranovy klic) a vysroubujes ven kazetu lozisek s osou. Pak myslim 6kou a 10kou stranovym klicem povolis kontra utazene matky konusu. Jemne dotahnes konusouvou matku, tak aby slo telesem co pak doseda na telo pedalu lehce otacek. Dotahnes kontra matku, zkontrolujes lehke otaceni, pripadne upravis. Pak vycisti nacpi vnitrek tela pedalu tak z 1/3 vazelinou a zasroubuj zpet teleso osy a lozisek. Spinava vazelina z konusu vyleze kolem osy. Hotovo.

      0 0
      • Dzordano_Bruno1  

        No, tak tohle je slušnej návod. Tak nějak to zkusím:) Koupím to WD, abyc to měl pojištění. Oni to Ti ťamani hrozně utáhli volové. Budu to muset pořádně povolit a pak nějak jemně dotáhnout a hlavně máznou vazelínou, protože jako přirostlý pedály jsem už jednou měl a to je peklo!! :(

        0 0
        • jecnak  

          Hlavne pak ten zavit pedalu v klice namaz vazelinou.

          0 0
        • jecnak  

          A najdi si exploded view na strankach Shimana, at vis co je uvnitr nez se do toho pustis.

          0 0
          • Dzordano_Bruno1  

            Já nechci úplně pedál rozebrat. Chci jen z osy sundat tělo, promazat vnitřek tunou vazelíny a hlavně ten závit, jak bylo řečeno výše. Nebudu dělat nic víc. Mám pedály týden a tak chci zabránit nějakému brutálnímu přírustu:)

            0 0
            • Vilém  

              Clovece ty musis byt peclivej. Nenapadlo by me po tydnu od koupeni rozebirat pedaly jen tak pro jistotu.

              0 0
              • Dzordano_Bruno1  

                Bohužel mám takové zkušenosti, že co si člověk sám neudělá, nemá. Je pravda, že 540 se málokomu rozbijou a vůle se na nich udělá po strašně kilometrech, ale nerad bych pak musel řešit problém, že nejdou vůbec rozebrat :(

                Možná se na to vyprdnu, uvidím jaká bude nálada se v tom hrabat..

                0 0
              • šlapatko  

                Jj 520 jsem vyměnil po 5 letech za XT.byly morálně zastaralé,dodnes je vozím na zimáku a rozdělané jsem je neměl:-)Najeto kolem 40000km.

                0 0
                • Dzordano_Bruno1  

                  No, tak to na to kašlu. To absolutně nemá cenu se v tom hrabat, když je to tak bezproblémové. Jsem myslel, že problém se ukáže tak po 5000, ale když máš 520 a najeto 40 000 tak na to jak se říká seru :D

                  0 0
            • jecnak  

              Tuna vazeliny tam je uz od vyroby. Nechapu proc rozebiras novy pedaly. Zvlast, kdyz ocividne asi moc technicky nadany nejsi.

              0 0
              • Dzordano_Bruno1  

                Nerozebírám :) Jen se informuju:) Rozebírat ani nebudu, nemá to cenu.

                0 0
                • JakuS  

                  Nechci zakládat nové vlákno, tak to vrazím sem :)

                  Páč jsem vůl zkurvil jsem ty malé šroubky (imbus) co se šteluje vycvaknutí.

                  Netuší zde někdo zda se dají koupit ty imbusy nové, nebo jde to nějak nahradit ???

                  0 0
              • vsn  

                třebas vůle? … všechny SH pedály mi chytly po zajetí trochu vůli … musí se seřídit a pak je to OK :) … XT víc než M520

                0 0
                • JakuS  

                  Tak jako diky, že jsi odpověďel na předchozí pět let starej post :-(

                  0 0
                  • vsn  

                    :D tak když to někdo vytáhl? … každopádně za těch 5 let jsi na to už stejně asi přišel :)

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.